DEVLET Kredi

Üniversite Öğrencilerine Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Üniversite Öğrencilerine Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Bilirim, öğrencilik hayatınızda size en çok gereksinim kesinlik ile ”PARA” dır. Para olmadan dilediğiniz öğrenim hayatını ne yazık ki göremezsiniz. Cebinizde nakit olan para bitince ciddi zorluklar ile baş başa kalırsınız. Oysaki ihtiyaçlarınızın bir çoğunu aidatsız kredi kartı ile bol taksitli bir şekilde yapmış olsanız bu süreci rahat bir şekilde atlatabilirsiniz. Üniversite öğrencileri bankalar sizleri de düşündü.! Üstelik, sizlere öyle büyük avantajlar da sağladı ki! Peşin olarak yapacağınız bir çok alış verişe vermiş oldukları kredi kartları ile 12 aya kadar taksitlendirme olanakları sağladı.!

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Milyonlarca Üniversite öğrencisini kendisine müşteri edinmek isteyen bankalar 2020 senesinde de boş durmuyorlar. Bir çok banka peşin alımlar için anlaşmalı mağazalardan faizsiz taksit uygularken anlaşma sağlamadıkları tek çekimler için ise 12 aya kadar vade imkanlarını düşük faizler ile sağlamaktadırlar. Peki, Üniversite öğrencisine aidatsız kredi kartı veren bu bankalar 2020 yılında hangileridir? Gelin, birlikte ilk olarak bu bankaların hangileri olduğuna bir bakalım, devamında sizlere sağlamış olduğu kredi kartlarının avantajlarını inceleriz.

 • Akbank – Exi26
 • Garanti Bankası – Bonus Genç
 • TEB – ÜnivversiteTEB
 • İş Bankası – İş’te Üniversite
 • Ziraat Bankası – Genç Kart
 • Vakıfbank – like Kart
 • Yapı Kredi – Play

İsmini saymış olduğum tüm bu bankalar siz Üniversite örencilerine aidatsız olarak kredi kartı vermektedir. Bu bankaların sizlere sağlamış olduğu bu kredi kartları ile Kuyumcudan kredi kartı ile altın alma imkanları dahi aktiftir.!

Öğrencilerin Kredi Kartı Alma Şartları Nelerdir?

Her ne kadarda bankalar öğrencilere kredi kartı veriyoruz diyorlarsa da bu kartları alabilmeniz için sizlerden bazı şartları da istemekten geri kalmayacaklardır. Bankalar tarafından kredi kartı alacak olan Üniversite öğrencilerinden talep edilen bu şartları ise şunlardır.

 • 18 yaşından büyük 25 yaşından küçük olunması
 • Nüfus cüzdanı yada sürücü belgesi ile şahsen olarak başvuruda bulunması
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
 • Banka tarafından oluşturulan tüketici sözleşmesini imzalaması
 • Öğrenci belgesine sahip olması
 • Bazı bankalar ücretli olarak çalışan kefil talep edebilirler. (Böyle durumda maaşlı çalışan için gelir belgesi, serbest meslek gurupları içinde son yıla ait tasdikli vergi levhası talep edilebilinmektedir.)

Şayet açık öğretim görmeyen bir öğrenci iseniz bu belgeler ile öğrenciye kredi kartı veren bankalar için başvuruda bulunmanız durumunda en kısa sürede kurye ile kredi katınızı teslim alırsınız. Şayet, başvurunuzu yaptı iseniz ve kredi kartım nerede diyorsanız sizler için tüm bankalara ait bir çok bilgi edinme numarasını da daha önceleri sitemizde yer verdiğimizi lütfen unutmayınız.

Öğrenci Kredi Kartı Limiti Ne Kadar? (TÜM HESAPLAMALAR)

Kredi ve kredi kartlarında limit hesaplamaları gelire göre yapılmaktadır. Eee sizin herhangi bir geliriniz yok peki bu hesaplama şimdi nasıl olacak.? Burada 3 tane size alternatif sunacağım. Bu alternatiflere göre size en uygun limitli olanı artık tercihinde siz bulunacaksınız.

 1. Doğrudan kredi kartını kendi adınıza alacaksanız size tanımlanmış olan kredi kartı limiti en fazla 1.000 TL olacaktır.
 2. Aile büyükleriniz üzerinden ek kredi kartı alacaksanız o zaman limitiniz 5.000 TL kadar çıkabilmektedir.
 3. Şayet, yaz tatillerinde part-time dahi olsa sigortalı bir işte 3 ay dahi olsun çalışır iseniz o zaman kredi kartı limitiniz en az 3.000 TL olacaktır.

Buradaki belirtilen kredi kartı limitleri başlangıç limitler olduğunu lütfen unutmayınız. Şayet düzenli olarak kredi kartı ekstra ödemelerinizi sağlarsanız 3 yada 5 ay sonra limit artışı talebinde buluna bilirsiniz. Gelelim şimdi diğer bir önemli konu olan konu olan nakit avans çekimleri için bankalar tarafından uygulanan kredi faiz oranlarına.! Bu oranların hesaplamalarını öğrenciler tarafından en çok tercih edilen bankalara göre alt başlıklarda yaptım. Ama, hemen alttaki grafik ekranında kredi kartlarının asgari ödeme tablosunu görebilirsiniz.

Kredi Kartı Kullanım Süresi Aylık Asgari Miktarı
0 – 12 aylık bir kredi kartının 40%
12 Aydan ve daha eski kredi kartları 30%
 • 1.000 TL bir alış veriş için hesap kesim tarihi sonrasında kredi kartınıza ödemeniz gereken 12 aylık kredi kartı için asgari tutar 400 TL. 12 Ay ve daha eski kredi kartına sahip iseniz de 300 TL olacaktır.!

TEB Öğrendi Kredi Kartı Avantajları Nedir?

Türk Ekonomi Bankası (TEB) öğrencilere ”ÜniversiteTEB Bonus Card” vermektedir. Dünyanın her ülkesinde alış veriş yapma olanağı sağlayan kartınız ile bonus para da kazana bilmektesiniz. Kazanmış olduğunuz bonus puanları TEB üyesi iş yerlerinde bedava olarak alış verişe çevirebilirsiniz. TEB bankası tarafından Üniversite öğrencilerine verilen ”ÜniversiteTEB Bonus Card” özellikleri ise başlıca şunlardır.

 • Gönderim ücretsiz olarak istediğiniz adrese hediye gönderebilirsiniz. (Sinema bilet, çiçek, uçak bileti)
 • Acil durumlarda ücretsiz olarak çekici, çilingir yada camcı çağırabilirsiniz.
 • TEB seyahat hattından tatil rezervasyonu yapabilir, uçak bileti satın alabilir hatta araç dahi kiralaya bilirsiniz.
 • Bonuslarınız yetmediği durumlarda 6 aya kadar taksit yaptıra bilirsiniz.

Tüm bu kampanyalardan yararlanmak ve bilgi almak için tek yapmanız gereken ise 0-850-200- 0-666 numarayı aramanız dır.

 • ÜniversiteTEB Bonus Card başvurusunu İnternet üzerinden sadece 4 adım ile gerçekleştirmek için ise BURADAKİ FORMU doldurmanız yeterli olacaktır.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı

Büyük bir memnuniyet ile İş Bankası tarafından şahsıma verilmiş olan kredi kartının birde öğrenci kardeşlerimize olanının olması gerçekten harika. İş Bankası öğrencilerimiz için aidatsız olarak ”İş’te Üniversite Kredi Kartı” oluşturmuş. Banka tarafından sizlere tanımlanan bu kredi kartında aidat olmaması ile kalmayıp bir çok da özellik yine sizler için eklenmiştir. Peki, bu özellikler nelerdir?

 1. Anlaşmalı iş yerlerinden yapacağınız alış verişler için hediye puan ayrıca fazladan taksit imkanı yakalarsınız.
 2. Kredi kartı haricinde ek kart özelliğine de sahip olduğu için bireysel bankacılık hizmetlerinden yararlana bilirsiniz.
 3. Nakit avans çekebilirsiniz.
 4. Sanal kart oluşturarak İnternet üzerinden alış veriş yapabilirsiniz.
 5. Aidat olmadığı için 5 Dakikada Kredi Kartı Aidatını E-Devlet Üzerinden Geri Alma gibi maceralara girmezsiniz. 🙂
 6. İş kültür yayınlarına indirimli şekilde sahip olursunuz.
 7. Kanyon vale indirimi ayrıcalığını yakalarsınız.

Tüm bu özelliklere sahip olan İş’te Üniversite Kredi Kartı başvurusunu Türkiye İş Bankası Şubelerinden yapabileceğiniz gibi cep telefonlarınız üzerinden de yapabilirsiniz.

 • AİDATSIZÜNİK yazın boşluk bırakıp T.C. Kimlik Numaranızı Girin bu bu mesajı 4402 atınız.!

Yada buradaki başvuru formunu doldurunuz.!

Yapı Kredi Play Öğrenci Kredi Kartı Limit

Yapı Kredi bankası öğrenci kredi kartı yüksek limit imkanları ile ön plana çıkan bir kredi kartıdır. Asgari ödemesi yine diğer bankalarda olduğu gibi ilk sene için %40 diğer yıllarda ise mevcut borcun %30 olarak belirlenmiştir. İptal etme işlemleri ise sadece müşteri hizmetlerinden sağlanmaktadır. Gerçi böyle bir harika kartı kim iptal ettirmek ister ki 🙂 Yapı Kredi Play Öğrenci Kredi Kartı başvurularını bir çok yol ile gerçekleştire bilirsiniz.

 1. 444-0-444 müşteri hizmetlerinden
 2. Banka şubelerinden
 3. SMS atarak (PLAY boşluk T.C. kimlik numaranız 4407 göndermen yeterlidir.)
 4. İnternet üzerinden => https://www.yapikredi.com.tr/basvuru-merkezi/kredi-karti-basvurusu
 5. Yapı Kredi Mobil üzerinden

Yapı Kredi Play Öğrenci Kredi Kartı başvuruları için bazı prosedürleri banka aramaktadır. Bunları 2 kesime ayrılmaktadır. 1. kesin kefilli başvurular için 2. kesim ise kefilsiz olarak yapılan kredi kartı başvuruları dır.

Kefilsiz Yapı Kredi Play Kredi Kartı Başvurusu Şartları:

 1. 18 yaşını doldurmuş olmanız
 2. Uzaktan ve açık öğretim görmüyor olmanız
 3. 2 yıllık yada 4 yıllık lisans yada yüksek lisans okuyor olmanız

yeterlidir. Başvuru için kimlik belgeniz öğrenci kimliğiniz ile Yapı Kredi Bankası şubelerine gelmeniz yeterli olacaktır. Dolduracağınız kredi kartı sözleşme formu sonrasında 1300 TL üst limitli öğrenci kredi kartına sahip olursunuz.

Kefilli Yapı Kredi Play Kredi Kartı Başvurusu

Kefilli olarak öğrenci kredi kartı başvurusu yapacaklar kefili ile birlikte kredi kartı sözleşme formunu doldurması gerekmektedir. Ayrıca öğrencinin kimlik bilgileri haricinde kefilin de aşağıdaki belgeleri ibraz etmesi gerekilmektedir.

 1. Nüfus cüzdan yada sürücü belgesi
 2. Gelirini gösteren belge
 3. Son aya ait maaş bordrosu
 4. Serbest çalışanlar için ise vergi levhası

getirilmesi yeterlidir.

Akbank Exi26 Öğrenci Kredi Kartı

En bol hediye para öğrenciye kredi kartı ile veren bana kalır ise Akbank Exi26 kredi kartıdır. 1 hediye paranın 1 TL karşılığında olan kartınız ile bir çok üye iş yerinden alış veriş yaparak bedava para kazanabilirsiniz. Akbank Exi26 kredi kartının en büyük özelliği ise peşin olarak yapmış olduğunuz harcamanızı ister taksitlendirme yapabilir isterseniz de 3 ay sonra ödemeli olarak planlama yapabilirsiniz. Ayrıca 50 TL ve üzerindeki bütün alış verişlerinize tam 3 taksite kadar %0 faiz ile taksitlendirme imkanı yakalarsınız.

 • En az 4 en fazla 18 aya kadar ise taksitlendirme yapabilirsiniz.

Bu özellikleri ile yetinmeyen Akbank Exi26 kredi kartınız ile otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. 500 TL kadar acil nakit ihtiyacınız için çok düşük faizler ile geri alabilir 3 eşit taksit ile geri ödeye bilirsiniz.

 • SMS para ile 500 TL 3 ay taksitli olarak çekebilmeniz için yapmanız gereken ”PARA” boşluk ”KARTIN SON 6 HANES ” ”500 TL” yazıp mesajınızı 5990 gönderiniz.

İlk sene kesinlik ile kart ücreti olamayan Akbank Exi26 kredi kartından isteseniz 9 ay kadar nakit avans kullana bilirsiniz.

 • Bunun için ise kartınızı aldıktan sonra yapmanız gereken PARA yazıp ”KARIN SON 6 HANESİNİ” 5990 göndermenizdir.

Bu imkanlara sahip Akbank Exi26 kredi kartı başvurusunu https://webapp.akbank.com/Direkt-Kredi-Karti/EntryPoint.aspx adresi üzerinden hemen gerçekleştire bilirsiniz.

2020 tarihinde bütün kredi kartlarından nakit avans çekecekler için uygulana faiz oranı aylı %1.25 olmaktadır. Bankalara göre vade oranları ise 18 ay kadar çıkmaktadır.

 • Bu faiz oranına göre 5.000 Lira kullanacakların 18 ay vadeli geri ödemesi 319 TL
 • 5.000 liranın 9 ay ödemesi aylık 598 TL olacaktır.
 • 10.000 TL 18 ay olarak geri ödemesi ise 638 TL olacaktır.
 • 12.500 TL 12 ay vadeli taksitlendirme yaparsanız 1.146 TL aylık ödemeniz olacaktır.

Harcama yaptıktan sonra 12 ay vadeli Akbank kredi kartı yapılandırma işlemini de yine arzu ederseniz yapabilirsiniz. Ayrıca katılım bankası olması nedeni ile ihtiyacınız olan ürün karşılığında uygun faiz imkanları ile Türkiye Finans Katılım bankasından finansman imkanı öğrenci olmanıza rağmen sağlaya bilirsiniz. 18 yaşından büyük olmanız dahilinde banka sizlere şu imkanlar ile kredi sağlamaktadır.

 • MAYIS ayı için 800 900 1200 Puana Kredi Veren Bankalar içerisinde ayrıca da yer alan Türkiye Finans Katılım Bankası 12 ay vade için aylık %0.97 faiz uygulamaktadır. 24 aya aylık %0.98 faiz uygulayan bankamız 36 ay vade için aylık %0.99 faiz uygular. Geri kalan 60 ay için ise banka aylık %1.00 faiz uygulamaktadır.
  • 1.000 lira için 1 sene boyunca aylık sabit ödemeniz 89 TL olacaktır.
  • 2.000 lira için aylık taksit ödemeniz 12 ay boyunca 179 TL
  • 3.000 TL için ise yine 12 ay boyunca ödemeniz 269 TL
  • 4.000 liranın 1 yıl olarak aylık taksit ödemesi 359 TL olur.
  • 5.000 lira için 12 ay ödemeniz böylece 448 TL olacaktır. Toplam maliyeti siz öğrencilere sadece 5.386 TL

İlk öğretim döneminiz ile birlikte kredinizin ödemesi de bitmiş olur.😉

Üniversite Öğrencilerine Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DEVLETKredi.Com