Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Vakıfbank Evlilik Kredisi Vermeye Devam Ediyor! (Düğün Yapacaklar)

Büyük bir heyecanla beklediğiniz düğün tarihiniz yaklaşıyor ama maddiyattan dolayı endişeleriniz mi var? Bizce hiç bundan dolayı üzülmeyin. Çünkü VAKIFBANK yeni evlenen çiftlere yuvalarını kurmaları için 36 aya varan taksitlerle evlilik kredisi vermektedir. Düğün harcamalarınızı peşin olarak çok daha uygun ödeyip 3 ay sonra taksitli bir şekilde geri ödemek istiyorsanız bu müjdeli haberimizi mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Vakıfbank Evlilik Kredisi Vermeye Devam Ediyor! (Düğün Yapacaklar)

Başlatılan kampanyayla uygun faiz oranlarında uygulanmaktadır. Bununla kalmayıp 2023 yılı içerisinde ipotek teminatıyla 100.000 TL kadar kredinin üst limitinin ayrıca çıktığını da bilmenizi istiyorum. Yapmış olduğumuz geri ödeme hesaplama işlemleriyle sizler de bu dev avantajın farkını göreceksiniz zaten.

Neler Var?

Vakıfbank Evlilik Kredisi 2023 Avantajları Nelerdir?

VAKIFBANK yeni evlenecek olan çiftlere bir çok avantajlar sağlayarak finansman desteği sunmaktadır. Düğün yapacak olan genç çiftlere belki de 2023 de sağlamış olduğu bu en büyük avantajı şimdi al 3 6 ay yada 1 yıl sonra ödemeli ihtiyaç kredisi imkanıdır. Tabi VAKIFBANK tarafından başlatılan evlilik kredisi kampanyasının avantajları 3 ay sonra kredi taksit ödemelerinin başlamasıyla kalmamaktadır. %0.5 gibi düşük kredi tahsis ücretinin olması, 77.87 den başlayan sigorta masraflarıyla kredi verilmesi diğer büyük avantajlarıdır. Tabi banka tarafından yeni düğün yapacak olan çiftlere sağlanan avantajlar bunlar ile kalmamaktadır. Belki de diğer bankalara göre en büyük farkı düşük faiz oranlarının olmasıdır. Bu için uygulamış olduğu güncel faiz oranıysa tablomuzda ki gibidir.

VAKIFBANK 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.91

Bir çok özel ve kamu bankasına göre taksit ödemelerinin 3 ay sonrası başlamasına rağmen ciddi bir şekilde düşük faiz oranı uygulayan bankamız ipotek teminatı karşılığında 100.000 TL kadar kredi imkanı da sağlamaktadır. Peki bu faiz oranlarıyla hiç bir teminatsız olarak 3 ay sonra taksit ödemeli olarak 35.000 TL çekmiş olsanız size maliyeti ve aylık geri ödemeleri ne olur biliyor musunuz?

35.000 TL ŞUBAT ayı için 3 Ay Sonra Taksit Ödemeli
Vade 3 Ay Sonraki İlk Taksit Daha Sonraki Aylık Taksit
12 4.657,19 TL 3.369,22 TL
24 3.228,06 TL 1.912,26 TL
28 3.027,22 TL 1.707,51 TL
32 2.878,00 TL 1.555,39 TL
36 2.763,21 TL 1.438,36 TL

VAKIFBANK tarafından sağlanan bu fırsatlarla düşün kredisi kullanmak için aşağıdaki seçeneklerden herhangi biri ile başvuruda isterseniz buluna bilirsiniz. Farklı tutarlarda hesaplama yapmak için burayı tıklaya bilirsiniz.

 • İnternet üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Güvenli bir şekilde bu işlemi arzu ederseniz https://bit.ly/2AGnpD9 bu bağlantıdan gerçekleştire bilirsiniz.
 • Cep telefonundan SMS atarak başvuruda buluna bilirsiniz.
  • Yapmanız gereken, KREDI yazıp boşluk bırakıp KİMLİK NUMARANIZ ardından AYLIK GELİRİNİZ yazarak mesajı 5724 göndermektir.
 • Telefon bankacılığı ile 0-850-222-07-24 numarayı arayarak
 • Size en yakın Vakıfbank şubesine giderek

İmkanlar ve başvuru yolları sizlerin de görmüş olduğu gibi oldukça kolay. Peki, şartları o kadar kolay mı? Gelin bir de buna bakalım isterseniz.

Vakıfbank Evlilik Kredisi İçin Aranan Şartlar Nedir?

VAKIFBAN tarafından başlatılan kampanya kapsamında düğün kredisi kullanmaya karar verdiyseniz eğer bazı şartlara uygun olmanız gerekir. Yeni evlenecek olan çiftlerden talep edilen bu şartlar aslına bakılırsa bireysel tüketici kredileriyle aynıdır. Bunun nedeniyse Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Başvuruları için bahsetmiş olduğum faiz desteğini devletimizin karşılamıyor olmasıdır. Be sebepten ötürü kredi çekmek için talep edilen temel şartlara uygun iseniz eğer kolaylıkla bankamızdan evlilik kredisi kullana bilirsiniz. Düğün yapacak, muhtemelen damat beyden istenilen bu şartlar ise şunlardır.

 1. 18 yaşını doldurmuş reşit bireyler olmak
 2. Aylık düzenli bir gelire sahip olmak (maaş ile çalışmak, kira gelirine sahip olmak)
 3. Daha önce bankacılık işlemlerinde problem yaşamamış, sicili bozuk yada kara listeye alınmamış olmak.
 4. Kredi notunuz gerekli duyulan puan aralığında olmalıdır. Bireysel Kredi Notu Normalde Kaç Olmalı? de bu veriyi bulabilirsiniz.

Evet, VAKIFBANK düğün kredisi başvurularında istenilen en temel şartlar bunlardır arkadaşlar. Bu şartların haricinde bilmeniz gereken bazı hususlarda yer almaktadır. Bunlar

 • Kredi almak için kredi notunuz yeterli gelmiyorsa ise kefil veya gayrimenkul teminatı da sizden isteyebilmektedirler.
 • Aylık geliriniz çekeceğiniz düğün kredisinin taksit ödemelerini karşılamıyorsa ilave gelir beyanı da talep edilebilir.

Bu iki ufak hatırlatmayı da yaptıktan sonra sanırım artık VAKIFBANK evlilik kredisi başvuruları için istenilen evrakların neler olduğuna geçebiliriz.

blank

Vakıfbank Evlilik Kredisi İçin İstenen Evraklar

VAKIFBANK düğün yapacak genç çiftlere kredi vermek için mümkün olduğunca şartlar konusunda yardımcı olmaktadır. Ancak, iş evraklara gelince ne yazık ki bankamızın bu konuda yapabileceği çok da fazla bir şey yoktur. Nasılsa, kredi kullanacak olan bütün müşterilerin den aşağıdaki evrakları talep ediyor ise düğün yapmak için kredi başvurusunda bulunanlardan da aynı şekilde bu evrakları istemektedir. Peki, yeni evleneceklerin VAKIFBANK dan kredi kullana bilmesi için ne gibi evrakları hazırlayıp banka şubelerine getirmesi gerekmektedir.

 1. Her başvuruda istenecek olan nüfus kağıdı fotokopisi
 2. Varsa ikametgah belgesi yoksa son 3 aya ait herhangi bir elektrik, su, doğal gaz, İnternet faturasının fotokopisi
 3. Düzenli gelirinin olduğuna dair maaş bordrosu (Geliriniz nafaka veya kiradan geliyor ise nafaka belgesi ve kira sözleşmesinin fotokopisi gerekmektedir)
 4. Esnaf iseniz esnaflar odasından yada bağlı olduğunuz kooperatifin onayı olan belgesi
 5. Kefil şartı sizden istenir ise kefilin nüfus cüzdanı fotokopisi, gelirinin olduğuna dair maaş bordrosu, ikametgah adresi, son 3 aylık fatura fotokopisi (eşlerinin de onay imzasının istenileceğini bilmenizi isterim)

Yukarıda da özellik ile belirtmiş olduğum gibi şayet 50.000 TL üzerinden bir krediye ihtiyacınız olursa sizden bu kez ayrıca ipotek edilecek olan mülkiyete ait tapu fotokopisi istenilir. İpotekli kredi kapsamında istenilecek olan bu belge ile ayrıca isterseniz farklı bankalardan da kredi kullana bilirsiniz. Bu işlemlerinde nasıl yapılacağını İpotekli Kredi Nasıl Alınır? En İyi 4 Bankanın Teklifi! de bulabilirsiniz. Şimdi sıra, Vakıfbank evlilik kredisi için en çok merak edilen soruları cevaplamaya geldi.

 • VAKIFBANK Düğün Kredisi Kullanmak İçin Yaş Şartı Var mıdır?
  • 18 yaşından büyük olmanız yeterlidir.
 • İpotekli Evlilik Kredisi Kullanmak İçin Rehin Edilecek Olan Taşınmaz Adıma Kayıtlı Olması Şart Mı?
  • Hayır, şart değildir. Herhangi bir ikinci şahsa ati olması dahi kabul edilmektedir.
 • Kefiller Akraba Olabilir Mi?
  • Gelir belgesine sahip istediğiniz kişileri kefil olarak göstere bilirsiniz.

Daha farklı sorularınız var ise cevaplamak için bekliyoruz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın