Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

PTT Gitmeden İnternet’ten Bedava İlk Defa e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

PTT şubelerine hiç gitmeden e-Devlet şifresini çok kolay bir şekilse alabilirsiniz. Bunun için ise tam 4 tane yöntem göstere biliriz. Göstereceğimiz yöntemler sayesinde Postaneye gitmeden alacağınız e-Devlet şifresi için üstelik herhangi bir ücret de ödemezsiniz. 2022 yılında İnternet'ten alacağınız e-Devlet şifresini anlayacağınız size bedava gelecektir.

PTT Gitmeden İnternet’ten Bedava İlk Defa e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

PTT’ye gitmeden İnternetten e-Devlet şifresi almak için bu 4 yöntemin haricinde, bir de 65 yaş üstü olan vatandaşlar için yeni bir uygulamanın da yer aldığını belirtmek isterim. Pandemi nedeniyle uygulanan bu uygulama ise; eve teslim e-Devlet şifresi alınmasıdır. Böylece de toplamda 18 yaşından büyük ve küçükler için tam 5 tane PTT’siz e-Devlet kapısı şifresi alına bilinmektedir. Peki; bankacılık, vergi, hastane randevusu almadan tutunda hatta trafik cezalarımıza kadar öğrene bildiğimiz İnternetten e-Devlet şifremizi bu 5 yöntemle nasıl kolayca alabiliriz?

Neler Var?

PTT (Postaneye) Gitmeden e-Devlet Şifresi Alınır Mı? İşte Size 5 Yol!

Biliyorsunuz ki teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte hayatımızda bir çok şey kolaylaştı. Bunların en başında da her yerde kullanabildiğimiz e-devlet programı gelmektedir. Daha önceki yıllarda e-devlet şifresini alabilmek için Postaneye yani PTT ye gidip saatlerce kuyruk bekliyorduk. Ama artık buna gerek kalmadı.

 • Ne yazık ki, artık bankalar hayatımızın bir parçası oldu. Bu devirde bankaya bulaşmadan ev yada araba sahibi olmak artık çok zor maalesef. Tabi bankalarda bizlere belli şartlar sonrasında kredi imkanı vermektedir. En başta da en önemli olanı kredi notumuzdur. Bunu en kolay yöntem ile öğrenmenin yolu ise yine e-devletten geçmektedir. 11 Haneli TC Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama işlemlerini e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. e-devlet şifreniz yoksa da aşağıda vereceğimiz yolları takip ederek hemen şifreye sahip olabilirsiniz.

Postaneye gitmeden e- devlet şifresini almanız artık çok kolay. Zamanınızı harcayıp, saatlerce sıra beklemenize gerek kalmadan sizlere göstereceğim 5 farklı yöntem ile e-devlet şifresine sahip olabilirsiniz. Üstelik 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızı da unutmadık. Onlarda hiç evinden çıkmadan, direk evlerine kadar gelen e-devlet şifresine sahip olabilirler. Hatta hiçbir ücret ödemeden, tamamen bedava ve kolay yöntemlerle. Şimdi sizleri daha fazla sabırsızlandırmadan PTT şubelerine gitmeden 5 yöntemli yol ile alabileceğiniz e-devlet şifresinin sırlarını veriyorum.

 1. İnternet bankacılığı kullananlar için, İnternet bankacılığı yolu ile,
 2. Türk Telekom, Turkcell, Vodafone hatlarını kullananlar için Mobil İmza yolu ile,
 3. E- imza yolu ile,
 4. T.C. Kimlik kartınızı okutarak,
 5. Son olarak ise 65 yaş üstü vatandaşlarımız için e-devlet kimlik doğrulama yolunu kullanarak, doğrudan direk eve teslim yolu ile,

hiç bir ücret ödemeden e-devlet şifresine sahip olabilirsiniz. Biliyorsunuz ki artık hakkımızda yapılacak bütün işlemleri kolaylıkla e-devlet üzerinden yapabiliyoruz. Bu kolaylıklardan yararlanmak isteyenler, vermiş olduğumuz 5 farklı yolu kullanarak, anında ücretsiz olarak e-devlet şifresini alabilirsiniz. Bu yöntemleri sizlere aşağıda ayrıntılı bir şekilde anlattık. Hatta bir bir uygulamaları kullanarak resimlerle dahi sizlere anlattık. Haydi gelin hep birlikte, hayatımızı kolaylaştıracak yolculuğa çıkalım.

SMS Atarak e-Devlet Kapısı Giriş Şifresi Alınır Mı? Alınırsa Numarası Ne?

Sizlerle öncelikle çok önemli olan bir konuyu paylaşmak istiyorum. Hayatımızı kolaylaştıracak yol dediğimizde bazı arkadaşlarımızın ilk aklına gelen kullanmış oldukları telefon ile SMS atarak şifre alma düşüncesi olmaktadır. Ama maalesef ki burada sizlere üzücü bir haber vermek zorundayım. SMS yolu ile e-devlet şifresi almanız mümkün değildir. Tabi ki bu devirde bu düşünce normal. Çünkü özellikle bankacılık sektörü dahil olmak üzere genel olarak tüm işlemler sana kısa bir mesaj ile yapılmaktadır.

SMS İle Kredi Kartı Başvurusu Numaraları (Veren Tüm Bankalar) gibi..

Bu sebepten dolayı düşünceniz normal demiştik. Ama ne yazık ki, şuan için e-devlet şifresi alabilmek adına böyle bir kolaylık bizlere sunulmadı. Ama biz her zaman takipte olduğumuz için, SMS yolu ile e-devlet şifresi aktifleştiği anda sizlere hemen bilgilendirmiş olacağız. Bizlerle takipte kalmaya devam edin derim. Bu vermiş olduğumuz cevaplar sizleri hayal kırıklığına uğratmasın. Yukarıda vermiş olduğumuz yöntemleri kullanarak, kolaylıkla e-devlet şifrenizi alabilirsiniz. Sizlere bu önemli bir bilgiyi verdikten sonra artık geçebiliriz. 5 ayrı yöntem ile bedava e-devlet kapısı şifresi alma yolarına.

Bedavaya e-Devlet Kapısı Şifresi Nasıl Alınır? İnternetten 5 Almanın Yolu

Geldik şimdi asıl önemli konumuza. E-devlet kapısı bizler için hayatımızı kolaylaştırmak adına bu dönemle çok önemli bir uygulama olmaktadır. Bu uygulama ile giriş yaptığımızda, sanırım yani tahminen belki de dünyanın en gelişmiş, adımıza her hangi bir sorgu yada bilgi alma sistemleri arasında yer aldığını düşünüyorum. Bu uygulama 2008 yılında faaliyete girmesiyle beraber tüm kamu hizmetlerini bir arada toplayarak, bir çok bilgiye sahip olmamıza ve bir o kadarda gerekli olan bilgilere sahip olmamıza yardımcı olmaktadır.

5 Dakikada Kredi Kartı Aidatını E-Devlet Üzerinden Geri Alma gibi daha bir çok işleminizi e-devlet üzerinden yapmanız artık çok kolay.

Sizlerde e-devlet kapısının bizlere sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanmak adına e-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Bu aşamada bedavaya e-devlet kapısının şifresini nasıl alabiliriz. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemleri kullanarak internet üzerinden, hiç vakit harcamadan bedavaya e-devlet şifresi almamız mümkün. Vermiş olduğumuz 5 farklı yöntemlerin sizler için 2 tanesini ayrıntıları ile hatta resimler ile anlatacağım.

1- İnternet Bankacılığı İle e-Devlet Şifresi Alma

Yukarıda vermiş olduğumuz yöntemlerden 2 tanesi en pratik olanlarıdır. Bu sebepten dolayı birinci tercihinizi internet bankacılığı tarafından kullanmak istediğiniz de bilmeniz gereken önemli bir konu. Bir İnternet bankacılığı hesabınız olması gerekmektedir. Eğer yoksa da üzülmeyin problem değil. Hiç bir bankada internet bankacılığı hesabınız yoksa, banka şubesine dahi gitmeden hesap açabilirsiniz. Nasıl mı? Banka Şubesine Hiç Gitmeden Vadesiz Hesap Açılır Mı? İnternetten Nasıl? tüm ayrıntılarını sizlere buraya bırakıyorum. Muhakkak bilgi almanızı tavsiye ederim. Çünkü sadece bu işlemler için değil, hayatınızda bir çok işlem için bir internet bankacılığınız olması da önemlidir. 24 banka tarafından internet bankacılığı şuan için aktif durumdadır. Müşterilerine gerekli olan hizmeti vermektedir. Bu bankaları hangileri diye merak edenler için aşağıda paylaştım.

İnternet Bankacılığı Olan Bankalar
Ziraat Bankası Emlak Katılım  ING
Vakıfbank Odeabank Burganbank
Halkbank Türkiye İş Bankası ENPARA
Akbank Albaraka KuveytTürk
DenizBank Fibabanka TEB
Garanti BBVA Ziraat Katılım Vakıf Katılım
Yapı Kredi HSBC QNB Finansbank
Şekerbank Anadolubank Türkiye Finans

Vermiş olduğumuz bu bankalar dahilinde internet bankacılığınız varsa eğer, dediğim gibi kolaylıkla e-devlet şifresi alabilirsiniz. Sizlere yukarıda vermiş olduğumuz internet bankacılığınız olan bankaya tıklayınız. Bundan sonraki vermiş olduğumuz adımla ile ilerlemeye devam edelim.

 • Ben AKBANK internet bankacılığını kullandığım için sizlere buradan resimler ile göstermek istiyorum.
 • Bankaya giriş sağladık.
 • Arkasından açılan sayfa üzerinde bulunan ”Müşteri yada TC Kimlik Numarası” ve ” Akbank Şifreniz” ile giriş yaptık.blank
 • Sayfa üzerinde ”e-Devlet Kapısı İçin İnternet Bankacılığı Üzerinden Giriş Yapıyorsunuz” diye sizlere bilgilendirme yazısı gelecektir.blank
 • Bu aşamada ise yani giriş sağladığınızda cep telefonunuza SMS ile bir güvenlik kodu gelmiş olacak.
 • Güvenlik kodunu resimde de gösterdiğim üzere istenilen alana girmelisiniz.blank
 • Telefonuna gelen kodu girdikten sonra yine karşınıza resimde de görmüş olduğunuz üzere güvenlik kodunu ”DOĞRULAMA” bilgisi gelecektir.blank
 • Bu son aşamaydı. Güvenlik kodunu doğru bir şekilde kodladıktan sonra girmiş olduğunuz sayfa artık size ait olan e-devlet kapısıydı.

Görmüş olduğunuz üzere Postaneye gitmeden, saatlerde sıra beklemeden, üstelik ücretsiz olarak bedavaya e-devlet şifresine sahipsiniz. Sizleri tebrik ediyorum. Tabi burada önemli bir bilgiyi sizlerde paylaşmak istiyorum. Almış olduğunuz şifreyi muhakkak değiştirmenizi tavsiye ederim. Kendinize ait olan güçlü bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. Bunu da nasıl yapacağınızı aşağıda yine resimler ile sizler için paylaşacağım.

 • Artık bir e-devletiniz var. Giriş yaptınız. Ana sayfa üzerinde ekranın sağ üst tarafında bulunan 3 çizgiye tıklamalısınız.blank
 • 3 çizgiye tıkladıktan sonra menü açılmış olacak. Menüde bulunan ”ŞİFREMİ DEĞİŞTİR” butonuna tıklamalısınız.blank
 • Karşınıza çıkan ekranda görmüş olduğunuz üzere yeni e-devlet şifresi oluştur ibarelerini göreceksiniz. blank

Güçlü ve unutmayacağınız bir şifre belirledikten sonra ok ile göstermiş olduğumuz ”DEĞİŞTİR” butonuna tıklamalısınız. Sizlerin de görmüş olduğu üzere çok basit adımlar ile e-devlet şifresini almış olduk. Tabi yine karar sizlerin ister gidersiniz belli bir ücret karşılığında saatlerce kuyruk bekleyerek PTT’den şifre alırsınız. İsterse de bizim yolumuzu takip edip kolaylıkla e-devlet şifresi alabilirsiniz. Dediğim gibi sizlere en basit yolu tarif ettim tabi bunun haricinde diğer yöntemleri de deneyebilirsiniz. Karar yine sizlere kalmış. Şimdi sıra geldi 65 yaş üstü vatandaşlarımız için v adreslerine teslim edilen e-devlet şifresinin nasıl alındığına.

Ev Adresine Teslim 65 Yaş Üstü e-Devlet Şifresini Nasıl Alabilir?

Maalesef ki bildiğiniz üzere pandemi her şeyi ve herkesi derinden etkiledi. Ve hayatımızda bir çok değişiklikler oldu. Bu değişiklikler gerek sağlık bakımından gerekse de hayat standartlarını değişikliğe uğrattı. Değişiklikler sonrasında bazı sistemlere ulaşmak bizler için çok daha kolaylaştı.

65 70 75 Yaş Üstü Yaşlılara Sicili Bozuk Emeklilere Kredi Veren Bankaların olduğunu biliyor muydunuz? Sizler için gerekli olan tüm bilgileri buraya sizler için bırakıyorum.

Bunların en başında da 65 yaş üstü vatandaşlarımız için uygulanan kolaylıklar oldu. En basit örneği de pandemiden dolayı e-devlet şifreleri ev adreslerine kadar ulaşması oldu. Peki bu avantajdan yararlanabilmek için sizler ne yapmalısınız. Yapacağınız başvuru oldukça basit olmaktadır. Tek ihtiyacınız olan şey sadece nüfus cüzdanınızdır. Bu işlemi PTT aracılığı ile de adresinize teslim alabilirsiniz. Şimdi geçelim tek bir başvuru sayesinde 65 yaş üstü vatandaşlarımız e-devlet sistemini evlerine nasıl teslim alabilirler. Gelin görelim hep birlikte.

 • Yapmanız gereken vermiş olduğunuz bu https://bit.ly/3IJmJLa adrese giriş yapmalısınız.
 • Karşınıza aşağıda görmüş olduğunuz resimdeki gibi bir ekran açılmış olacaktır.blank
 • Açılan ekranda görmüş olduğunuz üzere kimlik tipini sizlere yöneltmektedir. Kullanmış olduğunuz yeni veya eski olan nüfus cüzdanınıza göre sizlerden istenilen bilgileri doldurmanız gerekecektir.blank
 • Formun sonuna kadar tüm bilgileri eksiksiz ve doru bir şekilde girdikten sonra el alt kısma doğru geldiğimizde güvenlik resmi verilecektir. O resmi de doğru bir şekilde girip ilerlemeye devam etmelisiniz.blank
 • Devam et butonuna bastıktan sonra, adres bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Adres tercihimizi açılan ekranda belirlememiz gerekiyor. Nüfus Müdürlüğüne kayıtlı adreste ikametgah ediyorsanız, herhangi bir adres girmenize gerek yok. Eğer ikametgah etmiyorsanız, ”Şifremi Kendim Belirleyeceğim Mevcut Adresime Teslim Edilmesini İstiyorum” demeniz yeterli olacaktır. Arkasından mevcut adresinizi talimatlara göre doğru bir şekilde girmeniz gerekecektir.blank
 • Sizlerden istemiş oldukları adres bilgileri girildikten sonra bilgilendirme metnini de okumanız ve resimde de görmüş olduğunuz üzere, kabul etmeniz gerekmektedir. Ardından aşağıda bulunan telefon numaranızı girmelisiniz. Son olarak ise vermiş olduğunuz tüm bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra ”BAŞVUR” demelisiniz.blank

Başvuru işlemini tamamladıktan sonra sizlere başvurunuzun alındığına dahi bilgilendirme gelecektir. Yapmış olduğunuz başvuruyu buradan takip edebilirsiniz. E-devlet şifreniz en geç 5 ila 10 gün içerisinde vermiş olduğunuz adrese teslim edilmiş olacaktır. 65 yaş vatandaşlarımızın e-devlet şifresini nasıl ve ne şekilde evlerine teslim aldıklarını gördüğümüze göre şimdi sıra geldi miniklerimize.

18 Yaş Altı e-Devlet Şifresini PTT’den Nasıl Alabilir? Şartı Nedir?

En çok merak edilen ve araştırması çok fazla yapılan bir soru? 18 yaş altı e-Devlet şifresi alabiliyor mu? Onlar da bizlere sunulan bu imkanlardan ne kadar yaralanabiliyor. Sormuş olduğunuz bu sorularınız cevaplarını sizlere vermek istiyorum. Güzel bir haber ile bilgilendirmeye başlamak gerekirse. Müjdemi isterim. EVET 18 yaş altı öğrencilerimizin de bir e-devlet şifresi olabilmektedir. Fakat şunu da belirtmeden geçemeyeceğim 18 yaş altının en alt sınırı ise 15 yaş olmaktadır. 15 yaşından küçük miniklerimiz üzgünüm ki e-devlet şifresi alamamaktadır. Şimdi gelelim asıl konumuza 18 yaş altı öğrencilerimiz yani 15 ila 18 yaş arasında olanlar e-devlet şifresine nasıl sahip olabilirler. Bu aşamada miniklerimizin yapması gereken onlara en yakın olan PTT şubelerine gitmek olacaktır. Bunun tek bir yolu var oda postaneden geçiyor ne yazık ki. Sadece 5 TL karşılığında e-devlet şifresine sahip olabilirsiniz. Unutmadan söylemem gerekiyor giderken muhakkak yanınızda Nüfus Cüzdanınızın olması gerekmektedir. Nüfus cüzdanız ile gidip sıra almanız halinde e-devlet şifresine sahip olabilirsiniz. Daha sonrasında e-devlet üzerinden sunulan tüm imkanlardan sizlerde yararlanabilirsiniz.😊 Bu konuyu sizlere daha ayrıntılı bir şekilde video üzerinden de anlatımını yapmış bulunmaktayız. Muhakkak izlemenizi tavsiye ederim. Çok daha iyi anlayabileceğinize eminim.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın