Şekerbank dan tüm emeklilere özel kredi imkanı

2019 yılı şartlarında emeklilerin kendi maaşlarıyla hayatlarını borçsuz sürdürmesi imkansızdır. Çünkü son birkaç yılda faturalara ve yaşamsal her ihtiyaca eklenen zamların ardı arkası kesilmiyor. Aksine her geçen gün artıyor. Çareyi acil harcamaları için ihtiyaç kredisi almakta bulan vatandaşlarımız için çok güzel bir haberimiz var. Şekerbank dan tüm emeklilere özel kredi imkanı ile artık herkes rahat bir nefes alacak. Düşük faiz oranı ve uzun vade seçeneği , Şekerbank kredi hesaplama planı ile ilgili tüm detaylar yazımızda.

Şekerbank emeklilere özel kredi veriyor

Şekerbank emeklilere özel kredi veriyor

Şekerbank emeklilere özel kredi veriyor

Ülkemizde maddi zorluklar yaşayan kesimin büyük çoğunluğunu işçi ve emekli vatandaşlarımızın olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle emeklilerimizin kıt kanaat geçinme çabalarına bankalarda oluşan kuyruklardan dolayı şahidiz. Öyle ki son aylarda bankalarında kredilere yapmış oldukları faiz zamları herkesin gözünü korkutmasına rağmen Şekerbank emekli müşterilerine çok güzel bir kampanya ile geldi bu kredi seçeneğinin detaylarına bakacak olursak; Hemen her bankanın prosedür icabı promosyonları bulunuyor. Emekli vatandaş maaşını bankadan alması halinde indirimli faizlerden yararlanabiliyor. Şekerbank ın ise promosyonu emekli maaşınızı buraya taşımanız halinde senede 2 kez 300 lira promosyon ödemesi yapmak. Bunun dışında yaklaşık 275 şubesi olan banka kredi tahsis ücreti almadan %2.39 üzerinden ihtiyaç kredisi vermektedir. Başvuru koşulları ve vade oranları hakkında detaylara bakalım.

Şekerbank emeklileri kredi başvuru şartları neler?

Şekerbank emeklileri kredi başvuru şartları neler

Şekerbank emeklileri kredi başvuru şartları neler

Şekerbank kuruluş itibariyle yerli en eski bankalarımız arasında yer almaktadır. Her bankadan olduğu gibi Şekerbank dan da sorun bir şekilde kredi alabilmeniz için temiz bir banka siciline ihtiyacınız bulunmaktadır. Başka bankalarla olan ilişkilerinizde olan her bir olumsuzluk kredi notunuza yansıyacağından kredi notunuz işlemlerinizde öncelik olacaktır. Diğer bir dikkat edeceğiniz husus ise emeklilerimiz de yaş kriteridir. Yaş nasıl 18 den küçük olduğunda başvurunuz kabul edilmiyorsa,⇒⇒ 65 üzerinde olduğunuzda da banka sizi riskli görüyor. Yani her an ölüm ile sonuçlanacak gözüyle bakıyor. Kredi için kefil şartı arıyor. Burada ki maksat başvuru yapan kimse hayatını kaybettiğinde borcu bankaya bırakmayıp kefile ödetmektir. Bir nevi banka kendini bu yolla güvenceye almış oluyor. Tabi ki başka bir banka üzerinde devam eden yüklü bir miktar borcunuz olmaması ve emekli maaşınız da ipotek tarzı bir durumla karşı karşıya olmaması gereklidir. Yaş şartı ve diğer bahsettiğimiz durumları da sağlıyorsanız en yakın Şekerbank şubesinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığından ön bilgi almak için buraya tıklayınız. 

Başvuru esnasında gerekli belgeler hangileri

Başvuru esnasında gerekli belgeler hangileri

Başvuru esnasında gerekli belgeler hangileri

Bankalar arasında faiz ve vade oranlarını irdeledikten sonra karar vermenizi her yazımızda söylüyoruz. Şekerbank ın şuan ki cazip kampanyalarından faydalanmak için de her zaman ki gibi;

  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik veya sürücü belgesi,
  • Emekli cüzdanınızın fotokopisi,
  • Ek bir iş yapıyorsanız veya kirada gayrimenkul varsa bunlara ait gelir belgesi, kira sözleşmesi,
  • Oturduğunuz yerde gerçekten ikamet ettiğinizi kanıtlamak için elektrik, su, doğal gaz faturası fotokopisi müracaat esnasında istenilen belgelerdir.

Şekerbank 48 ay vade ile  50 bin ihtiyaç kredisi hesaplama

Bankalar arasında müşteri kazanma rekabetinden kaynaklı sürekli kampanyalar görmekteyiz. Geçtiğimiz yıllarda bunlara promosyonlar da eklendi. Böylece maaşını taşıyanlara hem uygun faizli kredi veriliyor hemde birkaç seferlik ek bakiye ücretsiz veriliyor. Kredi başvurularında ise dosya ve tahsis ücreti alınmıyor. Tüm bunlar göz önüne alındığında aynı banka üzerinden tüm işlemlerinizi gerçekleştirmek oldukça mantıklı. Gelelim Şekerbank ın 2019 yılı itibariyle emekli müşterisine sunduğu imkanlara ilk 48 ay vade ile ihtiyaç kredisi vermek. Diğer bankalarda 10 bin lira için 12 ay vade verilirken 50 bine %2.39 faiz oranı ile 4 sene boyunca taksitler halinde bu bedeli ödeyebilirsiniz. Üstelik aylık 500 lira gibi bir miktar ile kredinizi talep edebilirsiniz. Banka hesaplarınızı Şekerbank a taşımanız halinde havale eft ücretlerinden muaf tutulursunuz. Küçük miktarlar gibi gözükse de bir yıllık hesap kesim ücretine bakıldığında 500 lira ile bin arasında bu bedel değişiklik göstermektedir.  Yine çekeceğiniz tutarı 50 bin üzerinden düşündüğümüzde kısa bir hesaplama yapmamız gerekirse; 50 bin için 48 ay vade sonrası 65 bin gibi bir miktar ödeyerek faizi minimum kullanmış olursunuz. Günümüzde çekilen para kadar faiz ödendiği düşünülürse bu kaçırılmayacak bir fırsattır. Sizler de emekliyim krediye gereksinim duyuyorum diyorsanız, muhakkak tercihinizi Şekerbank dan yana kullanmalısınız. Hem zaman hem de nakit kaybı yaşamamak sizin kar etmenizi sağlayacaktır. Bol kazançlı günler.

Bir önceki yazımız olan Faturalı hat kullanıcılarına 10 dakikada anında 6 bin TL kredi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git