Şekerbank Hayvancılık Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Şekerbank Hayvancılık Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır
14 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 1.617 kez okundu.
Tarımsal alanda faaliyet gösteren genç girişimci çiftçilerimize hayvan sayılarını arttırma veya işletme giderlerini rahatlık ile karşılayabilmeleri adına uygun faiz oranları ile küçükbaş yada büyükbaş hayvan kredisi adı altında destek veren özel bankaların başında Şekerbank gelmektedir. Şekerbank’ ın tarımsal yatırım kredileri adı altında sunmuş olduğu bu kredi olanaklarından yararlanmak isteyen çiftçilerimizin nasıl başvuru yapabileceği, takip etmeleri gereken başvuru kanalları sayfamızda yer verdik.

Şekerbank hayvancılık kredisi başvurusu nasıl yapılır

Ülkemizde bir çok banka hayvancılık ile uğraşan özellik ile çiftçilerimize kredi olanakları sunmaktadır. Kimi bankalar bu imkanı devlet katkı payları vasıtası ile uygun faiz oranları ve ödeme koşulları ile sunarken kimi bankalarda diğer tüketici kredilerine nazaran daha iyi şartlar ile sunmaktadır. Hayvan kredisi almak isteyenler için başvuru yaptıkları bankalara göre talep edilen şartlar değişiklik göstermektedir. Devlet destekli hayvan kredisi veren bankalar genellik ile Tarım İlçe Müdürlüğü ile istişareler neticesinde kredileri onaylarken özel bankalar ise sadece ipotek değeri olan mal veya mülkler üzerinden bu olanağı sunmaktadır. Özel sermayeli bankalar arasında yer alan Şekerbank ‘da Tarım ilçe Müdürlüğü ile irtibat kurmadan sizlere alacağınız hayvan için kredi imkanını sadece sisteme kayıt belgesini getirmeniz ile birlikte sunan özel sermayeli bankalar arasında yer almaktadır. Şekerbank sadece canlı hayvan kredisi imkanı sunmak ile kalmayıp, çiftçilerimize dev bir destek paketi sunarak ihtiyaç duydukları hayvansal veya tarımsal alet yada edevat alımları için de kredi imkanı sunmaktadır. Gelelim şimdi Şekerbank ‘ın kendisinden büyükbaş veya küçükbaş etçil yada süt hayvanı almak isteyenlerden talep ettiği şartlara..

Şekerbank etçil veya süt hayvanı almak isteyenlerden talep ettiği şartlar nelerdir?

Değerli çiftçilerimiz şunun altını çizerek belirtmemiz gerekir ki hiç bir banka sizden bazı gerekli evrakları ve şartları talep etmeden kredi imkanı sunmaz! Her ne kadar da bankalara göre talep edilen bu şartlar değişiklik gösterse de istenilenler aşağı yukarı aynıdır. Şekerbank’ da kendisinden hayvan kredisi kullanmak isteyen çiftçilerimiz için bazı şartları talep etmektedir. Bankanın çiftçilerimiz den talep ettiği şartlar ise küçükbaş ve büyükbaş hayvana göre değişiklik göstermektedir.

Şekerbank dan büyük baş hayvan alımı için kredi alacaklardan talep edilen şartlar

Şekerbank her ne kadar da Ziraat bankası kadar hayvanın cinsine kadar bazı şartları aramasa da bankanın çiftçilerimizden ve alınacak olan hayvanda bazı kriterleri aramaktadır. İlk olarak alacağınız büyük baş hayvan ister etçil olsun isterse süt üretimi için alınsın mutlaka Türkvet kayıt sisteminde var olması ve damızlık belgesi sahibi olması gerekmektedir. Bankanın talep ettiği diğer bir konusu ise çiftçinin şayet süt hayvancılığı yapacaksa en az 5 et üretimi yapacaksa şayet en az 10 baş alması istenilmektedir. Kredi vadeleri 60 ay canlı hayvan alım kredileri ise en fazla 18 ay ile sınırlıdır. Hayvan alımının yanı sıra ihtiyaç duyacağınız büyükbaş hayvan alet ve edevat alımlarında mutlaka faturalandırma yapmanız gerekmektedir. Banka alet ve edevatların fatura oranının %75 kadar kredi imkanı sunmaktadır. Faturanızı ona göre kestiniz 🙂 Bankanın büyükbaş hayvan kredisi hakkında detaylı bilgi sayfası BURADA yer almaktadır.

Şekerbank küçükbaş süt veya besicilik kredisi şartları nedir?

Tercihini küçükbaş süt veya etçil hayvan almaktan yana kullanan çiftçilerimizden ise banka yine bazı şartları aramaktadır. Alacağınız küçük baş ister koyun olsun ister keçi yine mutlaka koyun keçi kayıt sisteminde hayvanın küpe numarası ile birlikte yer alması gerekmektedir. Şekerbank küçükbaş hayvan alacaklardan tecrübeye önem vermektedir. Kredi kullanacak olan çiftçinin en az 24 aydır hayvancılık ile meşgul olması aranan kriterler arasında yer almaktadır. Banka yine hayvan sayısında da çiftçilerimizin dikkat etmesini istemekte koyun da en az 50 keçide ise en az 25 alımın yapılmasını istemektedir.

Şekerbank Hayvancılık Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Şekerbank Hayvancılık Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Hayvan kredisi alacaklardan istenilen gerekli evraklar ve belgeler

Talep ettiğiniz hayvan kredisinin onaylanabilmesi için ise banka sizden bazı gerekli evrakları isteyecektir. Bunların başında kuşkusuz T.C. nüfus belgesi, en az iki tane kefil tabi eşleri ile beraber, duruma göre ipotek değeri olan taşınmaz, yukarıda da belirtiğimiz gibi hayvana göre yine tarım ilçede kayıtlı olduğunu gösteren belge ve son olarak yine sizden ÇKS belgesi talep edilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Geri Ödemesiz Küçükbaş Hayvan Kredisi Nasıl Alınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kentsel dönüşüm kredisi devlet desteği nasıl alınır
Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Alınır

Çıkarılan kanun ile riskli yapı mülkiyet sahiplerine T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, 2 yıl geri ödemesiz ve faizsiz olarak kentsel...

Kapat