Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

TC Kimlik No İle Kredi Başvurusu Sorgulama (Kredim ONAYLANDI MI?)

T.C. kimlik numaranızla kredi başvurusu yapabilirsiniz. Özellikle 2022 yılı içerisinde yine 11 haneli T.C kimlik no ile yapmış olduğunuz kredi başvurusunun sonucu öğrene bilirsiniz. Böylece kredim onaylandı mı? Sadece 1 dakika içinde neticesini öğrenebilirsiniz.

TC Kimlik No İle Kredi Başvurusu Sorgulama (Kredim ONAYLANDI MI?)

Ziraat bankası dahil olmak üzere bir çok bankanın bu teknolojiye sahip olduğunu bilmenizi isterim. Vatandaşlık numaranızla tüm bu dediklerimi nasıl yaparız diyorsanız? İşte sizlere sorgulama sayfaların adresleri ile birlikte cevabı.

Neler Var?

T.C Kimlik No İle Kredi Sorgulama Nasıl Yapılır?

T.C. yani Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası günümüzde bir çok işlemi sağlamamıza izin vermektedir. Özellikle bu olanaklar Devlet daireleri ile bankalarda daha fazladır. Vatandaşlık numarasıyla sağlanan bankacılık alanında bu işlemlerinden biride kredi başvurusudur. Yine aynı şekilde de yapılan başvurunun sonucunun öğrenilmesidir. Böylece bireysel yada esnaf çok hızlı bir şekilde kredi başvurusu yapılmasının önü açılmıştır. Yapılan kredi başvurusunun sonucunun T.C. ile öğrenilmesinin imkan sağlanmasıyla da banka müşteri hizmetlerinde ciddi yoğunluğun önüne geçilmiştir. Peki, T.C. kimlik no ile kredi başvurusu ve sorgulama nasıl yapılır? Bunun cevapları ise şunlardır.

 1. Bankaya ait İnternet sayfası adresi üzerinden
 2. Mobil bankacılık uygulamalarından
 3. SMS numaraları
 4. Telefon bankacılıkları (müşteri hizmetleri)
 5. Banka şubesine giderek

T.C. kimlik numarası ile sorgulama yapmanın tüm yolları bunlardır. Bu yollardan en sık kullanılanı ise bankaya ait İnternet sayfası adresi üzerinden olanıdır. En çok tercih edilmesinin sebebi ise çok daha pratik olmasıdır. Böylelikle başvuru sahibi en hızlı şekilde kredi neticesinin sonucunu öğrenmiş olur.

Üzerime Kayıtlı Kredi Kartlarını Nasıl Öğrenebilirim? Sorgulama! yöntemini mutlaka deneyin. Böylece, adınıza sizin haberiniz olmadan üretilen kredi kartlarını bile olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Bankalara göre kredi başvurusunun sorgulama adresi farklıdır. Bankaların kredi sorgulama İnternet sayfaların adresinin ne olduğunu bu nedenle aşağıda ayrı olarak yer vermek zorunda kaldık.

T.C. İle Kredi Sorgulama Ziraat Bankası (Kredim Onaylandı Mı?)

T.C. ile Ziraat bankası kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yine isterseniz 11 haneli vatandaşlık numaranızla başvuru sonucu da sorgulama yapa bilmektesiniz. Böylece, kimlik numaranızla hem Ziraat kredisi başvurusu yapmış olursunuz hem ise kredim onaylandı mı? Sorusunun yanıtını almış olursunuz. Tüm bu iki işlem ise size sadece 2 dakikaya mahal olacaktır. T.C. kimlik numarası ile hem kredi başvurusu, hem de sonucunu nasıl öğreneceğiz diyorsanız aşağıdaki rehberi uygulamanız yeterli olacaktır.

T.C Numara İle Ziraat Tüketici Kredisi Başvurusu Yapma:

 1. İlk olarak bankaya ait kredi başvurusu sayfasına GİRİŞ yapalım.
 2. Daha sonra Ziraat bankası kredi başvurusu yapacağımız ilgili form karşımıza gelecektir. Ben bu formu kendime göre resimde olduğu gibi doldurdum. blank
 3. Sizlerde sırası ile tarif ettiğim ve resimde göstermiş olduğum gibi bu formu doldurunuz.
  1. ”T.C Kimlik No” bölümüne başvuru sahibine ati 11 haneli vatandaşlık numarasını giriniz
  2. ”Cep Telefonu” alanına yine başvuru sahibi kim ise ona ait olan telefon numarasını giriniz.
  3. ”Vade” bölümüne kaç ay vadeli olarak kredi kullanmak istiyorsanız onu belirtiniz.
  4. ”Tutar” alına çekmek istediğini kredi miktarını yazınız
  5. ”Gelir Bilgisi” bölümüne ise aylık maaşını yada kanıtlanabilir hane gelirinizi belirtiniz.
  6. Kişisel verilerin korunması kutucuğunu işaretleyin
  7. Güvenlik koduna yanında görmüş olduğumuz rakam ve sayıları doğru bir şekilde girelim
 4. En son olarak ise ”GÖNDER” butonuna basalım.

Şayet banka sisteminde cep telefon numaranız var ise ”Bilgileriniz Başarılı İle Gönderildi” yoksa da ”Banka Sisteminde Kayıtlı Cep Telefon Numaranız Bulunamadı” ibaresini görebilirsiniz.. Kredi başvurunuzun cevabı ise cep telefonunuza sadece 1 dakika içerisinde kısa mesaj olarak gelecektir.

blank

Bana ne yazık ki sizin için yapmış olduğum kredi sorgulama işlemim yukarıda da görmüş olduğunuz gibi olumsuz olarak yanıt geldi. Sağlık olsun, diğer bankalar belki onaylar.😀 Peki, başvurusu SMS olarak gelmeyenler nasıl kredi sonucu T.C. kimlik numaraları ile öğrenebilirler?

T.C. İle Ziraat Bankası Kredi Soncu Öğrenme:

 1. Önce kredi başvuru sorgulama adresine buradan giriş yapalım.
 2. Karşımıza aşağıda görmüş olduğunuz gibi bir kredi neticesi öğrenme sayfası çıkacak. blank
 3. Bu alana kredi başvurusunda bulunduğumuz T.C. kimlik numaramızla cep telefon numaramızı girelim. Sonrasında ise SORGULA diyelim.

Bu adımı gerçekleştirdikten sonra, yine en çok 25 saniye içinde kredi netimizi öğrenmiş olacağız. Böylece Ziraat bankası kredim onaylandın mı kesin bir şekilde cep telefonumuza gelen mesajla görmüş olacağız.

Çok daha hızlı bir şekilde Ziraat bankası kredi başvurusunda mı bulunmak istiyorsunuz. Anında da kredim onaylandın mı? Öğrenmek mi istiyorsunuz. İşte size en iyi formül bu adreste Ziraat Mobil Kredi Başvurusu Yapma! (Hızlı Başvuru YOLU)

T.C. ile Ziraat bankasından kredi başvurusu yapmanın farklı bir yolunun daha olduğunu söylemek isterim. Bu yolla sadece kredi başvurusu yapıldığını da belirtmek isterim. (Zaten başvuru sonucu sorgulamanız gerek kalmayacak. Sonuçlar çünkü cep telefonunuza SMS olarak 20 saniyede gelecekti) Bu yöntem ise SMS ile kredi başvuru yapmaktır. Nasıl yapacağız diyorsanız, işte sizlere yazmanız gereken kelimeler ve göndereceğiniz SMS numarası.

 • Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne TUKETICI yazınız. Bir boşluk bırakarak sonra T.C. kimlik numaranızı giriniz. Bir boşluk bıraktıktan sonra ise çekmek istediğiniz kredi tutarını giriniz. Sonra aralarında birer boşluk olacak şekilde kredinin vadesi ve aylık gelirinizi giriniz. Bu mesajı da 4747 numaraya gönderiniz.

Bu işleme bir örnekle göstermem gerekir ise;

TUKETICI 156547008 55000 24 4300

Bu şekilde yapmış olduğunuz T.C. ile kredi başvurunuzun neticesi cep telefonunuza kısa mesajla geleceğini bir defa daha hatırlatmak isterim. Şayet gelmedi ise de kredim onaylandın mı sorunun yanıtı yukarıdaki formda bahsetmiş olduğum şekilde doldurma yaparak öğrene bilirsiniz.

T.C. ile Kredi Başvurusu Akbank (Sonuç Sorgulama)

AKBANK T.C. ile kredi başvurusu yapma imkanını müşterilerine sağlamaktadır. Yapılan başvuru sonucu öğrenmek için ise T.C. kimlik numaranızla herhangi bir sorgulama sayfası ne yazık ki yoktur. Ama, bu şu anlama gelmemektedir, ”Akbank Kredi Başvuru Neticemi Öğrenemeyecek Miyim” Elbette Akbank ihtiyaç kredim onaylandın mı? Bunu öğrenebileceğiniz bir kaç yol var. Hatta bu sorgulamanın yapılması için birden fazla yol vardır. Peki, bu yollar nelerdir? Ama, önce T.C. ile Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmayı görelim 😀

Akbank T.C. Numarası İle Kredi Başvurusu Yapma:

 1. İlk olarak T.C. ile kredi başvurusu yapacağımız form doldurma sayfasına giriş yapalım.
 2. Daha sonra karşınıza çıkan kredi başvuru formunu resimde olduğu gibi size uygun olarak doldurun. blank
 3. T.C kimlik numaranız ve cep telefon numarası ile güvenlik kodunu girip ”HEMEN BAŞVUR” dediğiniz zaman karşınıza bu kez ne kadar kredi talep ediyorsunuz formu çıkacaktır.
 4. Ne kadar kredi talebini kaç ay vadeli olarak talep ettiğinizi formda belirtiniz. blank
 5. Kaç TL kredi başvurusunu bulunacağınızı belirtip ”DEVAM” dediğiniz an yaklaşık olarak size de bana 30 sn. içinde geldiği gibi kredi sonucunuz SMS olarak gelecektir. Bu arada 40.000 TL başvuruda bulunup onay almazsa bile banka direk adınıza onaylı kredi miktarını sizlere ödeme miktarı ile SMS de belirteceğini de bilmenizde fayda var. blank
 6. Yine AKBANK yaptı güzelliğini sağ olsun ve 26.500 TL 60 ay vadeli olarak aylık 664.65 TL ödemeli T.C. ile başvuru yaptığım kredimi sizin de SMS de görmüş olduğunuz gibi onayladı.

Akbank Başvuru Cevabı SMS İle Gelmeyenler Nasıl Öğrenebilir:

 1. İlk yol 444 25 25 müşteri hizmetlerini arayarak.
 2. Mobil İnternet bankacılık üzerinden. Bunun için de lütfen şu adımları izleyiniz.
  1. Akbank mobil bankacılık hesabı açalım. Akbank Gelir Belgesiz 100 Bin TL Kredi Nasıl Aldım? da bu hesabın nasıl açıldığını anlattım. Hatta aynı adreste nasıl gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunduğum ve onay aldığımda vardır.
  2. https://internetsubesi.akbank.com/WebApplication.UI/entrypoint.aspx?CREDITDETAIL adresine giriş yapalım.
  3. Müşteri ve şifremizle giriş yaptıktan sonra karşımıza doğrudan kredi ve kredi kart başvurum ne durumda sayfası gelecektir. Buradan başvurunuzu öğrene bilirsiniz. Şayet gelmiyor ise de resimde de göstermiş olduğum, ana menüden BAŞVURULAR sonra BAŞVURUM NEREDE sayfasına erişim sağlaya bilirsiniz.

blank

Akbank için de T.C. ile kredi başvurusu yapma ve sorgulama işlemleri bu şekilde yapılmaktadır. Şimdi sıra geldi en çok meral edilen bir sonraki bankamızın başvuru ve sorgulama işleminin nasıl yapılacağına.

T.C. İle HALBANK Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bireyseller olduğu kadar esnaflarımızın da en çok kredi başvurusu yaptığı banka Halkbank’tır. Esnaf ve bireyseller içinde T.C. ile HALKBANK kredi başvurusu imkanı sağlamaktadır. Ama, bir çok banka gibi ne yazık ki T.C. kimlik numarası ile kredi sonucu öğrenme olanağı sunmamaktadır. Ama, bizler sizler için en kolay yoldan bireysel yada esnaf kredinizin sonucunun nasıl öğrene bileceğinizin bir yolunu bulduk. Bundan dolayı da çok mutluyuz.🥰 Şimdi ilk önce nasıl T.C. ile Halkbank kredi başvurusunda buluna bilirsiniz, bunu anlatalım. Sonrasında ise T.C. ve bir kaç basit bilgi girerek başvuru yaptığınız kredinizin neticesini nasıl öğrene bileceğinizden bahsedelim. Türkiye Halk Bankası kredim onaylandı mı diye merak edenler, hazır mıyız..

T.C. İle HALKBANK Kredi Başvurusu Yapma:

 1. Direk bu sayfaya girelim. Adresi buradaki bağlantıda.
 2. Önce aşağıdaki forumdan, resimde de göstermiş olduğumuz şekilde çekeceğiniz kredinizi hesaplatalım. blank
 3. Çekmek istediğiniz kredi miktarı, geri ödeme planını girdikten sonra HESAPLA diyelim.
 4. Şimdi sayfanın altında girmiş olduğumuz kredi tutarına göre geri ödeme planımız belirecek. Hemen altında ise de DEVAM diye bir tuş çıkacak. Şimdi DEVAM diyelim.
 5. Şimdi T.C. kimlik numaramız ve doğum ile cep telefon bilgilerimizin girilmesi gerekilen bir bölüm çıkacak. Buraya istenilen bilgileri doğru bir şekilde girelim. Sonra DEVAM diyelim
 6. Forma girmiş olduğumuz cep telefona bir onay mesajı gelecek. Onu 5 dakika içinde SMS Kodu: bölümüne girelim ve DOĞRULA diyelim.
 7. Şimdide yeni açılan forma, iletişim bilgilerimizi girelim. Sonra BAŞVURUYU TAMAMLA diyelim.

Bu şekilde yaptığımız başvuru sonucu SMS olarak size gelecektir. Şayet gelmedi ise de kredi başvuru sonucunuzu yine aşağıda bahsetmiş olduğum şekilde öğrene bilirsiniz.

T.C İle Halkbank Kredi Başvurusu Sonucu Nasıl Öğrenilir?

 1. https://www.halkbank.com.tr/ adresine giriniz.
 2. Sayfayı biraz aşağıya indirin.
 3. Sayfanın sağ alt tarafında resmini de paylaştığımız bir uygulama çıkacak. blank
 4. Bu uygulamanın adı resminde de görmüş olduğunuz gibi CANLI YARDIM uygulamasıdır.
 5. Buna bir kere tıklattığımız zaman karşımıza bir forum çıkacak. Bu forumda işaretlettiğimiz bölümü seçelim. blank
 6. Sonra KONUŞMAYA BAŞLAT diyelim.
 7. Açılan forma istenilen bilgileri girelim
 8. Doğrudan müşteri temsilcisi karşınıza çıkacaktır.

Burada müşteri temsilcisine kredi başvurunuzun neticesini sorabilirsiniz. Ben denemek amacı ile sizler için sorgum. (hakkını helal eder inşallah) bana sizin de resimde görmüş olduğunuz gibi başvurumun olmadığını söylediler. blank

Bu şekilde HALKBANK kredi başvuru sonucu öğrenmek için sorgulama en faza 2 dakikanızı alacaktır arkadaşlar. Belki bir kaç tane daha Türkiye Halk Bankası kredi başvuru sonucu öğrenme yolu vardır ama, en hızlı olanı inanın ki bu arkadaşlarım. Krediniz onay aldı ise de ŞUBAT ayında ki HALKBANK bireysel ihtiyaç kredinizin faiz oranı şu şekilde olacaktır.

HALKBANK 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.89

Geri ödeme planınız da 36 aya kadar vadelerde şu şekilde olacaktır.

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
30.000 TL 30 1.349,09 TL 40.472,86 TL
33 1.260,32 TL 41.590,55 TL
35 1.209,87 TL 42.345,62 TL
36 1.186,84 TL 42.726,09 TL

Farklı bankalara ait kredi sonucunu öğrenmenin nasıl olduğunu öğrenmek için lütfen bizim ile iletişe geçiniz. Sizlere operatör arkadaşlarımız gün içinde ücretsiz olarak dönüş yapacaktır.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalamamız: 5]
Ziyaretçi Yorumları - 53 Yorum
 1. Selçuk dedi ki:

  Pandemiden dolayı kredi ihtiyacım var

 2. Yusuf dedi ki:

  İktiyac kredisi

1 3 4 5
Bir Yorum Yazın