Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Teminat Blokeli Kredi Kartı Nedir? Hangi Bankalar Veriyor?

Teminat blokeli kredi kartı tam olarak nedir? sorusunun yanıtı verdikten sonra sizlere hangi bankalar veriyor bunu cevaplayacağız. Bu iki sorumuzun cevabını da alan özellikle kredi notu düşük olduğundan ötürü kredi kartı alamayanlar bir hayli sevineceğine de eminim. Daha sonrada Ziraat, ALBABARA ve QNB Finansbank gibi bankaların kartlarına başvuru yapmak için hemen de harekete geçeceklerinden de hiç kuşkum yok.

Teminat Blokeli Kredi Kartı Nedir? Hangi Bankalar Veriyor?

Tabi arzu ederseniz bu saydığımız 3 banka haricinde farklı seçenekleri de değerlendire bilirsiniz. Peki, teminat blokeli kredi veren 2022 yılındaki bu bankaların şartları nelerdir? Talep etmiş olduğu şartlara uygun olanlar nasıl başvurularını yapabilirler?

Neler Var?

Teminat İpotek Blokeli Kredi Kartı Nedir?

Teminat ipotek blokeli kredi kartı nedir? sorusunun yanıtını bir cümleyle açıklayabiliriz. Bilindiği gibi bankalardan kredi ve kredi kartı alabilmeniz için kredi notu şartı aranır. Kredi Notu Nedir? de bu notun hakkında geniş bir açıklama yaptım. Ondan dolayı bu konuya girmeden doğrudan teminat ipotekli kredi katı nedir? sorusunu yanıtlıyorum. Şayet konu bağlantısında da bahsetmiş olduğumuz bu nota sahip değilseniz kredi kartı alamazsınız. Bu gibi durumlarda olan müşterilerine bankalar kredi kartı vermek için teminat ipotekli kredi kartını çıkartmıştır. Böylece elinde belli bir nakit parası olan 18 yaşında büyük herkes kredi kartı sahibi olabilmektedir. Bu durum bankalardan kredi kartı alamayan ev hanımlarını da kapsadığını ayrıca da belirtmek isterim. Dolayısıyla hiç bir gelire sahip olamayan ama dediğim gibi nakit parası olanlar teminat ipotekli ipotekli kredi kartı alabilmektedirler. Peki, bankalardan teminat ipotekli kredi kartını nasıl alabilirsiniz?

Teminat İpotekli Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Teminat ipotekli kredi kartı yukarıda başlıkta yer verdiğimiz gibi bankalardan çeşitli sebeplerden dolayı kredi kartı alamayanlar için çıkartılmıştır. Normal kredi kartlarıyla aralarında hiç bir fark yoktur. Yani, üzerinde teminatlı kredi kartı filan diye bir ibare yer almaktadır. Bütün kredi kartlarında olan özelliklerin hepsine teminat karşılığında sahip olabilirsiniz. Peki, teminat ipotekli kredi kartı bankalardan nasıl alınır? Bu sorunun yanıtına geçmeden ama sizlere ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum. Teminat ipotekli olarak bir çok bankadan kredi kartı alabildiğiniz için lütfen başvurunuzu yapmadan ufak bir araştırma yapın. Harcadıkça En Çok Puan Veren 5 Kredi Kartı Hangisi? de sizin için en doğru kredi kartının hangisi olduğunu bulabilirsiniz. Şimdi bu önemli hatırlatmayı da sizler için yaptıktan sonra teminat ipotekli kredi kartı nasıl alınır? buna geçebiliriz.

blank

Arkadaşlar, teminat ipotekli kredi başvurusu için AKBANK şubesini sizler için aradım. Bu karta yanımda olan bir arkadaşımın ihtiyacının olduğunu ve başvuru yapmak istediğimizi belirttim. Müşteri temsilcisi ise bana koronavirüs salgını olmasına rağmen teminat ipotekli kredi kartı başvurusunun sadece banka şubelerinden yapıldığını söyledi. Dolayısıyla teminat ipotekli kredi başvurusunu banka şubelerine doğrudan yapmalısınız. Teminat ipotekli kredi kartı başvurusunun nasıl yapılacağını da hep birlikte gördük. Peki, başvuru sonrası banka size kaç TL limitli kredi kartı verecektir?

Kaç TL Limite Sahip Teminat İpotekli Kredi Kartı Alınır?

Mevduat hesabınıza nakit para yatırma şartıyla alacağınız teminat ipotekli kredi kartının üst kullanım limiti ne kadar olacağını biliyor musunuz? Bunun için aslında herhangi bir hesaplama yapmamıza lüzum yok! Çünkü normal de verilen kredi kartları limitleri almış olduğunuz maaşın 4 katına göre hesaplanırken iş bunda biraz farklı olmaktadır. Farkı ise; alacağınız teminatlı kredi kartının limiti, banka şubesin de size ait olan mevduat hesabına yatıracağınız paranın miktarı kadar olmasıdır. Yani, banka hesabınıza 5 bin TL yatırsanız alacağınız teminatlı kredi kartının üst kullanım limiti de 5.000 TL olur. Peki, bu limiti artırmanın başka yolu yok mudur? elbette var! Bunun için yapmanız gereken en akıllıca şey kredi notu değerinizi yükseltmenizdir. 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi Nedir? de yer alan teknikleri uygulayarak bu değeri çok kısa sürede yükselte bilirsiniz. Böylece teminat ipotekli kredi kartınızın limiti kredi notunuzun artmasıyla doğru orantılı olarak artacaktır.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Almış olduğunuz kredi kartından bloke kaldırma işlemini yapmanız gereken bazı şartları sağlamanız gerekir. Bu şartların en başında ise yapmış oldunuz harcamaların tamamını varsa faizleriyle kapama gelmektedir. Taksitli olarak yapılan alışverişlerin ödemelerini teminatınızla kapadığınız taktirde kartınızdan blokeyi kaldıra bilirsiniz. Bloke kaldırma işlemini ise aşağıda yer alan seçeneklerden herhangi birinin üzerinden sağlaya bilirsiniz.

 1. Banka şubelerine gidebilirsiniz
 2. Müşteri temsilcisini araya bilirsiniz

Bu iki seçenek haricinde kartınızda bulunan blokeyi kaldıramazsınız. Bloke kalkınca peki ne olacak! bunu biliyor musunuz? Bu sorunun iki tane cevabı var.

 1. Kredi kartınız işleme kapatılır
 2. Kredi notunuzu blokeli kartınızı kullandığınız süre zarfından yükseltirseniz, kredi kartınızı kullanamaya devam edebilirsiniz.

İnşallah 2. seçenekte olduğu gibi kredi notunuzu yükseltirsiniz de kartınızı kullanmaya devam edersiniz. Blokeli kredi kartı veren bankalar hangileri konusuna geçmeden yine bir hatırlatma yapmak istiyorum. O da yapmış olduğunuz bloke teminatlı kredi kartınızın başvurusunun nerede olduğunu nasıl öğrenebileceğinizdir. Kredi Kartım Nerede? de bu sorunun yanıtını bulabilmektesiniz bilmenizi isterim.

Blokeli Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Blokeli kredi kartı veren bankalar hangileri diye soruyorsanız size bir den çok banka sıralaya bilirim. Bunun sebebi ise blokeli kredi kartı veren bir çok bankanın olmasıdır. Onun için blokeli kredi kartı veren bankaları hangileri olduğuna geçmeden önce içlerinde en iyisi olanı belirlememiz çok daha mantıklı olacaktır. Bunun belirlemek içinde tek yapmanız gereken 5 Hangi Kredi Kartı Daha En Avantajlı Biliyor Musunuz? konumuzu ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Sizlere önereceğim 5 avantajlı kredi kartı veren dahil olmak üzere tüm teminat ipotekli kredi kartı veren banaklarımız ise şunlardır.

 1. AKBANK
 2. Şekerbank
 3. Denizbank
 4. Garanti BBVA
 5. QNB Finansbank
 6. Ziraat Bankası
 7. VAKIFBANK
 8. HALKBANK
 9. ALBARAKA

Sizler için saymış olduğumuz bu 9 blokeli kredi kartı veren bankalarımızdan bir kaç tanesinin sağladığı imkanlar hakkında bilgi vermek istiyoruz. Sonra ise konumuzu tamamlıyoruz.

Ziraat Bankası Teminat İpotekli Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Teminat ipotekli kredi kartı almak isteyenlerin bir çoğu Ziraat bankası tercihinde bulunurlar. Bunun sebebi bir çoğumuzun da tahmin edeceği gibi çok daha avantajlı imkanlar sağlamasıdır. Düşük komisyon oranlarına sahip olması ve neredeyse tüm iş yerlerinde bol taksitlik olarak geçerlilik sağlaması kuşkusuz ki en büyük avantajlarından tır. Bu ve bunun gibi bir çok nedenden ötürü teminat ipotekli Ziraat bankası kredi kartı başvurusunda arzu ederseniz sizler de başvuruda buluna bilirsiniz. GOLD ve PLATİNUM olarak iki seçenek kredi kartıyla müşterilerine karşına çıkan Ziraat Bankası ayrıca isterseniz nakit çekimleriniz için BANKKART da sağlamaktadır. Bu kartlara sahip olmanız durumunda yine isterseniz Ziraat Bankası mobil bankacılık olanaklarından da kolaylıkla yararlana bilmektesiniz. Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı Açma bahsetmiş olduğumuz yolu isleyerek teminat ipotekli olarak almış olduğunuz kredi kartınızın taksit ve nakit akışını da böylece izlemiş olursunuz. Tabi Ziraat mobil bankacılık hizmetini açmanızla birlikte zamanla yükselecek kredi başvurusunu da yine İnternet üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası teminat ipotekli olarak alacağınız kredi kartının üst limitini belirlemek yine sizin elinizde olacaktır. Buna göre açtırmış olduğunuz mevduat hesabına kaç TL nakit para ipotek ettirirseniz o kadar üst limite sahip bir kredi kartı alış veriş kullanımına sahip olabileceksiniz. Tüm bu saydığımız imkanlardan yararlanmak isteyenler Ziraat Bankasına ait ipotek teminatlı kredi başvuruları kendilerine en yakın şubelerden kolaylıkla yapabilirler. Size en yakın banka şubesinin adresini ise BURADAN bulabilirsiniz.

 

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın