Yeni Evlenenlere Vakıfbank Evlilik Kredisi Vermeye Devam Ediyor!

Yeni Evlenenlere Vakıfbank Evlilik Kredisi Vermeye Devam Ediyor!
7 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 828 kez okundu.
Kendisine yuva kurma isteyen tüm çiftlerimizin mutlaka maddi yetersizlikleri olmaktadır. Bu maddi sıkıntılar sizin evlilikten korkmanıza neden olmasın. Neden mi? Çünkü  çoğu banka artık genç çiftlerimize bazı koşullar altında Evlilik kredisi veriyor. Bu bankaların başında da Vakıfbank geliyor. Banka sunduğu evlenme paketleriyle birçok çiftimizin hayalini gerçekleştiriyor. Tam da paraya ihtiyacınız olduğunda büyük kolaylıklar sağlayan Vakıfbank evlilik kredisi başvurusu nasıl yapılır? Gelin tüm detaylarıyla inceleyelim.

Vakıfbank Evlilik Kredisi Vermeye Devam Ediyor


Vakıfbank Evlilik Kredisi Vermeye Devam Ediyor

Vakıfbank Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eskiden olsa düğün yapmak bu meşakkatli değildi. Ancak günümüz şartlarına göre her şeyin en iyisi, en gösterişlisi tercih ediliyor. Tabi ki bu gösteriş de gençlere pahalıya patlıyor.  Böylece çiftlerin ev eşyası , düğün masrafları hat safhada oluyor. Aileden destek göremeyen bireyler ise bankaların yolunu tutarak kredi araştırmasında bulunuyorlar. Bu nokta da vakıfbank ‘ın evlenme kredisi için bizzat kendiniz başvuruda bulunmalısınız. Tabi ki her bankada olduğu gibi Vakıfbank ‘da da aranılan bir takım aranılan şartlar vardır. Bu koşulları sağlamanız halinde başvuru sonrası en kısa zamanda kredinizi temin edebilirsiniz.

Vakıfbank Evlilik Kredisi İçin Aranılan

Vakıfbank Evlilik Kredisi İçin Aranılan Şartlar

Vakıfbank Evlilik Kredisi İçin Aranılan Şartlar

Şartlar

Bankalar müşteriyi tanımak ve müşterinin güvenilirliğinden emin olmak için bir takım koşullar aramaktadır. Bunların başında yaş kriteri gelmektedir. Çalışan ekmeğini kazanan 18 yaş üstü vatandaşlara bu imkan tanınıyor.Öyleyse şartlar şu şekilde:

 1. 18 yaşını doldurmuş reşit bireyler olmak
 2. Aylık düzenli bir gelire sahip olmak (maaş ile çalışmak, kira gelirine sahip olmak)
 3. Daha önce bankacılık işlemlerinde problem yaşamamış, sicili bozuk yada kara listeye alınmamış olmak.
 4. Kredi notunuz gerekli duyulan puan aralığında olmalıdır (en az 1100)
 5. Kredi almak için kredi notunuz yeterli gelmiyorsa ise kefil veya gayrimenkul teminatı da istenecektir. Bu durumda kefil kefil göstereceğiniz kimsenin sicili temiz, kredi borcu olmayan, geliri olan bir kimse olması önemlidir. Hatta bazı bankalar kefilin memur olmasını istemektedirler. Sabit ve yüksek maaşa sahip olmalarından dolayı. Teminat olarak ise gayrimenkulün çekilecek kredinin miktarını karşılayacak şekilde olması gerekmektedir. Örneğin: 30 bin lira kredi alacaksanız teminat gösterdiğiniz ev,araba,arsa gibi gayrimenkullerin değeri 35 bin civarında olmalıdır ki kredinin ödenmemesi durumunda ipotekli mala el konulduğunda ödenecek miktarı karşılayabilsin. Eğer kendinize ait bir gayrimenkule sahip değilseniz. Ailenizden birinin malını da ipotek ettirebilirsiniz..
 6. Başka bankaya kredi borcunuzun bulunmaması da önemlidir. Aynı bankadan çift olarak iki kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Şayet ikinizde düzenli bir gelire sahipseniz işiniz daha bir kolay olacaktır.
Vakıfbank Evlilik Kredisi Nasıl Alınır

Vakıfbank Evlilik Kredisi Nasıl Alınır

Vakıfbank Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Yukarı da bahsettiğimiz tüm detaylara sahip olmanız ne yazık ki gereklidir. Çünkü bankanın müşteri seçimin de bu tarz şeylere şart koşmasının sebebi verdiği paranın geri ödemesini tekrar sağlayabilmektir. Eğer müşteri ödemesini yapmıyor veya aksatıyorsa  veyahut borç kefile ödetiliyor, ipoteğe el konularak borç kapatılıyor. Siz bu koşulları sağlamanız halinde adınıza gerekli evrakları düzenleyerek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Her başvuru da olduğu gibi bu başvuru esnasında da sizden istenecek evraklara yazımızda değindik.

Vakıfbank Evlilik Kredisi İçin İstenen Evraklar

Vakıfbank Evlilik Kredisi İçin İstenen Evraklar

Vakıfbank Evlilik Kredisi İçin İstenen Evraklar

 1. Her başvuruda istenecek olan Nüfus kağıdı fotokopisi
 2. Varsa ikametgah belgesi yoksa son 3 aya ait herhangi bir elektrik, su, doğal gaz, internet faturasının fotokopisi
 3. Düzenli gelirinin olduğuna dair maaş bordrosu
 4. Geliriniz nafaka veya kiradan geliyor ise nafaka belgesi ve kira sözleşmesinin fotokopisi gerekmektedir.
 5. Esnaf iseniz esnaflar odasından yada bağlı olduğunuz kooperatifin onayı olan belge.
 6. Kefil şartı sizden istenir ise kefilin nüfus cüzdanı fotokopisi, gelirinin olduğuna dair maaş bordrosu, ikametgah adresi, son 3 aylık fatura fotokopisi
 7. Fakat teminat olarak gayrimenkul ipoteği gerekli olmuşsa ipotek edilecek olan malların tapu fotokopileri de gerekmektedir.
2017 Vakıfbank Evlenme Kredisi Faiz Oranı

2017 Vakıfbank Evlenme Kredisi Faiz Oranı

2019-2020 Vakıfbank Evlenme Kredisi Faiz Oranı

Devlet destekli bir bankamız olan Vakıfbank, devletin teşviklerinden de genç çiftimize birçok imkan tanımaktadır. Bunların arasında çeyiz hesabı ve yeni evlenen çift kampanyaları da vardır. Çeyiz hesabını diğer yazılarımız da da ele almıştık ama kısaca değinmek gerekirse. Diyelim ki görüştüğünüz birisi var evlilik yolunda ilerliyorsunuz, sizin için yapılacak en akıllıca birikim çeyiz hesabı olacaktır. Çünkü bu görüşme döneminde düğün masrafları için birikim yapma şansınız vardır. Hem de bu birikime devlet teşviği ile destek de sağlanınca çok karlı bir yatırım yapmış oluyorsunuz. Yapmanız gereken şey yukarıda bahsettiğimiz koşulların aynısını taşımak başvurunuzu çeyiz hesabı olarak yapmak ve düzenli ödemelerinizi sağlamaktır. Düğün vakti geldiğinde birikmiş paranızı kolaylıkla alabilir. Böyle sıkıntılı bir zamanda bunalmamış olursunuz. Geçmiş banka sicilinde kırmızı kalem işlemi görmemiş bireylere 50 bine kadar kredi imkanı tanımaktadır.

 • Nisan 2019 ‘da % 1.79 faiz oranına bakacak olursak 50.000 liranın 60 ay vadeli ödemesi 1.366,20 TL olacaktır.

Sizde yuva kurma hayalindeyseniz bu düğün masrafından nasıl baş ederim diyorsanız. Vakıfbank  ihtiyacı olan çiftlere hem bireysel kredilerde hem de çeyiz hesaplarında yardımcı olmaktadır. Borcunuzu taksit taksit ödeyerek kredinizi tamamlayabilir. Gönlünüzce evlenebilirsiniz. Mutlu ve bol kazançlı günler dileriz.

 

Bir önceki yazımız olan 3 Ay Ertelemeli Konut Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git