Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Üzerime Kayıtlı Kredi Kartlarını Nasıl Öğrenebilirim? Sorgulama!

Üzerime kayıtlı kredi kartlarını nasıl öğrenebilirim diye soranlara iki tane yol gösterebilirim. Bu sorgulama yollarından bir tanesi benim de tavsiye etmediğim tüm bankaların müşteri hizmet numaralarını aramanız olacaktır. Tavsiye ettiğim ise sadece 4 dakika gibi kısa bir süre zarfında e-Devlet üzerinden adınıza ait ne kadar kredi kartının olduğunu sorgulama yapmanızdır.

Üzerime Kayıtlı Kredi Kartlarını Nasıl Öğrenebilirim? Sorgulama!

e-Devlet uygulamasıyla üzerinize ayrıca kayıt olan kredi kartlarının hangi bankalara ait olduğunun yanı sıra faklı bilgileri de edine bilirsiniz. Bunlar ise adınıza basılmış ama sizin haberiniz olsun yada olmayan kredi kartınızın limitini ve var ise borç miktarını göre bilmenizdir. Üzerinize ait olan kredi kartlarının hangi bankalara ve belirtmiş olduğum gibi borç ile limit sorgulama işlemini peki nasıl 2022 yılında kolayca yapabilirsiniz.

Neler Var?

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Kredi Kartım Var Mı? Sorgulama Yapılması!

Üzerime kredi kartım var mı? yok mu? diye öğrenmenin yollarından bir tanesi banka müşteri hizmetlerini tek tek aramaktadır. Ben bu yöntemi hiç önermiyorum ama illa ben bu şekilde kuşkulandığım bir kaç banka var arayarak öğrenmek istiyorum diyorsanız sizlere sorgulama için tüm bankaların müşteri hizmetleri numarasını vereceğim. Böylece, şüphe duydunuz bankayı doğrudan arayarak adınıza ait bir kredi kartı sizin haberiniz olmadan basılıp basılmadığını görebilirsiniz. Kredi kartınızın basılıp nerede olduğunu da öğrenmek istiyorsanız Kredi Kartım Nerede? sayfamız ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

 • Ziraat Bankası: 444-00-00 yada 0-850-220-00-00
 • Vakıfbank: 444-07-24 veya 0-850-222-07-24
 • HALKBANK: 0-850-222-04-00
 • ING: 0-850-222-06-00
 • TEB: 0-850-200-06-00
 • Şekerbank: 0-850-222-78-78
 • Denizbank: 0-850-222-08-00
 • Akbank: 444-25-25
 • Garanti Bankası: 444-03-33
 • Türkiye İş Bankası: 0-850-724-07-24
 • ICBC: 444-00-50
 • BURGAN BANK: 0-850-222-82-22
 • QNB Finansbank: 0-850-222-09-00
 • YapıKredi: 0-850-222-04-44
 • ENPARA: 0-850-222–36-63
 • HSBC: 0-850-211-01-11
 • ODEABANK: 444-84-44
 • Türkiye Finans Katılım: 0-850-222-22-44

Bankalara ait bu çağrı numaraları üzerinden adınıza kayıtlı kredi kartı olup olmadığını T.C. kimlik numaranızla öğrene bilirsiniz. Üzerime kayıtlı kredi kartını nasıl öğrenebilirim? de şimdi benimde tavsiye ettiğim ikinci yönteme geçebiliriz.

Tüm Bankalarda Üzerime Kayıtlı Kredi Kartları Var Mı? (e-Devlet)

Üzerinize ait banka kredi kartları var mı? öğrenmenin bence en mantıklı yolu e-Devlet üzerinden geçmektedir. Bunun nedeni ise tüm bankalara ait mevcut elinize ulaşsın yada ulaşmasın kredi kartlarınızı tek bir sayfada topluca göre bilmektesiniz. Elinize ulaşmasın derken, Kredi Kartımı Kaybettim Ne Yapmalıyım? da sistemde gözüken ve elinize geçmeyen kartlarınızı ikinci bir şahıslarda olduğunu düşünüyorsanız yapmanız gereken işlemleri bahsettiğimi bilmenizi isterim. Bu önemli konuya da değindikten sonra şimdi hazırsak e-Devlet üzerinden tüm bankalarca adımıza basılan kredi kartlarının listesini nasıl göre bileceğimize geçebiliriz. Yalnız bu işlemi yapmak için başvur sahibinin adına ait bir e-Devlet şifresinin olması gerektiğini söylemek isterim. e-Devlet şifreniz yok ise bunu PTT şubelerinden T.C. kimlik numaranızla temin edebilirsiniz. e-Devlet şifresi olanlar tüm bankalardan üzerime kayıtlı kredi karları var mı? sorusunun yanıtı ise aşağıdaki adımları sağlayarak öğrene bilir.

 1. https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresine tıklatalım ve sisteme giriş yap diyelim
 2. Resimde de görmüş olduğunuz gibi arama çubuğuna Risk Merkezi Raporu Başvurusu diyelim. blank
 3. Sağ üst köşede yer alan ‘YENİ BAŞVURU’ butonunu tıklatalım.
 4. Karşımıza iki tane seçenek gelecek bu seçenekler, aşağıda yer alan bu seçeneklerden siz 1. olanını seçmelisiniz. Daha sonra ise DEVAM demelisiniz.
  1. Kredi Limit ve Borç Bilgileri Raporu
  2. Çek Bilgileri Raporu
 5. Karşınıza kişisel bilgileriniz ve doğrulanmış telefon numaranız gelecek. Şayet bu bilgiler doğru ise BAŞVUR demelisiniz.
 6. Doğrulanmış olan cep telefonunuza bir şifre gelecek. Şifreyi girmek için BAŞVURU BİLGİLERİNİZ bölümünü tıklatınız ve açılan sayfada bulunan RAPORU GÖRÜNTÜLE bölümüne giriniz.
 7. Resimde olduğu gibi raporu görüntüle diyelim. Karşımıza çıkan ‘Açılacak raporu görüntülemek için SMS ile gelen şifreyi girmeniz gerekecektir.’ uyarısına ‘Tamam’ diyelim. blank
 8. Açılan sayfaya yine ilk gelen şifremizi girelim.

Karşımıza tüm bankalara ait olan kredi ve kartlarımız çıkacaktır. Ayrıca, daha öncede bahsetmiş olduğum gibi üzerimize kayıtlı olan kredi kartlarının limitlerini de yine aynı ekranda görebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Adınıza Kayıtlı Kredi Kartı Görebilirsiniz!

Adınıza kayıtlı kredi kartını görebilmenin bir diğer yolu ise İnternet bankacılığından geçmektedir. Bunun için yalnız işlem sağlayacağınız bankaya ait bir internet bankacılığı hesabına ihtiyacınız vardır. Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı Açma da nasıl İnternet bankacılığı hesabı açılır göre bilirsiniz. İlgili içerikteki işlemlerinin hepsi diğer bankalar içinde aynı şekildedir. İnternet bankacılık hesabınız var ise adınıza kayıtlı olan kredi kartını görmek için aşağıdaki adımları yapmanız yeterlidir.

 1. Google Play dan uygulama indirerek yada hesabımızın bulunduğu bankaya ait resmi İnternet sitesinden hesabımıza giriş yapalım.
 2. Kartlarım bölümüne girelim. blank
 3. Şimdi ‘Kredi Kartlarım’ diyelim.

Şayet adınıza kayıtlı kredi kartı ilgili banka da var ise gözükecektir. Yok ise ‘Adınıza Kayıtlı Kredi Kartı Bulunamadı’ uyarısını alırsınız. Evet değerli arkadaşlar, adınıza kayıtlı kredi kartı var mı? nasıl öğreneceğinizi sizler için paylaştık. Son olarak bilmenizi isterim ki 5 Dakikada Kredi Kartı Aidatını E-Devlet Üzerinden Geri Alma yaparak biriken kart kesintilerinizi geri alabilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 2 Ortalamamız: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın