Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Türkiye İş Bankası İŞCEP Mobil’den Fiziki Altın Nasıl Alınır?

Türkiye İş Bankası İŞCEP mobil uygulaması üzerinden fiziki olarak altın alındığını sanırım herkes biliyor. Bu konuda bilinmeyen nedir? Türkiye İş Bankası üzerinden ister vadeli, isterseniz de fiziki olarak altın satın alınabilir mi? İşte bilinmeyen soru budur? Bu her 2 sorunuzun cevabını sizlere EVET olarak vermek istiyorum. Vadeli yada vadesiz olarak Türkiye iş bankası İŞCEP Mobilden fiziki altın satın alabilirsiniz. Bu kapsam altında da yine bankamız bizlere yarım veya tam altın yada çeyrek başta olmak üzere, 18, 20, 22, 24 ayar (takı) bilezik, Ata altını, beşi bir yerde, cumhuriyet altını dahi alma imkanı sunmaktadır.

Türkiye İş Bankası İŞCEP Mobil’den Fiziki Altın Nasıl Alınır?

Fiziki olarak Türkiye İş Bankası İŞCEP mobil internet üzerinden altın nasıl alınır? Bu konu hakkında sizlere satın alabileceğiniz altın türlerine kadar araştırıp yanıtını verdik. Tüm bunların yanı sıra birde arzu edenler için vadeli olarak Türkiye İş Bankası İŞCEP internet üzerinden altın alabileceğinizi de  bilmenizi isterim. Peki ya Türkiye İş Bankası İŞCEP mobil internet bankacılığı üzerinden fiziki hatta vadeli olarak nasıl altın alınır? Fakat şimdi bu sorunuzun cevabına geçmeden önce özellikle fiziki olarak elden altın almak isteyenler için ufak bir açıklama yapmak istiyoruz.

Neler Var?

Elden Fiziki Altın Türkiye İş Bankasından Alınır Mı?

Herkesin bildiği üzere Türkiye İş Bankası Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olmaktadır. Ben şahsen kendimi bildiğimden beri Türkiye İş Bankası mevcut durumda. Bu arada yaşım 42 😊 EE haliyle bu denli köklü bir banka müşterilerine sadece TL bazında hizmet vermekle de kalmamaktadır. Bunun beraberinde birde müşterilerine yatırım yapmak için imkanlar sağlamaktadır. Sağlamış olduğu imkanların arasında altın da yer almaktadır.

Yani kısaca, Türkiye İş Bankası aracılığı ile elden fiziki altın alınır mı? sorusuna gelmiş oluyoruz. Bu sorunun cevabını da sizlere girişte de bahsettiğim gibi EVET olmaktadır. Peki ya elden fiziki altın Türkiye İş Bankası üzerinden nasıl alınır? Şimdi bu sorununuz yanıtına geçmeden önce sizlere çok önemli bir konuda açıklama yapmak istiyorum. Buna istinaden de Türkiye İş Bankası diyor ki!

 • Fiziki olarak altın alabilmeniz için en az üç gün önce hesabınızdaki varlıklar için bankamız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bunun beraberinde birde en az 5 kg ve üzeri olmak kaydı ile elden borsa üzerinden altın almak isteyen müşterileri alabilir.

Şayet isterseniz sizlerde Türkiye İş Bankası tarafından yapılan bu açıklamayı https://www.isbank.com.tr/vadesiz-altin-hesabi bu bağlantıya tıklayarak görebilirsiniz. Bunun yanı sıra birde Türkiye İş Bankası daha küçük yatırımcılarını da atlamış değildir. Bunun için birde vadesiz olarak altın hesabı açma imkanı sağladığını da yine yukarıda yazımızın başında bahsetmiştik. Bu konu hakkında da sizlere sağladığı hizmetle alakalı açıklık getirmek gerekirse eğer;

 • Mevcutta bulunan Türk liranız kadar sizlere gr bazında altın alma imkanı sağlamaktadır. Bu hizmet sayesinde anında TL cinsinizdeki para ile altın satın alabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman da almış olduğunuz altınları satabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası üzerinden vadeli yada fiziki olarak altın alınacağını böylelikle öğrenmiş olduk. Peki ya her iki şekilde de Türkiye İş Bankası üzerinden nasıl altın satın alabiliriz? Aldık diyelim aldıktan sonra ise nasıl satabiliriz? Haydi birde şimdi resimli ve yine videolu olarak bu sorularınızın cevaplarına geçelim.👇

Türkiye İş Bankası İŞCEP İnternetten Altın Nasıl Satın Alınır?

Türkiye İş Bankası internet sitesi dahil İŞCEP uygulaması üzerinden fiziki olarak veya vadeli işlem yapacaklar için altın satın alma olanağı sağlamaktadır. Vadeli veya fiziki her iki şekilde de altın satın almak isteyenlerin için de izlemesi gereken yol aynı olmaktadır. Fakat şunu da söylemem gerekir ise vadeli olarak altın alacakların satış yapmaları ile fiziki olarak satın aldıkları altınları ellerine alacakların izleyecekleri yol 2 ye ayrılmaktadır. Elbette vadeli olarak altın alıp satacakların ve satın aldıkları altınları fiziki olarak ellerine almak isteyenlerin nasıl bir yol izleyeceklerini anlatacağız. Fakat şimdi ilk olarak gelin hele bir Türkiye İş Bankası İŞCEP uygulaması üzerinden TL cinsindeki paramızla nasıl altın satın alınır önce bunu bir görelim. Sonrasında ise fiziki olarak veya bozdurma gibi işlemleriniz ile elimize nasıl satın aldığım altınları alabiliyoruz bunu göreceğiz.

 1. İlk olarak mutlaka Türkiye İş Bankası üzerinden bir mevduat hesabınızın olması gerekmektedir. Tabi ki birde bu mevduat hesabınızı cep telefonunuzla yönetebilmeniz içinde İŞCEP uygulamasını indirmeniz gerekecektir. Ardından giriş için birde şifre oluşturmalısınız. Şayet ki bu hesaba halen sahip değilseniz. Bunun içinde çözüm yolumuz var. Nasıl şubeye dahi gitmeden sahip olacağınızı https://www.youtube.com/watch?v=zVDtQOd3EGA buradaki videoda detayları ile ele alınmıştır. Kaç TL kadar altın alacaksınız şayet bu hesaba da bankamatik yada banka şubesinden o kadar TL yüklemeniz gerekecektir.
 2. Sıra geldi şimdi ”İŞCEP” uygulamamıza girmeye. Aşağıdaki resimde de görmüş olduğunuz gibi ”MENU” tuşuna basalım.

  blank

  işcep-Menü

 3. Şimdi açılan menüden ”YATIRIM” yazan butona basalım.

  blank

  Yatırım-Sekmesi

 4. Yeni bir pencere açılmış olacak. Bu açılan pencereyi biraz aşağıya doğru indirelim. Sayfayı indirmeye devam ettikçe karşımıza ”DÖVİZ-ALTIN” sekmesi çıkmış olacaktır. Görmüş olduğunu o sekmenin üzerine tıklayalım.

  blank

  Döviz-Altın

 5. Bu aşamada da yine açılan pencerede menüyü aşağı doğru indirmeye devam edelim. Orada da ”XAU (ALTIN)” bölümünden aşağıdaki görselde de gördüğünüz üzere ”AL” butonuna basalım.

  blank

  Al-Sat

 6. Şimdi sıra geldi paranın çekileceği mevduat hesabını seçmeye.

  blank

  Mevduat-Hesabı

 7. Mevduat hesabını da seçtikten sonra kaç TL kadar altın alınacaksa eğer  o kadar ki miktarı girelim. Sonrasın da arkasından ‘‘DEVAM” tuşuna basalım.

  blank

  Altın-Hesabı-Tutarı

 8. Şimdi geldik son aşamaya burada karşınıza kaç TL karşılığında ne kadar altın alacağınıza kadar tüm bilgiler çıkmış olacaktır. Çıkan bu bilgilerin tamamını kontrol edip ardından ”ONAY” butonuna basmanız gerekecektir.

  blank

  Onayla

Yapmanız gereken işlemler sadece bunlardan ibarettir. Bu işlemler sonrasında Türkiye İş Bankası İŞCEP uygulaması üzerinden fiziki olarak altın almış olacaksınız. Vadeli ve fiziki olarak altın alma işlemi Türkiye İş Bankası İŞCEP uygulaması üzerinden bu şekilde olmaktadır.

Konu ile ilgili diğer merak edilen tüm sorularınızı sırasıyla yanıtlayacağım. Fakat bundan önce bu hesabın özellikleri nelermiş onları görmeye ne dersiniz.

Türkiye İş Bankası Altın Hesabının Özelliği Var Mıdır?

Evet değerli okurlarım özellikle yukarıda da bahsetmiş olduğum üzere Türkiye İş Bankası üzerinden altın hesabı açmak isteyenlerin muhakkak bilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı da sizleri konu hakkında bilgilendirmek bizlerin boynun borcu olduğunu düşünüyorum. Türkiye İş Bankası tarafından bizlerle paylaşılan bu özellikler nelerdir? diye merak edenlerimiz için sırasıyla aşağıda yer verdik.

 1. İlk olarak sizi ilgilendiren vadesiz altın hesabını en az 0.01 gr ve üstleri şeklinde açılmış olduğunu bilmenizdir.
 2. İkinci önemli konu vadesiz altın hesabı sadece sayfamızda bahsetmiş olduğumuz gibi veya Türkiye İş Bankası şubeleri üzerinden şahsen gitmeniz halinde açılmaktadır. Şayet banka şubesi üzerinden kendim açtırmak istiyorum diyorsanız altın hesabı açtırmak için muhakkak yanınızda nüfuz cüzdanınız olması gerekmektedir.
 3. Açmak istediğiniz altın hesabından kesinlikle herhangi bir ücret talep edilmemektedir.
 4. .01 miktara kadar altın havalesi gerçekleştirebileceğinizi biliyor muydunuz. Evet doğru duydunuz buda mümkün olmaktadır.
 5. Açmış olduğunuz altın hesapları en az 200.000 TL kadar Devlet güvencesi altında olmaktadır.
 6. Altın havalesi sadece yurt içi şubeleri için geçerli olmaktadır.
 7. Altın alış ve satış fiyatları banka tarafından belirlenen fiyatlar şeklinde gerçekleşmiş olur.
 8. Altın havale işlemi sayesinde Türkiye İş Bankasında bulunan diğer farklı altın hesaplarınız varsa eğer transfer işleminde bulunabilirsiniz.

Türkiye İş bankası üzerinden açmış olduğunuz yada açmak istediğiniz altın hesabının genel özellikleri bu şekilde olmaktadır.

Önemli bilgileri de sizlerle paylaştıktan sonra sıra şimdi geldi vadeli olarak almış olduğunuz altınları fiziki olarak elinize nasıl alabileceğinizi görmeye.

İş Bankası Üzerinden Alınmış Olan Vadeli Altınlar Fiziki Altına Nasıl Dönüştürülür?

Kuyumcularda olduğu gibi Türkiye İş Bankası doğrudan sizlere fiziki altın satmaz arkadaşlar. Yani şu şekilde söylemem gerekir ise gözle görülür, elde tutulur bir şey olmaz. Bu şekilde Türkiye İş Bankası internet yada şubesi üzerinden gram olarak altın satın alamayacağınızı bilin derim. Ancak bu yolda yapmanız gereken öncelikle yukarıda bahsetmiş olduğumuz şekilde ilk olarak vadeli altın satın almanız gerekmektedir. Sonrasında ise şayet siz isterseniz bunları fiziki olarak altına çevirerek almanız mümkündür. Fakat banka bunun için de müşterilerine bir uyarıda bulunmaktadır. Bu uyarı ise şu şekilde olmaktadır.

Satın almış olduğunuz altınları vadeli olarak evet fiziki altına çevirebilirsiniz. Fakat bunun için de mutlaka banka şubesine en az 3 gün önceden gelmeniz ve bildirim yapmanız gerekmektedir. Buna müteakiben 5 kg ve üzeri olmak şartı ile borsa üzerinden altınlarınızı fiziki olarak almanız mümkün olmaktadır.

Evet arkadaşlar buda ne demek oluyor, 5 kg altında altınınız varsa eğer fiziki olarak altın Türkiye İş Bankası üzerinden elinize alamazsınız demek anlamına geliyor.

Bana kalırsa eğer bir çoğumuz bunu yatırım aracı olarak görüyoruz öyle değil mi? Ne gerek var fiziki olarak çevirip, evinizin bir yerlerinde saklamak için riske girmeye! Bu sebepten dolayı da yine bana kalırsa fiziki altından ziyade en güveniliri vadesiz olarak altın satın almaktır. Buda nasıl oluyor mu? Gelin hep birlikte görelim.

Türkiye İş Bankası Üzerinden Vadeli Altın Nasıl Bozulur? Satılır?

Almak istediğiniz vadeli altınları Türkiye İş Bankası üzerinden nasıl fiziki altına çevirebileceğini buraya kadar anlattık. Sıra geldi şimdi vadeli olarak satın alınan altınların nasıl TL cinsinde para birimine çevirebileceğinizi öğrenmeye. Günün her saati 7/24 olmak üzere vadeli altınları yine nasıl TL para birimine çevireceğinizi ise en kolay yolu olan İŞCEP uygulaması üzerinden görsellerle anlatmak istiyorum. Haydi gelin şimdi adımlarımızı hep birlikte atalım.

 1. Bu yolda atmamız gereken il adım tabi ki ”İŞCEP” uygulamamıza giriş yapmak olacaktır. Giriş işlemini tamamladıktan sonra en altta bulunan ”MENÜ” sekmesine tıklayalım.

  blank

  İş cep-Menü

 2. Açılan sayfa üzerinde bulunan ”YATIRIM” sekmesini bir kere daha tıklamamız gerekecek.

  blank

  Yatırım

 3. Şimdi karşımıza çıkan ekranda bulunan ”DÖVÜZ-ALTIN” menüsüne giriş yapalım.

  blank

  Döviz-Altın

 4. Sıra geldi şimdi ”XAU (ALTIN)” bölümünden ”SAT” demeye.

  blank

  Al-Sat

Sat dedikten sonra karşımıza çıkan satış bilgilerini onay vererek vadeli altınlarımızı böylece TL cinsinde para birimine anında çevirmiş oluyoruz arkadaşlar. Aklınıza takılan sorularınız varsa muhakkak aşağıda bulunan yorumlar kısmında bizimle paylaşmanızı rica ederiz. Şimdi son olarak konuyla alakalı videomuzu aşağıya bırakıyorum. İyi seyirler!

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın