Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Şekerbank Esnaf KOBİ Kredisi Faiz Oranları Kaç? Geri Ödeme Planı Hesaplama

Şekerbank KGF teminatlı olarak KOBİ ve esnaflara ticari kredi vermektedir. Geri ödeme planı için belirlediği vade 36 ay ile kredi türüne göre 60 aya kadar çıkmaktadır. Güncel faiz oranlarının kaç olduğunu ise sayfamızın hemen devamında bulabilirsiniz. Ticari müşterilerine Şekerbank ayrıca COSME programı kapsamın azami 900.000 TL üst limit olarak ise tam 1.125.000 TL kredi sağlamaktadır. Bu kredinin ilk taksit ödemesi ise tam 6 ay sonra başlamaktadır. Dolayısıyla 6 ay ödemesiz olarak Şekerbank'tan COSME programı kapsamında ticari kredi kullana bilmektesiniz.

Şekerbank Esnaf KOBİ Kredisi Faiz Oranları Kaç? Geri Ödeme Planı Hesaplama

Şekerbank ayrıca 2023 yılında TESK ile bir anlaşma yapmıştır. Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar ile yapmış olduğu müzakere sonrasında ise ortaya TESK DESTEK PAKETİ çıkmıştır. Bu paket sayesinde oda üyelerine de 50.000 TL 6ay hiç ödemesiz 36 ay geri ödemeli vadeli olarak verilmektedir. COSME ve TESK Destek kredi paketlerine nasıl başvuru yapacağız diyen KOBİ ve esnaflarımız, şartlarıyla birlikte bunları aşağıda bulabilirler.

Neler Var?

Şekerbank KOBİ ve Esnaf Destekleri Nelerdir?

Esnaf ve Kobilerimize Şekerbank birçok kredi imkanı sağlamaktadır. Bu sağlamış olduğu imkanlardan yararlanmak isteyen esnaflarımız ve Kobilerimiz. Başvuru için teminat sorunu yaşadığınızda dahi KOSME ve KGF kefaleti ile kredi paketlerinden yararlandırmaktadır. Bu sayede Şekerbank ticari işletme kredisinden faydalanmak adına kredi paketiniz için başvuruda bulunduğunuzda teminat sorunu ile karşılaşmış olmazsınız. Şekerbank’ın Esnaf ve Kobilerimiz için vermiş olduğu ticari işletme kredisinin geri ödemeleri ise 3 aydan sonra başlamaktadır. Bunun haricinde farklı ödeme yöntemleri sunmaktadır. Siz isterseniz eğer 6 veya 12 ayda 1 geri ödeme yöntemlerinden de faydalanabilirsiniz. Başvuru esnasında ödeme tercihinizi belirtmeniz gerekmektedir. Bunun haricinde COSME programından yararlanacak olan KOBİ işletme sahipleri için 6 ay ödemesiz olarak ticari kredi kullanma hakları da bulunmaktadır. COSME programından yaralanarak KOBİ kredisi çekmek isteyenler için ise en düşük değeri 900.000 TL olmaktadır. En yüksek değeri ise 1.125.000 TL’ ye kadar çıkmaktadır. COKME programı hakkında daha detaylı bilgilere buradan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şekerbank Esnaf ve Kobilerimize Kredi Garanti Fonu ve COSME teminatlı olan krediler haricinde, farklı kredi imkanlarında sunmaktadır. Şekerbank’ın sunmuş olduğu bu kredi paketlerini ise 8 ayrı başlıklar halinde aşağıda sizler için paylaştık.

Şekerbank’ın Esnaflara Özel Olarak Sunmuş Olduğu Kredi İmkanları:

 1. Taksitli Olan Krediler: 1 yıla kadar ödemesiz, 60 ay vadeli olarak esnaflarımıza verilen ticari kredi türü olmaktadır.
 2. Nakit Kullanılan Krediler: Faizleri ile birlikte vade sonrasında geri ödemeniz gereken kredi türü olmaktadır.
 3. Dijital Bankacılık & Mobil Uygulamadan Kredi Başvurusu: İnternet bankacılığı veya Şekerbank mobil üzerinden kullandırılmış olan kredi türü olmaktadır.
  1. Talep etmiş olduğunuz kredi miktarını,
  2. kişisel bilgilerinizi,
  3. çalışma yönteminizi,
  4. son olarak ise gelir belgenizi mobil internet bankacılığı yada Şekerbank mobil üzerinden girerek, çok hızlı bir şekilde ticari kredi başvurunuzu yapmanızı sağlamaktadır. Bu konuda tek yapmanız gereken Şekerbank ticari müşterisi olmanız ve Şeker Mobil, internet bankacılığı telefonunuzda kurulmuş ve aktif olması gerekmektedir. Şayet hala sizin bir şeker mobil uygulamanız yoksa hiç vakit kaybetmeden sadece 5 dakikanızı ayırarak buradan uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.
 4. Gayri Nakit Olan Krediler: Üçüncü kişilerle veya kurumlara karşı sözleşme ile belirlenmiş olan kredi türü olmaktadır. Gerekli görülen yükümlülükleri Esnaflarımız yada Kobilerimiz yerine getirmeleri halinde yapılan sözleşme kapsamında, oluşacak zararın karşı tarafa Şekerbank tarafından ödeneceğinin garantisi verilmektedir.
 5. EKO Kredi: Yenilebilir yada atık yönetimine karşın olan yapacağınız yatırımlara yönelik verilen kredi türü olmaktadır.
 6. Eczacılara Destek Kampanyası Olan Kredi: Türk Eczacılar Birliği ile bir protokol imzalanmış olmaktadır. Bu sayede Şekerbank müşterisi olan eczacı esnaflarımıza SGK tahsilatlarını Şekerbank üzerinden yapmaları halinde, her ay 150 TL olacak şekilde Bonus puan vermektedir.
 7. TESK Destek Paketi Olan Kredi: Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu ile yapılan iş birliği sayesinde verilen kredi türü olmaktadır. 6 ay ödemesiz olacak şekilde kredi imkanı verilmektedir. 50.000 TL‘ye kadar çıkan üst limitli olacak şekilde uygulama yapılmaktadır.

  blank

  Şekerbank-Esnaf-ve-KOBİ-Destekleri-Nelerdir

 8. Esnafa Özel Emeklilik Kredisi: Her birey gibi Esnaflarımızda emekli olmak için günü doldurup SGK pirim ödemesine ihtiyacı olanlar adına verilen bir kredi türü olmaktadır.

Şekerbank’ın Kobilere özel olarak sunmuş olduğu kredi imkanlarını da 5 ayrı başlık halinde aşağıda bulabilirininiz. Fakat bundan önce sizlerle önemli bir bilgiyi paylaşmak istiyorum. Şekerbank sizce devlete mi aittir? Yoksa özel şahsa mı? Benim gibi sizlere bu sorunuza cevap arıyorsanız. Türkiye’deki Devlete Ait Bankalar Hangileri? En İyisi Hangisi? adresinden bilgi alabilirsiniz.

Şekerbank’ın Kobilere Özel Olarak Sunmuş Olduğu Kredi İmkanları:

 1. Nakit Olan Krediler: Taksitli ticari, Rotatif, Spot, Vergili olan döviz ile dövize endeksli olan kredilerden oluşmaktadır.
 2. EKO kredi: Yenilebilir olan başka enerji yatırımları olmak üzere, işletmenizin enerji kaybını korumak adına yapılan tüm araç, gereç ve yatırımlar için verilen kredi türü olmaktadır.
 3. Gayri Nakdi krediler: Serbest konulu teminat mektupları ila ihale konulu teminat mektupları için verilen kredi türü olmaktadır.
 4. Üreten Kredi: İstediğiniz zaman kredi çekmenize olanak sağlayan, ayrıca faizini 3 aylık dönemler aralığında ödemenize imkan sağlayan kredi türü olmaktadır.
 5. Proje Finansmanı: Yurt dışı ve yurt içi yatırım projelerine olanak sağlanan kredi kaynağı olmaktadır.

Yukarıda başlıklar altında görmüş olduğunuz üzere Şekerbank’ın Esnaflara be Kobilere yönelik oluşturmuş olduğu kredi türleri bunlar olmaktadır.

Bu kredi paketleri içinde bizlerin sizlere tavsiye ettikleri ve en çok tercih edilen kredi paketlerinin detaylarını aşağıda sizler için paylaşmış bulunmaktayız.

Şekerbank Esnafa TESK Destek Paketi Veriyor Mu?

Esnaflara sunulan en iyi kredi paketi Şekerbank’ın vermiş olduğu ”TEKS Destek Paketi” olmaktadır. Şekerbank tarafından verilen bu kredi Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu ile yapılmaktadır. Esnaflara sağlamış olduğu bir çok imkanları kapımız esnafa açık sloganı ile de özellikle belirtilmektedir.

blank

Şekerbank-Esnafa-TESK-Destek-Paketi-Veriyor-Mu

TESK Destek Paketinin esnaf kardeşlerimize sağlamış olduğu en büyük avantaj ise kullanacakları ticari kredi için 6 ay ödemesiz imkanlar sağlamış olmasıdır. TESK üyelerine sağlanacak olan diğer esnaf kredisinin avantajlarını görecek olursak aşağıda sırası ile verilmektedir.

 • İlk olarak 36 ay geri ödeme imkanı sağlamaktadır.
 • Krediyi aldınız, işinizi yoluna koyana kadar 6 ay hiç ödemesiz dönemler sunmaktadır.
 • En yüksek limit olarak 50.000 TL kadar olacak şekilde kredi avantajları bulunmaktadır.
 • Ayrıca 5.000 TL kadar Şekerbank Business kartı vermektedir.
 • İnternet üzerinden yapacağınız EFT/Havale işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir.
 • Ücretsiz POS. imkanı sağlamaktadır.
 • Ve son olarak Çek karnesi ücret muafiyeti gibi avantajlar sağlamaktadır.

Esnaf kardeşlerimiz için bundan daha iyi avantajlar ne olabilir ki. Başvuru şartlarına geçecek olursak ilk sırada esnafın muhakkak TES üyesi olması gelmektedir. İkincisi ise teminatlı yada teminatsız olarak kullandırılacağının inisiyatifi ise Şekerbank iradesi altında olmaktadır. Meslek odası olarak kendi üyelerine sağlamış olduğu ticari kredinin faiz oranlarının ne kadar olduğunu TESKOMB Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplama Robotu 2023 hesaplamasıyla birlikte adresimizden öğrenebilirsiniz. Sizler ile bu bilgiyi de paylaştıktan sonra yine merak edilen bir soruya yanıt verelim. Şekerbank tarafından esnaf kardeşlerimize sağlanmış olan kredinin başvurusunu nasıl yapılır? Faiz oranları bu ay için kaç olmaktadır. Tüm bu sorularınızı aşağıda sizler için yanıtladık.

Şekerbank Esnaf Kredisi İçin Nasıl Başvuru Yapılır? Faiz Oranları Kaçtır?

Şekerbank’ın esnaflarımıza sağlamış olduğu kredinin, müşterileri tarafından bakıldığında en güzel yanı geri ödeme kolaylığı olmasıdır. Sebebine gelecek olursak şuan için ülkemizde 6 ay ödemesiz olacak şekilde esnaf kredisi veren çok fazla sayıda banka bulunmamaktadır. Esnaflarımız işlerini rahatlığa kavuşturması amacı ile geri ödeme planını 36 ay vadeli olacak şekilde taksitlendirmektedir.

blank

Şekerbank-Esnaf-Kredisi-İçin-Nasıl-Başvuru-Yapılır

36 ay geri olarak verilen esnaf kredisinin faiz oranları şuan için kaç? Geri ödeme planı ile bunun da yanıtı aşağıdaki hazırlamış olduğumuz tablo üzerinde bulabilirsiniz. Bu bilgileri sizler için en doğru haberler ile Şekerbank ticari müşteri departmanını arayarak öğrendik ve paylaştık. Sizler bu bilgiler için İnternet ortamından ulaşım salamınız mümkün olmamaktadır. Hiç bir yerde bu bilgilerin paylaşımını yapmamaktadırlar.

Diğer bankamız İNG bankasının da internet üzerinden esnaf kredisi faiz oranlarını ödeme şeklini bulamayacağınızdan dolayı sizler için ING Esnaf Kredisini Faiz Oranları Kaç? Nasıl Alınır? Şartlar Ne? araştırmasını yaptık. Ve bu adreste paylaştık. Detayları için vermiş olduğumuz linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Şimdi geldik son olarak Şekerbank esnaf kredisinin başvurusu nasıl yapıldığına. Aslında bu işlemi bir çok farklı yöntemler ile yapmanız mümkün olmaktadır. Fakat biz sizler için en hızlı olanını söyleyelim.

 1.  Şekerbank ticari müşteri olmanız halinde kullanmış olduğunuz telefona ”ŞEKER MOBİL” uygulamasını indirmek olacaktır. Ve bu uygulama üzerinden çok hızlı bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
 2. Diğer bir yöntem ise Şekerbank esnaf kredisinin başvuru yolu vermiş olduğumuz bu adres üzerinden başvuru formunu doldurarak gerçekleştirebilirsiniz.
 3. Üçüncü yol 0-850-222-78-78 çağrı merkezini arayarak ta başvuruda bulunabilirsiniz.
 4. Son olarak ise sizlere en yakın olan Şekerbank şubesine şahsen kendiniz giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Sıra geldi Şekerbank’ın 2023 yılı ŞUBAT  ayında uygulamış olduğu esnaf kredisinin faiz oranın ne kadar olduğuna ve geri ödeme  planına. Şekerbank müşterilerine 12 ay için %3.17 24 ve 36 ay vade için aylık %3.33 oranında faiz uygulamaktadır. Farklı rakamlar ile geri ödeme planını sizler için aşağıda tabloda paylaştık.

2023 yılı ŞUBAT ayı ŞEKERBANK Esnaf Kredisi 36 Ay Vadeli Geri Ödeme Planı
Miktar Aylık Ödeme Toplam Maliyet
30.000 TL 1.436,31 TL  51.707,23 TL
35.000 TL  1.458,00 TL  51.030,14 TL
40.000 TL 1.915,08 TL 68.942,89 TL
45.000 TL 1.289,06 TL 58.007,70 TL
50.000 TL 2.393,85 TL 86.178,56 TL

Siz esnaf kardeşlerimiz için hazırlamış olduğumuz hesaplama tablomuz 36 ay vade için 30.000 TL den başlayıp üst limit olan 50.000 TL kadar tutarlar için yapmış bulunmaktayız. Aylık olarak ödemeniz gereken sabit geri ödemelerini ve toplam tutarını da görmüş olduğunuz üzere paylaştık.

HALKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama 2023 (ŞUBAT Ayı 60 Ay Geri Ödeme Planı) adresiniz ziyaret ederek diğer bankalarında vermiş olduğu esnaf kredilerinin ödeme planlarını görebilirsiniz.

Bizlere sormak istediğiniz sorularınız varsa yada farklı tutarlarda hesaplama yaptırmayı düşünüyorsanız aşağıda bulunan yorumlar kısmında paylaşmanız yeterli olacaktır.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın