Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Sermayesiz Yeni En Karlı Zekice İş Fikirleri (Küçük Az Sermaye İle)

40 yaşında olup tam 7 yıldır girişimcilik sektöründe yer alan bir danışman olarak sizlere sermayesiz en yeni iş fikirlerini burada sunacağım. 2022 yılında en karlı ve zekice kuracağınız işler ile kolaylık ile paraya kavuşmak istiyorsanız şayet bu işlerden mutlaka bir tanesini tam yada yarı zamanlı olarak yapmanızı tavsiye ederim.

Sermayesiz Yeni En Karlı Zekice İş Fikirleri (Küçük Az Sermaye İle)

Hiç sermayesiz iş fikirlerinin yanı sıra ayrıca çok küçük az denilecek kadar ufak meblağlar ile yapılacak olan 10 farklı iş modeline de ayrıca yer vereceğim. Sizler ile paylaşacağım bu çok karlı yeni iş fikirlerini sadece İstanbul ve Ankara gibi ülkemizin en büyük illerinde yapmak ile kalmayıp en küçük vilayetimizde dahi kurarak bedava iş sahibi olabilirsiniz.

Neler Var?

En Zekice Yeni İş Fikirleri Nelerdir?

Zekice yeni bir iş fikrine sahip iseniz kesinlik ile iflas etme diye bir kaygınız olmaz! Zekice yeni bir iş fikri demek kimsenin düşünmediği ama insanların gerçekten ihtiyacı olduğu iş modelli demektir. Ben 2000 yılında askerden geldikten sonra bu şekilde çok zekice yeni iş fikrine sahip oldum. Ama, ne yazık ki hiç birini hayata maddi yetersizliklerden ötürü geçiremedim. Zekice düşündüğüm bu yeni iş fikirlerini ise emin olun ki yaklaşık olarak 1 sene içinde hep birileri devreye soktu. Peki, bu zekice düşündüğüm bu yepyeni iş fikirleri nelerdi?

 1. Jeton ile kendin yıka araba istasyonlarının kurulması
 2. Marketlere gazete standı gibi raflık yaparak ilçedeki yerel haberleri haftalık sunup esnaftan reklam alma
 3. Billboard reklamcılık
 4. Şehre/Kasabaya çok fazla uzak mesafede yer almayan bir tarla alarak ekime hazır bir şekle getirip belli bölümlere ayırıp hobi bahçesi olarak kiralamak
 5. Yine aynı şekilde şehre yakın yerlerde hobi bahçeli evler kurmak ve kiralamak
 6. Alış veriş merkezleri içerisinde halka açık alanda masaj istasyonu (bay, bayan masör tarafından giysi üstü)
 7. Şehre/kasabaya hakim yüksek tepeleri kiralayarak çay/alkol/ gibi içecek servisi yapma.
 8. Açık alan kiralayarak arabalar ile park edip izlenebilecek dev sineme kurup araçlara içecek ve yiyecek servisi yapma.
 9. Organik köy ürünleri olan ekmek, yumurta, peynir gibi ürünler ile salça, tereyağı üzerine bir İnternet sitesi kurarak algısız vergisiz pazarlama
 10. Günlük olarak çocuk bakım evi kurma
 11. Evlere günlük yada haftalık playstation kiralama

5 Farklı Evde Para Kazandıran El İşleri Burada için daha önce yazdığım modellerden çok daha zekilerini sizler için bu listemizde yer verdim. Bu işler ile parayı kesinlik ile vurursunuz diye düşünüyorum. Bir çoğu GİB kaydına dahil dahi olmadan kolaylık ile yapabileceğiniz zekice işler diye düşünüyorum. Şayet biraz maddi imkanınız var ise bu işleri kurmanızı halen tavsiye sizlere ediyorum.

Az Küçük Sermaye İle Kurulacak İşler 2023

Sadece 100 TL gibi bir az sermaye ile size harika gelirler kazandıracak iş fikirleri var destek bize muhtemelen inanmazdınız. Ama az ve küçük sermaye ile 2023 de kurulacak işler isimli başlık altında sizlere 100 TL den başlayan bir çok iş modelini tanıtacağım.  Ayrıca 15 30 50 100 Bin TL Az Orta Çok Sermaye İle Ne İş Yapılır? bir çok iş imkanları bulunmaktadır. Vermiş olduğumuz adres üzerinden de fikirler alabilirsiniz.  Küçük sermayeler ile çoğunlukla evde veya bodrumunuz da kuracağınız bu işler ile çok para kazanmak bu kadar kolay olmadığını sizde göreceksiniz. Ev hanımı bayanlara ve hatta baylara yönelik düşük sermayeli işler listemize nasıl yapılacağı ile başlıyoruz. Bu arada şu bilgiyi de vermeden geçemeyelim 65 Bin TL Kadın Girişimcilere KOSGEB Devlet Desteği verilmektedir. Sizlerden verilen bu imkanlardan neden yararlanmayı düşünmeye siniz ki! Verilen bu imkanları kaçırmamanızı tavsiye ederim.

1- Şalgam Suyu İmalatı Yapın!

Yıllar önce Şener Şen’in bir filmi vardır. Bir çoğumuz bu filmi severek izledik. Adı ”ZÜĞÜRT AĞA” o filmde bir sahne benim hep dikkatimi çekmişti. Sahnede züğürt ağa rolünde olan Şener ŞEN filmin en sonunda çiğ köfte yapıp satıyordu. Böylece batmaktan kurtuluyor ve ciddi paralar kazanmaya başlıyordu. Çizmesini satarak girmiş olduğu o çiğ köfte işi sahnesini hatırlamayanlar için videoyu altta yer verdim.

Şimdi diyeceksiniz ki bu senaryoyu bize neden anlatıyorsunuz? Arkadaşlar, film sahneye çıkalı 10 senden fazla zaman oldu çiğ köfte evlerinin kurula ise şurada bir kaç yıl oldu. Adam bize iş fikrini 15 sene önceden sunmuş ama biz görememişiz. Şimdi hala çiğ köfte imal edip satanlar küçük sermaye ile kurdukları işlerden deli para kaldırıyorlar. Peki, neden şalgam suyu imal edenler bu parayı kaldırmasın? Maliyeti nerede ise yok! kazancı ise cidden çok yüksek! Ben açıkçası bu işi yapmayı düşünüyorum. İlk zaman bana ait resimlerde görmüş olduğunuz gibi kendim için kurduğum şalgam suları whatsapp da durumda bir kaç paylaştıktan sonra bir çok satış teklifi almam bu işin ticaretinin yapılmasının gerektiğini düşünmemi sağladı.

blank

Bu işin hem maliyeti çok düşük hem ise geliri çok fazla. Şimdi hemen merak edenler için hem şalgam suyu üretimin kazanç planını hem de nasıl yapacağınızdan bahsedeceğim.

blank

Emin olun ki maliyetini ve kar marjını görünce sizlerde 100 TL gibi düşük sermaye ile nasıl iş kurulur ve bu kadar çok para kazanılır konusunda bana hak vereceksiniz. Şimdi ilk olarak ihtiyacımız olan malzemeleri şimdi fiyatları ile listeliyorum.

 1. 1 Kg şalgam havucu => 2.75 TL
 2. 250 Gram şalgam turpu => 0.25 kuruş
 3. Bir su bardağı iri bulgur => 0.30 kuruş
 4. Bir yemek kaşığı kaya tuzu => 0.10 kuruş
 5. Boş bir 5 litrelik pet şişe

Toplam maliyetiniz en fazla 3 TL 40 kuruş. Şuan 5 litre şalgam suyu bulunduğum ilçede 20 TL satılıyor. Yani 3.40 kuruş dan 20 TL kazanç elde edebilirsiniz. Buda 100 TL/3.45 denildiği zaman ortalama 29 tane 5 litre şalgam suyu yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Kazancınız ise 29*20 TL= 580 TL olacaktır. Nasıl? 100 TL sermaye için güzel kazanç dimi? Şimdi gelelim hemen nasıl yapıp nasıl hızlı bir şekilde ürettiğimiz şalgam suyunu pazarlayabiliriz konusuna.

 1. Şalgam havuçlarını resimde görmüş olduğunuz gibi iyice kabuğunu soymadan yıkayıp doğrayın.
 2. Daha sonra boş bir pet şişeye doğradığınız şalgam havuçlarını, tuzunu, bulgurunu ve kabuğunu soyduğunuz bir veya iki tane şalgam turpunu ilave ediniz. blank
 3. Sıralamanın hiç bir önemi yoktur. Daha sonra bildiğiniz çeşme suyu ile şişeyi ağzına kadar dolduralım.
 4. 15 gün oda ısısında günde bir kere çalkalayarak bekleyelim.

Şalgam suyumuz emin olun ki en iyi şekilde hazır olacaktır. Peki, bu ürünleri nasıl ve nereye pazarlayabiliriz. Ben size sadece bir tek yer söyleyeceğim. Eşiniz dostunuz haricinde hangi meyhaneye gitseniz bu ürünleri havada alırlar arkadaşlar! Biliyorsunuz artık rakı ile şalgam içmeyen ülkemizde kalmadı! Nasıl güzel iş fikri dimi? Peki bunu beğenmedi iseniz bir aşağıda yer alan az ve küçük sermayeli iş fikrine ne dersiniz?

2- Tavuk Nohutlu Pilav Tezgahı Kurun

Az küçük sermaye ile kurulacak bir diğer iş modeli ise bence kesinlik ile nohutlu pilav üzerine olmalıdır. Maliyeti düşük kazancı yüksek olan bu iş ile gerçekten güzel paralar kazanabilirsiniz. Belki yeni bir iş fikri olmasa da bence zekice iş modelleri arasında yer almayı hak ediyor. Deniz sahillerinde, alış veriş merkezlerine yakın yerlerde özellik ile seyyar olarak yapacağınız ‘‘Nohutlu Pilav” işi size çok para kazandıra bilir. Bir de yanına haşlanmış tavuklu gibi seçeneklerde ilave ederseniz çok düşük sermayeli olarak kendi işinizin sahibi olabilirsiniz.

blank

Yukarıda yer alan resmi sizler için çektim. Gayet basit bir şekilde satın almış olduğu pilav tezgahında girişimcimiz yapmış olduğu nohutlu pilavını yanında ayran ile 5 TL ye satmaktadır. Hızlı bir şekilde açlığını bastırmak hatta doyurmak isteyenlerin bence kesinlik ile hayır diyemeyeceği bu işi ortalama kaça kurarsınız bir hesaplayalım hadi.

İnternet üzerinden biraz yaptığım araştırma sonrasında aşağıda sizin de örnek resmini görmüş olduğunuz ideal bir seyyar pilav tezgahı fiyatı 1.500 TL den başlayıp 4.000 TL kadar çıkmaktadır.

blank

Sizde arzu ederseniz sıfır ve 2.el pilav tezgahların fiyatlarını buradan inceleye bilirsiniz. Bütün sermaye miktarınız bu arkadaşlar. Geriye kalan bir önlük ve pirinç ile nohut. Hiç ince hesaplamasına girmeden bu işten %100 kazanç elde edebilirsiniz. Günlük ne kadar kazanacağınız ise sizin çalışma saatlerinize ve mekan seçimlerinize bağlı olacaktır. Bu iş modeli de size göre değil ise hadi diğer iş modellerimize bir bakalım.

3- Bodrumunuz da Mantar Üretin

Her evin hatta binanın bir bodrumu var dimi? Boş duran bu yeri neden kazanç kapısına çevirmeyi düşünmüyorsunuz. Alın size az ve küçük bir sermaye ile kurulacak bir iş fikri daha. Bodrum katınızda kültür ve istiridye gibi pazarı bir hayli yüksek olan mantar üretimi yapabilirsiniz. Üstelik çok düşük bir sermaye ile bu işe dahil olabiliriz. Hazır olacak alacağınız kompost (yani ham madde) için herhangi bir marangoz dan yada demirciden hazırlatacağımız bodrum katımıza uygun raflar ile yılın her mevsimi mantar üretimi yapabilirsiniz. Kilosu 16 ile 20 TL den satılan mantarları taze olarak ister halk pazarındaki tüccarlara isterseniz de mahalle bakkalları üzerinden doğrudan halka pazarlama yapabilirsiniz. Benim dediğimi kanıtlayan bir videoyu sizler ile paylaştım. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim arkadaşlar.

 

KOSGEB TKDK İŞKUR Mantar Yetiştiriciliği Hibe Desteği alarak da ayrıca mantar üretimi tesisini profesyonel olarak ilerleyen zamanlarda kurabileceğiniz de lütfen unutmayın!

4- Profesyonel Apartman Yöneticiliği Yapın!

Alın size az sermaye ile kurulacak en zekice iş fikri. Hatta tamamen sermayesiz olarak kuracağınız harika geliri olan bir iş fikri demek buna çok daha doğru olur bence. Bu iş için herhangi bir ofis dahi tutmasanız olur. İşimizin adı profesyonel apartman yöneticiliği. Biliyorsunuz her apartmanda illa bir yönetici sorunu yaşanır. Kimse yönetici olmak istemez. Herkes aylık aidatını verip kafasını dinlemekten yanıdır çoğunluk ile. Ama bu işi birilerinin yapması lazım dimi? İşte bu ihtiyacın farkında olan girişimciler bu harika iş fikrine dahil oluyor. Sadece vergi dairesine kayıt olmak ile sizlerde kolayca ”Profesyonel Apartman Yöneticisi” olabilirsiniz. Tek öğrenmeniz gereken ise;

blank

 1. Resmi gazete yer alan kat mülkiyeti kanunu öğrenmeniz
 2. Çok iyi güvenilir bir temizlik şirketi ile anlaşmanız. (İmkanınız var ise kurmanız)
 3. İşinin ehli olan bir asansör firması ile anlaşmanız
 4. İyi bir elektrikçi ile iş birliği yapmanız
 5. Ücretsiz işlem sağlayan bir banka ile anlaşmanız. Bedava Para Transferi EFT Havale Gönderme (Yurt Dışı Dahil) de olduğu gibi

Daha sonra şayet işinizi de doğru ve iyi bir şekilde yaparsanız apartmanlar sizlerin ayağına geleceğinden emin olun. Peki bu iş size ne bırakır? Hadi hesaplayalım.

 • En az 20 apartman ile anlaşma sağlasak.
 • Apartman başına 10 daire olmuş olsa
 • 10*20=200 daire yapar
 • Genelde daire başına en az 10 ile 20 TL yönetici için para kesintisi olmaktadır.
 • Böylece en az 200*20=4.000 TL bir gelire sahip olursunuz.

Bence başlangıç için ve hele ki sermayesi bir iş için harika bir para!

5- Midye Dolma Satın! Maliyeti Düşük Seveni, Kazancı Çok!

Türk halkının damak tatlarına uygun bir besin olan midye uzun yıllardır vazgeçilmez bir lezzet olarak bilinmektedir. Deniz kıyısına yakın şehirlerden çok iç Anadolu illerimize mideye ye olan hasret düşük maliyetler ile iş yeri kurmayı düşünenler için farklı bir gelir kapısı oldu. Ülkemizde kargoculuk (Lojistik) sektörünün hızlı bir şekilde büyümesi midye satışı yapmak için aslında adete bulunmaz bir veli nimettir.

blank

Sizde İnternet üzerinden iletişime gireceğiniz hazır midye toptan satıcıları ile bu işe çok düşük maliyetler ile dahil olabilirsiniz. Şayet gıda üzerine herhangi bir işletme sahibi dahi olsanız yine aşağıda sizler için çekmiş olduğum resimdeki gibi kapınızın önüne ufak bir tava koyarak kiranızı çok rahat çıkara bilirsiniz.

En Karlı İş Fikirleri Nelerdir?

En karlı iş fikrini istiyorsanız bir kere sermayesiz yada çok düşük bütçeli bunun olacağını şimdiden unutun derim. Çok karlı bir iş kuracak iseniz bir miktar öz sermayeye sahip olmanız gerekir. Karlı bol kazançlı bir iş için ne kadar sermaye gerek var diye soruyorsanız ben en az 40.000 TL diyebilirim sizlere. Her ne kadarda işletmenin kuruluş masrafı beli 20.000 TL hatta 30.000 TL bile mahal olmayacak ama bir kaç işletmenin ayakta kalması ve tanıtımı için fazladan kıyıda köşede paranızın olması iyi olacaktır.

blank

Çok karlı bir işe girmek istiyor iseniz öncelik ile şunu bilmeniz gerekiyor. Kuracağınız işin sirkülasyonu çok fazla olmalıdır! Bu bence en önemli olan kuraldır. Diğer en önemli karlı işlerdeki kurar ise kesinlik ile olmayan yerde olmayan işi yapmanızdır. Peki, hangi işler ile çok gelir elde edersiniz. İşte sizlere en karlı iş fikirlerinden oluşturmuş olduğum listem.

1- Üreticiden Halka Sebze Meyve Dükkanı Açın

Hepimiz biliyoruz ki bizim Türk toplumu parasız kalsa elbise almaz boğazını düşünür. Dolayısı ile yiyecek sektörüne yapılan yatırımlar eğer doğru bir şekilde kuruldu ise kolay kolay sizi mağdur etmez. Sizlere son yılların en karlı iş modellerinden bir tanesini tanıtmak istiyorum. Aslında çok yabancı olmadığımız bu sektör biraz modifiye edilerek karşımıza bu kez çıktı. Gerçekten de çok da iyi çıktı ve tuttu. Resmini de sizler için çekip paylaştığım gibi BİM, A-101 mantığı ile sergilenmiş üreticiden halka satış mantığı ile kurulan meyve ve sebze dükkanları gerçekten müşteriler ile dolup taşıyor!

blank

Farklı renkler ile müşterinin dikkatini çeken iş modelinin içerisini de sizler için ayrıca hiç üşenmeyip çektim. Resimlerden de anlayacağınız gibi büyük alış alış veriş mantığı ile hizmet vermektedir.

blank

Bir diğer resimde müşterinin kendi arzusuna göre seçerek istediği meyve yada sebzeden istediği kadar alabildiğini görüyorsunuz.

blank

Bu arada Bayilik Veren Marketler Zinciri Hangileridir? biliyoruz ama ne yazı ki doğrudan halka meyve ve sebze satışı yapmak için bayilik veren firma var mı? diye soruyorsanız şimdilik biliyoruz. Ama hiç de sektör için bayilik almanıza lüzum yok! Her şehir de olan hal pazarına giderek ürünlerinizi toplan alabilirsiniz. Sonra kasalar ile bir günde kuracağınız maliyetsiz iş yerinizi oluşturup hemen para kazana bilirsiniz. Bu iş mantıklı mı? Bence harika!

2- Kokoreç Dükkanı Açın! (Seyyar Tavsiyemdir)

Hem düşük sermayeli hem de en karlı iş fikirlerinden bence en iyilerinden biride kokoreç dükkanı açmanızdır. Eğer ki tarifini vermiş olduğum usulde kokoreç yapar da satarsınız sizi temin ederim ki siparişlere yetişemezsiniz. Herkesin rahatlık ile yapacağı bu iş için çokta fazla bir sermayenizin olmasına gerek yoktur. 3.000 TL ile 4.000 TL arasında alacağınız bir seyyar kokoreç arabası ile sizlerde kolayca kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Hadi 2.000 TL de diğer giderleriniz için gitse en fazla 5.000 TL günde en az 200 TL net gelir elde etmezseniz bende 7 yıldır yapmış olduğum girişimcilik danışmanlık işini bırakırım arkadaşlar. Peki, her damak tadına uygun kokoreç nasıl yapılmalıdır? Nelere ihtiyacınız olacak? şimdi gelelim bunlara

 1. Kokoreç arabası (en babası 4.000 TL)
 2. Hazır dondurulmuş olarak Bursa, Balıkesir yada İzmir’den kokoreç alımı (2.000 TL yeter adreslerini buradan bulabilirsiniz.)
 3. Önlük, tabak, baharat, mangal kömürü, maşa ve bıçak gibi yardımcı alet edevat. (200, 300 TL)

blank

Hazır olarak satın almış olduğunuz kokoreçleri yanan ocak üzerinde dinlendirmeye alın. Sipariş aldığınız miktar kadar halka halinde kesin ve tel üzerinde pişirin. Bir yandan da domatesleri mangal ateşinde közleyin. Kokoreçler olduktan sonra ince kıyımlar haline getirin. Domatesleri de aynı şekilde kabuklarını soyarak kıyın. Daha sonra ekmeği ızgarada ısıtın. Kıydığınız kokoreç ile domatesleri karıştırın. Üzerine tuz, kekik ve kırmızı pul yada toz biber dökün. Daha sonra ekmek arasına koyarak servis yapın. Yapmanız gereken tek şey bu. Şuan yarım ekmeği İstanbul da 20 TL diğer illerde ise en aşağı 15 TL olmaktadır. Buda bir ekmekte 40 TL ciro denir. Günde ortalama 20 rahat ekmek satsanız 800 TL ciro eder. %50 masraf deseniz en az günlük 400 TL gelir elde edersiniz. Aylık ise bu gelir 400*30=12 bin TL yapar, paraya bak be🤑

3- Ev Araba Koltuk Yıkama İşine Girin

Siz değerli girişimcilere tavsiye edeceğim diğer kazancı bol ama sermayesi düşük iş fikri ise araba ve ev koltuk yıkama işidir. Aslına bakarsanız diğer tavsiye ettiğim işler gibi bu işi de belli bir süre yapıp sonra güzel bir hava parası ile devir ettim. Dolayısı ile sektör için hiçte yabancı değilim. Hatta sizlere profesyonel olarak nasıl bu işi doğru bir şekilde yapabileceğinizi de büyük bir zevk ile anlata bilirim. Ama, ilk olarak koltuk yıkama işine dahil olmak için bize neler lazım bir onların listesini çıkarayım.

 1. Emiş gücü çok yüksek halı/koltuk yıkama makinesi (ben Safran Anafor marka olanını almıştım.) İkinci el olarak 4 bin TL civarlarına alabilirsiniz.
 2. Koltuk yıkama deterjanı (Ben era11 markayı kullandım sorun yaşamadım)
 3. Ara kablo
 4. Devir ayarlı polisaj makinesi ve fırça ucu
 5. Deterjanlı suyu halı yada koltuğa fışkırtacağınız pompa

Diğer yan ürünler de en fazla 1.000 TL tutmuş olsa 5 ile 6.000 TL arasına bu işi kurabilirsiniz arkadaşlar. Sipariş almak için bir an önce sizlerde benim gibi facebook sayfası oluşturun. https://www.facebook.com/Bozuyukkoltukyikama/ bu sayfayı ben oluşturdum sonradan kapattım tabi işi devir edince. Daha sonra ise takım için belirlemiş olduğunuz fiyattan işe koyula bilirsiniz. Ortalama olarak takım yıkama 200 TL civarındadır. Size maliyeti ise sadece deterjan maliyetidir. Oda yaklaşık takım başına 20 TL bulmaz bile buda net takım başına 180 TL kazanç demektir. Uygulama ise gerçekten çok basittir. Önce su ile konsantre aldığınız deterjanı pompa ile ilgili alana serpiştirin. Sonra polisaj makinesi ile bir tur geçip koltuk yıkama makinesi ile emdirin. Hepsi bu kadar.. Günce bir işe gitseniz net karı size 180 TL ayda ise bu 180*30=5.400 TL yapacaktır. Gerçekten güzel para..

blank

Arkadaşlar sizlere tamamen resimlerini kendim tarafımdan çektiğim, iş fikirlerinin de bana ait olduğu harika modeller sunduğumu düşünüyorum. Şayet 5.000 TL gibi bir sermayeniz yok ise bunun içinde gelir belgesiz olarak kredi veren bankalardan yararlanmanızı öneririm. Bu ay için ise tavsiye edeceğim bu banka ise benimde gelir belgesiz olarak kredi kullandığım AKBANK’dır. Bankanın 60 aylık olarak belirlediği faiz oranı ise aylık geri ödemesi en alttaki tablomuzda olduğu gibidir.

4- 15 Kuruş İle 30 TL Kazandıran Sukulent İşini Girin!

15 kuruş maliyet ile 30 TL kazandıran sizlere harika bir iş modelini tanıtacağım. Evinizin balkonunda dahi kolaylık ile yapabileceğiniz bu işin adı sukulent ve kaktüs yetiştiriciliğidir. Bakım ihtiyacı olmayan çok düşük maliyetler ile kuracağınız bu işe ile kesinlik ile çok para kazanacaksınız. Sizlere tanıtacağımız olan bu gerçekten sıra dışı ve zekice iş fikri için çok fazla bir sermayeye ihtiyacınız yoktur. Evet işimizin adı sukulent üretimi, bu işini nasıl yapacağınızı sizlere hem yazılı hem de bir video ile tanıtacağım. İşi yapmak için cebinizde 100 TL olsa yeterli olacak. 100 TL yatım ile çok kısa sürede sermayenizi en az 1.000 TL çıkarabilirsiniz. Sukulent ve kaktüs üretimi yapmak için sizin ihtiyacınız olanlar ise şunlardır.

 1. Toprak
 2. Su
 3. Saksı
 4. Skulent

Bunların içinde size maliyet olacak ise saksı ile tohum için sukulent. Şimdi 100 TL bir sermaye karşılığında bu işin nasıl yapılacağını bahsedeceğim.

 1. İster herhangi bir bahçeden yada İnternet sitesinden ”Çiçek toprağı” tedarik edelim.
 2. Sukulentleri yetiştirmek için yine herhangi bir İnternet sitesinden saksı tedarik edelim. Bu sayfadan saksılarınızı seçebilirsiniz.
 3. Daha sonra tohumluk için bir kaç tane sukulet satın alalım. Sukuletleri yine buradaki sayfadan satın alabilirsiniz.

Şimdi bu gerekenleri tedarik ettikten sonra, satın aldığımız sukuletleri toprak doldurduğumuz saksılara yapraklarını kopararak ekelim. Günde bir defa püskürtme ile sulayalım. 1 ay içinde sukulentlerimiz saksılarını doldurmaya başlayacaktır.

blank

Ortalamalı olarak 1 TL mal ettiğiniz sukulentleri kolaylık ile en aşağıya 5 TL satabilirsiniz. Satış için ise İnternet sitelerini ve çiçekçiler ile hatta yukarıda resmini sizlere için çekmiş olduğum milyoncular için dahi pazarlayabilirsiniz.

5- Günlük Yada Haftalık Evlere Playstation Kiralama

Söz verdiğim gibi zekice ve karlı değişik iş fikirlerini buldukça burada sizler ile paylaşmaya devam ediyorum. En son 01.05.2023 tarihinde dikkatimi böyle bir iş fikri çekti. İlanda da sizin de göreceğiniz gibi bu iş fikri evlere günlük yada haftalık olarak playstation kiralama işi! Vallahi helal olsun çok harika bir iş fikri kesinlik ile.. Aldı yok vergi yok elektrik ve kira derdi gibi konuların hiç biri yok!

blank

Çok büyük ihtimal ile bu iş fikrinin sahibi bir Playstation işletme sahibi, resimden en azından öyle anlaşılıyor. Bence gerçekten harika bir şey düşünmüş. Sizlerde bu iş fikrini hayata geçirmek için illa oyun salonu açmanıza gerek yok! Açacak iseniz de şayet mutlaka KOSGEB İnternet Cafe Oyun Salonu NACE Kodu (İş Planı Örneği) hakkında bilgi almanızı tavsiye ederim. Ama açmayacak iseniz de sizlere önerim, en az 2 tane playstation 4 yada çıkarsa 5 alın ve bunları günlük yada haftalık olarak kiraya verin. Peki bu iş fikri size kaça mahal olur ve kaç TL ortalama bir gelir sağlar.

 • Playstation 4 şuan ortalama olarak 4.500 TL civarlarında. Bundan 2 tane almış olsanız size en fazla 9.000 TL gibi maliyeti olacaktır. Evlere kiralayacağınız için TV almanıza gerek yoktur. Ama, oyuna mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Oyun fiyatları 150 TL den başlayıp 450 TL kadar çıkmaktadır. Hadi 2.000 TL de oyun maliyetiniz tutmuş olsa size toplam maliyet 11.000 TL olacaktır. Peki ne kazanırız?
 • Günlük olarak kiralama ortalama olarak 75 TL olmaktadır. Her ikisinin kirası 150 TL olacaktır. Bir ayı 30 gün olarak ele alırsak, hiç makineler boş durmaz ise 150*30= 4500 TL yapacaktır. Hadi diyelim ki %100 olarak bu hedefi tutturamadınız ve %50 olarak başarılı oldunuz 4500/2=2.250 TL aylık bir geliriniz olacaktır. Yani, bir ayda 15 gün dahi kiralamayı başarır sanız 11.000 TL bir sermaye ile aylık bir asgari ücret getiriniz olacaktır.

Bence gerçekten harika! Ya sizce?

Mutlaka bahsetmiş olduğumuz tüm bu işler için azda olsa bir nakit paraya ihtiyaç duyacaksınızdır. İşte bu neden ile siz girişimciler için gelir belgesiz dahi kredi imkanı sağlayan AKBANK tarafından sağlanan kredi olanaklarından bahsetmek istiyoruz.

AKBANK 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.23 %2.26

2023 yılı ŞUBAT ayı geri ödemeleri ise,

AKBANK 13.500 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 1.319,58 TL 15.835,02 TL
18 944,12 TL 16.994,11 TL
22  808,87 TL 17.795,06 TL
24 758,50 TL 18.203,98 TL
27  697,32 TL 18.827,71 TL
32 621,70 TL 19.894,50 TL
36 573,81 TL 20.657,00 TL

Bu imkanlardan yararlanmak için Akbank’a mevduat hesabınız olması yeterlidir. Sonra 444-25-25 den tek kullanımlık şifre alıp cep telefonunuza Google Play dan Akbank Direkt uygulamasını indirim müracaatınızı hafta sonu dahi yapabilirsiniz. Ayrıca sorularınız varsa bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın