Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Vakıfbank İcralık 2. El Araçlara Başvuru Yapılması (İHALE SİTESİ)

Vakıfbank hacizli olarak el koymuş olduğu 2.el araçları İnternet sitesi üzerinden ihale yöntemi ile satışa çıkarmaktadır. Satışa konulan araç için en çok fiyat teklifinde bulunanın sahip olacağı icralık araçların listesini kolaylıkla erişim sağlaya bilirsiniz.

Vakıfbank İcralık 2. El Araçlara Başvuru Yapılması (İHALE SİTESİ)

VAKIFBANK ayrıca, ihalede yer alan araçlar için başvuru da bulunacak olanlar için ekspertiz raporunu da detaylı olarak paylaşmaktadır. Ucuza icradan araç satın almak isteyenler için sağlanan bu olanaklara 2023 yılında nasıl başvuru yapabileceğinizi ise bizler sizler için açıkladık. En son çıkan güncel haberler ve yapmanız gerekenler yazımızın devamında bulunmaktadır.

Neler Var?

İcralık Araçları Nasıl Görebilirsiniz?

VAKIFBANK icralık araçları kendine ait bir İnternet sitesinden görüntülemektedir. İnternet’e bağlı bütün teknolojik cihazlardan ihale ile satışa konulan araçları herkes gibi sizlerde kolaylıkla görebilirsiniz. Vakıfbank icralık araçları doğrudan görüntüleye bilmek için girmeniz gereken bağlantı adresi https://bit.ly/3iIJZeO burasıdır. Sizler için paylaşmış olduğumuz VAKIFBANK icralık araç İnternet sitesine giriş yaptığınızda kullanıcı deneyimini arttırıcı bir çok özelliği de görebilirsiniz. Bunlardan en göz batanı ise icralık araçları il ve ilçelere göre arattırma olanıdır. Ayrıca, banka yine ihaleye katılacak olanlara satışta olan araca ait ekspertiz raporlarını da eklediğini belirtmek isterim.

Eğer icralıksanız. Bulunuş olduğunuz durumu en az hasarla atlatmayı düşünüyorsanız. Sizleri bu konuda son derecede ilgilendirecek güzel bir haberimiz var. Vakıfbank yine vatandaşlarımızı düşünerek güzel imkanlar sunmaktadır. Vakıfbank İcralık Olanlara Kredi Veriyor Mu? buraya bırakmış olduğumuz bağlantıda sizlere gerekli olan tüm bilgiler mevcut bulunmaktadır. Girip bakmanızı bilgi almanızı tavsiye ederiz. Sizlere faydalı olacağına eminiz.

İcralık araçlar için ihaleye nasıl katılabileceğinizi merak ediyorsanız? Bilgiler yazımızın devamında.

Nasıl İhaleye Katıla Bilirsiniz?

VAKIFBANK icralık araçlar ihalesine katılıp fiyat teklifinde buluna bilmeniz için bazı işlevleri yerine getirmeniz gerekir. Ama, bu işlemlere başlamadan önce, ihalesine girmek istediğiniz araca karar vermeniz gerekir. Bunun nedeni ise ihale sitesine giriş için alacağınız kullanıcı adı ve şifre için ihale girilecek olan aracın muhammen bedelinin %5 miktarının teminat bedeli olarak ödemeniz gerektiğidir. Aracın muhammen bedelini ve buna bağlı olarak ödenecek olan teminat bedelinin ne kadar olduğunu yukarıda paylaşmış olduğum ‘İcralık Araçları Nasıl Görebilirsiniz’ de bulabilirsiniz. Ayrıca isterseniz muhammen bedele karşın ödenecek olan teminat bedelini sizlerde hesaplaya bilmektesiniz.

Muhammen bedeline bağlı olarak ödenecek olan teminat tutarının ne kadar olduğunu VAKIFBANK icralık araç listesinde görebilmek için satın almak istediğiniz aracın resmine tıklamanız yeterli olacaktır.

Bu şekilde aşağıda resimde de görmüş olacağınız gibi araca ait ödenmesi gerekilen ‘TEMİNAT BEDELİ‘ görünecektir. 

blank

VAKIFBANK-2-el-araç-teminat-bedelini-öğrenme

Teminat bedelini kendiniz de hesaplamak istiyorsanız şayet şu formülü kullana bilirsiniz. Aracın bedeli x 5 % = böylece ödenecek olan teminat bedeli ortaya çıkacaktır.

Örneğin: 165.000 * 5 % = 8.250 TL

Teminat bedelin ne kadar olduğunu öğrendikten sonra artık bu parayı hazırlayıp VAKIFBANK şubesinin yolunu tutmamız gerekir. Bankanın şubesine gittiğimiz zaman aracın NO sunu söyleyerek teminat bedelini bankaya yatıralım. Araca ait NO öğrenmeyi yine araç detaylarında resimde olduğu şekilde göre bilmektesiniz.

blank

VAKIFBANK-İcralık-Araç-NO-Öğrenme

Aracın NO suna göre teminat bedelini Vakıfbank şubesine yatırdığınız taktirde satış şartnamesini imzalamanız gerekir. VAKIFBANK İcralık Araç Satış Şartnamesi ister bu bağlantın dan isterseniz de bankadan temin ederek imzalaya bilirsiniz. Teminat bedelinin yatırılması ve satış şartnamesinin de imzalanmasından sonra sisteme girmiş olduğunuz mail ile cep telefonunuza bir kullanıcı adı ve şifre gelecektir. Gelen bu şifre ile artık https://bit.ly/3ar0rNv bu adresten giriş yaparak fiyat teklifinde buluna bilirsiniz. Peki fiyat teklifini bulunduktan sonra süreç nasıl işliyor?

Aracı Satın Alma Süreci Nasıl İşliyor?

Teminat bedelini ödeyip, satış şartnamesini de imzaladıktan sonra sisteme giriş için almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile icralık araç için fiyat teklifinde bulunmanız gerekir. Vakıfbank icralık araç için bulunacağınız fiyat teklifi mutlaka aracın muhammen bedelinin üzerinde olmalıdır. İcralık araç için vermiş olduğunuz fiyat teklifi sonrasında artık iş ihalenin bitiş süresini beklemeye kalmaktadır. Bu süre zarfında Ziraat Bankası İcralık İkinci El Araç Satış İhalesi de olduğu gibi vermiş olduğunuz fiyatı geçen bir teklif gelirse size bilgilendirme yapılacaktır. Bilgilendirme sonrasında isterseniz verilen mevcut fiyat teklifini geçebilirsiniz. Geçmediğiniz taktirde ilahe den çekilmiş olursunuz ve teminat bedeliniz geri iade edilir. Fiyat teklifini rakibinizin üzerinde geçmeniz durumunda ise ihalenin asıl sahibi yine siz olursunuz. İhalenin bitmesine 30 dakika kala eğer ki başka bir müşteriden sizin üzerine geçen bir fiyat teklifi yine gelir ise bu kez ihalenin bitiş süresi 30 dakika daha uzar ve sistem size yeni bir fiyat teklifi vermeniz için şans tanır. Eğer ki 30 dakika içerisinde yeni bir fiyat teklifi gelmezse icralık aracı alma hakkına siz sahip olursunuz. Ama, yeni bir teklif gelirse sistem yine ihalenin bitiş saatini 30 dakika daha uzatır. Uzatılan bu 2. süre zarfında yeniden yeni bir fiyat teklifi ile ihale dahil olabilirsiniz. Ancak, 3. uzatmada eğer ki yeni bir fiyat teklifinde bulunan olursa o zaman süre uzaman ve en fazla icralık araca fiyat teklifi verende araç kalır. VAKIFBANK icralık araç ihalesini kazandıktan sonra ise aracı almanız için size 15 günlük bir süre tanınır. Bu süre zarfında aracı satın almanız gerekir. Satın alma işlemini sağlamazsanız, teminat bedeliniz  yanar! Şayet aracı satın almak için para bulmada sıkıntı yaşarsanız size banka aşağıdaki imkanları da sağlamaktadır.

VAKIFBANK İcralık Araç Kredisi Vermektedir

VAKIFBANK’dan icra yolu ile satın alacağınız araç için kredi kullanabilirsiniz. İhale yöntemiyle satın alacağınız araç için kullanacağınız kredisi ‘Araç Kredisi’ olarak nitelendirilir. 2.el araç kredisi kapsamında kullandırılacak olan kredinin geri ödeme vadesi 60 ay olmaktadır. Ama, belirlenen bu vade süresi 2.el aracın yaşına göre de değişmektedir. Buna göre 8 yaşındaki bir araç için en fazla 3 ile 36 ay vadeli kredi kullana bilirsiniz. 5 Yaşındaki bir ikinci el araç içinde en fazla 60 ay vadeli kredi kullana bilmektesiniz. Bu kriterler haricinde kullana bileceğiniz 2. el araç kredisi miktarı için kasko değeri ele alınır. Yine buna göre kasko değeri 120.000 TL aşan araçlar için bedelin 120 bin TL si için %75 miktarına kredi çekebilirsiniz. Bu miktarda 90 bin TL olmaktadır. Kasko değeri 120.000 bin TL si için ise kullana bileceğiniz kredi oranı %50 olmaktadır. Araç kredilerinde bilindiği gibi zorun kasko işlemleri de ayrıca uygulanır. Kaskosuz olarak araç kredisi kullanacaklar için tavsiyemiz 1 Dakika’da Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Alabilirsiniz deki imkanları değerlendirilmesidir. Vakıfbank icralık 2. el araçlar için uygulamış olduğu kredi faiz oranı ise güncel olarak aşağıda olduğu gibidir.

ŞUBAT ayı için VAKIFBANK 2.el araç kredilerinde 48 aya kadar bütün vadelerde aylık %1.59 faiz oranı uygulamaktadır. 3 ay ödemesi olarak bu kredi olanaklarından yararlana bilirsiniz. Geri ödeme takviminiz ise şu şekilde oluşur.

 135.000 TL VAKIFBANK 2. el Araç Kredi Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 12.693,53 TL 152.322,33 TL
24 7.063,43 TL 169.522,26 TL
36 5.218,50 TL 187.865,87 TL
48 4.319,26 TL 207.324,58 TL
60 3.797,65 TL 227.859,16 TL

Vakıfbank tarafından icradan 2.el araç satın alacaklar için sağlanan kredinin ön başvuru işlemini de isterseniz İnternet üzerinden buradaki adresten gerçekleştire bilirsiniz. Konu hakkında sormak istediğiniz sorularınız varsa eğer buradan paylaşım yaparsanız. Sizlere elimizden gelen yardımlarda bulunabiliriz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın