Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Üniversite Öğrencilerine Aidatsız Kredi Kartı (YENİ KAMPANYALAR)

Bilirim, öğrencilik hayatınızda size en çok gereksinim olan kesinlik ile ''PARA'' dır. Para olmadan dilediğiniz öğrenim hayatınızı ne yazık ki özgürce göremezsiniz. Cebinizde daha önce biriktirmiş olduğunuz nakit olan para da bitince ciddi zorluklar ile baş başa kalırsınız. Oysa ki ihtiyaçlarınızın bir çoğunu aidatsız kredi kartı ile bol taksitli bir şekilde yapmış olsanız bu süreci çok da rahat bir şekilde atlatabilirsiniz.

Üniversite Öğrencilerine Aidatsız Kredi Kartı (YENİ KAMPANYALAR)

Bu neden ile Üniversite öğrencilerini bir çok bankalar düşünerek aidatsız olarak kredi kartı üretti. Üstelik, aidatsız olmasının yanı sıra sizlere öyle büyük avantajlar da sağladı ki! Peşin olarak yapacağınız bir çok alış verişe vermiş oldukları kredi kartları ile 12 aya kadar taksitlendirme olanakları sağladı! Peki, siz değerli öğrencilerimiz için 2023 yılında bu avantajları sağlayan bankalar hangileri? Gelin şimdi hep birlikte uygulamış oldukları kullanım üst limitleri ve talep etmiş oldukları şartları ile birlikte bunları görelim.

Neler Var?

Öğrenciye Avantajlı Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

Ülkemizde her yıl milyonlarca Üniversiteli okul hayatına başlamaktadır. Bunlardan bir kısmı ilk bir kısmı ise ikinci öğretim olarak okul hayatlarına başlamaktadırlar. Üniversiteli öğrenci sayısı 2 milyona yakın olunca tabi bankalarda bir muazzam kitlede yer almak için çeşitli projeler ile yer almak için mücadele etmektedirler. Uygulamış oldukları bu projelerin en başında ise öğrencilere özel olarak aidatsız avantajlı kredi kartları ilk sıralarda gelmektedir. Nerede ise bütün finansman sektörünün de söz sahibi olan bankalar öğrencilere özel olarak bu kredi kartlarını üretmektedirler. Başlıkta da anlayacağınız gibi bu kredi kartlarının en büyük avantajı ise senelik normal müşterilerin en az 80 en fazla ise 200 TL kadar giden kart aidatlarının olmamış olmasıdır. Peki, Üniversite öğrencilerine özel olarak üretilen bu kredi kartların isimleri nedir? Ayrıca, hangi bankalar tarafından verilmektedir?

 • Akbank – Exi26
 • Garanti Bankası – Bonus Genç
 • TEB – Üniversitede TEB
 • İş Bankası – İş’te Üniversite
 • Ziraat Bankası – Genç Kart
 • Vakıfbank – like Kart
 • Yapı Kredi – Play

İsmini saymış olduğum tüm bu bankalar siz Üniversite öğrencilerine aidatsız olarak kredi kartı vermektedir. Bu bankaların sizlere sağlamış olduğu bu kredi kartları ile Kuyumcudan kredi kartı ile altın alma imkanlarına dahi sahip olabileceğini bilmenizi isterim. Bu şekilde nakit avans çekme yerine çok daha düşük komisyon oranları ile nakit para ihtiyacınızı da karşılaya bilirsiniz. Gelelim şimdi tüm bu imkanlardan yararlana bilmek adına hangi şartlara sahip olmamız gerektiğine.

Öğrencilerin Kredi Kartı Alma Şartları Nelerdir?

Evet, bankalar Üniversite öğrencilerine özel olarak kredi kartı veriyor vermesine de tabi bu kartı her önüne gelen öğrenciye vermiyor ne yazık ki! Haklı olarak da bazı şartları kredi kartlarını tahsil etmeden önce aramaktadır. Öğrencilere kredi kartı vermek için aradıkları bu şartlar BDDK kapsamında yer aldığı için bütün bankalar tarafından nerede ise aynı olduğunu da belirtmek isterim. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından genel olarak aranan bu şartlar ise şunlardır.

 • 18 yaşından büyük 25 yaşından küçük olunması ilk olarak temel şarttır.
 • Nüfus cüzdanı yada sürücü belgesi ile şahsen olarak başvuruda bulunması mutlaka gerekir
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak öğrenim görmeniz gerekir
 • Banka tarafından oluşturulan tüketici sözleşmesini şahsen olarak imzalaması
 • Üniversite öğrenci olduğuna dahil öğrenim belgesine sahip olunması lazımdır

Üniversite öğrencilerine kredi kartı sağlayan bankalar temel olarak bu 5 ana şartı ararlar. Ancak bazı bankalar bu şartlara ilaveten aşağıdaki maddeyi de ilave ettikleri gözükmektedir.

Bazı bankalar ücretli olarak çalışan kefil talep edebilirler. (Böyle durumda maaşlı çalışan için gelir belgesi, serbest meslek gurupları içinde son yıla ait tasdikli vergi levhası talep edilebilmektedir.)

Özellik ile açık öğretim görmeyen bir öğrenci iseniz bu belgeler ile yukarıda başlıkta bahsi geçen öğrenciye kredi kartı veren bankalar için başvuruda bulunmanız durumunda en kısa sürede kurye ile kredi katınızı teslim alırsınız. Şayet, başvurunuzu yaptı iseniz ve kredi kartım nerede diyorsanız sizler için tüm bankalara ait bir çok bilgi edinme numarasını da daha önceleri sitemizde yer verdiğimizi lütfen unutmayınız. Paylaşmış olduğumuz bu numaralara arayarak kredi kartınızın kurye sorgulamasını ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Öğrenci Verilen Kredi Kartların Limitleri Peki Ne Kadar?

Kredi ve kredi kartlarında limit hesaplamaları gelire göre yapılmaktadır. Ama, sizin herhangi bir geliriniz yok peki bu hesaplama şimdi nasıl olacak? Burada bu limitin hesaplanması için bankalar 3 ana faktörü o zaman göz önünde bulundurur. Buna göre de Üniversite öğrencisine vereceği kredi kartının üst limitinin ne kadar olacağını belirler. Peki, bankaların Üniversite öğrencilere vereceği bu kredi kartlarının kullanım üst limitlerini belirlemiş olduğu bu 3 ana faktör nedir?

 1. Doğrudan kredi kartını kendi adınıza alacaksanız size tanımlanmış olan kredi kartı üst kullanım limiti en fazla 1.000 TL ile 2.000 TL olacaktır.
 2. Aile büyükleriniz üzerinden ek kredi kartı alacaksanız o zaman limitiniz 5.000 TL kadar çıkabilmektedir. Tabi bu limit de aile büyüğünüze ait olan ana kredi kartın limitine göre 10.000 TL kadar çıktığı görünmektedir.
 3. Şayet, yaz tatillerinde part-time dahi olsa sigortalı bir işte 3 ay dahi olsun çalışır iseniz o zaman kredi kartı limitiniz en az 3.000 TL olacaktır.

Buradaki belirtilen kredi kartı limitleri başlangıç limitler olduğunu lütfen unutmayınız. Şayet düzenli olarak kredi kartı ekstra ödemelerinizi sağlarsanız 3 yada 5 ay sonra limit artışı talebinde kendiniz de buluna bilirsiniz. Ayrıca siz kredi kartı limit artırım da bulunmazsanız bile düzenli geri ödemeniz durumunda bankalar mutlaka size kısa mesaj ile kredi kartınızın limit arttırma onayınızı almak için iletişim kuracaklardır. Tabi kredi kartınızın düzenli bir şekilde ödemeniz size başka avantajlarda getirecektir. Bu avantajların belki de en başında Üniversite Öğrencilerine Kredi Veren Bankalar dan yararlana bilmeniz olacaktır. Bu neden ile mutlaka kredi kartınızın dönem borcunu dahi ödeyemiyorsanız bile aşağıda tabloda da yer alan asgari ödeme oranını ödeyin derim.

Kredi Kartı Kullanım Süresi Aylık Asgari Miktarı
0 – 12 aylık bir kredi kartının 40%
12 Aydan ve daha eski kredi kartları 30%

Kredi kartı asgari ödeme tablosunda yer alan oranlar sabit olsa da ödeyeceğiniz tutar aylık gelen kredi kartı borcuna ve kullanım süresine göre hali ile değişmektedir. Örneğin,

1.000 TL bir dönem özeti borcunuz var ise ve 12 aylık bir kredi kartına sahip iseniz en az ödeyeceğiniz asgari tutar 400 TL olacaktır.

Üniversite öğrencilerine kredi kartı ile alakalı sanırım bütün bilinmesi gerekenleri sizlere aktardır. Artık, bu bankalar tarafından siz kıymetli öğrencilerimize verilen kredi kartların özel avantajlarına değinebiliriz.

TEB Öğrenci Kredi Kartı Avantajları Nedir?

Türk Ekonomi Bankası (TEB) öğrencilere ”ÜniversiteTEB Bonus Card” vermektedir. Dünyanın her ülkesinde alış veriş yapma olanağı sağlayan kartınız ile ”BONUS PARA” da kazana bilmektesiniz. Kazanmış olduğunuz bonus puanları TEB üyesi iş yerlerinde bedava olarak alış verişe çevirebilirsiniz. TEB bankası tarafından Üniversite öğrencilerine verilen ”ÜniversiteTEB Bonus Card” özellikleri ise başlıca şunlardır.

 • Gönderim ücretsiz olarak istediğiniz adrese hediye gönderebilirsiniz. (Sinema bilet, çiçek, uçak bileti)
 • Acil durumlarda ücretsiz olarak çekici, çilingir yada camcı çağırabilirsiniz.
 • TEB seyahat hattından tatil rezervasyonu yapabilir, uçak bileti satın alabilir hatta araç dahi kiralaya bilirsiniz.
 • Bonuslarınız yetmediği durumlarda 6 aya kadar taksit yaptıra bilirsiniz.

Tüm bu kampanyalardan yararlanmak ve bilgi almak için tek yapmanız gereken ise 0-850-200- 0-666 numarayı aramanız dır.

blank

TEB-Bankası-Üniversite-Öğrencilerine-Sağladığı-Kredi-Kartı

Farklı tasarımı ile ‘ÜniversiteTEB Bonus Card’ başvurusunu İnternet üzerinden sadece 4 adım ile gerçekleştirmek için ise BURADAKİ FORMU doldurmanız yeterli olacaktır.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı Bence Tam Size Göre!

Büyük bir memnuniyet ile kullandığım İş Bankası tarafından şahsıma verilmiş Maximum kredi kartının birde öğrenci kardeşlerimize olanının olması gerçekten harika. İş Bankası öğrencilerimiz için aidatsız olarak ”Maximum Genç Kredi Kartı” birde bunun yanında ailenizin göndermiş olduğu harçlıkları kolayca çekebilmeniz için de ”Bankamatik Kartı” oluşturmuş. Banka tarafından sizlere tanımlanan bu kredi kartında aidat olmaması ile kalmayıp bir çok da özellik yine sizler için eklenmiştir. Peki, bu özellikler nelerdir?

 1. Anlaşmalı iş yerlerinden yapacağınız alış verişler için hediye puan, ayrıca da fazladan taksit imkanı yakalarsınız.
 2. Kredi kartı haricinde ek kart özelliğine de sahip olduğu için bireysel bankacılık hizmetlerinden yararlana bilirsiniz.
 3. Nakit avans çekebilirsiniz.
 4. Sanal kart oluşturarak İnternet üzerinden alış veriş yapabilirsiniz.
 5. Aidat olmadığı için 5 Dakikada Kredi Kartı Aidatını E-Devlet Üzerinden Geri Alma gibi maceralara girmezsiniz. 🙂
 6. İş kültür yayınlarına indirimli şekilde sahip olursunuz.
 7. Peşin alış verişlerinizi de taksitlendirme yapa bilirsiniz.
 8. Temassız özelliği ile 250 TL kadar günlük harcama yapa bilirsiniz.

Tüm bu özelliklere sahip olan Maximum Genç Kredi Kartı başvurusunu Türkiye İş Bankası Şubelerinden yapabileceğiniz gibi cep telefonlarınız üzerinden de yapabilirsiniz.

 • AİDATSIZÜNİK yazın boşluk bırakıp T.C. Kimlik Numaranızı Girin bu bu mesajı 4402 atınız.!

Yada 1.300 TL den başlayan üst kullanım limitleri ile kredi kartı başvurunuzu isterseniz Maximum Mobil uygulamasını indirerek yapabilirsiniz. Türkiye İş Bankası bir de size sağlamış olduğu kredi kartı için bakın tanıtım filmi çekmiş, gerçekten çok güzel bir video!

Ayrıca, Türkiye İş Bankasına ait olan Maximum Genç Kredi Kartı ile kullanım limitinizin %50 oranına kadar nakit avans da çekebileceğinizi bilmenizi istiyorum.

 

blank

Türkiye-İş-Bankası-Öğrencilere-Özel-Kredi-Kartı

Atmış olduğum başlıkta da belirtmiş olduğum gibi bence bu kredi kartı tam size göre 😉

Yapı Kredi Play Öğrenci Kredi Kartı İle Sizi Tanıştırayım

Yapı Kredi bankası öğrenci kredi kartı yüksek limit imkanları ile ön plana çıkan bir kredi kartıdır. Asgari ödemesi yine diğer bankalarda olduğu gibi ilk sene için %40 diğer yıllarda ise mevcut borcun %30 olarak belirlenmiştir. İptal etme işlemleri ise sadece müşteri hizmetlerinden sağlanmaktadır. Gerçi böyle bir harika kartı kim iptal ettirmek ister ki 🙂 Yapı Kredi Play Öğrenci Kredi Kartı diğer kredi kartlarına göre en büyük farkını söyleyeyim mi? Nakit avans olarak çekmiş olduğunuz parayı şayet 2 güne kadar geri ödeme koşulu ile faizsiz ve ücretsiz olarak kullana biliyorsunuz. Yani diyelim ki! harçlığınız bitti ve babanızın maaş alıp size gönderebilmesi için de daha önünüzde 2 gün var. Hemen Play Kart ile herhangi bir Yapı Kredi bankası ATMS giderek ihtiyacınızı çekip hiç bir ücret ayrıca faiz ödemeden 2 gün sonra geri yatıra biliyorsunuz. Bence bu ayrıca eklenen özelliği harika! Bu özel kredi kartına başvuru yapabilmeniz için aşağıdaki yollardan herhangi birini deneye bilirsiniz.

 1. 444-0-444 müşteri hizmetlerinden
 2. Banka şubelerinden
 3. SMS atarak (PLAY boşluk T.C. kimlik numaranız 4407 göndermen yeterlidir.)
 4. İnternet üzerinden => https://www.yapikredi.com.tr/basvuru-merkezi/kredi-karti-basvurusu
 5. Yapı Kredi Mobil üzerinden

Ön başvurular sonrasında Yapı Kredi Play Öğrenci Kredi Kartı başvuruları için bazı prosedürleri banka aramaktadır. Bunları 2 kesime ayrılmaktadır. 1. kesim, kefille başvurular için 2. kesim ise; kefilsiz olarak yapılan kredi kartı başvuruları tır.

Kefilsiz Yapı Kredi Play Kredi Kartı Başvurusu Şartları:

 1. 18 yaşını doldurmuş olmanız
 2. Uzaktan ve açık öğretim görmüyor olmanız
 3. 2 yıllık yada 4 yıllık lisans yada yüksek lisans okuyor olmanız

yeterlidir. Başvuru için kimlik belgeniz öğrenci kimliğiniz ile Yapı Kredi Bankası şubelerine gelmeniz yeterli olacaktır. Dolduracağınız kredi kartı sözleşme formu sonrasında 1300 TL üst limitli öğrenci kredi kartına sahip olursunuz.

Kefilli Yapı Kredi Play Kredi Kartı Başvurusu

Kefilli olarak öğrenci kredi kartı başvurusu yapacaklar kefili ile birlikte kredi kartı sözleşme formunu doldurması gerekmektedir. Ayrıca öğrencinin kimlik bilgileri haricinde kefilin de aşağıdaki belgeleri ibraz etmesi gerekir.

 1. Nüfus cüzdan yada sürücü belgesi
 2. Gelirini gösteren belge
 3. Son aya ait maaş bordrosu
 4. Serbest çalışanlar için ise vergi levhası

Bu evrakların teslimatı sonrasında kartınız kurye ile size en fazla 5 iş günü içerisinde ulaşmaktadır. İsterseniz başvuru sorgulamanızı da kendiniz https://bit.ly/2BgDpM7 adres üzerinden de yapabilirsiniz.

Bol Hediye Puan İsteyenlere Akbank Exi26 Öğrenci Kredi Kartı

Bana kalır ise en bol hediye parayı öğrenciye kredi kartı ile veren AKBANK Exi26 kredi kartıdır. 1 hediye paranın 1 TL karşılığında olan kartınız ile bir çok üye iş yerinden alış veriş yaparak bedava para böylece kazanabilirsiniz. AKBANK Exi26 kredi kartının en büyük diğer özelliği ise 50 TL ve üzerindeki bütün alış verişlerinizde tam 3 taksite kadar faizsiz taksitlendirme yapabilmenizdir. Özellikleri bunun ile kalmayan EXİ26 Kredi Kartının diğer avantajları ise şunlardır.

 •  Dönem özeti borcunuzu 3 ay sonra ödemeli olarak planlama yapabilirsiniz.
 • 18 aya kadar ayrıca taksitlendirme yapma imkanı sizlere sağlamaktadır.
 • Bu özellikleri ile yetinmeyen Akbank Exi26 kredi kartınız ile otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
 • 500 TL kadar acil nakit ihtiyacınız için çok düşük faizler ile geri alabilir 3 eşit taksit ile geri ödeye bilirsiniz. (SMS ile 500 TL kredinizi 3 ay taksitli olarak çekebilmeniz için yapmanız gereken ”PARA” boşluk ”KARTIN SON 6 HANES ” ”500 TL” yazıp mesajınızı 5990 gönderiniz.)
 • İlk sene kesinlik ile kart ücreti olamayan Akbank Exi26 kredi kartından isteseniz 9 ay kadar nakit avans kullana bilirsiniz. (Bunun için ise kartınızı aldıktan sonra yapmanız gereken PARA yazıp ”KARIN SON 6 HANESİNİ” 5990 göndermenizdir.)

Bu imkanlara sahip Akbank Exi26 kredi kartı başvurusunu https://webapp.akbank.com/Direkt-Kredi-Karti/EntryPoint.aspx adresi üzerinden hemen gerçekleştire bilirsiniz.

2023 tarihinde bütün kredi kartlarından nakit avans çekecekler için uygulanan faiz oranı aylık %2.52 olmaktadır.

Bankalara göre vade oranları ise 18 ay kadar çıkmaktadır.

 • Bu faiz oranına göre 5.000 Lira kullanacakların 18 ay vadeli geri ödemesi 337,51 TL
 • 5.000 liranın 9 ay ödemesi aylık 616,56 TL olacaktır.
 • 10.000 TL 18 ay olarak geri ödemesi ise 675,02 TL olacaktır.
 • 12.500 TL 12 ay vadeli taksitlendirme yaparsanız 1.191,89 TL aylık ödemeniz olacaktır.

Harcama yaptıktan sonra 9 ay vadeli Akbank kredi kartı yapılandırma işlemini de yine arzu ederseniz yapabileceğinizi lütfen unutmayınız.  Bana 9 ay yetmez diyorsanız ve kredi kartı taksitlerinizi zamanında ödüyorsanız AKBANK Direkt üzerinden 36 ay vadeli kredi kullanmanın da önünü sizlere açılacağını bilmenizi isterim. Bankanın sizlere bu kapsamda sağlamış olduğu olanaklar ise şu şekildedir.

1 den 12 ay vadeye kadar krediler için ŞUBAT ayında 12 aya kadar, %2.23, 24 ay vadeye kadar %2.26 faiz uygulayan AKBANK diğer 36 için ise yine %2.26 faiz oranlarını uygulamaktadır.

10.000 TL için 3 yıla kadar vadeli geri ödeme miktarı ise;

10.000 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 977,47 TL 11.729,62 TL
15 810,28 TL 12.154,22 TL
19  670,26 TL 12.734,98 TL
24 561,85 TL 13.484,43 TL
27 516,53 TL 13.946,38 TL
30 480,58 TL 14.417,57 TL
32 460,52 TL 14.736,66 TL
36 425,04 TL 15.301,63 TL

Başvurunuzu isterseniz buradan https://bit.ly/2N8Nhdx yapabilirsiniz. Konu hakkında bizlere sormak isteğiniz sorularınız varsa eğer, aşağıda bulunan yorumlar kısmında bizimle paylaşırsanız. En kısa süre içerisinde sorularınıza cevap bulabilirsiniz.😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın