Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Vergi Ödemesi Nereye Nasıl Ödenir? (Halkbank IBAN NO)

Güvenlikçi olmak isteyenlerin bilmesi gerekenler sayfamızda. Özel güvenlik sınavlarına girerek kazanan kişiler. Silahlı yada silahsız olarak özel güvenlik sınavlarını başarıyla tamamlayanlar kimlik kartı çıkartması gerekmektedir. Çıkartmanız gereken Özel Güvenlik Kimlik Kartı için de EGM; 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ve Kanunun Uygulanmasına ilişkin yönetmelik dahilinde bir bedel talep etmektedir. 2022 yılı için bu bedel 50 TL olarak belirlenmiştir. Peki ya bu ödemeyi nereye ve nasıl yapacağız diye merek edenler. Özel güvenlik kimlik kartı vergi bedeli olarak tahsis edilecek olan bu ödemeyi ise 3 yol ile yapabileceksiniz. Bunlardan birinci yol internet bankacılığı, ikinci yol ATM son olarak üçüncüsü ise banka şubesi olmaktadır.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Vergi Ödemesi Nereye Nasıl Ödenir? (Halkbank IBAN NO)

Özel güvenlik kimlik kartı çıkarttırmanız için tahsis edilmesi gereken bu ücreti Türkiye Halk Bankası üzerinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Tercih etmiş olduğunuz 3 yoldan birini kullanarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Peki Halkbank tarafından belirlenmiş olan IBAN numarasına bu ödemeler nasıl yapılır. Bilmeyenler için aşağıda tüm seçenekleri göz önünde bulundurarak sırası ile yanıtladık. Bu sayede özel güvenlik kimlik kartı harç ödemesi nereye ve nasıl yatırılır? sorusunun cevabını da içeriğimizde sizlere verdik.

Neler Var?

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harç Parası Nereye Ödenir? IBAN Hesap Numarası Nedir?

Özel güvenlik kimlik kartı harç parası nereye ödenir? diye merak edenler için yazımızda tam 3 yol göstermiş olacağız. Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı adına yatırılacak olan bu kart ödemesi için 3 yolun banka adresi Türkiye Halk Bankası olmaktadır. Ödenmesi gereken bu harç 2022 yılı için 50 TL  olarak belirlenmiştir. Ödeme için Halk bank tarafından belirlenmiş olan tam 3 yöntem bulunulmaktadır. Bu yöntemler nelerdir derseniz işte cevabımız👇

 1. Halkbank İnternet Bankacılığı
 2. Halkbank ATM’leri
 3. Halkbank Banka Şubeleri

Halk bankası adına belirlenmiş olan özel güvenlik kimlik kartı harç parası ödemesi 3 yöntem için de tek bir IBAN banka hesap numarası altında yatırılmaktadır.

Belirlenen bu IBAN numarası nedir diye merak eden arkadaşlarımız için aşağıda bu bilgiyi de paylaştık.

HESAP: 

 • ŞUBE: 0413
 • HESAP: 1600096

IBAN: TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96

Hesap numarası ve IBAN bu şekilde olmaktadır. Özel güvenlik kimlik kartı çıkartmak için Halk şubesine tanımlanmış olan bu hesap numaralarına nasıl ödeme yapacağız diye merak mı ediyorsunuz? O zaman merak eden ve bilmeyenler için yine 3 seçenekten oluşan olanakları yazımızın devamında detaylarıyla hatta görselleri ile paylaşmaya ne dersiniz?

1- Halk Bankası İnternet Bankacılığı Üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ödemesi Nasıl Olur?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Özel Güvenlik Kimlik Kartı çıkartma ve yenileme ödemeleri sadece tek Türkiye Halkbank IBAN numaraları üzerinden yatırılmaktadır. Türkiye Halk Bankası internet bankacılığı hesabı olanlar için ödemeyi nasıl gerçekleştireceklerini görseller ve hatta videolu olacak bir şekilde aşağıda paylaşıyorum. Haydi gelin şimdi hep birlikte atmamız gereken adımları atalım.

 1. İlk olarak yapmanız gereken https://sube.halkbank.com.tr/InternetBankingHost/HostLogin adresine girmek olacaktır. ”Müşteri/TC Kimlik Numaranızı” ve Halkbank internet bankacılığı ”Giriş Şifremizi” yani parolamızı ilgili alanlara doğru bir şekilde girmeniz gerekecektir. Girdikten sonra ”GİRİŞ” butonuna tıklayalım.

  blank

  Müşteri TC-Kimlik-Numaranızı

 2. Açılan sayfanın en üstünde bulunan menüden ”ÖDEME/VERGİ” seçeneğini bulup, giriş yapalım.

  blank

  ÖDEME-VERGİ

 3. Karşınızda çıkan menüden ”DİĞER KURUMLAR” sekmesine tıklayalım.

  blank

  DİĞER-KURUMLAR

 4. Şimdi arama bölümü açılmış olacak bu bölümden ”ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KART TÜRK POLİS TEŞKİLATI” seçeneğini bulmanız gerekecek.

  blank

  ÖZEL-GÜVENLİK-KİMLİK-KART-TÜRK-POLİS-TEŞKİLATI

 5. Sıra şimdi geldi ödemesi yapılacak olan kişiye ait TC kimlik numarasını girmeye. 11 haneli kimlik numarasını girdikten sonra sağ alt kısımda bulunan ”SORGULA” butonuna tıklayalım.

  blank

  SORGULA

 6. Karşınıza çıkan ekranda özel güvenlik kimlik kartı harç ödemesi miktarını yatırmak adına ”ÖDEME” butonuna basalım.

  blank

  ÖDEME

En son olarak mevcutta bulunan Halkbank mevduat hesabımızdan özel güvenlik kimlik kartı ödememizi gerçekleştirelim.

Sizlerin de gördüğü üzere kolaylıkla halk bankası internet bankacılığı üzerinden özel güvenlik kimlik kart ödemesini yapabiliyoruz. Şimdi sıra geldi aşağıda ATM üzerinden nasıl kartsız bir şekilde nakit olarak bu ödemelerin yapılacağını resimler ile anlatmaya.

2- Halkbank ATM Üzerinden Özel Güvenlik Harcı Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Halkbank müşterisi olabilirsiniz. Fakat internet bankacılığı kullanmıyor da olabilirsiniz. Bu yüzden herkes de Halkbank internet bankacılığı giriş şifresi olmayabilir diye düşünüyorum. Bu sebepten dolayı da Özel Güvenlik Kimlik Kartı ödemesini gerçekleştirmek isteyenler için hesabı olmasa dahi Halkbank ATM üzerinden nasıl yapılacağınızı burada sizlere anlatmak istiyorum. Eğer Halkbank ATM üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harç ödemesi yapmayı internet bankacılığı üzerinden yapmak istiyorsanız. Ama bunun için bir hesabınız yoksa da şubeye dahi gitmeden nasıl açabileceğinizi de başka bir içeriğimde anlatmıştım.

Halkbank internet bankacılığı giriş şifresi yok diyorsanız. Hatta oluşturmakta istemiyorum diyen arkadaşlarımız için  ATM üzerinden nasıl harç ödemesi yapacağınızı sizlere adım adım anlatmak istiyorum. Haydi gelin başlayalım.

 1. Mevcut konumunuza en yakın olan herhangi bir Halkbank ATM ye gidin. ATM de bulunan menüde ”GİRİŞ” tuşuna basalım. Arkasından karşımıza çıkan ”FATURA VE ÖDEMELER” yazan düğmeye basalım.

  blank

  FATURA-VE-ÖDEMELER

 2. Şimdi açılan sayfada bulunan ”EĞİTİM VE SINAV ÖDEMELERİ” yazan düğmeye basalım.

  blank

  EĞİTİM-VE-SINAV-ÖDEMELERİ

 3. Açılan ekran üzerindeki menüde bulunan seçenekler arasında ”POLİS AKADEMESİ ÖDEMELERİ” düğmesine basalım.

  blank

  POLİS-AKADEMESİ-ÖDEMELERİ

 4. Şimdi sıra geldi ”ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KART POLİS TEŞKİLATI” düğmesine basmaya.

  blank

  ÖZEL-GÜVENLİK-KİMLİK-KART-POLİS-TEŞKİLATI

 5. Gördüğünüz gibi açılan ekranda ”11 haneli TC Kimlik Numaranızı” istemektedir. Doğru bir şekilde girelim ve hemen ardından ”DEVAM” diyelim.

  blank

  TC-kimlik-numaranızı-giriniz-ve-sonra-DEVAM

 6. Karşınıza çıkacak olan Özel Güvenlik Kimlik Kartı bedelini ödemek için ”NAKİT” dememiz gerekecek. Ardından ekranda belirlenen ”GÜNCEL” rakamı da bu düğmeye basmadan hazırlamamız gerekecektir.

  blank

  NAKİT

 7. Ekranda görmüş olduğunuz para girişine yatırmanız gereken miktarı koymanız gerekecektir.

  blank

  Para-girişine-parayı-koyalım

En son adımı da doğru attıktan sonra Halkbank ATM üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harç Bedeli almış olduğumuz dekont ile ödenmiş olacaktır.

Evet arkadaşlar Halkbank internet bankacılığı ve ATM üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı yenileme veya çıkartma ücret ödemesi bu şekilde olmaktadır. Şimdi sizler için konu hakkında birde video paylaşacağım. İyi seyirler!

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın