Simit Sarayı Bayilik Başvurusu ve Şartları Nedir ?

Simit Sarayı Bayilik Başvurusu ve Şartları Nedir ?
28 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 3.470 kez okundu.
Simit çok eski zamanlardan beri fakirin karnını doyurmak için zenginin ise hobi için tükettiği geleneksel bir mamuldür. Öyle ki herkesin tüketebileceği bir ürün olmasından dolayı da gayet güzel gelir getirmektedir. Bu yüzden birçok girişimci adayının hayali simit sarayı açarak kazanç elde etmektir. Ülkemizin yüzde 60 ının dar gelirli bir kesim olduğunu da hesaba katarsak, Çoğunluk simit ve bu tarz hamur işi ürünlerin satıldığı yerlere rağbet ederler. Sizde ilk etapta küçük bir yer açarak,işletme niyetinde iseniz mutlaka simit sarayı bayiliği alarak şansınızı denemelisiniz. Peki her işletmenin şartı olduğu gibi simit sarayının bayilik başvuru şartları nelerdir? Gerekli görülen konseptler hangileri? Yazımızda ele aldık. İyi bir simit evi nasıl açılır tüm yönüyle anlattık.

Simit Sarayı Nasıl Açılır


Simit Sarayı Nasıl Açılır

Simit Sarayı Nasıl Açılır?

Simit sarayları öğrencinin, memurun, işçinin kısacası herkesin tercih ettiği mekanlardır. Kazancı az gibi görünse de günlük müşteri sayısı fazla olmasından dolayı getirisi yüksektir. İlk önce böyle bir iş yeri için belirli tutarda sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Şuan en düşük maliyetli bir yer için 20 bin lira gereklidir. Lüks bir mekan kirası, kaliteli malzeme ücretlerini ve gerekli izinleri düşünürsek 20 bini kat ve kat geçen bir miktara ihtiyacınız olacaktır.  Eğer böyle bir işletme için nakit birikiminiz yoksa mecburen kredi başvurusunda bulunacaksınız. Bu durumlar da da KOSGEB e başvurmanız size yardımcı olacaktır. KOSGEB desteklerinden faydalanmak için BURAYI TIKLAYINIZ . Sermayeyi hazırlamanız halinde ilk önce belirlemelisiniz. Bizler işe başlandığında mekanın kira olmasından yanayız. Çünkü işin işleyiş sürecine göre kendinize bu iş yerini satın alma hakkını tanıyabilirsiniz. Bunun dışında gerekli olacak birçok araç gereç olacaktır. Tabi kullanacağınız malzemelerin kalitesi fiyatını da etkileyecektir. Ve gelelim simit sarayı açmak için izinlere gerek vardır. İlk izin için simit sarayını İstanbul ‘da 2002 yılında kuran,patentini alan firmadan bayilik isteğinde bulunmalısınız. Ülkemizin birçok ilinde şubesi bulunan bu firma ayrıca yurt dışında birkaç ülkede hizmet vermektedir. Gelelim diğer izinlere gıda üzerine bir işletme olmasından kaynaklı hijyen kurallarına uymalı, Bakanlığın istediği vergi,sağlık, maliye işlemleri için gerekli izinleri almalıdır. Firmanın sahiplerinden bayilik iznini almanız durumunda bu işletmeleri sizin adınıza firma hazırlayabilir. Genel merkeze bağlı olmanın ve tanınmış bir isimle hizmet vermenin ayrıcalığını mutlaka hissedeceksiniz. Kazancınıza kazanç katmış olacaksınız.

Simit Sarayı Nasıl Açılır

Simit Sarayı İçin Başvuru Şartları Neler

Simit Sarayı İçin Başvuru Şartları Neler?

Son yıllar da en çok gelir getiren ve her gün sayısı artan simit sarayları kar getirdiği kadar birçok prosedüre de sahiptir. Nasıl mı? İşte Firmanın size bayilik vermesi için aradığı şartlar;

 • Bayilik verilmesi için gerekli görülen miktara sahip olmak (ortalama en az 20 en çok 500 bin)
 • Aylık kazanç üzerinden isim hakkı bulunduğu için % 3 ünden pay almak
 • Yıllık ciro kazancından senelik %2 reklam bedeli talep ederler
 • Simit sarayı firmasının belirlediği mamuller dışında onay olmadan satışa sunamazlar. Örneğin; tatlı tuzlu çeşitlerin satışının yanında sütlü tatlı satışı yapmamak gibi.
 • Sağlık bakanlığına  uygun yönetmelik nizamında hijyen kurallarına uymak gereklidir.
 • Gıda bakanlığı kapsamına girilmesinden dolayı üretimler, günlük, haftalık şeklinde olmalı istenilen esaslara mutlaka uyulmalıdır.
Simit Sarayı Bayilik Şartları İçin Konsept Seçenekleri


Simit Sarayı Bayilik Şartları İçin Konsept Seçenekleri

Simit Sarayı Bayilik Şartları İçin Konsept Seçenekleri

İşletme açmadan önce herkesin aklında iş yerinin büyüklüğü, ne kadar kişiye hitap edeceği tasarlanmış haldedir. Fakat simit sarayı patenti altında  bayilik almanızdan dolayı belirli konseptler den fikir almalısınız. Bu konseptler  neleri kapsıyor taşıdığı fiziksel koşullar neler biraz araştırdık. İncelemelerimize göre konseptler 4 ana konsept de belirtiliyor. Bunlardan en basiti mahalle konseptidir. Düşük sermayeli girişimcilerin başvurduğu bu işe başlangıç için ilk adımdır. Mahalle aralarında  ana caddeye yakın alt caddelerde hizmet veren bayilerdir. Okul, üniversite, hastane, kütüphane gibi kalabalık olan merkezi yerlere yakınlık esastır. Maksimum 80 metre kare alana sahiptir. Açık hava kısmına sahip değildir. Cadde konsepti: Özellikle ana caddelerde olan trafik yoğunluğunun esas alındığı konsepttir. Çünkü ne kadar işlek cadde üzerinde ise işletme müşteri sayısı daha fazla olacaktır. Daha geniş bir kesime hitap eder. Örneğin; mahalle konseptin de dış mekan alanı için izin vermezken cadde konseptine 35 metre kareye kadar izin vermektedir. Metre karesi daha bir alt sınırda ise en az 150 metre kare olmadır. Metrekaresi daha bir alt sınırda ise başka konsepte dahil edilir. Kiosk Konsepti  Çoğunlukla tramvay, metro, hava alanı, tren istasyonu ve otogar gibi araçsız bireylerin daha çok bulunduğu bölgeler de açılması gereklidir. Minimum 20 metre kare lik alanlara sahip olmalı ve vereceği hizmet için servis imkanı geniş kalabalık müşteriye hitap edecek şekilde olmalıdır. Çevresi açık giriş-çıkışlar kolay olmalı mümkünse birkaç girişe sahip olmalıdır. AVM Konsepti : Büyük alış veriş merkezlerinde acıkan, vakit geçirmek isteyen vatandaşlara hizmet vermek amacıyla açılan mekanlardır. Minimum 30 metre kare açık alan 120 metre kare de iç mekana sahip olan yerlerdir. Çok işlek yerlerde olmasından dolayı biraz masraflı ancak bol kazançlı bir konsept uygulamasıdır. Bol kazançlı günler dileriz.

Simit Sarayı Bayilik Başvurusu ve Şartları Nedir ? Konusuna 11 Yorum Yapıldı
 1. Saniye dedi ki:

  Simit sarayının bayiliğini almak istiyorum yardımcı olabilirmisiniz

 2. Hüseyin UYAR dedi ki:

  sinopta bu işi yapmak istiyorum ..Bu konuda bilgi alabilirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   Lütfen ilgili telefon numaralarını arayınız..

 3. erhan sert dedi ki:

  mersin ili erdemli ilcesi ana cadde üzeri migros magazası bitişigine bailig almak istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   Başvurunuzu sayfada yer alan iletişim telefon numaralarına yapınız lütfen..

 4. Baki aras dedi ki:

  Bayiliginizi yapmak istoyorum nadil iletisime gecebilirim

  1. Admin dedi ki:

   Simit sarayı bayiliği için şartlar sayfamızda bulunduğu gibidir. Başvuru adresleri yine sayfamızda yer almaktadır.

 5. cihan dedi ki:

  Amasyada yapmak istiyorum nelerr gerekiyoo acabs

 6. güney uysal dedi ki:

  izmir bornova ilçesinde bayii açmak istiyoruz.bilgi verirseniz sevinirim.

  teşekkürler

 7. çiğdem dedi ki:

  Nasıl açabiliriz

 8. Mehmet dedi ki:

  Bayilik almak istiyorum
  Almanyadan

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
İŞ-KUR' un Evlere Sağladığı Ek İş İmkanları Var mıdır
İŞ-KUR’ un Evlere Sağladığı Ek İş İmkanları Var mıdır ?

İş-kur ülkemizde iş bulamayan  birçok vatandaşımıza aracılık yaparak, iş bulmasını kolaylaştırmaktadır. İş sıkıntısı çeken bireylere belirli şartlar dahilinde maaş olanağı...

Kapat