Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Şimdi Al 3 6 Ay Yada 1 Yıl Sonra Ödeme Ertelemeli Kredi!

Daha önceleri çekmiş olduğunuz kredi ödemelerinizi, kullandığınız tarih itibarıyla bir ay sonra ilk taksitini ödemeniz gerekiyordu. Ama şimdi sabit faiz oranları değişkenlik göstermesinin devreye girmesiyle birlikte 3 ay ödemesiz olarak çekebiliyorsunuz. Hatta bana 3 ay sonra ödeme ertelemeli olarak kredi yerine 6 ay veya 1 sene sonra ödemeli olacak şekilde kredi ihtiyacım var diyorsanız da o zaman sıkı durun!

Şimdi Al 3 6 Ay Yada 1 Yıl Sonra Ödeme Ertelemeli Kredi!

Vakıfbank gibi devlet bankaları dahil olmak üzere 2023 yılında bir çok bankadan ödemesiz dönemli olacak şekilde, bireysel tüketici kredisi kullana biliyorsunuz. Sadece ufak bir vade farklı ile acil ihtiyaçlarını ötelemek istemeyenler için bu imkanları sağlayan bankalar peki hangileri biliyor musunuz? Merak edip sizi ilgilendirildiğini düşünüyor iseniz, yazımızın devamını dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

Neler Var?

3 Ay Ertelemeli (Ödemeli) Kredi Nedir?

3 ay yada 6 veya 1 sene ertelemeli kredi nedir? sorusunun cevabını sizlere sağlamış olduğu avantaj ile ile cevap vermek istiyorum. Çoğunluk ile bireysel tüketici kredisi olarak verilen 3 ay yada 6 ay gibi ertelemeli kredi o anki faiz oranları ile çekilip, aylık olarak ödeyeceğiniz taksitlerinizi 3 yada sözleşmeniz de varsa 6 hatta 1 sene sonra ödemeye başlamaya denir. 3 ay ötelemeli olarak kredi sağlayan bu bankalar sizlere bu imkanı sağlarken herhangi bir işlem ücreti ekstradan yansıtmazlar. Sadece sizlere yansıyacak olan ekstra tutar, aradaki 3 aylık zaman zarfından doğacak olan kredi faiz oran farkıdır. Dolayısı ile 3 ay erteleme ödemeli kredinin en büyük avantajı taksitlerinizi kredi çekildikten sonra 3 ay ay sonra ödenmesi olurken dezavantajı da 3 ay sonraki ilk taksitin biraz farklılık göstermesidir.

Bunun nasıl olduğunu sizlere ufak bir örnek ile göstermek istedim.

 • Örneğin: 10.000 TL bir 3 ay ay ertelemeli krediyi kullandınız diyelim. Kredinin faiz oranı da %1.25 geri ödeme vadesi de 60 ay olsun farz edelim. Geri ödeme tablonuz normal ayda bir taksit ödemeli olacağı zaman aşağıdaki gibi olacaktır.

blank

Tabloda bütün taksit ödemelerinizin 253.93 TL olarak görmektesiniz. Ama, ‘FAİZ’ olarak belirtmiş olduğum 125.00 ile 2 ay için 123.70 ve 3 ay için oluşan 122.38 TL tutar, 3 ay sonra taksit ertelemeli olarak çekildi zaman ilk taksit ödemenize ilave edilir. Böylece 10.000 TL olarak 60 ay geri ödemeli ve 3 ay ödeme ertelemeli kredinizin ilk taksiti

125.000+123.70+122.38+253 TL (normal aylık taksit tutarı) = 624 TL olacaktır.

Bu hesaplama işlemi kredinin vade ve faiz oranlarına göre değişebileceğini belirtmek isterim. 3 Ay Ertelemeli Bayram Kredisi Veren Bankalar da aynı şekilde müşterileri kredi sağladığını söylemem de sanırım fayda olacaktır. Şimdi 3 ay taksit ertelemeli kredinin ne olduğu tam olarak anladıysak bu imkanları hangi bankalar bizlere sağlıyor geçebiliriz.

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

İlk olarak 3 ay taksit ertelemeli olarak kredi veren bankalar sadece özel finansman kuruluşlarından oluşmaktaydı. Ama şimdi devlete ait bankalar bile müşterilerine kredinizi şimdi çekip taksitlerini 3 ay sonra ödemeli olarak vermektedir. Üstelik 3 ay taksit ertelemeli kredi avantajlarından yararlana bilmeniz için illa bir Evlilik Kredisi Veren Bankalar gibi düzenlenen kampanyaları beklemek zorunda değilsiniz. İhtiyacınız ne zaman oluşursa aşağıda müşterilerine 3 ay sonra taksit ertelemeli kredi veren bankalara başvuruda buluna bilmektesiniz. Peki, hem özel hem ise kamu olarak faaliyet gösteren bu bankalar hangileridir?

 • Vakıfbank
 • Akbank
 • ENPARA
 • ING
 • QNB Finansbank

Benim sizler kesinlik ile kredinizi hemen çekip taksitlerini 3 ay yada 6 ay sonra ödeme olanağı sağlayan önereceğim 5 banka bunlardır.

blank

3-Ay-Ertelemeli-Kredi

Ama ilk olarak önereceğim taksit ertelemeli kredi başvurusu için tavsiye edeceğim banka ise kesinlik ile Vakıfbank olmaktadır. Bunun malum en büyük nedeni ise düşük faiz oranları ile sizlere bu imkanları sağlamasıdır. Tabi, sürekli olarak Vakıfbank düşük faiz oranları ile müşterilerine bu fırsatı sağlıyor diye de iddiada bulunmuyorum. Onun için de sizlere 3 ay taksit ertelemeli olarak kredi veren bu bankaların güncel imkanlarına yer vermek istedim.

Vakıfbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Faiz Oran Hesaplama

3 ay ertelemeli kredi kullanacaklar için ilk önereceğim banka biraz öncede belirtmiş olduğum gibi Vakıfbank olmaktadır. Bunun nedeni aslına bakılır ise çok basittir. En büyük nedeni devlete ait bir kamu bankası olduğu için kredi faiz oranlarının diğerlerine göre biraz daha düşük olmasıdır. Her ne kadarda ev hanımlarına kredi veren bankalar 5 tane içerisinde yer almıyorsa da bence 3 ay sonra taksit ödemeli olarak kredi çekmeyi düşünüyorsanız bankanın bu ay için aşağıda yer alan faiz ve hesaplama tablosuna bir göz atmalısınız.

 • ARALIK 2023 yılında Vakıfbank şimdi çek 3 ay sonra kredi taksitlerini öde kampanyalı bireysel ihtiyaç kredisinin faiz oranı aylık %1.91’dir. 36 ay vadeli olarak verilen Vakıfbank 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisinin hesaplaması şu şekilde olur.
36 Ay Vadeli 3 Ayda 1 Geri Ödemeli Kredi Hesaplama
Vade 3 Ay Sonraki İlk Taksit Sonraki Taksitler
10.000 TL 789,49 TL  410,96 TL
15.000 TL 1.184,23 TL 616,44 TL
20.000 TL 1.578,98 TL  821,92 TL
25.000 TL 1.973,72 TL 1.027,40 TL
30.000 TL 3.368,47 TL 1.232,88 TL
35.000 TL 2.763,21 TL 1.438,36 TL

Ödeme planı detaylı görmek ve güncel olarak hesaplama yapmak için buradaki makineyi kullanabilirsiniz.

Vakıfbank 3 ay ertelemeli bireysel ihtiyaç kredisinin başvurusunu banka şubelerinden yapabildiğiniz gibi İnternet üzerinden de hemen yapabilirsiniz. Yada;

 • SMS atarak başvuru yapmak için ise KREDI yazıp T.C numaranızı girip sonra yine bir boşluk bırakarak aylık gelirinizi girip mesajınızı 5724 numarasına atmanız yeterli olacaktır.

Her ne kadarda İnternet bankacılığı üzerinden yapacağınız başvurular için gelir belgesi istenmese de şube kanalları üzerinden yapacağınız başvurulara mutlaka gelir beyanı istenilmektedir. Kredinizi çektikten sonra ise taksitlerinizi nasıl 3 ay erteleme yapabileceğini anlatan videomuzu izlemenizi öneririm.

ING 3 Ay Taksit Ertelemeli Kredi Vermektedir!

Özel bankalar içerisinde en düşük faizli kredi verenlerin en başında ING gelmektedir. Bu özelliğinin yanı sıra bir de banka sizlere kredinizi hemen çekip taksit ödemelerini 3 ay sonra başlatması gerçekten muazzamdır. 36 aya kadar 50.000 TL üst limitler ile  sağlamış olduğu 3 ay taksit ertelemeli ihtiyaç kredisi gelir beyanına göre 100.000 TL kadar çıkabilmektedir. Kredi notu puanına göre faiz oranlarının değişiklik göstermiş olduğu 3 ay ertelemeli krediden en iyi olanaklar ile yararlana bilmeniz için 1850 puan yada üzeri bir skora sahip olmanız gerekmektedir. ING 3 ay taksit ertelemeli ihtiyaç kredisi aylık olarak vadelere göre faiz oranları ise bu için şu şekildedir.

ING 12 Ay 24 Ay 36 Ay
   %2.24 %1.59 %1.89


Geri ödemeniz ise 36 ay! için 100.000 TL için tablomuzda olduğu gibi olacaktır.

100.000 TL 3 Ay Ödemesiz 36 Ay Vadeli
3 Ay Sonraki İlk Ödeme Diğer Aylar Ödeme Maliyet
7.563,68 TL 4.695,92 TL 144.617,07 TL


ING bankasının 3 ay ertelemeli ödemeli ihtiyaç kredisinin ön başvurusunu şayet müşterisi iseniz
MOBİL UYGULAMASI üzerinden yapabileceğiniz gibi doğrudan İnternet üzerinden FORM doldurarak da yapabilirsiniz. Ayrıca, kendi adınıza ne kadar ING 3 ay ödemesiz kredi çıkacağının sorgulamasını ise 11 Haneli TC Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama e-Devlet de kolaylık ile göre bilirsiniz.

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Hesaplama

Hem bireyseller, hem de esnaflara özellikle devletin sağladığı destekleri ileten en önemli bankalarımızdan biri de Ziraat bankasıdır. Hepimizin hatırlayacağı gibi bankamız pandemi döneminde 3 aydan başlayıp 1 yıla kadar ödemesiz kredi imkanını bizlere sağlamıştı. Normal durumlarda dahi 40.000 liraya kadar bireysel ihtiyaç kredisi için 3 ay ertelemeli rahatlık ile Ziraat ‘den kredi çekebilirsiniz.  Şayet, 40.000 TL üzerin de bir nakit paraya ihtiyacı içerisinde iseniz de o zaman Ziraat bankası ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu da yapabilmektesiniz. Hem ipotekli hem de ipoteksiz olarak 3 ay ertelemeli kredilerin faiz oranları aynıdır. Peki, bu ay için bankamızın bizlere 3 ay taksit ertelemeli olarak sağlamış olduğu imkanlar nelerdir?

 • ARALIK ayında Ziraat bankasının bireysel ihtiyaç kredisinin aylık faiz oranı %1.89’dur. Kullanacağınız 100.000 TL kredi miktarı için 3 ay ödemesiz 36 ay vadeli geri ödemesi ise şu şekilde oluşur.
100 Bin TL Ziraat Bankası 3 Ay Ödemesiz 36 Ay Ödemeli
3 Ay Sonraki İlk Ödeme Diğer Aylar Ödeme Maliyet
7.796,17 TL 4.017,14 TL 144.617,07 TL

İnternet üzerinden bu şartlar dahilinde kredi ön başvuru işlemlerinizi hemen BURADAKİ FORMU doldurarak yapabilirsiniz. Her ne kadarda müşteri hizmetlerine bağlanıp bilgi almak zor olsa da 3 Tuşla Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma yöntemini kullanarak zaman kaybetmeden gerekli görüşmeyi yapabileceğinizi de bilmenizi isterim.

AKBANK 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredi Fırsatı Kaçmaz!

Şahsen özel bankalar içerisinden en sevdiğim bankaların ilk sırası da AKBANK gelmektedir. Sürekli çalışmakta ilk önce tercih ettiğim bir bankadır. 3 ay ertelemeli kredi kullanmadı isem de bir çok sefer AKBANK üzerinden gelir belgesiz olarak kredi çektim. Halan bile mevcut durumda devam eden kredim AKBANK da vardır. 12 Ay Akbank Kredi Kartı Yapılandırma gibi bir çok sıra dışı imkanları müşterilerine sağlamaktadır. Şimdi çek 3 ay ödemesiz olarak vermiş olduğu kredi imkanı da bir diğer harika imkanlarından bir tanesidir. 3 ay ödemesiz olmasına karşın bu krediyi isterseniz hafta sonu da başvurup hemen çekip kullana bilirsiniz. AKBANK Direk Mobil Uygulamanız var ise ve bankada bir de vadeli yada vadesiz mevduat hesabına sahipseniz tüm bu işlemleri anında sağlaya bilirsiniz. ASKBANK 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisinin güncel faiz oranları ile geri ödeme tablosu ise aşağıda olduğu gibi oluşmaktadır.

 • ARALIK ayında AKBANK bireysel ihtiyaç kredileri için 12 ay için %2.23 ve 24 ay için %2.26 36 ay vadeye aylık yine %2.26 faiz uygulamaktadır. Bu oranlara göre 100.000 TL için 3 ay ödemesiz 36 ay vadeye kadar olan hesaplama takvimi ise aşağıda olduğu gibidir.
100.000 TL Akbank 3 Ay Ödemesiz 36 Vade
3 Ay Sonraki İlk Ödeme Diğer Sabit Taksitler Maliyet
7.778,96 TL 4.250,42 TL 153.015,01 TL

AKBANK 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurularını İnternet üzerinden SADECE BU FORMU doldurarak hemen yapabilirsiniz. Akbank demişken sizinle önemli bir konu daha paylaşmak istiyorum. Bizzat kendim faydalandığım için sizlerin de faydalanmasını istiyorum. Akbank Gelir Belgesiz 100 Bin TL Kredi Nasıl Aldım? tüm detayları ile sizlere bu linkte adım adım anlattım. Bizlere sunulan bu fırsatı kaçırmayın derim. Bu bilgiyi de verdikten sonra şimdi sıra geldi. 1 yıl ödemesiz olarak ihtiyaç kredisi almak isteyen arkadaşlarımız ne yapmalı. Şimdi bu sorunuzu yanıtlayalım.

1 Yıl Ödemesiz İhtiyaç Kredisi Almak İsteyenler Ne Yapmalı?

Kredinizi şimdi çekip tam 1 sene sonra taksitlerini ödemek istiyorsanız çok fazla bankalar tarafından bu şansı yakalama fırsatına sahip olamaya bilirsiniz. Çünkü özel bankalar tarafından 1 sene taksit ertelemeli kredi fırsatı belli dönemler de kampanya dahilinde sağlanmaktadır. Ancak, aşağıda yer alan sınıfa dahil iseniz yılın her anı Türkiye Halk Bankası ve Ziraat Bankası üzerinden tam 1 sene ödemesiz kredi kullana bilirsiniz.

 1. Çiftçilere
 2. Esnaflara

Çiftçilere Ziraat bankası bu olanağı sağlarken esnaflara ise sadece bu imkanı Türkiye Halk Bankası sağlamaktadır. Geri ödemesinin de oldukça düşük olduğu Esnaf Sanatkarlar Odası Kredi Hesaplama Tablosu da esnaflara sağlanan imkanları görebilirsiniz. Peki, siz bireyseller 1 sene ödemesiz 1 yıl sonra ödemeli ihtiyaç kredisini nasıl çekebilir siniz? Bunun için daha öncede bahsetmiş olduğum gibi bankaların kampanyalarını takip etmelisiniz. Bu kampanyayı sıkılık ile düzenleyen bankamız ise

AKBANK 1 yıl içerisinde istediğiniz zaman geri ödeme olanağı sağlamaktadır. Başvuru için yapmanız gereken ise cep telefonunuza ”OLDUGUNDAODE” yazıp bir boşluk sonrası ”Kimlik Numaranızı Girip” 4425’e göndermeniz yeterli olacaktır.

Şuan için AKBANK haricinde bireyseller için kredinizi şimdi çekip taksitlerini tam 1 sene sonra ödeme imkanı sağlayan ne yazık ki başka bir banka yoktur. Ama, eğer ki olur ise hiç merak etmeyin bu paragrafa bütün detayları ile bunu paylaşacağım arkadaşlar.

Kredi Çekip 2 Yıl Sonra Ödemek

Krediniz şimdi çek tam 2 yıl sonra ödemek kim istemez ki! Gerçekten bu harika olurdu. Hem de her konudan bu süper olurdu. Peki hangi bankalar sizlere kredinizi şimdi çekip tam 2 yıl sonra ödeme imkanıyla kredi veriyor biliyor musunuz? Ben hemen cevap vereyim, hiç bir banka.! Arkadaşlar, bizler burada elimizden geldiği kadar sizlere en doğru finansal haberleri paylaşmaya çalışıyoruz. Kredi çekip 2 yıl sonra geri ödemek isimli başlığı neden attınız diye sorarsanız sağdan soldan yanlış duyduğunuz haberleri sizlere açıklık getirmek içindir. Ama belki şu haberi duymuş olabilirsiniz. Şekerbank sadece pilotluk eğitimi alan öğrenciler için 2 sene ödemesiz 120 ay vadeli olarak ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu krediyi verirken de ama kredi başvurusunda bulunan kişiden ev ipoteği istemektedir. Kredinin detayları ise şu şekildedir.

 1. En az 24 en fazla 120 ay vadeli olarak kredi kullana bilirsiniz.
 2. En az 1.000 lira en fazla ise 300.000 TL kredi kullana bilirsiniz.
 3. Ekspertiz ücreti olarak 900 TL ödersiniz.
 4. Taşınmaz rehin ücreti 180 TL
 5. Hayat sigortası yapılmaktadır.

Başvurunuz onayladığı zaman ilk 2 sene ödeme yapmazsınız, geri kalan ödemeler ise 8 sene olarak planlanmaktadır. Güncel faiz oranları ile detayları sadece BURADAN ÖĞRENE BİLİRSİNİZ.! Ayrıca, detaylı bilgi için ise de 444-33-77 numaraları araya bilirsiniz. Merak ettiğinizi bazı sorularınızın yanıtı ise aşağıdadır.

 • 6 Ay Ödemesiz Kredi Veren Bankalar Var Mı?
  • Bankalar çoğunlukla 3 ay taksit ertelemeli kredi vermektedir. 6 Ay ödemesiz olarak ise genelde bireyseller için pandemi yada ekonomik krizlerde devlete ait bankalar tarafından verilir.
 • 3 Ay Ödemesiz İhtiyaç Kredisi Kimlere Verilir?
  • Kredi notu olumlu sonuçlanan herkese verilmektedir.
 • Gelir Belgesiz Olarak 3 Ay Taksit Ertelemeli Kredi Kullana bilinir mi?
  • Şayet İnternet üzerinden başvuruda bulunur iseniz evet kullana bilirsiniz.

Daha fazla merak ettiğiniz sorularınızı bizlere yorumlarda sormaktan çekinmeyin lütfen. Sormuş olduğunuz soruların cevaplarına en kısa süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
 1. Şeyda dedi ki:

  Gerçekten çok acil nakite ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim 5415718057 bana bu numaradan ulaşabilirsiniz çok ihtiyacım var lütfen yardımcı olun

 2. Ekrem dedi ki:

  Günaydın

Bir Yorum Yazın