Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Suriyelilere Yabancı Uyruklulara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Suriyelilere Yabancı Uyruklulara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Türkiye’de yer alan devlet ve kamu bankalarından illaki ihtiyaç kredisi kullana bilmeniz için Türk vatandaşı olmanız gerekmiyor. İster Mavi kart sahibi yada Suriyeli olun isterse Afgan göçmeni olun artık ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir çok bankadan kredi alabilirsiniz. 40.000 liraya kadar ihtiyaç 150.000 TL ile 300.000 liraya kadar ise bir çok bankadan konut alımları için kredi alabilirsiniz. Tabi bazı şartları taşımanız durumunda! Peki yabancı uyruklulara bu imkanlar doğrultusunda kredi veren bankalar hangileridir ? Sizlerden talep edilen şartlar nelerdir ? İşte Denizbank başta olmak üzere Devletimize ait banka olan Ziraat bankasının talep ettiği şartlar..

Neler Var?

Yabancı Uyruklulara Kredi Kredi Kartı Veren Bankalar 2021

blank

Ülkemizdeki bir çok bankanın ülke dışında ekseri Avrupa’da şubeleri vardır. Dünya genelinde bir çok şubesinin olmasından ötürü Bulgaristan, Yunanistan, Almanya, İngiltere yada Hollanda gibi vatandaşlıklara sahip olan gurbetçilerimiz acil nakit ihtiyaçlarını bu bankalardan Türkiye’de olsalar dahi karşılayabilirler. Sadece bireysel ihtiyaç kredisi kullanmak ile kalmayan yabancı uyruklular ayrıca arzu etmeleri durumunda kredi kartı dahi alabilirler. Yabancı uyruklara Dünya genelinde şubesi olması açısından kredi olanağı sağlayan bu bankalarımız hangisi derseniz.

 • Vakıfbank ( Amarika, Irak, Almanya, Avusturya )
 • Ziraat Bankası ( İngiltere, Yunanistan, Bulgaristan, Irak, Kıbrıs, Kosova, İran )
 • Halkbank ( Bahreyn, Lefkoşa, Girne ) ( Londra, Tahran, Singepur ‘da temsilcilikler )
 • Türkiye İş Bankası ( İngiltere, Kosova, Bahreyn, Irak, KKTC )
 • HSBC ( Kıbrıs )
 • Akbank ( Malta )

Bu bankalarımız üzerinden rahatlık ile sizin ikametgahınız yurt dışında olsa bile kredinizi Türkiye’de kullana bilirsiniz.

Yapmanız Gereken:

 • Yurt dışında şubesi olan Türkiye’de bankaya şahsen olarak gidiniz.
 • Pasaport veya kimlik kartınız ile birlikte kredi başvurusunda bulunacağınızı bireysel müşterilerdeki memura belirtiniz.
 • Yurt dışındaki şubeye gelir belgenizi faks ile iletiniz.
 • Nakit ihtiyacınız Türkiye şubesinden anında alınır.

Ayrıca yabancı uyruklu olup Türkiye’de ikametgah ediyor olsanız dahi başta Yapı Kredi bankası dahil olmak üzere yine bir çok bankadan ” Gelir Belgesine ” sahip olmanız halinde kredi kullana bilirsiniz. Bunun kanıtını aşağıda sizler için Yapı Kredi bankasının resmi sitesinde bularak resimli bir şekilde paylaştım arkadaşlar. Kısacası düzenli bir gelire sahip Türkiye ikametgahlı olmanız halinde 866 Şubesiyle Yapı Kredi İpotekli İhtiyaç Kredisi Veriyor

Yabancı Uyruklulardan Kredi Verme Şartları Nedir ?

Ülkemizde bir çok tüketici daha çok KKB Kredi notu değerine takıldıkları için ne yazık ki bir çok bankadan kredi alamamaktadırlar. Bu nedenden dolayısı ile bankalardan kredi alamadıkları için senetle borç veren kuyumcular ve firmalar için başvurularını İnternet üzerinden sağlamaktadırlar. Siz yabancı uyrukların geçmişe yönelik bir NOT DEĞERİNE sahip olmamanız dan ötürü bu SKOR çok da fazla aranmamaktadır. Lakin, şu şartları banka sizlere ister ihtiyaç isterse konut yada taşıt alımı olsun mutlaka talep eder.

 1. Mutlak suret ile GELİR BELGESİ. شهادة الدخل
 2. Kefil en az iki tane قسيمة اثنين على الأقل
 3. REHİN edilecek taşınmaz. ( Bazı bankalar istemeye bilir! ) البضائع تعهد
 4. Mutlaka yurt içinde ikametgah ediyor olması

Bu belgelere sahipseniz yabancı uyruklu tüm tüketiciler Türkiye’de saymış olduğumuz bankalardan ihtiyaç duydukları nakit parayı 40.000 TL kadar rahatlık ile alabilirler.

İnternet Üzerinden Kredi Alabilirsiniz !

Yabancı uyruklu tüketicilerin bankalardan kredi almasının belkide en kolay yolu İnternet üzerinden geçmektedir. Bu işin sırrı ise kredi almak istedikleri bankaya bir MEVDUAT HESABI açmalarından geçmektedir. Tercihen AKBANK bireysel müşteriler departmanına gidip bir mevduat hesabı açmanız durumunda İnternet üzerinden hiç bir şekilde gelir belgesiz kredi alabilirsiniz. 3 dk içinde 30.000 Liraya kadar alacağınız kredi için açacağınız mevduat hesabının yanı sıra mutlaka ilgili departmandan AKBANK DİREK TEK KULLANIMLIK ŞİFRE almayı ihmal etmeyiniz. Almış olduğunuz tek kullanımlık şifre VE MÜŞTERİ NUMARANIZ ile https://internetsubesi.akbank.com/WebApplication.UI/entrypoint.aspx adresinden sisteme giriş yaparak ” ANA MENÜDE ” ( aşağıdaki resimde olduğu şekilde )

Yabancı Uyruklar Kredi Nasıl Alabilir

Yabancı Uyruklar Kredi Nasıl Alabilir

KREDİ / Kredi Başvuru demesi yeterli olacaktır. Daha sonra kaşınıza adınıza tanımlanmış olan bir kredi miktarı belirecektir. Bu rakam sizin kullanılabilir en üst kredi miktarınız dır. İsterseniz bu rakamın altında kredi kullana bilirsiniz ama üstüne ne yazık ki çıkamazsınız. İhtiyaç duydunuz nakit rakamını ve geri ödeme vadesini belirledikten sonra ” KREDİYE BAŞVUR ” demeniz yeterlidir. 3 ile 4 dakika içinde krediniz mevduat hesabına geçecektir. Konut almak isteyen yabancı uyruklu tüketicilerde aynı ekrandan başvurularını İnternet üzerinden rahatlık ile gerçekleştire bilirler.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
 1. Ömer kadi dedi ki:

  Acil ihtiyaç kredisi

Bir Yorum Yazın