Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Simit Sarayı Bayilik Başvurusu ve Şartları Nedir?

Simit Sarayı Bayilik Başvurusu ve Şartları Nedir?

Simit çok eski zamanlardan beri fakirin karnını doyurmak için zenginin ise hobi için tükettiği geleneksel bir mamuldür. Öyle ki herkesin tüketebileceği bir ürün olmasından dolayı da gayet güzel gelir getirmektedir. Bu yüzden birçok girişimci adayının hayali simit sarayı açarak kazanç elde etmektir. Ülkemizin yüzde 60 ‘nın dar gelirli bir kesim olduğunu da hesaba katarsak, çoğunluk simit ve bu tarz hamur işi ürünlerin satıldığı yerlere rağbet ederler. Sizde ilk etapta küçük bir yer açarak, işletme niyetinde iseniz mutlaka simit sarayı bayiliği alarak şansınızı denemelisiniz. Peki her işletmenin şartı olduğu gibi simit sarayının bayilik başvuru şartları nelerdir? Gerekli görülen konseptler hangileri? Yazımızda ele aldık. İyi bir simit evi nasıl açılır tüm yönüyle anlattık.

Simit Sarayı Franchise Bedeli

Simit sarayları öğrencinin, memurun, işçinin kısacası herkesin tercih ettiği mekanlardır. Kazancı az gibi görünse de günlük müşteri sayısı fazla olmasından dolayı getirisi yüksektir. İlk önce böyle bir iş yeri için belirli tutarda sermayeye ihtiyacınız olacaktır.

 • Şuan en düşük maliyetli bir yer için ( Kiosk Konsepti ) 30.000 lira gereklidir. Lüks bir mekan kirası, kaliteli malzeme ücretlerini ve gerekli izinleri düşünürsek 30.000 TL geçen bir miktara ihtiyacınız olacaktır.
 • Diğer konseptler için franchise bedeli sizin kaç m2 bir işletme tutacağınıza göre değişmektedir. Lütfen bu konu hakkında detaylı bilgi almak için 444-8-768 numaralı hattı arayınız.

Simit sarayı franchise bedelleri ayrıca kurulacak olan mekanlara göre değişmektedir. Marka bedeli haricinde işletmeye özgün konsept kullanılması için bu miktar değişiklik hali ile göstermektedir. Size vermiş olduğumuz telefon numarasını aramadan önce bu neden ile lütfen Simit Sarayı kuracağınız işletmenin m2 belirtiniz.!

👉 Franchise başvurusu için ise ayrıca => https://www.simitsarayi.com/franchise buradaki formu doldura bilirsiniz.

Tabi ki tüm bunların yanında bayilik başvurusu için sizlerden istenilen bazı şartlar da bulunmaktadır. Şimdi o  şartlara geçelim isterseniz.

Simit Sarayı Bayilik Başvuru Şartları Neler?

Son yıllar da en çok gelir getiren ve her gün sayısı artan simit sarayları kar getirdiği kadar birçok prosedüre de sahiptir. Nasıl mı? İşte Firmanın size bayilik vermesi için aradığı şartlar;

 • Bayilik verilmesi için gerekli görülen miktara sahip olmak (ortalama en az 20 en çok 500 bin)
 • Aylık kazanç üzerinden isim hakkı bulunduğu için % 3 ünden pay almak
 • Yıllık ciro kazancından senelik %2 reklam bedeli talep ederler
 • Simit sarayı firmasının belirlediği mamuller dışında onay olmadan satışa sunamazlar. Örneğin; tatlı tuzlu çeşitlerin satışının yanında sütlü tatlı satışı yapmamak gibi.
 • Sağlık bakanlığına  uygun yönetmelik nizamında hijyen kurallarına uymak gereklidir.
 • Gıda bakanlığı kapsamına girilmesinden dolayı üretimler, günlük, haftalık şeklinde olmalı istenilen esaslara mutlaka uyulmalıdır.

Tüm belirlenen şartlara uyum sağlamanız halinde simit sarayı için bayilik başvurusunda bulunabilirsiniz. Şayet şartlar size uyum sağlamadı ise gıda sektörü üzerinden çiğ köfte bayiliğinin de araştırmasını yapabilirsiniz. Bu konuda sizlere fikir olmak amacı ile En Ucuz Çiğköfte Bayiliği Veren 10 Firma araştırmasını bizler yaptık. Vermiş olduğumuz adresi ziyaret ederek fikir alabilirsiniz. Bu bilgiden sonra simit sarayı bayilik almak için sizlere sunulan konseptleri görelim.

Simit Sarayı Bayilik Şartları İçin Konsept Seçenekleri

İşletme açmadan önce herkesin aklında iş yerinin büyüklüğü, ne kadar kişiye hitap edeceği tasarlanmış haldedir. Fakat simit sarayı patenti altında  bayilik almanızdan dolayı belirli konseptler den fikir almalısınız. Bu konseptler  neleri kapsıyor taşıdığı fiziksel koşullar neler biraz araştırdık. İncelemelerimize göre konseptler 4 ana konsept de belirtiliyor.

Sırası ile sizler için araştırmasını yaptık ilk olarak,

 • Bunlardan en basiti mahalle konseptidir. Düşük sermayeli girişimcilerin başvurduğu bu işe başlangıç için ilk adımdır. Mahalle aralarında  ana caddeye yakın alt caddelerde hizmet veren bayiler dir. Okul, üniversite, hastane, kütüphane gibi kalabalık olan merkezi yerlere yakınlık esastır. Maksimum 80 metre kare alana sahiptir. Açık hava kısmına sahip değildir.
 • Cadde konsepti: Özellikle ana caddelerde olan trafik yoğunluğunun esas alındığı konsepttir. Çünkü ne kadar işlek cadde üzerinde ise işletme müşteri sayısı daha fazla olacaktır. Daha geniş bir kesime hitap eder. Örneğin; mahalle konseptin de dış mekan alanı için izin vermezken cadde konseptine 35 metre kareye kadar izin vermektedir. Metre karesi daha bir alt sınırda ise en az 150 metre kare olmadır. Metrekaresi daha bir alt sınırda ise başka konsepte dahil edilir. 
 • Kiosk Konsepti  Çoğunlukla tramvay, metro, hava alanı, tren istasyonu ve otogar gibi araçsız bireylerin daha çok bulunduğu bölgeler de açılması gereklidir. Minimum 20 metre kare lik alanlara sahip olmalı ve vereceği hizmet için servis imkanı geniş kalabalık müşteriye hitap edecek şekilde olmalıdır. Çevresi açık giriş-çıkışlar kolay olmalı mümkünse birkaç girişe sahip olmalıdır.
 • AVM Konsepti : Büyük alış veriş merkezlerinde acıkan, vakit geçirmek isteyen vatandaşlara hizmet vermek amacıyla açılan mekanlardır. Minimum 30 metre kare açık alan 120 metre kare de iç mekana sahip olan yerlerdir. Çok işlek yerlerde olmasından dolayı biraz masraflı ancak bol kazançlı bir konsept uygulamasıdır. Bol kazançlı günler dileriz.
Ziyaretçi Yorumları - 15 Yorum
 1. Nurullah dedi ki:

  Bailik istiyorumm

Bir Yorum Yazın