Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

PTT, Ziraat bankası dul, yetim ölüm aylığı kredisi 40.000 TL!

PTT, Ziraat bankası dul, yetim ölüm aylığı kredisi 40.000 TL!

Herhangi bir yer de çalışmayıp ölüm hali yada çeşitli sebeplerden dolayı eşlerinden ayrılarak dul kalan kadınlarımız ile aile fertlerini çeşitli nedenlerden dolayı kaybedip yetim kaldıkları için maaş alan ülkemizde milyonlarca vatandaşımız bulunmaktadır. Bu pozisyonda olanlar bankalardan kredi çekebilir mi ? sorusuna Ziraat bankası ile PTT tarafından sağlanan kredi müjdesi ile yüzlerini güldürmek istedik. BDDK tarafından yapılan son düzenleme ile 36 ay vadeli tam 50.000 liraya kadar ihtiyaçlarınız için tüketici kredisi alabilir, hatta sıcak bir yuva sahibi olabilmek için konut edinme kredisi olanaklarından dahil şartlara uygun iseniz yararlana bilirsiniz.

Dul, Yemi, Ölüm Aylığı Alanlar Bankalardan Kredi Alabilirler Mi ?

PTT ve Ziraat bankasının sizlere sağlamış olduğu kredi olanaklarını detaylandırmadan evvel ilk olarak sıklık ile sorulan eşlerinden çeşitli sebeplerden ayrılarak dul kalan kadınlarımız ile yine çeşitli nedenler ile aile büyüklerini kaybedip yetim, öksüz kalan kardeşlerimizin bankalardan kredi veya kredi kartı alabilir mi sorusuna yanıt vereceğiz. Hepimizin de bildiği gibi bankaların ihtiyaç yada konut kredisi verme şartların en başında ” GELİR BELGESİ ” gelmektedir. Şayet ispatlanabilir sabit bir gelire sahipseniz bankalardan kredi kullanmanız çok da zor olmamaktadır. Ancak! gelir belgesinden çok daha önemli bir kriteri bir çoğunuz bilmiyorsunuz. Bu da kredi notu değeridir. Eğer ki bu değeriniz riskli bölgedeyse her ne kadarda çok ispatlanabilir bir maaşınız olursa olsun hiç bir bankadan kredi alamazsınız. Ayrıca KKB kredi notu değeriniz, yüksek olması halinde İnternet üzerinden yapacağınız başvurularda dul, yetim ve ölüm aylığınız olmasa bile ihtiyaç kredisini çok rahat bir şekilde alabilirsiniz. Dolayısı ile kredi notu skorunuza güveniyorsanız PTT veya Ziraat bankasının sizlere sağlamış olduğu kredi fırsatlarına bağlı kalmamayı öneririm.

PTT, Aktif Bank Dul ve Yetim İle Ölüm Aylığı Alanlara Sağladığı Kredi İmkanları

Dul, yetim, ölüm aylığı alanlara PTT den ayrıcalıklı kredi

Dul, yetim, ölüm aylığı alanlara PTT den ayrıcalıklı kredi

PTT yapmış olduğu Aktif bank ile özellik ile maaş müşterilerine özel avantajlar ile kredi imkanı sağlamaktadır. Şayet sizde dul, yetim veya ölüm aylığınızı PTT üzerinden alıyorsanız rahatlık ile 2018 tarihi itibarı ile yapılan son düzenleme sonrasında 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. 50.000 lira üst limitler ile verilen bu kredi fırsatın dan yararlanmak isteyenler için aranan üst yaş sınırı ise 80 tir. Şayet kredi notunuz en az 1700 seviyelerindeyse ve yaşınız da 80 geçmemişse size en yakın PTT şubelerine şahsen başvuru yaparak kredi kullana bilirsiniz. PTT şubelerine giderken yanınıza sadece nüfus cüzdanı ile adres teyit amaçlı ödenmiş bir fatura almanız yeterli olacaktır.

Ziraat bankası dul, yetim aylığı alanlara sağlamış olduğu konut kredisi imkanları

Dul kalmış kadınlarımız ile yetim kalmış kardeşlerimiz maaşlarını Ziraat bankasından alması halinde konut kredisi başvurularını yapabilirler. 120 ay vadeli olarak alacakları konut değerinin en fazla %80 kadar kredi kullana bilmeniz için yine aranan en önemli şartların başında kredi notu değeriniz gelmektedir. Şayet geçmiş dönemlerde bankalar ile herhangi bir kötü geçmişe sahip değilseniz alacağınız evi Ziraat bankasına ipotek ettirerek 200.000 liraya kadar konut kredisi olanaklarından yararlana bilirsiniz. 100.000 lira için ayda ortalama 1,000 lira taksitli konut alacaklar artık Ziraat bankasına başvurularını İnternet üzerinden de gerçekleştire bilirler. Ölüm, yetim ve dul aylığınız 600 liranın üstündeyse şayet 50.000 liradan anında Ziraat konut edinme kredi olanaklarına başvura bilirsiniz.

Gelir belgesiz de ihtiyaç kredisi bankalardan alabilirsiniz!

Oldu ki Ziraat bankası yada PTT üzerinden dul veya yetim ile ölüm aylığı almanıza rağmen ihtiyaç kredisi alamadınız, hiç üzülmeyin. Şayet kredi notu değeriniz yüksek ise başta Akbank olmak üzere bir çok bankadan gelir belgesiz kredi alabilirsiniz. Evet çok doğru duydunuz üstelik banka şubesine dahil hiç gitmeden evinizden bile çıkmadan İnternet üzerinden kolaylık ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Ben gelir belgem olmadığı halde bu yöntem ile 40.000 TL anında kredimi aldım. Yapmanız gerekenleri hemen sarılayım.

 1. İlk önce Akbank’dan bir VADESİZ MEVDUAT hesabı açtırın
 2. Daha sonra İnternet bankacılığını kullanacağınızı beyan ederek tek kullanımlık şifrenizi alınız.
 3. https://internetsubesi.akbank.com/WebApplication.UI/entrypoint.aspx adresinden kimlik numaranız ve tek kullanımlık şifreniz ile giriş yapınız.
 4. Karşınıza gelecek olan kredi teklifine başvuru yapınız. Kredi teklifi gelmezse de üst menüden krediler bölümünden anından başvuru formu oluşturabilirsiniz.

hepsi bu kadar 🙂

Ziyaretçi Yorumları - 33 Yorum
 1. Eda Canan dedi ki:

  Kredi almak istiyorum yetim aylığı alıyorum üçüncü ay olacak aldım miktar 2250 ne kadar kredi. Alabilirim

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Tüketici kredileri çekeceğiniz kredinin aylık taksit ödemesinin maaşınızın yarısı kadarı ile sınırdır. Dolayısı ile aylık taksit ödemeniz 1.125 TL geçmemesi gerekir. Bu durumda 60 ay vadeli olarak 45.000 TL kadar kredi kullana bilirsiniz.

 2. Selda dedi ki:

  Ptt den ölüm aylığı 1275 alıyorum konut kredisi ne kadar çekebilirim pttbank dan

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Satın alacağınız evin %90 bilir kişi raporuna göre çekebilirsiniz. Maaşınıza göre ise aylık ödemeniz 1000 Tl geçemeyecek şekilde kredi kullana bilirsiniz. Bu da yaklaşık olarak 65 bin TL olacaktır.

 3. Elif dedi ki:

  Merhaba ben yetim aylığı ile kredi çekmek istiyorum ziraat bankasına gittim fakat böyle kredi veremeyiz dediler

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Kredi notunuz olumlu ise ve maaşınızı Ziraat üzerinden alıyorsanız bankanın dijital kredisine İnternet üzerinden başvuru yapın. Durumunuzu bana söylerseniz daha iyi yönlendirme yapacağım

 4. Elif dedi ki:

  Maaşım 1000 liradan az en az 1000 lira olması gerekiyormuş öyle söylediler

 5. Şengül dedi ki:

  Ben PTT yetim aylığı ile kedi çektim şimdi 8se evlendim bu parayı ödemem gerekiyormu

Bir Yorum Yazın