Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Taksitli Hiç Peşinatsız İzmir ‘de Ev Nasıl Alınır?

Taksitli Hiç Peşinatsız İzmir ‘de Ev Nasıl Alınır?

Güzide illerimizden olan İzmir birçok vatandaşımızın yaşamak istediği ancak emlak fiyatlarının uçuk olmasından kaynaklı ev almaya cesaret edemez. Ya da kiracı olmaya razı olur. Elinde hiç birikimi olmayan birçok kimse ben kira paramla ev sahibi olamam düşüncesinde olsa da artık kirada ki vatandaşlarımızın da yüzü gülecek çünkü size bahsedeceğimiz yollarla peşinatsız, birikimsiz hatta kredisiz bile ev sahibi olabileceksiniz. Nasıl mı? işte tüm İzmirlileri yakından ilgilendiren bu konuyu bugün sizlere adım adım anlatacağız. İzmir de peşinatsız ev sahibi olmanın yolları yazımızda..

Neler Var?

Peşinatsız İzmir de Ev Nasıl Alınır ?

Öncelikle senelerce imkanı olmayıp birikim yapamayan vatandaşlarımızın sıkıntısını bilerek konuya buradan başlamak istedik. İstediğiniz konuta sahip olabilmek için birikim yapmak istediniz fırsat olmadı ya da ani harcamalar nedeniyle parayı elinizde tutamadınız. Üzülmeyin. Günümüz şartların da sermayesi olmayan kimseler için sicili düzgün ise bankalar bazı koşullar çerçevesin de kredi seçeneği sunmaktadır. Bankalardan belirli faiz karşılığında kredi çekerek ev almak isteyenler eksper değerini olduğundan yüksek göstererek dilediğiniz evi alabilirsiniz. Ancak bu sizin eksper tercihinize de bağlıdır. Örneğin; 150 bin liralık bir evi almak istiyorsunuz. Eksper evi inceledi ve  evin değerini 150 bin olarak belirtti ise banka kurallarına göre bu miktarın 120 bini kredi olarak vermektedir. Sizin arada ki 30 bin liralık açığı kapatmanız için  eksperin fiyatı daha yüksek göstermesi gereklidir. Yani emlakcınızla anlaşıp evi 150 bin kredi çıkaracaktır. Böylece başka yere borçlanmayacak aynı faiz oranıyla tek bir bankaya kira öder gibi kredi ödemiş olacaksınız. Sizler belki de 800 lira kirada oturuyorsanız. 300 lira fazla verip kendi ev borcunuzu  ödemiş olacaksınız. Bunun dışında ipotek yoluyla peşinatsız ev alabilirsiniz bu konuyu da ayrıntılarıyla ele aldık.

Gayrimenkul İpoteği İle Peşinatsız Ev Alın

Çoğu banka müşterisine kredi vermeden önce gelir

Gayrimenkul İpoteği İle Peşinatsız Ev Alın

Gayrimenkul İpoteği İle Peşinatsız Ev Alın

bilgisini, banka sicilini araştırır. Bu koşullar üzerinde ikisinden birisinin zayıf olması halinde banka vereceği krediyi bir şartla size sağlar ya kefil ya da gayrimenkul teminatı istenir. Kefilden çok gayrimenkul teminatına sıcak bankalardan almak istenilen evin üzerinde icra ve ipotek işlemi olmaması halinde ev ipotek altına alınır. Karşılığında evin ücretinin bir kısmı size verilir. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi tamamı olmasa da 150 binlik bir evin 120 binlik kredisi banka tarafından karşılanır. Geri kalan kısmı ise size kalmıştır. Dilerseniz ikinci bir ihtiyaç kredisi çekerek bu açığınızı kapatabilirsiniz. Fakat iki ayrı kredinin faiz külfeti sizi zorlayabilir. Hatta ödemelerinizin aksamasına, ilerleyen dönemler de evinizi kaybetmenize neden olabilir. Bu sebeple bu alternatifi geliri yüksek olmayan okuyucularımıza pek tavsiye etmiyoruz. Bunun dışında dar gelirli vatandaşımız için anlatacağımız yöntem hem daha kolay ödenilir. Hem de daha güvenilir olacaktır.

İzmir den Emin Evim Vasıtasıyla En Nasıl Alınır

İzmir den Emin Evim Vasıtasıyla En Nasıl Alınır

İzmir den Emin Evim Vasıtasıyla En Nasıl Alınır?

1991 Yılından bu yana binlerce kişinin konut sahibi olmasına vesile olan Emin evim dar gelirli vatandaşlarımızın bir nevi kurtarıcısı olmuştur. Birikimi olan olmayan, herkes ülkemizin neresinde olursa olsun istediği konutu belirli şartlar dahilinde Emin evim projesiyle alabilir. Bu sistemle bütçenize göre bir ev belirliyor ve ona göre ödeme planı hazırlıyorsunuz. Üstelik faiz girmeden ev almak istiyorum diyenler için bulunmaz bir fırsattır. İzmir de bir çok kimseyi ev sahibi yapan bu sistemin detaylarından bahsedelim biraz.

Emin Evim İle Peşinatsız Ev Satın Almanın Kolay Yolu


Emin Evim İle Peşinatsız Ev Satın Almanın Kolay Yolu

Emin Evim İle Peşinatsız Ev Satın Almanın Kolay Yolu

Bu sistem ile birlikte faiz ödemeden, istediğiniz miktarlarda ödemeler yaparak ev sahibi olmanız da mümkün. Bu proje ülkemizde çok evvelden beri var olan imece usulü yardımlaşmanın eseridir. Buna göre el birliği ile her ay bir kişi ev sahibi olur. Ev almak isteyen kişi bütçesine uygun bir ev belirler ve sonrasında bu borcu kaç ay ödeyeceğinize karar verir. Seçtiğiniz vade sayısı sizin içersin de bulunacağınız grubu belirler. Örneğin; 120 ay vade düşünüyorsanız her ay bir kişi bu yöntemle evine kavuşur. Evini ilk alan kişi ödemelerine biraz kira farkı ekleyerek ödemelerine devam eder. Burada ki maksat sonraya kalan ev alacakların ödemesini hafifletmektir. Sisteme göre başvuran her kişi ödemelerine biraz kira farkı eklenerek ödemeye devam eder. Burada ki maksat sonraya kalan ev alacak kişilerin ödemelerini hafifletmektir. Sisteme göre başvuran  her kişi taksit sayısının yarısında yani 120 aylık vadeniz var ise 60.cı ayın sonunda almak istediğiniz ev size teslim edilecektir. Böylece ek bir faiz bedeli ödemezsiniz. Hoşunuza giden evi faizsiz ve ucuza mal etmiş olursunuz. Sıkıştığınız dönemler de borçlarınızı dondurabilme hakkına sahipsiniz. Ya da borcunuzu gününden önce kapatabilirsiniz.

Taksitli Hiç Peşinatsız İzmir De Ev Nasıl Alınır

Taksitli Hiç Peşinatsız İzmir De Ev Nasıl Alınır

Emin Evim Şartları Neler?

  • 18 yaşını doldurmuş,
  • Her düzenli bir gelire sahip olan
  • İcralık bir işlemi olmayıp sicili temiz herkes Emin evime başvurabilir. Sizler de İzmir in en güzel beldelerinden konut sahibi olmak istiyorsanız geç kalmayın. En kısa zamanda İzmir Emin evim şubesine başvurun. Kura çekilişli bu sisteme uyarım diyorsanız Emin evim güvencesi altında alacağınız eve başvuruda bulunabilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın