Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Tefeci Arıyorum Adresleri Telefon Numaraları (Facebook)

Her ne kadarda yasal olmazsa da ülkemizde tefeci arıyorum diye yola çıkan binlerce insanımız vardır. Nakit sıkıntılarını banklardan sağlayamadıklarından dolayı da bu arayışa girerler. Tefecilik yaparak paradan para kazanmak isteyenler ise iletişimlerini bu arayışlarda olanlarla daha çok facebook, instagram gibi sosyal medya üzerinden sağlarlar.

Tefeci Arıyorum Adresleri Telefon Numaraları (Facebook)

Yada adres ve iletişim telefon numaralarını tefeci arıyorum, güvenilir var mı? gibi başlıklar altında paylaşmaktadırlar. Bizlerde size bu konu hakkında bazı bilgiler vereceğiz. İlgilenen arkadaşlarımızın faydalanabileceği 2023 yılında gerekli olan tüm bilgiler aşağıda yazımızda mevcuttur.

Neler Var?

Tefeci Ne Demek? Yasal Mı? Cezası Var Mı? Ne Kadar?

Ne yazık ki bankalar bireysel ve ticari müşterilerine kredi imkanı sağlamak için artık eskisi kadar bonkör davranmamaktadır. Bunun en büyük nedeni ise kesinlik ile kredi notuna takılan müşterilerin son günlerde bir hayli artmasıdır. Bu neden ile her ne kadarda yasal olmasa da 1 Saatte İstanbul’da Senetle Kredi Veren Yerler de olduğu gibi bir çok ilimizde para ihtiyaçları tefeciler üzerinden dönmektedir. Komisyon karşılığında bankalardan kredi almayanlara tefeciler kredi notuna dahi bakmadan senet üzerinden nakit para olanağı sağlamaktadır. İlk olarak Ankara, İstanbul ve Bursa gibi büyük nüfusa sahip illerimizde ortaya çıkan bu sektör artık günümüzde Rize ilimize kadar uzanmıştır. Geçmişi çok eski zamanlara dayanılan tefecilik tamamen yasal olmayan bir işlevdir. Tefecilik tam olarak ne demek diye sorar iseniz her türlü komisyon karşılığında verilen TL, USD, altın gibi madeni yada kağıt para ticaretine de denilmektedir! Tefecilik yapmanın cezası ise Türk Ticaret Kanunun 241. maddesinde 2 yıldan 6 yıla kadar hapis ve 500 günden 5000 bin güne kadarda para cezası ile hüküm edilir. Tabi bu örgütlü suça girer ise buradaki görmüş olduğunuz değerler 2 katı artacaktır. Bu nedenden dolayı şayet tefecilik yapmayı düşünüyor sanız, yapmayın, yanarsınız!

Tefecilerin Komisyon Fiyatları Ne Kadardır? Sistem Nasıl İşler?

Tefecilik sistemi aslına bakıldığı zaman bankacılık sistemi ile çokta bir farkı yoktur. Her iki sistemde verilen paraya komisyon, faiz yada kar payı artık adını siz ne derseniz deyin kar amacı güdülmek üzere oluşturulmuştur. Tefeciliğin bankacılık ile en tek farkı biri yasal biri ise yasal olmamasıdır. Peki, en çok merak edilen tefecilik sistemi nasıl işliyor? Tefeciler tarafından uygulanan komisyon oranları ne kadar? Bunlara sırası ile hadi gelin değinelim.

Tefecilik Sistemi Nasıl İşliyor? Cevap: Tefecilik sistemi nakit para ihtiyacı olan kişinin tefeciden senet karşılığında almış olduğu para ile başlar. Tefeci sizden kesinlik ile herhangi bir komisyon almaz! İhtiyacınız olan para geri ödeme vadesine göre kar payı koyularak hesaplanır ve senetlere borç olarak dökülür. Borçlu aylık olarak ödemesini yaptıkça senet yırtılarak ortadan kaldırılır.

Tefecilik komisyon oranları ise Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Kampanyası düzenleyen firmalardan çokta bir farkı yoktur. Tefeciye göre burada da aynı bankalara göre olduğu gibi komisyon, kar payları farklılıklar göstermektedir. Tefecilerin uyguladığı komisyon oranları için merak edenlere ufak bir tablo oluşturdum. Umarım, oluşturmuş olduğum bu tablo biraz olsun uygulanan komisyon oranları hakkında sizleri bilgi sahibi yapar.

20.000 TL İçin Tefecilerin 24 Aylık Komisyon Miktarları
Komisyon Kar Payı Toplam Maliyet Aylık Taksit Ödeme
15% 3.000 TL 23.000 TL 958 TL
20% 4.000 TL 24.000 TL 1.000 TL
25% 5.000 TL 25.000 TL 1.041 TL
30% 6.000 TL 26.000 TL 1.083 TL
40% 8.000 TL 28.000 TL 1.166 TL

Tefeciler tarafından oluşturulan komisyon oranları %15 den başlamaktadır. Bu oranlar %100 kadar çıktığı da görülmektedir. Genel olarak ise %30 ile %40 komisyon oranları tefeciler tarafından uygulandığı bilinmektedir. Komisyon oranlarını da ortalamalı olarak gördüğümüze göre yasal olmadığı halde tefeciler ile çalışmak isteyenler genelde hangi yöntem ile bu kişilere ulaşabilir? şimdi sıra o merak edilen sorunun cevabına geldi.

Cemil, Mustafa, Kürt Osman Tefeci Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet’te sıklık ile Cemil, Mustafa yada Kürt Osman lakabı ile tefeci isimleri duymuşsunuzdur. Bu isimlerin hepsi birer rumuz dur. Tefecilik faaliyetleri yasal olmadığı için tefecilik yaparak para satanların hepsi bu şekilde yada daha farklı rumuzlar ile faaliyet göstermektedir. İzmir Senetle Para Veren Kuyumcular Tefeci Numaraları da paylaşmış olduğum gibi İstanbul yada Ankara hiç il fark etmeksizin alayında sistem bu şekilde işlemektedir. Peki para ihtiyacı için tefecilerin telefonlarını çalacak olanlar nasıl başvuru yapabilir? İşte, geldik şimdi en hassas noktaya. Arkadaşlar yasal olmadığı için hiç bir tefeci size sokakta el broşürü dağıtarak ben tefeciyim gelin size taksitli olarak para vereceğim demez. Bunu İnternet ortamının yayılması ile birlikte sosyal ağ yada İnternet sitelerine verdikleri reklamlar ile gerçekleştirirler. Müşterilerine doğrudan ulaşmak için ise genellik ile tefecilik ile yer alan içeriklere bırakılan telefon numaralarına dönüş yapmaktadırlar. Bunun haricinde şuna için iletişim için uyguladıkları başkada bir yöntem yoktur.

blank

Biliyoruz, tefecilere başvuru yapmanızın nedeni bankalardan kredi alamamış olmanızdır. 10 Dakika’da Acil Kredi Lazım diyenlerin bir çoğunun tefecilik yöntemini seçtiğinin farkındayız. Ama sizlere 1000 kredi notunuz dahi olsa kredi verecek bankaların olduğunu söylesek bu fikriniz den vazgeçirebilir miyiz. Eğer cevabınız evet ise 800 900 1200 Puana Kredi Veren Bankalar da yer vermiş olduğum gibi size bir yasal finansman şirketimizden bahsedeceğim.

Yorumlarda Mehmet ÇELİK isimli bir arkadaş ön ödemesiz senetle nakit verdiğini beyan etmektedir. İletişim numarası 0-543-269-13-26 olmaktadır. Kredinizi almadan kesinlikle ödeme yapmama konusunda bir daha uyarıyoruz. Ön ödeme talep edilmesi halinde ise lütfen yorumlar üzerinden bize bildirimde bulunun anında mesajını silelim.

Bu bankamız katılım bankası olarak ülkemizde faaliyet gösteren Türkiye Finans Katılım Bankası tır. Bankamız 1000 puana kadar müşterilerine nakit olanağı sağlamaktadır. Uygulamış olduğu faiz oranı ise 2023 yılı ŞUBAT ayı için tüm vadeleri ile birlikte faiz oranları aşağıda hazırlamış olduğumuz tablo üzerinde mevcuttur.

Türkiye Finans Katılım Bankası 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.99 %2.19

Eğer bu imkanları sağlayan banka üzerinden kredi çekmek isterseniz. Örnek olarak geri ödeme imkanınız ise yine aşağıda hazırlamış olduğumuz tablo üzerinde bulunmaktadır.

Türkiye Finans Katılım 20.000 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
9 2.467,65 TL 22.208,85 TL
15  1.573,80 TL  23.606,95 TL
19 1.293,11 TL 24.569,16 TL
21 1.193,30 TL 25.059,31 TL
25 1.042,29 TL 26.057,45 TL
29 933,76 TL  27.079,18 TL
33 852,25 TL 28.124,33 TL
36 803,43 TL 28.923,23 TL

Türkiye Finans Katılım Bankasına başvuru yapmak, tefecilere başvuru yapmaktan inanın çok daha kolay. Tek yapmanız gereken bu formu doldurması olacaktır. Ayrıca bizlere sormak istediğiniz sorularınız varsa buradan ulaşım sağlayabilirsiniz. Cevaplarınızı en kısa süre içerisinde almanız mümkündür.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalamamız: 5]
Ziyaretçi Yorumları - 384 Yorum
 1. Serhat dedi ki:

  İzmir nakit para erecek arıyorum

 2. Murat dedi ki:

  İyi yazdığınız herşey iyi güzel de abi bak mesela ben şu an tam 1 yıla yakın zamandır doğru düzgün iş bulamıyorum ve her girdiğim işte 15-20 gün çalışıp çıkmak zorunda kaldım (ya benden kaynaklanan bir hata ya da onlardan). Öyle ya da böyle şu an işsizim ve yaklaşık 40 000 i icra 20 000 de elden olmak üzere toplam 60 000 TL borcum var. Bunu hiç bir banka Kredi ile ödemek istemiyor. Doğrusu şu an hala nasıl ayaktayım ben bile bilmiyorum. Ama şuna yemin edebilirim ki ben işe yaramazin biri değilim ya şanssızlık ya kader ya da benim cahilliğim perişan bir haldeyim ve gözüm şu an tefeci arıyor belki hepsini bir yerde toplayıp taksitle öderim diye ama o bile bize haram ve yasal değil bakalım görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler inşallah sırtımı yaslayabilecegim düzgün bir iş bulabilirim yoksa ciddi anlamda tek çare kestirmeden gitmek.

 3. Tanju dedi ki:

  Acil bana 200 bin TL lazım verecek arkadaş varmı varsa bana watsap üzerinden ulasabilirmi çok acil 4ayda öderim lütfen dönüş yapin iyi gunler

 4. isA dedi ki:

  yarona cok acil 5 bin lazim..ne yapcagimi bilemedim..buralati okuyordum onsaallah bir Allah in kulu yarfimci olur.

 5. Emre dedi ki:

  Acil 10k ya ihtiyacım var iletişime geçerseniz sevinirim

 6. Gökçe dedi ki:

  Acil 300 bin lütfen biri yardım etsin.

  1. Sedat dedi ki:

   Bana 20.000 TL Açıl para lazım lütfen bana biri yardım etsin

 7. Gökçe dedi ki:

  Acil 300 bin tl lütfen birisi yardım etsin 1 ayda geri ödeyeceğim

  1. Mustafa dedi ki:

   Gökçe hanım beşyüzkırkbir

 8. Muhammet dedi ki:

  Acil 25 bin lira nakite ihtiyacıö var yardımcı olacak biri ulaşsın

 9. Muhammet dedi ki:

  Acil 25 bin lira lazım yardım ede bilinçle arasın

 10. UFUK dedi ki:

  Acil 30000 tl ihtiyacim var izmir senetle taksit odeye bilirm ozel bir seirkette tekniker olarak calisiyorum verebilec acil donus yaparsa sevinirim

Bir Yorum Yazın