Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Saç Ekimini Devlet Hastaneleri Karşılıyor Mu? (Bedava Olan Hastaneler)

Saçınız, dışarıdan bakıldığında ilk etapta sizin hakkınızda fikirler verir. Dağınık, cansız, dökülmüş saçlar elbette sizi olduğunuzdan bakımsız gösterecektir. Hal böyle olunca hem erkekler hem de bayanlar için saç bakımı oldukça önemlidir. Hayatımızda son derece ehemmiyeti olan saçlarımız, dökülüyorsa veya istenmeyen bir kaza sonucu saçlarımızı kaybetmişsek saç ektirmek bizim için bir alternatiftir. Ama, saç ektirme fiyatlarını da düşünülürsek dar gelirli bir vatandaşımızın özel bir klinikte bu sorununu gidermesi çok zor dur. Bu durumda akıllarda bir soru beliriyor.

Saç Ekimini Devlet Hastaneleri Karşılıyor Mu? (Bedava Olan Hastaneler)

Her hastalık ve psikolojik sıkıntımızda yanımızda olan devlet hastaneleri saç ekimini masraflarını da acaba karşılıyor mu? Düşünüldüğünde estetik operasyonlar gerekli görülüyorsa, bu işlem de SGK tarafından karşılanmalı diye düşünüyoruz. Bu imkanı tanıyan hastaneler hangileri ve hangi şartlarda 2022 yılında ücretsiz saç ekimi uygulanıyor bir bakalım.

Neler Var?

Devlet Hastanesinde Saç Mezoterapisi Yapılıyor Mu?

Birkaç yıl öncesine kadar ülkemizde yapılan birçok operasyon için sosyal güvenlik kurumu gerekli ödemeyi yapmıyordu. Hatta çoğumuz biliriz eskilerde acil ameliyatlar için bile doktor bıçak parası adı altında hasta dan bir takım ödemeler alıyordu. Artık genişleyen imkanlar dahilinde, kendinizi psikolojik olarak rahatsız ettiğini öne sürerek kepçe kulak operasyonu bile olabiliyorsunuz. Kulak, dudak gibi organlarımız bizi toplum içerisinde dışlanmamıza sebep oluyorsa psikolog raporuyla ameliyat olabiliyorsunuz.

blank

Hangi-hastaneler-saç-ekimi-işlemini-ücretsiz-yapıyor

Saçımızda bizi etkileyen bir parçamız da saç ekimi de SGK ‘nın karşıladığı uygulamalar arasına girmelidir. Şuan da ülkemizde durumun böyle olduğunu kabul eden çok fazla hastanemiz var fakat uygulamaya geçen sadece 2 adet hastanemiz mevcut. Evet saç mezoterapisi işlemlerini resmi hastanelerimiz sağlıyor. Ancak plastik cerrahi bölümünde gerçekleşecek bu operasyon için, pahalı araç gereçler gerekli olduğu için ve her bir saç telinin nakli pahalı maliyetlerle devlet bütçesini sarsacağından uygulanmaz.

Saç ektirmeyi düşünen arkadaşlarımız için yine önemli bilgiler içeren bir adres vermek istiyorum. 3000 4000 5000 Greft Saç Ekim Fiyatı Kaç Para? (2022 En İyi Merkezi) vermiş olduğumuz bu adres üzerinden tüm bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Saç ektirmeye kararlısın ama ne  yazık ki maddi imkansızlıklardan dolayı, bu kararınızı gerçekleştiremiyorsunuz. Bazı bankaların kesin onaylı ihtiyaç kredisi verdiğini biliyor muydunuz? Eğer hala kararlıysanız Kesin Onaylı İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? Hangi Bankalar Veriyor? araştırmasını yapmanızı tavsiye ederim. Bence hayallerinizi gerçekleştirebilmek için güzel bir imkan olabilir. Şimdi Okmeydanı ve Bayburt Devlet hastanesinde saç ekimi yapılıyor mu? Bu sorumuzun cevabını hep birlikte görelim.

Okmeydanı, Bayburt Devlet Hastanesi Saç Ekimi

2015 Yılı itibariyle ülkemizde sadece Bayburt devlet hastanesinde ve İstanbul ok meydanı hasta hanesinde  saç ekimi yapılmaya başlandı. Yukarı da bir takım bedensel gerekliliklerden bahsettik. Bunlar yüzünüzde ki olumsuzluklara  geçireceğiniz bir operasyon olabilir. Tabi bu tarz uygulamalar özel desteklere bağlı olduğundan hastane yetkililerince kabul edilmeyebilir. Bu sebeple çok geçerli bir sebebiniz olmalıdır.

Kadın erkek saç problemini bütün hepimiz yaşamaktayız. Gerek stresten gerek sağlık bakımından gerekse de irsi olarak bir sebebi var. Her şeyin bir sebebi olduğu gibi çözümü de muhakkak vardır. Çünkü teknoloji hızla ilerlemeye devam ediyor. Aldı başını gidiyor resmen, şayet sizlerde %100 kesin çözüm istiyorsanız sizlere bir önerim olacak. Özellikle İstanbul’da ikametgah eden arkadaşlarımız için mükemmel bir öneri. Biz sizler için İstanbul’daki en iyi saç ekim merkezlerinin araştırmasını yaptık. Tabi bununla kalmayıp 2022 yılında geçerli olan fiyatlarını da araştırdık. Sizlerin de saç ektirme gibi bir düşünceniz varsa eğer İstanbul’da En İyi 10 Saç Ekim Merkezleri (2022 Saç Ekim Fiyatları) adresinden gerekli olan tüm bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Örneğin; Bir yangında yüzü yanan bir hastanın durumuyla trafik kazasında saçlı olan derinin kaybedilmesinde ki ihtiyaç aynıdır. Sadece durumlar farklıdır. Yani bu tarz gerekli bir durumla heyetten rapor almanız halinde Bayburt devlet hastanesi ve İstanbul Ok meydanı araştırma hastanesi uygulamayı yapıyor. Ücretleri de SGK karşılıyor. Fakat ülkemizde saç ektirme vakası o kadar çok mevcut ki acillik durumu ve başvuru sırasına göre hastalara gün verilmektedir. Randevu için

  • Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tel: 0-212-314-55-55
  • Bayburt Devlet Hastanesi Tel: 0-458-211-91-91

numaralardan randevu alabilirsiniz. Yine yukarıda vermiş olduğumuz iletişim adresleri üzerinden aklınıza takılan sorularınıza yanıt alabilirsiniz. Bu bilgiyi de sizlerle paylaştıktan sonra şimdi gelelim. Devlet hastanelerinde saç ektirmenin ne kadar sağlıklı olduğunu görelim ne dersiniz.

Devlet Hastanesinde Saç Ektirmek Ne Kadar Sağlıklı

Saç ektirmek birçok kişi için lüks bir ihtiyaç gibi gelebilir. Fakat kelliği kendine sorun edinen bir kişi için mecburi bir durumdur. Ve üstelik  takıntılı olan kişiler için çok daha önemli olmaktadır. Özel klinikler de ortalama olarak bin saç teli nakli için  5.000.00 TL ile 8.000.00 TL arasında ücret gereklidir. Eğer dar gelir biri iseniz devlet hastanesinde birkaç ay bekleyerek ücretsiz saç nakli olabilirsiniz. Tabi ki devletle özel arasında bazı farklılıklar var. Bunların başında profesyonellik başı çekiyor. Özel sektörde daha donanımlı kişiler çalışıyor. Bu işlem daha sık yapıldığından duruma daha çok hakimler.

blank

Saç-ekimi-işlemini-devlet-hastaneleri-karşılar-mı

Diğer yönden devlet hastaneleri her zaman ki mecburi hizmet dolayısıyla olduğu kadar bir hizmet sağlamaktadır. Yani özel klinikte bin saçın 500 ü tutuyorsa devlet hastanesinde 300 ü yeniden çıkıyor. Steril bir ortam oluşu da göz önüne alındığında tabi ki özeller daha temiz, en üst model araç ve gereçlerle müdahale ediliyor. Devlet hastanemizde ise hastane bütçesinin el verdiği imkanlarla saç ekme olanağı sağlanır. Tercih size kalmış özel klinik her zaman ayrıcalıklıdır. Daha çok ilgi görmeniz garantilidir.

Bu işlemler için yeterli miktarda paranız yoksa eğer sadece1 Dkda Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Alabilirsiniz! Nasıl mı? Vermiş olduğumuz adrese tıklamanız halinde ne yapmanız gerekeceğini öğrenmiş olursunuz.

Sizlerle önemli olan bu bilgileri de paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi. En uygun fiyatlar ile saç ekimini nasıl ve nerede yaptırabileceğinize.

En Uygun Fiyatlı Saç Ekimi Nerelerde Yapılır?

Sırma gibi saçlara sahip olmak için ya saçlarınıza çok iyi bakacaksınız. Ya da para ya kıyıp dökülen saç bölgelerine ekim yaptıracaksınız. İkincisi tercihiniz ise en çok saç ekimi işlemi İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde gerçekleşmektedir. İstanbul da ok meydanı hastanesinde bu işlemi ücretsiz yaptıra biliyorken , bunun dışında ki tüm klinikler de ücretle nakil işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Geniş araştırmalarımız sonucu Bursa ilimizde de uygun fiyatlara bu uygulamanın yapıldığını söyleyebiliriz. Ankara da plastik cerrahi de olduğu gibi yine saç ekme işleminde başı çekmektedir.

Konu hakkında sizlere yeteri kadar bilgi verdiğimi düşünüyorum. Eksiklerim yada sizlerin bize soracağınız sorularınız varsa eğer aşağıda bulunan yorumlar kısmında paylaşırsanız. Hem biz hem de sizler yararlanabilirsiniz.😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalamamız: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın