Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ticari Kredi Borçlarını 5 Dk da Yapılandırma Nasıl Olur?

Esnaflara bankalar özel olarak ticari kredi imkanları sağlamaktadır. Bankaların sağlamış olduğu işletme kredilerin vadeleri 36 ile 60 ay olarak değişiklik göstere bilmektedir. Uzun ve kısa vadeli olarak verilen ticari kredilerin faiz oranları da bankalara göre değişebilir.

Ticari Kredi Borçlarını 5 Dk da Yapılandırma Nasıl Olur?

Taksit ödemelerinin hesaplanması da bu iki metrik üzerinden yapılır. Belirlenen bu taksit ödemelerini zorluk çeken KOBİ’ler için de bankalar yine yapılandırma olanağı sağlar. Yeniden ticari kredi yapılandırma peki nasıl yapılır? Hangi bankalar 2022 yılında geçerli olmak üzere taksit yapılandırma da sizlere en iyi imkanları sağlar? Cevapları yazımızda mevcuttur.

Neler Var?

Ticari Kredi Yapılandırma Kimlere Verilir?

İşletme sahiplerine bankalar KOBİ kredisi olarak finansman imkanı sağlamaktadır. Sağlanan kredilerin vadeleri bankalar göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca, uygulana ticari kredinin faiz oranları da yine bankalara göre değişmektedir. Esnaf odası üzerinden çekilen kredi de bir nevi ticari kredi olmaktadır. Ancak, oda üzerinden verilen kredinin faiz desteği devlet tarafından sağlandığı için yeniden yapılandırma imkanı sağlanmaz. Bundan dolayı ticari kredi yapılandırma imkanı sadece doğrudan bankalar üzerinden kullanılan finansmanlar için sağlanmaktadır. Tabi ticari kredi yapılandırma imkanlarına başvuru yapabilmeniz için doğrudan bankalar üzerinden ticari kredi kullanmış olmanız yeterli değildir. Bunun yanı sıra ticari işletme kredinizin yeniden yapılandırılabilmesi için şu şartlara da uygun olmanız gerekir.

  1. İşletmesi iflas pozisyonunda olmuyor olması gerekir.
  2. İşletmenin mali verileri yeniden ticari kredi kullanımı için elverişli olmalıdır
  3. Banka tarafından yapılan sorgulamada yapılandırma yapılacak olan ticari kredinin taksit ödemelerini işletme sahibinin düzenli olarak geri ödeyebileceği kanısına varılmalıdır.

Ticari kredi borçlarınızı bankaların tanıdığı ‘iyi niyet‘ kapsamında yapılandırma yapmak isteyen esnaf yada KOBİ’ler den aranan şartlar bunlardır. Şayet var ise kredi kartı borçlarınızı da yeniden yapılandırmak da istiyorsanız bunun için de Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Yapan Bankalar için başvuru da bulunabilirsiniz. Ticari kredi borçlarını yapılandırma yapacaklara imkan sağlayan bankalar ise şunlardır.

Ticari Kredi Borcu Taksitlendirme Yapan Bankalar Hangileridir?

Ödemekte zorluk çekmiş olduğunuz ticari kredilerinizi yapılandırma yapabilirsiniz. Kısa vadelerle kullandığınız ticari işletme kredilerini daha uzun vadelere böylelikle bölebilirsiniz. Taksit ödeme tutarlarını düşürmek ve ödeyebilecek miktarlara taşıyabilmeniz için sizlere bir çok banka yapılandırma imkanı sağlamaktadır. Ticari kredi borçlarınızı yapılandırma imkanı sağlayan bu bankalar ve mevcudiyette yer alan faiz oranları ise şu şekildedir.

ŞUBAT 2022 ESNAF KREDİSİ FAİZ ORANLARI
BANKA 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
ING %0.99 (20 Bin TL) %1.32
Türkiye İş Bankası %2.08 %2.11
AKBANK %1.31
DENİZBANK %2.94
Aktif bank %2.18 %2.58
Fibabank %1.85
ODEABANK %3.25
Garanti Bankası %1.60
QNB Finansbank %2.85 %2.98
Yapı Kredi %1.64
Halkbank %0.93 (11.25)
Vakıfbank %0.93
Ziraat Bankası %0.93
Şekerbank %3.00

Ticari kredi borcu taksitlerini yapılandırma yapan tablomuzda ki bankalarımızın bir kısmı sizlerin de görmüş olduğu gibi en fazla 36 ay vadeli olarak kredi imkanı sağlamaktadır. Bu bankaların içerisinde sadece 4 tanesi ise 60 aya kadar ticari kredi olanağı sağlar. Bu bankalar ise.;

  • AKBANK A.Ş
  • QNB Finansbank
  • Yapıkredi
  • Denizbank

olmaktadır. Dolayısı ile ticari kredinizi 60 ay olarak yapılandırmak istiyorsanız sizlere bu 4 bankamızı öneririm. Ayrıca AKBANK mevcut da şayet bulunuyorsa 9 Ay Kredi Kartı Yapılandırma imkanı da burada bahsetmiş olduğu gibi sağlamaktadır. Evet, ticari kredi yapılandırma olanağı sağlayan bankaların hangilerinin olduğunu güncel faiz oranlarıyla gördük. Peki, başvurular nasıl yapılır? ve yapılandırma yapacağınız kredinizin geri ödemesi nasıl olur?

Ticari Kredi Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır? (HESAPLAMA)

Ticari kredi borçlarınızı iki şekilde yeniden yapılandırma yapabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi mevcut olan borçlarınızın vadesini uzatarak. Bir diğeri ise ikinci bir ticari kredisi çekerek. Her iki şekilde ticari kredilerinin yapılandırmasını ise sadece yukarıda yer vermiş olduğumuz bankalar üzerinden gerçekleştire bilmektesiniz. Ayrıca, aruz etmeniz durumunda ticari kredi yapılandırma işlemini bireysel ihtiyaç kredisi kullanarak da gerçekleştir bileceğinizi de hatırlatmak isterim. Eğer ki! bireysel kredi kullanarak mevcut borcunuzun vadesini uzatıp yapılandırmak istiyorsanız da size kesinlikle Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır? da yola başvuru yapmanızı öneririm. Bunun nedeni ise Vakıfbank’ın borç kapatma için kredi kullanmaları halinde geri ödemlerinde sağlamış olduğu kolaylıktır. Vakıfbank borçlarını kendine transfer edip yapılandırmak isteyenlere 3 ay ödemesiz olarak kredi imkanı sağlamaktadır. Şayet, ticari krediyle de borçlarınızı yapılandırmak istiyorsanız sizlere önereceğimiz banka kesinlikle 48 aya varan vade imkanı sağlayan bankalardır. Bu ay için tavsiye edeceğimiz bankamız ise şudur.

  • 48 Ay olarak ticari kredileri yapılandırma imkanı sağlayan bu ay önereceğimiz bankamız QNB Finansbank olmaktadır. Bankanın uyguladığı ŞUBAT ayındaki faiz oranı ise aylık %2.98 olmaktadır. Geri ödeme imkanları ise şu şekildedir.
80.000 TL QNB Finansbank Ticari Kredi
Vade 3 Ayda 1 Ödeme Maliyet
12 23.120,13 TL 92.480,47 TL
24 13.130,22 TL 105.041,90 TL
36 9.881,67 TL 118.580,25 TL
48 8.316,24 TL 133.060,04 TL

6 ayda 1 geri ödeme imkanı dahi sağlayan QNB Finansbank ticari kredi başvurusunu https://bit.ly/2P9PhXz buradaki formu doldurarak sağlaya bilirsiniz. Böylelikle ticari kredileriniz 5 dakikada yapılandırma olacaktır. Arzu ederseniz ve şayet odanız üzerinden kredi kullanmadıysanız da borçlarınızı yine devlet faiz destekli olarak da yapılandırma yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ve size sağlanan imkanlar ise Esnaf Sanatkarlar Odası Kredi Hesaplama da yer almaktadır. Sizlerin de sormak istediğiniz sorularınız varsa aşağıda bulunan yorumlar kısmında bizimle paylaşabilir. Cevaplara en kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın