Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

PTT, Ziraat Bankası Dul, Yetim Ölüm Aylığı Kredisi 50.000 TL! (2022)

Herhangi bir yer de çalışmayıp ölüm hali yada çeşitli sebeplerden dolayı eşlerinden ayrılarak dul kalan kadınlarımız. Aile fertlerini çeşitli nedenlerden dolayı kaybedip, yetim kaldıkları için ülkemizde maaş alan milyonlarca vatandaşımız bulunmaktadır. Peki ya bu pozisyonda olan vatandaşlarımız bankalardan kredi çekebilir mi ? Sorusuna cevap olarak evet çekebilir diye başlamak isterim. Ziraat bankası ile PTT tarafından sağlanan kredi müjdesi ile dul yetim aylığı alan vatandaşlarımızın yüzlerini güldürmek istedik. BDDK tarafından yapılan son düzenleme ile 36 ay vadeli tam 50.000 liraya kadar ihtiyaçlarınız için tüketici kredisi alabildiklerini söyleyebilirim.

PTT, Ziraat Bankası Dul, Yetim Ölüm Aylığı Kredisi 50.000 TL! (2022)

Hatta sıcak bir yuva sahibi olabilmek için, konut edinme kredisi olanaklarından dahil şartlara uygun iseniz yararlanmaları da mümkün olmaktadır. 2022 yılında dul ve yetimlere faizsiz dahi kredi sağlayan bankalar hangileridir. Sizler için daha fazla bilgiler yazımızın içeriğinde bulunmaktadır. Dikkatlice okuyup gerekli bilgileri sağlamanızı öneririz.

Neler Var?

Dul, Yetim, Ölüm Aylığı Alanlar Bankalardan Kredi Alabilirler Mi ?

PTT ve Ziraat bankasının sizlere sağlamış olduğu kredi olanaklarını detaylandırmadan evvel ilk olarak sizlerle bazı konuları paylaşmak isterim. Öncelikle  sıklık ile sorulan sorular arasında eşlerinden çeşitli sebeplerden ayrılarak dul kalan kadınlarımız. Yine çeşitli nedenler ile aile büyüklerini kaybedip yetim, öksüz kalan kardeşlerimizin bankalardan kredi veya kredi kartı alabilir mi? sorusuna yanıt vermek istiyorum. Hepimizin de bildiği gibi bankalar tüm vatandaşlarımız için bir çok imkanlar ve avantajlar sağlamaktadır. Gerek faizli olarak gerekse de faizsiz olarak. Dul ve yetim vatandaşlarımız için de yukarıda da bahsetmiş olduğum üzere BDDK tarafından yapılan düzenleme sunucunda 36 ay vade ile kredi imkanı vermektedir. İhtiyaç yada konut kredisi verme şartların en başında

 • GELİR BELGESİgelmektedir. Şayet ispatlanabilir sabit bir gelire sahipseniz bankalardan kredi kullanmanız çok da zor olmamaktadır.

Ancak! gelir belgesinden çok daha önemli bir kriteri bir çoğunuz bilmiyorsunuz. Bu da kredi notu değeridir. Eğer ki bu değeriniz riskli bölgedeyse her ne kadarda çok ispatlanabilir bir maaşınız olursa olsun hiç bir bankadan kredi alamazsınız. Bu mümkün olmamaktadır. Ayrıca KKB kredi notu değeriniz, yüksek olması halinde İnternet üzerinden yapacağınız başvurularda dul, yetim ve ölüm aylığınız olmasa bile ihtiyaç kredisini çok rahat bir şekilde alabilirsiniz. Kredi notundan bahsetmişken kredi notu nasıl ve neye göre hesaplandığını KKB Kredi Notu Hesaplama Nasıl Yapılır? (Hemen Öğren) adresimizde tüm detayları ile paylaştık. Bilgilere vermiş olduğumuz linke tıklayarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Dolayısı ile kredi notu skorunuza güveniyorsanız PTT veya Ziraat bankasının sizlere sağlamış olduğu kredi fırsatlarına bağlı kalmamayı öneririm.

Bu bilgiden sonra PTT, Aktif Bank dul ve yetim ile ölüm aylığı sağlanan kredi imkanlarının neler olduğunu görelim.

PTT, Aktif Bank Dul ve Yetim İle Ölüm Aylığı Alanlara Sağladığı Kredi İmkanları

PTT yapmış olduğu Aktif bank ile özellik ile maaş müşterilerine özel avantajlar ile kredi imkanı sağlamaktadır. Şayet sizde dul, yetim veya ölüm aylığınızı PTT üzerinden alıyorsanız rahatlık kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Hatta 2018 tarihi itibarı ile yapılan son düzenleme sonrasında 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi almanızda mümkün olmaktadır. 50.000 lira üst limitler ile verilen bu kredi fırsatın dan yararlanmak isteyenler için aranan

 • Üst yaş sınırı ise 80 yaş olmaktadır.

Şayet kredi notunuz en az 1700 seviyelerindeyse ve yaşınız da 80 geçmemişse size en yakın PTT şubelerine şahsen başvuru yaparak kredi kullana bilirsiniz. PTT şubelerine giderken yanınıza sadece nüfus cüzdanı ile adres teyit amaçlı ödenmiş bir fatura almanız yeterli olacaktır.

blank

PTT,-Aktif-Bank-Dul-ve-Yetim-İle-Ölüm-Aylığı-Alanlara-Sağladığı-Kredi-İmkanları

Bu imkanlar haricinde sizlere önerebileceğim ikinci bir konu ise bizzat kendimde kullanmış olduğum gelir belgem dahi olmadan almış olduğum kredidir. Nasıl mı? Akbank Gelir Belgesiz 100 Bin TL Kredi Nasıl Aldım? gerekli olan bütün aşamaları sizlere vermiş olduğum adreste paylaştım. Muhakkak girip bilgi almanızı tavsiye ederim. Şimdi sıra geldi Ziraat bankası dul, yetim aylığı alanlara sağlamış olduğu konut kredi imkanlarının neler olduğuna.

Ziraat Bankası Dul, Yetim Aylığı Alanlara Sağlamış Olduğu Konut Kredisi İmkanları

Şuan ki hayat şartları o kadar zor ki, dışarıda herkes yaşam mücadelesi verirken bizlere ev almak hayal oldu. İşsizlik çok fazla, iş imkanı yok. Birikim desen oda yok. Çünkü o anki öğünde karnımızı doyurduğumuza şükrediyoruz. Maaşı olanlar bir nebzede olsun şanslı durumda. Özellikle de  dul kalmış kadınlarımız ile yetim kalmış kardeşlerimiz maaşlarını Ziraat bankasından alıyorsa ne mutlu onlara.

 • Yine Ziraat bankası müşterisi olan emekli vatandaşlarımıza güzel bir haberimiz var. Ziraat Bankası Emekliye Kredi Müjdesi üstelik düşük faizler ile emekli müşterilerine kredi imkanı sağlamaktadır. Sizlerde emekli ve ziraat bankası müşterisi iseniz bence hiç vakit kaybetmeden başvurunuzu yapmanızı öneririm. Çünkü bu devirde bir birikim sağlamak mümkün değil. En azından sizlere sunulan bu fırsat sayesinde kıyıda köşede bir birikiminiz olmuş olur. Şayet Ziraat müşterisi değilseniz de e-devlet üzerinden Emekli Maaşını Başka Bir Bankaya Hızlı Taşıma yapabilirsiniz. Nasıl yapacağınızın tüm detayları vermiş buraya bırakmış olduğumuz linkte mevcuttur. Bilgi almanızı tavsiye ederim.

Ziraat bankasından almış oldukları maaş sayesinde konut kredisi başvurularını yapabilirler. En azından onların sıcacık bir yuva sahibi olmak adına bir imkanı var. Üstelik 120 ay vadeli olarak alabilecekleri konut kredisi imkanı bulunmaktadır. Ziraat müşterisi olan vatandaşlarımızın alacakları konut değerinin en fazla %80 kadar kredi kullanabilir siniz. Burada bilmeniz gereken tek şey, yani aranan şart ise,

 • En önemli şartların başında kredi notu değeriniz gelmektedir.

Şayet geçmiş dönemlerde bankalar ile herhangi bir kötü geçmişe sahip değilseniz alacağınız evi Ziraat bankasına ipotek ettirerek 200.000 liraya kadar konut kredisi olanaklarından yararlana bilirsiniz. Düşükse de yine üzülmeyin, 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi  ile 3 ay bir süre içerisinde istediğiniz kredi notuna sahip olabilirsiniz. 100.000 lira için ayda ortalama 1,000 lira taksitli konut alacaklar artık Ziraat bankasına başvurularını İnternet üzerinden de gerçekleştire bilirler. Ölüm, yetim ve dul aylığınız 600 liranın üstündeyse şayet 50.000 liradan anında Ziraat konut edinme kredi olanaklarına başvura bilirsiniz. Son olarak sizlere vereceğimiz bilgi ise gelir belgeniz olmasa dahi, ihtiyaç kredisi bankalardan nasıl alabileceğinize.

Gelir Belgesiz de İhtiyaç Kredisi Bankalardan Alabilirsiniz!

Oldu ki Ziraat bankası yada PTT üzerinden dul veya yetim ile ölüm aylığı almanıza rağmen ihtiyaç kredisi alamadınız, hiç üzülmeyin. Şayet kredi notu değeriniz yüksek ise başta Akbank olmak üzere bir çok bankadan gelir belgesiz kredi alabilirsiniz. Evet çok doğru duydunuz üstelik banka şubesine dahil hiç gitmeden evinizden bile çıkmadan İnternet üzerinden kolaylık ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

blank

Gelir-Belgesiz-de-İhtiyaç-Kredisi-Bankalardan-Alabilirsiniz

Ben gelir belgem olmadığı halde bu yöntem ile yukarıda da bahsettiğim gibi önce 100.000 TL daha sonra ise 40.000 TL anında kredimi aldım. Yapmanız gerekenleri hemen aşağıda sizler için sarılayım.

 1. İlk önce Akbank’tan bir ”VADESİZ MEVDUAT” hesabı açtırmanız gerekmektedir.
 2. Daha sonra İnternet bankacılığını kullanacağınızı beyan ederek tek kullanımlık şifrenizi alınız.
 3. https://internetsubesi.akbank.com/WebApplication.UI/entrypoint.aspx adresinden kimlik numaranız ve tek kullanımlık şifreniz ile giriş yapınız.
 4. Karşınıza gelecek olan kredi teklifine başvuru yapınız. Kredi teklifi gelmezse de üst menüden krediler bölümünden anından başvuru formu oluşturabilirsiniz.

hepsi bu kadar basit işte. 😊 Krediniz sizlere şimdiden hayırlı olsun diyoruz. Bunun  haricinde  5 En İyi Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar (Maaş Bordrosuz) olarak sizler için araştırdık. Ve bütün detaylarını paylaştık. Yapmanız gereken şuan için tek şey vermiş olduğumuz linklere girerek gerekli olan tüm bilgilere ulaşım sağlamak olacaktır. Konu hakkında bizlere sormak istediğiniz yada sizlerin farklı bilgileriniz varsa eğer aşağıda bulunan yorumlar kısmında bizimle paylaşır iseniz. Bir çok arkadaşımız sizin sayenizde gerekli bilgilere ulaşıp faydalanabilirler.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalamamız: 5]
Ziyaretçi Yorumları - 41 Yorum
 1. Fatoş dedi ki:

  Bende olum aylığı alıyorum ve ptt dem kredi çekmek istiyorum 45 bin TL acaba bana verirlermi

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Bu birazda kredi notunuzla alakalı. Notunuzun kaç olduğunu bilmediğim için net bir şey diyemem. Ama diğer bankalara göre onay alma olasılığı çok daha fazla

 2. Ayse dedi ki:

  Yetim maasi almaktayim hicbir bankadan kredi alamiyorum sicilim darbe zamaninda iflas ettigimden bozuldu. Kredi puanim 0 ancak bizim de ayakta kalabilmemiz icin bu miktarlara ihtiyacimiz var. Elimize maasimiz grcmeden kredi miktarina el koyma sansiniz oldugu halde bizlere kredi verilmiyor hep bir hayel kirikligi… Darbeyi yapan biz degiliz durumlar ortada bizde yasamak istuuoruz puani yuksek olanlara her turlu kredi temin edilirken bizlerin suratina bakan yok…:( sizin yonlendirebilecginiz bir banka vs var mi 1265 lira yetim maasi aliyorum ne kadar kredi cikabilir( bu ay ptt ye aldiricam maasimi)

 3. Emine haksever dedi ki:

  Merhaba iyi günler annem 73 yaşında dul maaşı alıyor 2420 TL. İlk defa kredi çekmek istiyor ihtiyaç kredisi 30.000 TL çekebilir mi. Lütfen yardımcı olun

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Yaş hattinden dolayı Ziraat bankasından çekemeye bilirsiniz. Yerinizde olsam ilk olarak kredi notu değerimi bir sorgularım. Oluşmuş ise PTT ye maaşımı taşır aktif bank üzerinden kredi başvurusunda bulunurdum.

 4. Âdem dedi ki:

  Iyi gunler eşim rahmetli oldu eşimin maaşını alıyorum 1350 arti 6 yaşında kızımda 650 yanı kızımla 2000 civarinda bir maas alıyorum kkb 1255 lerde maaşımı ziraatten alıyorum 50 000 civarinda bir ihtiyaç var napa bilirim

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Aylık taksit ödemeniz 50 bin TL ödeyecek durumda olmadı için krediniz ek bir gelir göstermenden onay alması mümkün değil.

 5. Kemal dedi ki:

  Aylık 800 lira yetim maaşı alan kkb puanı 994 en fazla nekadar maaş alabilir. Sicilinde hiç bi zorun yok.

Bir Yorum Yazın