Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Üniversite Öğrencilerine Kredi Veren Bankalar

18 yaşını doldurduğunuz zaman bir çok hakka sahip olmaktasınız. Üniversite öğrencisi dahi olsanız bu haklarınızı kullana bilirsiniz. Kazanılan bu hakların bir tanesi de finansman sektörü içindir. 18 yaşından büyük bütün öğrenciler böylece kredi fırsatlarından herkes gibi 36 ay vadeli olarak yararlana bilirler.

Üniversite Öğrencilerine Kredi Veren Bankalar

Tabi bu öğrenciler için bu müjdeli haberin yanında velileri de ilgilendirecek bir haberimiz olacak. Bu da evlatlarını rahat bir şekilde okutabilmeleri için bankalarca verilen 2023 yılı için eğitim destek kredileridir. Hem öğrencileri hem de velileri çok yakından ilgilendiren bankaların sağlamış oldukları bu fırsatlar peki nelerdir? Haydi gelin şimdi hep birlikte tüm bu soruların yanıtlarını yazımızın içeriğinde görelim.

Neler Var?

Üniversite Öğrencisine Kredi Veren Bankalar Ekşi Sözlük

Ekşi sözlük de dikkatimi çeken konulardan bir tanesi de Üniversite öğrencilerinin bankalar tarafından bireysel ihtiyaç kredisi kullanamadığı dır. Halbuki Üniversite Öğrencilerine Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar olduğu gibi kredi veren finansman kuruluşları da vardır. Bakın şimdiden size söz veriyorum eğer ki ismini vermiş olduğum bankalardan kredi kullanamazsanız dahi size öyle yöntemler ve telefon numaraları vereceğim ki ihtiyacınız olan en az 5.000 TL kadar nakit ihtiyacınızı kolaylık ile karşılaya bileceksiniz. Şimdi ilk olarak üniversite öğrencilerin bankalardan nasıl gelir belgesiz dahi kredi kullanabileceklerine değinelim.

blank

Üniversite öğrencilerin bir çoğu öğleden önce yada sonra eğitim için okullarına gitmektedirler. Buna birinci ve ikinci öğrenim de denilmektedir. Birinci yani öğlenden önce eğitim gören ile ikinci yani öğlenden sonra eğitim gören bir çok üniversite öğrencileri çeşitli yerlerde part-time yani yarı zamanlı olarak çalışmaktadırlar. Bu süreçte almış oldukları kazançları şayet banka mevduat hesaplarına yatmaları halinde bir kredi notları oluşmasına vesile olacaktır. Kredi notu bu şekilde oluşması durumunda doğrudan bir çok bankanın dijital kredisi imkanlarından yararlanmalarına sahip konuma gelmelerine neden olur. Dijital Kredi Nedir? Hangi Bankalar Verir? de bahsetmiş olduğum gibi sizler de kolayca bahsi geçen bankalardan kredi gelir beyansız bir şekilde kredi kullana bilirsiniz. Sizlere önereceğim bu bankaların en başında ise şu iki banka gelmektedir.

 1. ENPARA
 2. AKBANK DİREKT

Kredi notu oluşmuş ama gelir beyanı olmayan birisi olarak benim halen bu iki bankadan devam eden kredim mevcuttur. Sizlerden tek farkım sanırım yaşımın 40’a dayanmış olmasıdır. Bunun ispatını ise sizlere çekmiş olduğum bir videoda kanıtladım, izlemenizi kesinlik ile öneririm.

Gelir belgesiz öğrencilerin bankalardan kredi alması için aranan tek ve en önemli şarta değindikten sonra bu başvuruların nasıl yapılası gerektiğini de açıklık getireceğim. Bahsetmiş olduğum yolu takip etmeniz durumunda sizde kolaylık ile hafta sonu dahi olsa kredinizi alabilir, kullana bilirsiniz.

Denizbank Öğrenciye Kredi Başvurusu Nasıl Yapmalıdır?

Üniversite öğrencileri kredi başvurusunu doğrudan Denizbank şubelerine yaparsa şayet kesinlik ile almaları bir mucizedir. Çünkü Denizbank dahil olmak üzere bütün banka şubelerinden yapılacak olan kredi başvuruları için departmandaki memur sizden gelir beyanı isteyecektir. Bu neden ile Denizbank şubesinden kredi başvurusunda bulunmayı aklınızın ucundan bile geçirmeyin! Peki, nasıl yapmanız gerekiyor. 5 En İyi Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar (Maaş Bordrosuz) da bahsetmiş olduğum gibi başvuru işlemini kesinlik ile bankanın İnternet şubesinden yapmanız gerekir. Ama, hangi banka olur ise olsun ilk önce ilgili bankaya ait bir vadeli yada vadesiz mevduat hesabı açmanız şarttır. Bunun için sırası ile şu adımları yapmanız gerekir.

 1. İlk olarak dediğim gibi bir Denizbank şubesine giderek mevduat hesabı açtırmanız gerekir. Bu hesabı sadece nüfus cüzdanınız ile yapabilirsiniz.
 2. Hesap açma işlemi sağlanırken İnternet bankacılığı kullanmak istediğinizi bildirerek tek kullanımlık şifrenizi almanız gerekir.

Bu iki basit işlemi gerçekleştirdikten sonra artık Denizbank İnternet bankacılığı aracılığı ile kredi kullanmanız için hiç bir neden kalmamıştır. Şimdi kredi başvurunuzu kolaylıkla şu adımlar ile gerçekleştire bilirsiniz.

 1. https://bit.ly/2y5RbzT adrese giriş yapalım.
 2. Kimlik numaranız ve şifreniz ile İnternet şubesine girelim
 3. Sol meniden Başvurular > kredi menüsüne giriş yaparak kredi başvurunuzu gerçekleştirin

Kredinizin cevabı anında cevap bulacaktır. Bankanın sağlamış olduğu imkanların göstergesi ise tablomuzda olduğu gibidir.

Denizbank Kredi Faiz Oranları
12 Ay 24 Ay 36 Ay
%3.27

2023 yılı ŞUBAT ayında vadelere göre ödemeleriniz;

50.000 TL Denizbank Bireysel İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
8 6.879,72 TL 55.037,80 TL
12  4.781,57 TL 57.378,81 TL
15 3.945,04 TL 59.175,63 TL
18 3.389,30 TL 61.007,46 TL
21 2.994,00 TL 62.874,12 TL
24 2.698,98 TL 64.775,45 TL
28 2.405,86 TL  67.364,01 TL
31 2.236,95 TL 69.345,45 TL
33 2.141,97 TL 70.685,16 TL
36 2.020,08 TL 72.722,71 TL

Şimdiden kredinizi hayırlı işler için güle güle harcayın..

İş Bankası Öğrenci Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şayet belirtmiş olduğum gibi bir kredi notunuz oluşmadı ise kredi kullanmanın ikinci adresi İş Bankası üzerinden geçmektedir. Türkiye İş Bankası üzerinden krediyi başvurusunu kredi notunuz oluşmadığı için bireysel ihtiyaç kredisi olarak kullanamazsınız. İş Bankası üzerinden kredi kullanmanın tek yolu ”TAKSİTLİ NAKİT AVANS” üzerinden geçmektedir. Banka bir aralar İş’te Üniversiteli diye harika bir kampanya ile bütün Üniversite öğrencilerine sorgusuz bir şekilde kredi kartı veriyordu. Şuan için imkan her ne kadarda sonlandırılmış olsa da halen 18 ile 25 yaş arasına kredi kartı vermeye devam edilmektedir. Kesin Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar içerisinde yer alan Türkiye İş Bankasından bir kredi kartı çıkartarak 12 ay vadeli olarak 5.000 TL kadar taksitlik nakit avans kredisi kullana bilirsiniz. Bu işlemin nasıl yapılacağını ise sizlere resimli olarak bahsedeceğim. Yine başvuru işlemi için İnternet bankacılığını kullanacağım. Eğer İŞCEP uygulamanız sizin yok ise sizde bu işlemi aynı mantık ile herhangi bir Türkiye İş Bankası ATM üzerinden de yapabilirsiniz.

 1. İŞCEP girişimizi yapalım
 2. Sol menüden KARTLARIM bölümüne girelim
 3. Daha sonra menünün biraz altında yer alan TAKSİTLİ NAKİT AVANS sekmesine girelimblank
 4. Resimde görmüş olduğunuz gibi kredi miktarı ile vadesini girelim ve ”DEVAM” diyelim blank
 5. Geri ödeme ve faiz oranlarını gördükten sonra ”ONAY” diyelim. blank

Hop kredimiz anında 12 ay taksitli olarak hesabımıza geçti bile.🤑

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi Var Mı? Net Cevap!

Bireysel müşterilerin çoğu kredi kullanmak için Ziraat bankasını tercih etmektedir. Malum bunun en büyük nedeni ise düşük faiz imkanları sağlamasıdır. Peki Ziraat bankasından üniversite öğrencisi kredi kullana bilir mi? Ne yalan söyleyeyim ne yazık ki üniversite öğrencisi Ziraat bankasından kredi çekemez. Bunun nedeni ise kredi notu değeriniz yüksek dahi olsam banka dijital kredi başvurularını sadece emekli maaşını kendisinden alan müşterilerine sağlamaktadır. Sizin de kredi notunuz iyi dahi olsa emekli yada herhangi bir maaşı Ziraat üzerinden alamadığınız için bankadan kredi hali ile kullanamazsınız. Banka şubesi üzerinden yapılan başvurular için gelir beyanı da istenildiğine göre sizin de hali ile gelir beyanınız da olmadı için kesinlik ile Ziraat bankasından kredi alacağım diye bir hayale kapılmayın arkadaşlar. Bu arada kredi notu demişken hazır merak edenler için 11 Haneli TC Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama e-Devlet üzerinden nasıl yapılacağını da resimli ve videolu olarak anlattığımı belirtmek isterim.

Burs Alan Öğrenci Kredi Çekebilir Mi?

Bildiğimiz gibi bazı öğrencilerimiz devletten burs almaktadırlar. Özel kuruluşlar da öğrencilere burs parası verdiği bilinir. Devlet Öğrencilere Para Veriyor da bahsetmiş olduğum SED parası ile lütfen burs parasını karıştırmayalım. Burs alan öğrenciler kendilerine tanımlı bir düzenli para ödemesi olduğu için bunu gelir beyanı olarak görmektedirler. Ancak ne yazık ki çok büyük bir yanılgıya düşmektedirler. Her ne kadar da hesaplarına bir para girişi olmuş olsa da bu açıklama metninde burs parası olarak geçtiği için bir gelir beyanı olarak gözükmez. Dolayısı ile burs alan öğrenciler bankalardan kredi çekebilir mi sorusunun net yanıtı ise kesinlik ile hayırdır. Burs parası alan öğrenciler sadece bankalardan kredi çekebilmek için yukarıda başlıklar da belirtmiş olduğum gibi

 • Üniversite Öğrencilerine Kredi Veren Bankalar da olduğu şartları sağlaması halinde yada
 • Başta Türkiye İş Bankası olmak üzere öğrencilere kredi kartı veren bankalardan taksitli nakit avans olarak bunu gerçekleştire bilirler.

Değerli öğrenciler sizler için bankaların sağladığı tüm imkanları en şeffaf bir şekilde anlattık. Bu imkanların şayet hiç birinin size uymadığını düşünüyorsa en son çare olarak 1 Dakika’da Faturalı Hatta Anında Kredi Başvurusu da ki olanaklara bir göz atmanızı öneririm.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın