Şubeye gitmeden kredi buradan alabilirsiniz!

Şubeye gitmeden kredi buradan alabilirsiniz!
14 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 159 kez okundu.
Artık para kadar zaman da bir çoğumuz için son derece önem arz etmektedir. Özellik ile ticari hayatta her alan esnaflarımız için zaman kaybı = para kaybı olarak dönüş yapmaktadır. Dolayısı ile bankacılık işlemlerinde şubeye gitmeden ihtiyaç duyduğumuz kredi almak oldukça güzel bir ayrıcalıktır. Sizlere bu ayrıcalığı yaşatan bankalar başvuru işlemlerini İnternet üzerinden ve SMS formülü ile cep telefonlarından anında karşılamaktadır.

Banka Şubesine Gitmeden Kredi Alma Nasıl Olur ?

Bilindiği üzere bankacılık işlemlerinde bir çok formaliteler kredi kullanacağımız vakit önümüze çıkmaktadır. Önümüze konulan bu formalitelerin bir çoğu aslında gereksiz evraklardan oluşmaktadır. Banka tarafından talep edilen bu evrakların tanzimi bazen saatler alırken bazen ise günleri bulmaktadır. Dolayısı ile ihtiyaç duyduğumuz kredinin elimize ulaşması da bu nedenlerden dolayı bir hayli zaman almaktadır. Ancak bir çok banka müşterilerine daha hızlı bir hizmet sağlaya bilmek adına tüm bu formaliteleri askıya alıp geliştirmiş oldukları sistemleri göz önünde bulundurarak sizlere kredi imkanlarına sağlanıp sağlanmamasını değerlendirip müracaatlarınız için anında kredi anlayışı ile cevap vermektedir. Bu anlayışa dijital diğer bir adı ile şubeye gitmeden kredi denilmektedir. Bu sistem de esas alınan faktör başvuru yapan müşterinin KKB kredi notu değeridir. Müracaat yapıldıktan hemen sonra ortalama 1 ile 3 dakika arasında bu not değeriniz otomatik olarak sistemden sorgulanır ve size yine aynı şekilde kısa mesaj olarak geri dönüş sağlanır. Dolayısı ile şubeye gitmeden şayet İnternet yada kısa mesaj yolu ile kredi başvurusu yapacaksanız not değerinizin kesinlik ile riskli bölgede yer almaması gerekmektedir.

İnternet Üzerinden Banka Şubelerine Gitmeden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Kredi not ortalama değerinize güveniyorsanız şayet Türkiye’de faaliyet gösteren tüm özel ve kamu bankalarından rahatlık ile şubeye uğramadan evraksız ve kefilsiz İnternet üzerinden kredi çekebilirsiniz. Bu sistemin öncülerinden Akbank ilk sırada gelmektedir. Akbank şuan için 40.000 liraya kadar şubeye uğramadan sizlere ihtiyaç kredi imkanı sağlamaktadır. Üstelik yapmış olduğunuz başvuru gününde anında krediniz açmış olduğunuz mevduat hesabına yatmaktadır. Akbank yada Garanti veya herhangi bir bankadan şubeye gitmeden kredi kullanma yolu olarak İnternet bankacılığını tercih ediyorsanız bazı şeylere ihtiyacın olacaktır. Bunlar,

  1. Başvuru yapılacak olan bankada açılmış olan bir vadesiz mevduat hesabına
  2. Bankadan yada bankanın müşteri hizmetlerinden veya başvuru sayfasından alınacak olan bir tek kullanımlık şifre.
Sadece şubeye gitmeden İnternet bankacılığı üzerinden kredi almak için mutlak suret ile ihtiyacınız olan şey bu ikisidir. Gerekli olan bu iki şeyi hallettiğiniz vakit ilgili bankanın İnternet sitesine girip yaparak kredi başvurunuzu anında gerçekleştire bilirsiniz. Bunun nasıl yapıldığını ufak bir video ile sizlere anlatayım..

Kısa Mesaj Yolu ile Şubeye Uğramadan Kredi Alabilirsiniz!

Şubeye gitmeden sms ile kredi başvurusu

Şubeye gitmeden sms ile kredi başvurusu

Şubeye hiç uğramadan banka kredisi alabilmenin bir diğer yolu da günümüzde herkesin cebinde bulunan cep telefonlarından geçmektedir. Herhangi SMS gönderme özelliğine sahip bir cep telefonu ile bir çok bankadan şubeye uğramadan kredi kullanabilirsiniz. Kısa mesaj yolu ile şubesiz kredi kullanacakları bankalara göre aşağıdaki numaralara mesaj gönderebilirler.

  • AKBANK: kredi yazarak bir boşluk bırakın ardından vatandaşlık numaranızı giriniz ve 4425 numaraya gönderiniz.
  • GARANTİ BANKASI: Vatandaşlık numarası bir boşluk aylık net gelirinizi girerek 3390 kısa mesaj göndermelisiniz.
  • HALK BANKASI: Vatandaşlık numaranız boşluk kredi başvurusu yapacağınız miktar boşluk aylık gelirinizi girerek 3452 kısa mesaj atabilirsiniz.
  • ZİRAAT BANKASI: Cep telefonunuz kısa mesaj alanına TUKETICI yazarak bir boşluk bırakıp kimlik numarası giriniz ardından kredi tutarı sonra kaç ay vadeli alacağınızı belirtiniz son olarak ise aylık net gelirinizi girip 4747 MESAJ ATINIZ.! Örnek: TUKETICI 156540077878787 1000 12 1500
  • DENİZBANK: Mesaj bölümüne KREDİM yazınız bir boşluk vatandaşlık numaranız sonra 3280 mesaj olarak gönderiniz.

Bir önceki yazımız olan PTT, Ziraat bankası dul, yetim ölüm aylığı kredisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
PTT, Ziraat bankası dul, yetim ölüm aylığı kredisi
PTT, Ziraat bankası dul, yetim ölüm aylığı kredisi

Herhangi bir yer de çalışmayıp ölüm hali yada çeşitli sebeplerden dolayı eşlerinden ayrılarak dul kalan kadınlarımız ile aile fertlerini çeşitli...

Kapat