Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Tarım Kredi Kooperatifi Market İşçi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tarım Kredi Kooperatifi market işçi personeli başvurusu nasıl yapılır? İstanbul, Ankara, Bursa gibi iller dahil çalışan olmanız için doldurmanız gereken başvuru formunun adresine kadar sizlerle paylaşacağım.

Tarım Kredi Kooperatifi Market İşçi Başvurusu Nasıl Yapılır?

2022 yılında başvuru için dolduracağınız forumla sadece market kasiyer yada raf sorumlusu işçi başvurusunda bulunmakla da kalmayacağınızı da bilmenizi isteriz. Bunla birlikte bir çok açık pozisyon olan yönetici, uzman gibi mavi yaka personel başvurusunda da buluna bilirsiniz. Hatta meslek lisesi tahsilleri elektrik ve mekanik alanlarındaki açıklar için dahi başvurularda bulunabilmektedirler.

Neler Var?

Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin Kaç Şubesi Var? Nereye Bağlı?

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan arkadaşlarımız muhakkak fark etmiş olmalılar diye düşünüyorum. Etrafımıza dönüp baktığımızda bir çok Tarım Kredi Kooperatif marketleri ile karşılaşabiliyoruz. Peki ya hiç düşündünüz mü? Bu marketler kime ait, kim tarafından yürütülüyor. Yani şöyle söyleyecek olursak özel mi? yoksa devlete mi bağlı? Açıkçası ben çok merak ettim ve sizlerin sormuş olduğu Tarım Kredi Kooperatif market zincirinin kaç şubesi var sorusuna cevap vermeden önce, kendi merakımı sizinle paylaşmak istiyorum. Haydi gelin o zaman kısaca Tarım Kredi Kooperatifinden biraz bahsedelim.

 • Tarım Kredi Kooperatifleri 1963 yıllarında Mithat Paşa tarafından kurulmuştur.
 • Yani geçmişi o dönemdeki Memleket Sandıklarına dayanmaktadır.

Kurulduğu tarihten sonra yönetimi ilerletmek amacı ile üzerinde bir çok değişiklikler yapılmıştır. Yapılan bu değişiklikler arasında en önemlileri olan ve şu anki şartlara yakın olanlardan biraz bahsedelim.

 1. 3223 sayılı kanun ile 1985 yılında KHK yayınlanması ile Tarım Kredi Kooperatifleri Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili olarak kuruluşu haline getirildi. Denetimi de yine bakanlık tarafından yapılmaktadır.
 2. 1985 yılına kadar bu şekilde ilerlemesiyle birlikte, 553 sayılı KHK’nin yayınlanmasıyla beraber, o yıl içerisinde  çok önemli değişikler yapıldı.
 3. Yapılan bu değişiklik sonucunda 1581 sayılı kanunda belirlenmiş olan demokratik yapıya yeniden dönülmesine karar alındı.
 4. 2005 yılına geldiğimizde ise 5330 sayılı kanunun çıkarılmasıyla birlikte en son olan yani şuan ki, Tarım Kredi Kooperatifleri demokratik ve özerk halini almıştır.
 5. Şuan da tüketicilerine daha yaygın bir ağ ile özverili bir hizmet sunabilmek amacıyla Kooperatif Marketler yeni kurulan Tarım Kredi Pazarlama Marketçilik A.Ş. tarafından yönetilmeye başlanmıştır.
 6. Köklü geçmişten güçlü geleceğe doğru adımlar atarak Türk çiftçisinin kurup ortağı olduğu, yönetip denetlediği Tarım Kredi Kooperatifleri ile kurumsallaşmıştır.

Kısaca özetleyecek olursak, seksen binden fazla çiftçi kardeşlerimiz tarafından kurulan bu kooperatif, bağımsız bir çiftçi kuruluşu olmaktadır. Yapmış oldukları sloganda da bunu belirtmektedirler. ”Çiftçiden direk soframıza” diyerek. Tüketicilerini sağlıklı organik, besinler ile buluşturmaktadır. Bu bilgiyi sizlerle paylaştıktan sonra şimdi sizin sorunuzun cevabını verebiliriz.

Bildiğiniz üzere bir diğer market zinciri de BİM olmaktadır. BİM personelini İŞKUR aracılığı ile almaktadır. Tarım Kredi Kooperatifi çalışanı olmazsanız şayet. İkinci şansınızı BİM’ den yana kullanın derim. Bu yolda yapmanız gereken sadece Bimde (İŞKUR) İşe Nasıl Girilir? Başvuru Kaç Günde Sonuçlanır? araştırmanız olacaktır.

2022 yılı itibari ile şuan ülkemizde Tarım Kredi Kooperatifi adı altında faaliyetlerini sürdüren şube sayısı beş yüz binin üzerinde yer almaktadır. EE haliyle bu market zincirleri ilerlemeye devam ettikçe bir çok vatandaşımıza da ekmek kapısı açılmış oluyor. Sizlerde böyle köklü ve çiftçilerimizi kalkındırmak adına bu makette bir çalışan olmak istemez misiniz? Şayet cevabınız evet ise sizlerden istemiş oldukları bazı şartlar olacaktır. Gelim şimdi hep beraber bu şartların neler olduğunu görelim.

Tarım Kredi Kooperatifi Market İşçi Başvuru Şartları Nelerdir?

Çiftçi vatandaşlarımızı kalkındıran, yetiştirmiş olduğu tüm mahsulleri doğrudan tüketicisiyle buluşturan, geçtiğimiz her gün sayısını hızla arttıran Tarım Kredi Kooperatifi bünyesinde yer almak istemez misiniz? Aşağıda vermiş olduğumuz şartları taşımanız halinde sizler de iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Şartları görecek olursak,

 • İlk olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız.
 • Kamu haklarından mahrum bir durumunuzun olmaması gerekir.
 • 30 yaşını geçmiş olmamanız.
 • En az ise mezunu olmanız gerekir.
 • Gerektiğinde diğer il ve ilçelerdeki marketlerde görev almanız.
 • Müşteriye karşı güler yüzlü ve yardım sever olmanız gerekir.
 • Müşteri ile arazınızdaki iletişim yeteneğinizin yüksek olması gerekir.
 • Diksiyonunuz düzgün, daima müşteri memnuniyeti odaklı çalışmanız.
 • Aktif ve müşteriye karşı ikna kabiliyetiniz yüksek olması gerekir.
 • Çalışmış olduğunuz alanda bulunan arkadaşlarınız ile birlikte ekip halinde çalışabilmeniz gerekir.
 • Erkek çalışan arkadaşlarımız için askerlik engelinin olmaması gerekir.
 • 08-16 ve 16-24 gibi vardiyalarda çalışma sorununuzun olmaması,
 • Kesin şart değil ama tercihen daha önce perakende üzerine satış deneyimiz olması,
 • Sağlık bakımından işinizi aksatacak bir engelinizin olmaması gerekmektedir.

Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde yapmanız gerekenler ve sizlerden beklenilenler sadece bu kadar. Belirlenen şartları taşıdığınız taktirde ve yapacağınıza inanıyorsanız, sizler de Tarım Kredi Kooperatifin bir personeli olabilirsiniz. Bu şartlar altında almış oldukları personeller ise,

 • Mağaza reyon elemanı
 • Ehliyeti olan şoför
 • Kasiyer
 • Depo personeli
 • Dağıtım personeli
 • Mağaza müdürü
 • Mağaza müdür yardımcısı
 • Muhasebe personeli
 • Beden İşçisi
 • Forklift ehliyeti olan operatör
 • Müşteri temsilcisi

gibi bir çok eleman alımı yapılmaktadır. Neden sizlerde bu çalışanların arasında yer almayasınız ki. Bence hiç vakit kaybeden hemen başvurun derim. Çünkü iş tanımında sizleri zorlayacak bir durum olmadığını düşünüyorum. Yapmanız gerekenler sadece müşteri odaklı olup müşteri memnuniyetini sağlamak olacaktır. Müşterilerin taleplerini dinleyip, gerekli yerlere bildirgesini yapmak olacaktır. Gerekli malların kabul ve reyon düzenlemelerini yapmak ve bu dizilimi muhafaza etmelisiniz. Ürünlerin etiket ve fiyat kontrollerinin reyonda yada kasada yapılmasını sağlamak olacaktır. Biten ürünlerin stoklarını ve sipariş yönetimini sağlamanız. Ürünleri reyonlarda sürekli kontrol edip eksikleri tamamlamak ve standartlara uygun olarak bulunmasını sağlamak olacaktır. Çalışmakta olduğunuz mağazanın, genel temizliğini ve düzenini sağlamanız gerekmektedir.

Evden çalışmak isteyen ev hanımlarımız yada üniversite okuyan öğrencilerimiz. Sizler içinde kaçırılmayacak bir iş fırsatı!! Üstelik İŞKUR aracılığı ile İstanbul dahil olmak üzere İŞKUR LC Waikiki Evde Paketleme İş İlanları  adresimizde bulunmaktadır. Kesinlikle bilgi almanızı öneririm.

Görmüş olduğunuz üzere yapacağınız iş tanımının şartları da uygun. Peki ya nasıl ve ne şekilde iş başvurusunda bulunabilirim derseniz. Gerekli olan bilgiler sizler için yazımızın devamında mevcuttur.

2022 Tarım Kredi Kooperatifi Market İş Başvuru Formu

2022 yılı Tarım Kredi Kooperatiflerinde personel olarak iş başvurusunu her il ve ilçede yapmanız mümkün olmaktadır. Yani bu marketler sadece büyük şehirlerimizin de değil, yurdun hemen hemen her yerinde bulunduğundan dolayı rahatlıkla başvuruda bulunabilirsiniz. Ankara, İzmir, Bursa, İstanbul, Antalya, Bilecik, Adana, Eskişehir, Diyarbakır, Kars gibi daha bir çok ilimizde 500 binden fazla Tarım Kredi Kooperatif marketleri bulunmaktadır. Ve dediğim gibi gün geçtikçe de bu sayıyı katlamayı hedeflemektedirler. Haliyle her dalda çalışan personele de ihtiyaç duyulmaktadır. O halde yukarıda belirlenen şartları gördünüz, bir bireyin yapamayacağı zorlukta bir engel yok. Gayet herkeste olan ve marketler arasında belirlenen genel şartlar. Yani sizleri zorlayacak bir engel koymamışlar diye düşünüyorum. Evet bende varım. Bende Tarım Kredi Kooperatifi çalışanı olmak istiyorum. Diyorsanız yapmanız gereken aşağıda sizlere verdiğimizi yolu devam etmek olacaktır.

 • İş başvurusunu buraya bırakmış olduğumuz https://bit.ly/3y9nb0x adres üzerinden yapabilirsiniz.
 • Adrese giriş sağladıktan sonra karşınıza aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz bir pencere açılacaktır.

  blank

  Tarım-Kredi-Kooperatifi

 • Sonrasında yapmanız gereken sayfa üzerindeki ”ÜYE OL” butonuna tıklamanız olacaktır.

  blank

  Üye-ol

 • Açılan sayfa üzerindeki sizlerden istenilen bilgileri girmeniz gerekecektir. O bilgiler ise, resimde de görmüş olduğunuz üzere e-posta adresiniz, telefon numaranız ve oluşturduğunuz bir şifre olmaktadır.

  blank

  Üye-Ol-Kimlik-Bilgileri

 • Daha sonra en altta yer alan gizlilik sözleşmesini okumanız gerekmektedir.

  blank

  Gizlilik-Sözleşmesi

 • Sözleşmeyi sonuna kadar okumanız halinde en altta resimde de belirttiğim gibi ”KABUL ET” butonu belirlenecektir.

  blank

  Sözleşmeyi-Kabul-Et

 • Kabul ettiğinize dair butonu tıklamanız halinde, ardından ”KAYIT OL” demeniz gerekmektedir.

  blank

  Okudum-Kayıt-Ol

 • Üyelik işlemini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra yapmanız gereken ana sayfa üzerinde yer alan iş ilanlarından size en uygun olanı seçtikten sonra resimdeki gibi ilanı görüntüle deyin.

  blank

  Tarım-Kredi-Kooperatif-Marketleri-ilanı-görüntüle

 • İlan açıldıktan sonra en alt kısımda yer alan ”BAŞVURU YAP” butonuna tıklamalısınız.

  blank

  Başvuru-yap

 • Son olarak açılan sayfa üzerinde sizlerden istenilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girelim. İşlemi tamamladıktan sonra sayfayı güncellemeye yaparak ”BAŞVURULARIM” alanına gelin.

  blank

  Başvurularım

Bu işlemleri aynı şekilde yaptığınız taktire girmiş olduğunuz başvurularım bölümünde Tarım Kredi Kooperatifi Market iş başvurunuzun işleme alındığını görmüş olacaksınız. Şimdiden sizlere hayırlı olsun diyoruz.

Sizlerle bir bilgiyi daha paylaşmak istiyorum. Evinde çalışmayı tercih eden bay yada bayan arkadaşlarımız için yine İŞKUR destekli iş imkânı bulunmaktadır. Genelde bu işleri ne kadar kadınlar yapıyor desek te erkeklerinde ek iş olarak yaptığını biliyoruz. Bundan dolayı Evde Maske Paketleme İş İlanlarıyla kendinize ek bir iş imkanı bulabilirsiniz.

Tüm bu bilgilerden sonra son olarak Tarım Kredi Kooperatif Marketleri hangi alanlarda personel alımı yapmaktadır. Bunları görelim. Ne dersiniz?

Tarım Kredi Kooperatif Marketleri Hangi Alanda Personel Alımları Yapmaktadır?

Sürdürülebilir yaşam için, akıllı üretim sahaları planlayan Tarım Kredi Kooperatif marketleri yeraltı ve yerüstü kaynaklarının korunması için çok fazla çaba göstermektedir. İleriki yaşamlarımızda, gelecek nesillerimiz için donanımlı bir market üretimlerine dahil olmaktadır. Bütün çalışanlarını da bu konuda bilinçlendirmektedir. Sizlerde bu sektöre dahil olmak istediğinizde çok farklı dallarda bir çok iş imkanı bulunmaktadır. Yani Tarım Kredi Kooperatifi marketlerin de sadece raf/reyon işçi personel alımı yapılmamaktadır.  Marketin içerisinde farklı pozisyonlarda, bizlerin görmediği arka planda görev yapacak olan bir çok işçi/mavi yaka personel alımları da yapılmaktadır. Bu alımlar nelerdir diye sorarsanız işte cevaplar.👇

 • Market personeli,
 • Market yöneticisi,
 • İşletme mühendisi,
 • Bilgi işlem uzman yardımcısı,
 • Dijital dönüşüm uzmanı,
 • Kurumsal iletişim müdürü,
 • İnsan kaynakları ve idari işler memuru,
 • İnsan kaynakları uzmanı,
 • İnsan kaynakları müdürü
 • Mekanizasyon müdürü,
 • İş geliştirme ve ortak satın alma uzmanı,
 • Risk yönetim yöneticisi,
 • Tarım kredi yem sanayi ve ticaret anonim şirketi genel iş başvurusu,
 • Sevkiyat memuru,
 • Bütçe raporlama ve maliyet müdürü,
 • İç denetçi (Bilgi teknolojileri),
 • Depo lojistik müdür yardımcısı,
 • Depo müdürü,
 • Depo satış müdür yardımcısı,
 • Mali işler direktörü,
 • Mekanik işler uzmanı,
 • Muhasebe uzman yardımcısı,
 • Muhasebe yöneticisi
 • Kıdemli frontend yazılım uzmanı,
 • Kıdemli yazılım uzmanı
 • Mobil Yazılım uzmanı
 • Veri analiz uzmanı
 • Yazılım uzmanı
 • Yazılım satış uzmanı/uzman yardımcısı
 • Hammadde alım planlama ve koordinasyon uzmanı
 • Zeytin ayıklama işçisi
 • Üretim şefi (Konserve ve donuk ürünler )
 • Üretim müdürü (Konserve ve donuk ürünler)
 • Üretim uzmanı (Konserve ve donuk ürünler)
 • Üretim uzmanı (Kuru gıda)
 • Üretim uzmanı(Süt ürünleri)
 • Elektrik bakım onarım personeli
 • Atıştırmalık-kuruyemiş üretim müdürü
 • Mekanik bakım onarım personeli
 • Peynir paketleme işçisi
 • Pres ünitesi işçisi
 • Satın alma müdürü
 • Süt ürünleri üretim şefi
 • Ürün alımı ve paketleme işçisi
 • Üretim personeli
 • Kurumsal dönüşüm ve projeler yöneticisi
 • Yatırımcı İlişkileri Uzmanı

belirlenen bu iş dallarında işçi personel alımları yapılmaktadır. Personelleri ile birlikte çalışarak katma değerler üretmek için daima yenilikçi adımlar atmaktadır. İstikrarlı bir gelecek ve sürdürülebilir yaşam için hedefleri daima iyi insan yetiştirmektir. Tarım Kredi Kooperatifi bünyesinde yer alan market ve imece plastik için alınacak olan personellere eğitimler vererek, daima iş birliği içinde çalışmaktadırlar.

Sizler evde çalışmak istiyorum deyin yeter ki. Birden fazla iş imkanlarınız bulunmaktadır. Yukarıda vermiş olduklarımız size uygun değilse eğer Evde Karton, Plastik Bardak Paketleme İşi Yapmak İsteyenler bu adres üzerinden gerekli olan bilgilere ulaşım sağlayabilirler.

Önemli not: Yukarıda vermiş olduğumuz personel alımlarının şartlarında değişikler olmaktadır. Sizlere uygun olan kritere karar verdiğinizde başvuru sırasında yapacağınız ilanı görüntülediğini de özel haricen istenen şartlar belirtilmektedir. Örnek olarak aşağıda👇resimde sizlere gösterdik.

blank

Aranan-Kriterler

Bunlara dikkat etmenizi öneririm. Böylelikle konumuzun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bizlere sormak istediğiniz sorularınız varsa yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
 1. Şenol İTGİN dedi ki:

  Teşekkürler bilgilendirme çok güzel yapılmış emeğinize dağlık

Bir Yorum Yazın