Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

PARAF Esnaf Kredi Kartı Başvuru (Limit Arttırma, Taksitlendirme)

Esnaflarımızın için en iyi kredi kartı hangisi diyorsanız? Sizi PARAF Esnaf kredi kartı ile tanıştırmaktan büyük bir gurur duyarım. Esnaflar için neden iyi kredi kartı PARAF esnaf kredi kartı diyorsanız da, sizlere özelliklerini saymakla bitiremem.

PARAF Esnaf Kredi Kartı Başvuru (Limit Arttırma, Taksitlendirme)

Hele bir de kampanyalarının neler olduğundan biraz bahsetmiş olsam, kesinlikle başka bir bankanın ticari kredi kartını kullanmazsınız. Bu yüzden esnaf dostu bir site olarak sizlere tavsiye edeceğimiz bu karta nasıl başvuru yapabileceğinizi anlatacağım. Başvuru sonrasın da kaç günde elinize geleceğini de kurye sorgulamasıyla birlikte değineceğim. Hazırsa, 2023 yılında peşin alımlarınıza dahi en az 3 ila 6 ay taksit erteleme imkânı sağlayan konumuza başlıyoruz.

Neler Var?

PARAF Esnaf Kart Kullanım Limiti Ne Kadar? Kaç Taksit Yapıyor?

PARAF Esnaf kredi kartı ismini pandemi döneminde 25.000 TL üst limitli olarak verilmesi ile duyurdu. Bu uygulanan üst limit miktarı bir destek amacı ile verildiğini bilmenizi isterim. Dolayısıyla PARAF Esnaf kredi kartı dahil olmak üzere, tüm kredi kartlarında üst limiti belirleyici etken hangi kredi kartına başvuru yaptığınız değildir. Kredi başvurusunda bulunan esnafın gelir durumunu gösteren belgedir. Kredi kartınızın üst limitini sadece gelir beyanınız belirlemez. Gelir beyanınızla birlikte kredi kartınızın limitini belirleyici diğer etken ise FİNDEKS KKB kredi notu değerinizdir. Findeks KKB kredi notu değeriniz orta seviyede ise şayet, gelirinize göre alacağınız PARAF Esnaf kredi kartının limiti ise en az aşağıdaki tabloda olduğu şekilde olur.

HALKBANK PARAF Esnaf Kart Kredi Kartı Limit Hesaplama
BEYAN EDİLEN GELİR KREDİ KARTI LİMİT MİKTARI
5.000 TL 10.000 TL
7.500 TL 15.000 TL
10.000 TL 20.000 TL
12.500 TL 25.000 TL
15.000 TL 30.000 TL
17.500 TL 35.000 TL
20.000 TL 40.000 TL
25.000 TL 50.000 TL

Bireysel Kredi Notu Normalde Kaç Olmalı? de ortalamalı olarak bir kredi notu değerinin ne kadar olması konusu hakkında bilgi sahibi olabileceğinizi de bilmenizi istiyorum. Size verilen limitten şayet hoşnut değilseniz, bunun yükseltilmesi için de talepte buluna bilirsiniz. Limit yükseltmek için başvuru yapacağınız yollar ise şunlardır.

 1. Güncel gelirinizi gösteren bir belge ile size en yakın olan HALKBANK şubelerine giderek.
 2. SMS atarak. (Nasıl yapılır? LIMIT yazın, T.C. Kimlik Numaranızı Girin, Talep Edilen Limiti girin, mesajı 3452 numaraya gönderin. Örnek: LIMIT 123456789123 10000 30000
 3. Paraf Mobil uygulaması üzerinden.
 4. HALKBANK müşteri hizmetlerini arayarak. Tel: 0-850-222-04-00

PARAF Esnaf kredi kartının limit hesaplaması yaklaşık olarak bu şekilde hesaplanır. Limit arttırma işlemini de bahsetmiş olduğumuz 4 yöntemden herhangi biri ile sağlaya bilirsiniz. Peki, başlıkta da yer vermiş olduğumuz gibi alış verişlere uygulamış olduğu taksit sayısı kaç tır.

PARAF Esnaf Kredi Kartı Yıllık Kart Aidatı Var Mı? Kaç TL
Banka ile herhangi bir anlaşmanız bulunmuyorsa evet PARAF Esnaf Kredi Kartı senelik aidatı vardır. Bu miktar ise şuan için 114.60 TL olmaktadır.

PARAF Esnaf Kredi kartıyla peşin fiyatına alış verişin türüne göre 12 kadar taksitli alış veriş yapabilirsiniz. Peşin alınan ürünü isterseniz de daha sonra da taksitlendirme yapabilmektesiniz. Bunun için PARA Mobil uygulamasını kullana bileceğiniz gibi, HALKBANK diyalog üzerinden de destek alabilirsiniz. Bankanın sonradan yapılan taksitlendirmelere uygulayacağı faiz oranı ise güncel olarak aşağıda yer almaktadır.

ŞUBAT ayı için aylık taksitlendirme faiz oranı %1.89 oranındadır. Bu miktarın üzerinde %15 KKDF ve %5 BSMV kesintisi uygulanmaktadır.

Güncel olarak tüm HALKBANK kredi kartlarına ait ücretlendirmeleri ise https://www.parafcard.com.tr/114-faiz_oranlari_ve_ucretler adresinden bulabilirsiniz. Bu faiz oranına göre taksitlendirmeniz ise 12 aya kadar şu şekilde olur.

PEŞİN YAPILAN HARCAMA AYLIK TAKSİT AYLIK ÖDEME
7.500 TL 3 2.596,00 TL
6 1.334,79 TL
9 914,84 TL
12 705,20 TL

Tek bir harcama miktarı için taksitlendirme yaptığımızın farkındayız. Diğer rakamlar için taksitlendirmeler ise tam 6 aya kadar aşağıda sizler için yer almaktadır.

HALKBANK PARAF Esnaf Kart 3 6 Ay Taksit Erteleme Nasıl Yapılır? Başvuru

Peşin yapılan alış verişi tüm kredi kartlarında olduğu gibi HALKBANK PARAF Esnaf kredi kartınızla da taksitlendirme yapabilmektesiniz. Bu taksitlendirme sayısını ise 3, 6 hatta 12 aya kadar da çıkarta bilirsiniz. Tüm kredi kartlarında olduğu gibi bu vadelendirme işlemi için de belli bir beden ödeyeceğinizi şimdiden söylemek isterim. Ödeyeceğiniz, taksit erteleme miktarının ne kadar? olduğunuzu hesaplayacağım. Ama, önce gelin taksitlendirme işlemini nasıl yapabilirsiniz? Bundan ilk olarak bahsedelim.

HALKBANK Paraf esnaf kredi kartı taksitlendirme yapmanın tam 4 tane yolu vardır. Bunlar içinde en çok tercih edileni ise PARAF MOBİL uygulaması üzerinden yapılandır. Diğer yöntemler neler diye merak ediyorsanız.

 • 3452 numarasına SMS atarak. Örnek: LIMIT T.C. Aylık Gelir, Talep Edilen Bakiye.
 • HALKBANK diyalog numarasını arayarak.
 • Herhangi bir HALKBANK şubesine giderek.

Bu yöntemlerden herhangi birine başvuru yaparsanız evraksız, belgesiz bir şekilde 12 ay kadar peşin yaptığınız harcamayı taksitlendirme yapabilirsiniz. HALKBANK PARAF esnaf kart üzerinden yapmak için ise;

 • Mobil uygulamasına giriş yapın
 • Kartlarım bölümünü seçin
 • Kredi kartlarım deyin
 • Taksitlendirme yapmak istediğimiz harcamanın üzerinde TAKSİTLENDİR ibaresine tıklatalım
 • Kaç taksit yapacaksak, seçelim ve işlemi onaylayalım.

Taksitlendirme için bankanın uygulayacağı faiz oranı aylık şuan için %1.98 oranındadır. Bu faiz oranına %15 KKDF ve %5 BSMV dahil olmamaktadır. Bu faiz oranına göre 6 aylık olarak taksitlendirme sonrası farklı rakamlara göre ödemeniz ise tablomuzda olduğu gibi oluşur.

MİKTAR VADE AYLIK ÖDEME
5.000 TL 6 AY 903,99 TL
7.500 TL 1.355,98 TL
10.000 TL 1.807,98 TL
15.000 TL 2.711,97 TL

HALKBANK Esnaf Kredi kartı taksit erteleme nasıl yapılır? Uygulanan kesinti miktarı ne kadar? 6 ay taksitlendirme hesaplaması ile sizler için paylaştık.

Şimdi geldi bu harika kredi kartına nasıl başvuru yapabileceğinize.

PARAF Esnaf Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Esnaflara özel olarak hayata geçirilen PARAF Esnaf kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Bunun için sizlere tam 4 tane yol göstereceğim. Ama içlerinde nasıl başvuru yapılır için ise en hızlı olanını anlatacağım. En hızlı şekilde PARAF esnaf kredi kartı başvurusu yapmadan yer verdiğim 3 diğer başvuru yolunun ne olduğunu ilk olarak bir değinelim.

 1. HALKBANK KOBİ hattını arayarak
 2. Türkiye Halk Bankası şubelerine giderek, KOBİ departmanına başvuru yapıp
 3. Ticari İnternet bankacılık hesabınıza giriş yaparak

PARAF Esnaf kredi kartı başvurusu için bu 3 işlemde bana göre biraz meşakkatli. Başvuru için en hızlı olanı ise https://www.parafcard.com.tr/Hizli_Basvuru bu bağlantıdaki sayfaya giriş yapılarak, resimde de gözüken formu doldurmanızdır.

blank

Başvuru sayfasında otomatik olarak PARAF KART seçili olacaktır. Bunun için herhangi bir müdahilde bulunmanız gerekmez. PARAF Esnaf kredi kartı başvurusu için tek yapmanız gerek ise T.C. kimlik numaranızı, doğum tarihinizi girip DEVAM demenizdir. Böylece anında başvurunuz alınmış olur. Başvuru sonucunuzu da cep telefonuna gelen SMS ile öğrene bilirsiniz.

PARAF Esnaf kredi kartı başvurumuzu yaptık. Başvurumuzun akıbeti hakkında peki nasıl bilgi alabiliriz? Şimdi de sıra geldi en çok merak edilen bu soruların cevabını vermeye.

PARAF Esnaf Kredi Kartı Kaç Günde Gelir? Kurye Sorgulama

PARAF Esnaf kredi kartı kaç günde gelir? öğrene bilmek için yaptığımız başvurunun onay alıp almadığını bilmeliyiz. Kredi kartınızın onay alıp almadığınızı ise sisteme girmiş olduğunuz cep telefonuna gelen SMS ile öğrene bilirsiniz. Ola ki cep telefonunuza başvurunuzun onay alıp almadığına dahil bir SMS gelmedi ise bunun öğrenmenin en iyi yolu HALKBANK diyalog hattını aramanız olacaktır. 0-850-222-04-00 numarayı arayarak 5 tuşuna basıp hızlı bir şekilde Türkiye Halk Bankası esnaf destek hattına bağlana bilirsiniz. Yaptığınız başvuru şayet onaylandı ise kartınız basım sürecinde 1 yada 2 gün durur. Daha sonra ise kurye ile dağıtıma çıkar. İşte burada PARAF esnaf kredi kartınız kaç günde geleceği sorusu sorulur!  Bu sorunun cevabı ise net olmamakla birlikte 15 gün içindedir. Tam olarak ne zaman geleceğini öğrenmeniz için ise kurye ile iletişime geçmeniz şarttır. HALKBANK anlaşmalı dağıtım kuryesi ile nasıl irtibata geçeceğini ise HALKBANK Kredi Kartım Nerede? Kurye Sorgulama Adresleri sayfamızdan kolaylıkla öğrene bilmektesiniz.

PARAF Esnaf Kart Müşteri Hizmetleri Numarası Kaç?

HALKBANK esnaflarımız için sadece özel olarak kredi kartı üretmedi. Bununla birlikte çok daha hızlı bir şekilde esnaflara hizmet sağlaya bilmek için bir de müşteri hizmetleri servisi sağladı. Sağlamış olduğu bu müşteri hizmetlerine de HALKBANK diyalog dedi. PARAF Esnaf kredi kartı hakkında tüm desteği alabileceğiniz bu numara ve hızlı bağlanma kodu ise şudur.

0-850-222-04-00 numarayı arayarak 5 tuşuna basmanız yeterlidir.

Bu numaranın haricinde siz değerli esnaflarımızla daha farklı kontak kurmak için de bir de iletişim formu oluşturduğunu da bilmenizi isterim. Bu iletişim formu üzerinden tüm şikayetlerinizi, görüş ve önerilerinizi ve merak etmiş olduğunuz bir çok soruyu sora bilmektesiniz. Bu formun adresi ise https://www.parafcard.com.tr/Bize_Ulasin bu bağlantı üzerindedir.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın