Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Tefeci Arıyorum Adresleri Telefon Numaraları (Facebook)

Her ne kadarda yasal olmazsa da ülkemizde tefeci arıyorum diye yola çıkan binlerce insanımız vardır. Nakit sıkıntılarını banklardan sağlayamadıklarından dolayı da bu arayışa girerler. Tefecilik yaparak paradan para kazanmak isteyenler ise iletişimlerini bu arayışlarda olanlarla daha çok facebook, instagram gibi sosyal medya üzerinden sağlarlar.

Tefeci Arıyorum Adresleri Telefon Numaraları (Facebook)

Yada adres ve iletişim telefon numaralarını tefeci arıyorum, güvenilir var mı? gibi başlıklar altında paylaşmaktadırlar. Bizlerde size bu konu hakkında bazı bilgiler vereceğiz. İlgilenen arkadaşlarımızın faydalanabileceği 2023 yılında gerekli olan tüm bilgiler aşağıda yazımızda mevcuttur.

Neler Var?

Tefeci Ne Demek? Yasal Mı? Cezası Var Mı? Ne Kadar?

Ne yazık ki bankalar bireysel ve ticari müşterilerine kredi imkanı sağlamak için artık eskisi kadar bonkör davranmamaktadır. Bunun en büyük nedeni ise kesinlik ile kredi notuna takılan müşterilerin son günlerde bir hayli artmasıdır. Bu neden ile her ne kadarda yasal olmasa da 1 Saatte İstanbul’da Senetle Kredi Veren Yerler de olduğu gibi bir çok ilimizde para ihtiyaçları tefeciler üzerinden dönmektedir. Komisyon karşılığında bankalardan kredi almayanlara tefeciler kredi notuna dahi bakmadan senet üzerinden nakit para olanağı sağlamaktadır. İlk olarak Ankara, İstanbul ve Bursa gibi büyük nüfusa sahip illerimizde ortaya çıkan bu sektör artık günümüzde Rize ilimize kadar uzanmıştır. Geçmişi çok eski zamanlara dayanılan tefecilik tamamen yasal olmayan bir işlevdir. Tefecilik tam olarak ne demek diye sorar iseniz her türlü komisyon karşılığında verilen TL, USD, altın gibi madeni yada kağıt para ticaretine de denilmektedir! Tefecilik yapmanın cezası ise Türk Ticaret Kanunun 241. maddesinde 2 yıldan 6 yıla kadar hapis ve 500 günden 5000 bin güne kadarda para cezası ile hüküm edilir. Tabi bu örgütlü suça girer ise buradaki görmüş olduğunuz değerler 2 katı artacaktır. Bu nedenden dolayı şayet tefecilik yapmayı düşünüyor sanız, yapmayın, yanarsınız!

Tefecilerin Komisyon Fiyatları Ne Kadardır? Sistem Nasıl İşler?

Tefecilik sistemi aslına bakıldığı zaman bankacılık sistemi ile çokta bir farkı yoktur. Her iki sistemde verilen paraya komisyon, faiz yada kar payı artık adını siz ne derseniz deyin kar amacı güdülmek üzere oluşturulmuştur. Tefeciliğin bankacılık ile en tek farkı biri yasal biri ise yasal olmamasıdır. Peki, en çok merak edilen tefecilik sistemi nasıl işliyor? Tefeciler tarafından uygulanan komisyon oranları ne kadar? Bunlara sırası ile hadi gelin değinelim.

Tefecilik Sistemi Nasıl İşliyor? Cevap: Tefecilik sistemi nakit para ihtiyacı olan kişinin tefeciden senet karşılığında almış olduğu para ile başlar. Tefeci sizden kesinlik ile herhangi bir komisyon almaz! İhtiyacınız olan para geri ödeme vadesine göre kar payı koyularak hesaplanır ve senetlere borç olarak dökülür. Borçlu aylık olarak ödemesini yaptıkça senet yırtılarak ortadan kaldırılır.

Tefecilik komisyon oranları ise Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Kampanyası düzenleyen firmalardan çokta bir farkı yoktur. Tefeciye göre burada da aynı bankalara göre olduğu gibi komisyon, kar payları farklılıklar göstermektedir. Tefecilerin uyguladığı komisyon oranları için merak edenlere ufak bir tablo oluşturdum. Umarım, oluşturmuş olduğum bu tablo biraz olsun uygulanan komisyon oranları hakkında sizleri bilgi sahibi yapar.

20.000 TL İçin Tefecilerin 24 Aylık Komisyon Miktarları
Komisyon Kar Payı Toplam Maliyet Aylık Taksit Ödeme
15% 3.000 TL 23.000 TL 958 TL
20% 4.000 TL 24.000 TL 1.000 TL
25% 5.000 TL 25.000 TL 1.041 TL
30% 6.000 TL 26.000 TL 1.083 TL
40% 8.000 TL 28.000 TL 1.166 TL

Tefeciler tarafından oluşturulan komisyon oranları %15 den başlamaktadır. Bu oranlar %100 kadar çıktığı da görülmektedir. Genel olarak ise %30 ile %40 komisyon oranları tefeciler tarafından uygulandığı bilinmektedir. Komisyon oranlarını da ortalamalı olarak gördüğümüze göre yasal olmadığı halde tefeciler ile çalışmak isteyenler genelde hangi yöntem ile bu kişilere ulaşabilir? şimdi sıra o merak edilen sorunun cevabına geldi.

Cemil, Mustafa, Kürt Osman Tefeci Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet’te sıklık ile Cemil, Mustafa yada Kürt Osman lakabı ile tefeci isimleri duymuşsunuzdur. Bu isimlerin hepsi birer rumuz dur. Tefecilik faaliyetleri yasal olmadığı için tefecilik yaparak para satanların hepsi bu şekilde yada daha farklı rumuzlar ile faaliyet göstermektedir. İzmir Senetle Para Veren Kuyumcular Tefeci Numaraları da paylaşmış olduğum gibi İstanbul yada Ankara hiç il fark etmeksizin alayında sistem bu şekilde işlemektedir. Peki para ihtiyacı için tefecilerin telefonlarını çalacak olanlar nasıl başvuru yapabilir? İşte, geldik şimdi en hassas noktaya. Arkadaşlar yasal olmadığı için hiç bir tefeci size sokakta el broşürü dağıtarak ben tefeciyim gelin size taksitli olarak para vereceğim demez. Bunu İnternet ortamının yayılması ile birlikte sosyal ağ yada İnternet sitelerine verdikleri reklamlar ile gerçekleştirirler. Müşterilerine doğrudan ulaşmak için ise genellik ile tefecilik ile yer alan içeriklere bırakılan telefon numaralarına dönüş yapmaktadırlar. Bunun haricinde şuna için iletişim için uyguladıkları başkada bir yöntem yoktur.

blank

Biliyoruz, tefecilere başvuru yapmanızın nedeni bankalardan kredi alamamış olmanızdır. 10 Dakika’da Acil Kredi Lazım diyenlerin bir çoğunun tefecilik yöntemini seçtiğinin farkındayız. Ama sizlere 1000 kredi notunuz dahi olsa kredi verecek bankaların olduğunu söylesek bu fikriniz den vazgeçirebilir miyiz. Eğer cevabınız evet ise 800 900 1200 Puana Kredi Veren Bankalar da yer vermiş olduğum gibi size bir yasal finansman şirketimizden bahsedeceğim.

Yorumlarda Mehmet ÇELİK isimli bir arkadaş ön ödemesiz senetle nakit verdiğini beyan etmektedir. İletişim numarası 0-543-269-13-26 olmaktadır. Kredinizi almadan kesinlikle ödeme yapmama konusunda bir daha uyarıyoruz. Ön ödeme talep edilmesi halinde ise lütfen yorumlar üzerinden bize bildirimde bulunun anında mesajını silelim.

Bu bankamız katılım bankası olarak ülkemizde faaliyet gösteren Türkiye Finans Katılım Bankası tır. Bankamız 1000 puana kadar müşterilerine nakit olanağı sağlamaktadır. Uygulamış olduğu faiz oranı ise 2023 yılı ŞUBAT ayı için tüm vadeleri ile birlikte faiz oranları aşağıda hazırlamış olduğumuz tablo üzerinde mevcuttur.

Türkiye Finans Katılım Bankası 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.99 %2.19

Eğer bu imkanları sağlayan banka üzerinden kredi çekmek isterseniz. Örnek olarak geri ödeme imkanınız ise yine aşağıda hazırlamış olduğumuz tablo üzerinde bulunmaktadır.

Türkiye Finans Katılım 20.000 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
9 2.467,65 TL 22.208,85 TL
15  1.573,80 TL  23.606,95 TL
19 1.293,11 TL 24.569,16 TL
21 1.193,30 TL 25.059,31 TL
25 1.042,29 TL 26.057,45 TL
29 933,76 TL  27.079,18 TL
33 852,25 TL 28.124,33 TL
36 803,43 TL 28.923,23 TL

Türkiye Finans Katılım Bankasına başvuru yapmak, tefecilere başvuru yapmaktan inanın çok daha kolay. Tek yapmanız gereken bu formu doldurması olacaktır. Ayrıca bizlere sormak istediğiniz sorularınız varsa buradan ulaşım sağlayabilirsiniz. Cevaplarınızı en kısa süre içerisinde almanız mümkündür.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalamamız: 5]
Ziyaretçi Yorumları - 384 Yorum
 1. Mustafa dedi ki:

  Çok acil yüz milyar TL lazım nasıl yapabiliriz

 2. Mustafa dedi ki:

  Senetle para istiyorum

  1. cenk dedi ki:

   merhaba yardımcı olabilirim

   1. Semra dedi ki:

    Benim de ihtiyacım var yardımcı olur musunuz

  1. Aslan Bozkurt dedi ki:

   300.000 TL’ye benim de ihtiyacım var Aslan Bozkurt çok acele ihtiyacım var

 3. Murat dedi ki:

  Merhaba acil nakit ihtiyacım var

 4. Ayşe dedi ki:

  Benimde çok acil senetle paraya ihtiyacım var

  1. cem dedi ki:

   merhaba yardımcı olabirilim

 5. Mustafa dedi ki:

  Senetle kredi arıyorum

 6. Hasan dedi ki:

  200 bin tl senetle kredi ihtiyacım var

 7. Musa dedi ki:

  Selam bana acil 100.000 binliraya ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

 8. Aslan Bozkurt dedi ki:

  300.000’de faiz koyuyorsa kabul ediyorum acil ihtiyacım var senetten

 9. bayro dedi ki:

  senetle 200.000 liraya ihtiyacım var acil

Bir Yorum Yazın