Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

TC Kimlik No İle Kredi Başvurusu Sorgulama (1 Dk. İçinde Cevap)

TC Kimlik No İle Kredi Başvurusu Sorgulama (1 Dk. İçinde Cevap)

Artık ülkemizde bütün işlemler nerede ise vatandaşlık kimlik numarası üzerinden yapılmaktadır. Bu bankacılık sektörü içinde oldukça geçerli bir durumdur. 11 haneli TC kimlik no ile kolaylık ile kredi ve bunla beraber ücretsiz kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankalar üzerinden T.C kimlik numarası ile yapabileceğiniz işlemler tabi bunlar ile sınırlı kalmamaktadır. Yine aynı şekilde kredi başvuru sonucunu sorgulayabilir, Kredi Kartım Nerede diye merak ediyorsanız bunun cevabını anında öğrene bilirsiniz. Peki, tüm işlemler sade kimlik numarası ile nasıl kolaylık ile yapılmaktadır? İşte sadece 1 dk. içinde SMS üzerinden cevap alacağınız işlemlerin sağlanması.

TC Kimlik No İle Kredi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bankacılık işlemlerinin nerede ise hepsini 11 haneli size özel T.C kimlik numarası ile sağlaya bilirsiniz. Bu sorguma işlemlerinden bir tanesi de kredi sorgulama işlemidir.  2 Yöntemle Ne Kadar Kredi Alabilirim Sorunun Cevabı T.C kimlik numarası ile 1 dk. içinde yapacağınız sorgulama işlemi ile yanıt alınabilmektedir. Sorgulama işlemlerini nasıl yapacağınızı sizlere en çok T.C. ile kredi başvurusu için tercih edilen bankalara göre sıraladık. Listemizde yer alan bu bankalar için kredi sorgulama işlemleri için bankada mevduat hesabınızın olma şartı kesinlik ile yoktur. Vadeli veya vadesiz mevduat hesabı olmaksızın T.C ile kredi sorgulama işlemi için ayrıca yine banka müşterisi olmanız gerekmiyor. Maaş müşterisi dahi olmadan kimlik numarası ile kredi sorgulama yapıp cevabını 1 dk. içinde SMS olarak almak için sizlere tarif ettiğim yolu izlemeniz yeterlidir.

Not: Sadece bazı bankalar sistemlerinden cep telefon numaranızın kayıtlı olmasını talep edebilir.

T.C. İle Kredi Sorgulama Ziraat Bankası

Türkiye’de kredi başvurusunda en çok tercih edilen bankaların belki de en başında Ziraat bankası gelmektedir. Yoğun talebi karşılaya bilmek için sürekli teknolojisini geliştiren Ziraat bankası bir çok işlemin yapılması için T.C. kimlik numarasını devreye almıştır. Dolayısı ile banka sistemine kayıtlı cep telefon numaranız olması durumunda 7/24 hafta sonu dahil Ziraat bankası kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Üstelik banka tarafından ne kadar adınıza kredi çıkacağı sorgulamasını Ziraat Mobil uygulamasını cep telefonlarınıza indirmeden dahi gerçekleştire bilirsiniz. Kredi sorgulama cevabını 1 dk. içinde SMS olarak alacağınız bu işlemin nasıl yapılacağını ise aşağıda sizlere ilgili bağlantı ve resimleri ile anlattım.

 1. İlk olarak bankaya ait kredi başvurusu sayfasına GİRİŞ yapalım.
 2. Daha sonra Ziraat bankası kredi başvurusu yapacağımız ilgili form karşımıza gelecektir. Ben bu formu kendime göre resimde olduğu gibi doldurdum.
 3. Sizlerde sırası ile tarif ettiğim ve resimde göstermiş olduğum gibi bu formu doldurunuz.
  1. ”T.C Kimlik No” bölümüne başvuru sahibine ati 11 haneli vatandaşlık numarasını giriniz
  2. ”Cep Telefonu” alanına yine başvuru sahibi kim ise ona ait olan telefon numarasını giriniz.
  3. ”Vade” bölümüne kaç ay vadeli olarak kredi kullanmak istiyorsanız onu belirtiniz.
  4. ”Tutar” alına çekmek istediğini kredi miktarını yazınız
  5. ”Gelir Bilgisi” bölümüne ise aylık maaşını yada kanıtlanabilir hane gelirinizi belirtiniz.
  6. Kişisel verilerin korunması kutucuğunu işaretleyin
  7. Güvenlik koduna yanında görmüş olduğumuz rakam ve sayıları doğru bir şekilde girelim
 4. En son olarak ise ”GÖNDER” butonuna basalım.

Şayet banka sisteminde cep telefon numaranız var ise ”Bilgileriniz Başarılı İle Gönderildi” yoksa da ”Banka Sisteminde Kayıtlı Cep Telefon Numaranız Bulunamadı” ibaresini göreceksiniz. Kredi başvurunuzun cevabı ise cep telefonunuza sadece 1 dk içerisinde kısa mesaj olarak gelecektir.

Bana ne yazık ki sizin için yapmış olduğum kredi sorgulama işlemim yukarıda da görmüş olduğunuz gibi olumsuz olarak yanıt geldi. Sağlık olsun, diğer banka belki onaylanır.😀 Ziraat bankasının kredi sonucunu öğrenmenin bir diğer yolu da İnternet bankacılığından da geçmektedir. Şayet, Ziraat Mobil uygulamasına sahipseniz kredinizin sonucu aşağıdaki menü yolunu takip ederek de kolaylıkla öğrene bilirsiniz.

 1. İlk olarak Başvurular bölümüne giriniz
 2. Bu bölümde başvuru takip bölümünü göreceksiniz
 3. Ürün başvuruları dediğimiz zaman

Yapmış olduğumuz kredinin sonucu karşımıza çıkan ekranda göreceksiniz.

T.C. ile Kredi Başvurusu Akbank

Özel bankalar içerisinde en çok tercih ettiğim banka kesinlik ile Akbank’tır. Teknolojisi ve müşteriye olan büyük ilgi ile saygısından ötürü şimdiye kadar Akbank’tan hiç şikayetçi olmadım. 5 En İyi Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar (Maaş Bordrosuz) içerisinde yer alan banka T.C. ile kredi başvurusu yapma olanağını da bir çok bankadan daha hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmektedir. 4 Yıldan fazla süreli gelir belgesiz biri olarak Akbank’tan hale mevcut devam eden kredim mevcuttur. Eminim ki biraz sonra sizlere de nasıl yapılacağını göstereceğim T.C. numarası ile AKBANK kredi başvurusu işlemin sonucum olumlu olarak yanıt bulacaktır. Akbank mobil uygulamanız olmasa dahi sizlerde bir kaç adım ile T.C. no ile aşağıdaki şekilde kredi başvurunuzu benim gibi yapabilirsiniz.

 1. İlk olarak T.C. ile kredi başvurusu yapacağımız form doldurma sayfasına giriş yapalım.
 2. Daha sonra karşınıza çıkan kredi başvuru formunu resimde olduğu gibi size uygun olarak doldurun.
 3. TC kimlik numaranız ve cep telefon numarası ile güvenlik kodunu girip ”HEMEN BAŞVUR” dediğiniz zaman karşınıza bu kez ne kadar kredi talep ediyorsunuz formu çıkacaktır.
 4. Ne kadar kredi talebini kaç ay vadeli olarak talep ettiğinizi formda belirtiniz.
 5. Kaç TL kredi başvurusunu bulunacağınızı belirtip ”DEVAM” dediğiniz an yaklaşık olarak size de bana 30 sn. içinde geldiği gibi kredi sonucunuz SMS olarak gelecektir. Bu arada 40.000 TL başvuruda bulunup onay almazsa bile banka direk adınıza onaylı kredi miktarını sizlere ödeme miktarı ile SMS de belirteceğini de bilmenizde fayda var.
 6. Yine AKBANK yaptı güzelliğini sağ olsun ve 26.500 TL 60 ay vadeli olarak aylık 664.65 TL ödemeli T.C. ile başvuru yaptığım kredimi sizin de SMS de görmüş olduğunuz gibi onayladı.

Evet, arkadaşlar sizlerde görmüş olduğunuz gibi Ziraat bankasının onay vermediği T.C. ile kredi başvurumu AKBANK onay verdi. Sizlerde şayet kefilsiz, gelir belgesiz olarak kredi başvurusu için AKBANK tercihinde bulunur iseniz bu ay için 26.500 TL ödemeniz 36 ay boyunca şu şekilde olacaktır.

Güncel Faiz Oranı İse:

AKBANK 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.89 %1.79 %1.64

geri ödemeleriniz,

AKBANK 26.500 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
9 3.288,32 TL 29.594,92 TL
17 1.895,99 TL 32.231,97 TL
23 1.491,42 TL 34.302,75 TL
28 1.269,23 TL 35.538,44 TL
36 1.034,34 TL 37.235,97 TL

Hadi başvur 🙂

Ziyaretçi Yorumları - 53 Yorum
 1. Selçuk dedi ki:

  Pandemiden dolayı kredi ihtiyacım var

 2. Yusuf dedi ki:

  İktiyac kredisi

Bir Yorum Yazın