Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

ORKÖY Hibe Kredisi Nasıl Alınır? Destekleri Nelerdir? (Traktör, Güneş Enerjisi)

Sizlere çok güzel harika haberler ile geliyoruz. Özelliklede köylülerimiz açısından muhteşem fırsatlar. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesinde kurulmuş olan Orman ve Köy İşlerini Genel Müdürlüğü tarafından köylülere birçok konuda destek ve hibe verilmektedir. Vermiş olduğu bu destekler sadece hayvancılık alanında olmamaktadır. Arıcılık, seracılık, ev hanımlarına kredi imkanı, tarım gibi daha birçok alanda sosyal ve ekonomik olarak orman köylüsünü desteklemektedir. Sizce de ORKÖY kapsamındaki köylüler için harika fırsatlar değil mi?

ORKÖY Hibe Kredisi Nasıl Alınır? Destekleri Nelerdir? (Traktör, Güneş Enerjisi)

Kısaca ORKÖY adı verilen destek projelerinde köylülerimize %20 hibe vermektedir. Sadece bununla kalmayıp, ödenmesi gereken kalan miktarı ise 5 ile 8 yıl arasında vadeli olarak faizsiz kredi imkanları da sağlamaktadır. Şayet sizlerde orman köylüleri için oluşturulmuş olan ORKÖY kredisinden yararlanmak isterseniz? Başvurularınızı nereye ve nasıl yapacağınızın tüm bilgileri yazımızda mevcuttur. Ayrıca 2022 yılında köylülerimiz sıfır traktör almaları halinde belirli şartlarda hibe desteği de vermektedir. Şimdi gelin hep birlikte ORKÖY projesi tam anlamıyla nedir? Ödemeleri nasıl yapılır? sorularının cevaplarını görelim. Ne dersiniz?

Neler Var?

ORKÖY Projesi Nedir?

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğünün uygulamış olduğu bu proje tamamen köylülere yönelik olmaktadır. Amaçları orman köylüsüne destek var faiz yok sloganı ile köylüsüne sahip çıkarak onları ekonomik yönden rahatlatmak, köylülerimizin refahı ve geleceği için bir çok proje oluşturmaktadır. Köylülerimizi ekonomik yönden rahatlığa kavuşturmasıyla, yerlerinde kalkınmasını sağlamaktadır. Köyden kentlere göçüşlerini engellemektedir. Bu saye de yaşam kaliteleri iyileştirerek, tüketen değil, üretken bir toplum haline getirmektedir. Bütün bunları yapmayı hedeflediğinde, milli ekonomiye katkı sağlayarak, ekonomik yönden kalkındırmak amacıyla, ORKÖY adı verilen projeyi uygulamaktadır. Bu projede ise,

 • Seracılık, bağcılık ve meyvecilik
 • Küçük ve büyük baş hayvancılık
 • Kültür mantarcılığı
 • Tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği
 • Fenni arıcılık
 • Traktör, tambur vb. tarımsal makinalar
 • Ev hanımları için mikro kredi

gibi..  Hazırlamış olduğu projeler ile orman köylümüzün ekonomik yönden gelir sağlamaktadır. Tabi ki bunlarla kalmayıp, kat kalorifer sistemi, dış cephe mantolama gibi projelerin olduğu, ormana olan baskıyı azaltmak amacı ile

 • ORKÖY Güneş enerjisinden
 • ORKÖY Su ısıtma

gibi yenilebilir enerji kaynakları ile ilgili projeler hazırlamaktadır. Bu sayede orman köylülerin yaşam kalitelerine iyileştirmektedir. Teknolojinin ve yeniliklerin hızla gelişmesiyle köylülerimizin sosyal ve ekonomik yönden yaşam standartlarını her konuda iyileştirerek, köylerden kentlere göç etmelerini önlemek amacıyla köy kültürünü korumaya çalışmaktadır.

Bütün bu nedenlerde dolayı da köylülerimize Orman ve Köy İlişkileri Dairesi Başkanlığınca, orman köylümüzü desteklemek amacıyla kredi imkanları verilmektedir. Vermiş olduğu bu imkanlar ise yazımızın devamında bulunmaktadır.

ORKÖY Kredisi Nasıl Alınır? Kimler Yararlanabilir?

ORKÖY’ ün köylülerimize sağlamış olduğu iki farklı çeşitte kredi desteği bulunmaktadır. Bunlardan 1. Ferdi kredi desteği yani kendi şahsınıza bireysel ihtiyaçlarınızı karşılamak için verilen bir destek olmaktadır. 2. ise Kooperatif kredi desteği olmaktadır. Buda kurulmuş olan kooperatif üyelerinin %51 tarafından kabul edilmiş olan kredi desteği olmaktadır. Peki bu desteklerden kimler nasıl yararlanacak sorusuna geçecek olursak. Bazı şartlar aranarak  farklılıklar göstermektedir. Buna göre daha detaylı bilgi aşağıda mevcuttur.

Köylülerimiz için verilen bir çok farklı hibe destek olduğunu söylemiştim sizlere. Bu destekler arasında büyük baş hayvancılığı yapan vatandaşlarımız içinde hibe kredisi bulunmaktadır. Büyükbaş Hayvan Hibe Kredisi Desteği Şartları (2022 Müjdesi)şayet sizlerde bu imkanlardan faydalanmayı düşünür iseniz. Adresi buraya bıraktık.

Şimdi verilen kredi desteklerine geçebiliriz. Yalnız bu destekler de istenilen bazı şartlar vardır. Biz bunları tüm ayrıntıları ile sizler için yazımızda paylaştık. Dikkatli bir şekilde okumanız tavsiye ederiz.

1- ORKÖY Ferdi Kredi Desteği

ORKÖY köylülerimizi her şekilde düşünüp farklı yönlerde şartlara göre bir çok destekler vermiş olduğunu yukarıda bahsetmiştik. Bu destekleri kademeli olarak ayıracak olursak,

 • ORKÖY Sosyal Nitelikli Destekler: Orman köylümüzün yaşamakta olduğu hayat kalitelerini oldukça iyileştirmek. Isınmak için yakacak olarak kullanmış oldukları odunların azaltılması sağlamak. Ormanlara karşı olan kötü baskının azaltılmasını hedefleyerek aşağıdaki projeleri uygulamaktadır.
  1. Köylülerimizin evlerine kat kalorifer sistemi
  2. Güneş enerjisi ile su ısıtma sistemleri
  3. Kullanmakta olduğu damalarının tadilatında ve örtülünde gerekli olan malzemeler
  4. Yaşamakta oldukları evlerinin dış cephelerini  düzeltme, mantolama gibi projeler içermektedir.

Bu uygulamış olduğu nitelikli kredilerde kesinlikle faiz uygulamamaktadır. Köylülerimizin ödeyecekleri vadeler ise projenin  durumuna ve türlerine göre 3 ve 7 yıl arasında değişmektedir. Diğer bir destek hakkında bilgi verecek olursak.

 • ORKÖY Ekonomik Nitelikli Destekler: Orman köylümüzün yaşam kalitelerini, refahlarını yükseltmeyi hedefleyerek gelir getirici projeler uygulanmaktadır. Ayrıca ormanlarımızın korunmasını ve üzerlerinde bulunan baskının azaltılmasını sağlamak amacı ile destek verilmektedir. Verilen bu destekler ise
  1. Fenni Arıcılık
  2. Kültür Mantarcılığı
  3. Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği
  4. Hayvancılık ( süt ve besi sığırcılığı, koyunculuğu, manda yetiştiriciliği vb.)
  5. Ev Hanımları İçin Mikro Kredi
  6. Seracılık, Meyvecilik ve Bağcılık
  7. Traktör, tambur, motorlu testere vb. projeler

Köylülerimize sağlanmış olan bu destekler yine, sosyal nitelikli destekler gibi faizsiz olup, köylülerimizin ödeyebileceği koşullarda vade süreleri 3 ve 7 yıl arasında değişiklik göstermektedir. ORKÖY’ ün vermiş olduğu desteklerden kimlerin yararlanacağına geçmeden önce sizlere köylülerimizle alakalı bir bilgi daha vermek isterim 7 Yıl Vadeli Ziraat Bankası Faizsiz Koyun Kredisi! (FAİZSİZ!) verdiğini biliyor muydunuz? Üstelik faizsiz olarak, şayet sizlerde verilen bu imkanlardan yararlanmayı düşünürseniz. Vermiş olduğumuz link üzerinde sizler için gerekli olan tüm bilgiler bulunmaktadır. Bakıp bilgi almanızı tavsiye ederim. Bu arada büyük baş hayvancılığı yapan vatandaşlarımız içinde çiftlik kurmaları halinde destek projeleri verilmektedir. Onunda adresini hemen buraya sizler için bırakıyorum. 10 ile 50 Büyükbaş Besi Hayvan Çiftliği Kurma (Proje Örnekleri) link üzerinden projelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Şimdi ORKÖY’ ün vermiş olduğu bu kredi imkanlarından kimler hangi şartlarda yararlanabilir. Buna geçebiliriz.😉

ORKÖY Ferdi Kredi İçin Nereye ve Nasıl Başvurulması Gerekir?

ORKÖY tarafından verilmiş olan kredi imkanlarından faydalanmak isteyen, köylü vatandaşlarımız, 3 şekilde başvuru yapabilirler. İlk birincisi yaşamakta oldukları, ikametgahları bulunan orman köyünün bağlı bulunmuş olduğu Orman İşletme Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. Başvuru sırasında talep etmiş oldukları kredi türünü belirten bir dilekçe yazmaları gerekir. İkinci başvuru türü e-devlet üzerinden kayıt açarak yapabilirler. https://www.turkiye.gov.tr/orman-ve-koy-iliskileri-orkoy-genel-mudurlugu adresine gireceksiniz. 2022 yılında teknolojinin hızla ilerlesin ile birlikte bütün işlemler artık e- devlet üzerinden basitçe yapılmaktadır. Şuan için e-devlet kullanmayan kimse olamadığını düşünüyorum. Son olarak üçüncü başvuru yöntemi ise yine internet üzerinden BURADAN kurumun resmi web sayfasından, elektronik ortamda başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu bilgilerden sonra şimdi sıra geldi ORKÖY ferdi desteklerinden kimlerin yararlanabileceğine.

ORKÖY Ferdi Desteklerden Kimler Yararlanmaktadır?

Verilen bu imkanlardan kimlerin yararlanacağına geçmeden önce ORKÖY işletme müdürlüğü destekleme projesi içine alınacak köyleri ormancılık yönünden çalışmaları hızla devam eden ve ORKÖY’ e talebin yoğun olduğu köyleri öncelikli olarak, ele alır. Ve destekleme programı projesi içerisine almış olur. Peki şimdi bu desteklerden kimler yararlanır sorusuna geçecek olursak,

 1. Başvuruda bulunmuş oldukları Orman köylüsü olan vatandaşlarımız.
 2. Orman köyünde kredi tespit tarihi itibari ile en az bir sene süre içerisinde o köyde ikametgahı bulunan köylü vatandaşlarımız.
 3. Ailede şehit olan varsa, Şehidimizin annesi, babası, eşi ve çocukları kuraya tabi tutulmadan. Verilen tüm desteklerden öncelikli olarak yararlanabilmektedirler.
 4. Yine köyde yaşayan gazilerimiz varsa eğer onlarda kuraya tabi tutulmaz. Direk destek ve hibelerden faydalanabilirler.
 5. Başvuruda bulunan köylü vatandaşımızın kendisi veya eşi kamu kurumlarında daimi işçi, memur yada esnaf olmayanlar kredi imkanlarından yararlanabilirler.
 6. İcralık durumu yada durumda olmayan köylü vatandaşlarımız kredi imkanlarından faydalanabilmektedir.

Orman ve Köy İşleri Genel Müdürlüğü ferdi destekli projelere her yıl belirlenmiş olan oranlarda hibe destekleri de vermektedir. 2022 yılı içerisinde belirlenen bu rakamlar ise %20 oranında olmaktadır. Ayrıca sizlere şunu da söyleyebilirim. Yukarıda da bahsedildiği üzere ev hanımları için mikro kredi imkanı da bulunmaktadır. 1.000 TL Mikro Kredi Nasıl Alınır? (10.000 TL Kadar)detaylı bilgiler vermiş olduğumuz bağlantıda bulunmaktadır. Şimdi ORKÖY’ ün vermiş olduğu diğer bir desteği görelim.

2-ORKÖY Kooperatif Kredi Destekleri

Yine bu desteklerden yararlanmak için bazı şartlara uyum sağlanmış olması gerekir. Hangi kooperatifler bu desteklerden yararlanabileceğine bakacak olursak. orman köylerinde kurulmuş olan tarımsal kalkınma kooperatifleri, orman köyünde yaşayan köylü vatandaşlarımızın ürünlerinin değerlendirilmiş olması. Hep birlikte uyumlu bir şekilde iş yapabilmeleri. Ve birlik oldukları kapasitelerini arttırmaları. Bu işe ortak olan kişilerin almış oldukları gelir miktarlarının artırılması maksadı ile proje içerisinde destekler verilmektedir. ORKÖY hangi kooperatif projelerine destek verdiğine bakacak olursak,

 • Ormancılık için kullanılan iş makinaları
 • Mandıra tesisleri
 • Süt toplama tesisleri
 • Soğuk hava deposu
 • Zeytin salamura işleme tesisleri
 • Kereste tesisi
 • Defne Kekik İşleme ve değerlendirme tesisleri gibi

projelere destek ve hibe vermektedir. Ayrıca vermiş oldukları kooperatif kredilerinde faiz uygulanmamaktadır. Yani tümü FAİZSİZDİR. ORKÖY’ ün vermiş olduğu kooperatif kredisinin vade süreleri projelerin türlerine göre, 3 ve 11 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Proje destekleri yine her yıl Genel Müdürlükçe belirlenir. Ve belirlenen oranlara göre her yıl hibe desteği verilmektedir. Bu yıl yani 2022 yılı için ORKÖY’ ün vermiş olduğu kooperatif hibe desteği %20 oranında olmaktadır.

ORKÖY Kooperatif Kredi Desteklerinden Hangi Şartlarda Yararlanılır?

Hayatımız boyunca ne yaparsak yapalım önümüze illaki bir şart meselesi çıkıyor. Değil mi? Arkadaşalar. Bir iş yapmaya kalkalım belli bir şartları var. Bir işe girelim istedikleri belli şartlar var. Destek yardımlardan faydalanmaya çalışalım yine şart, yine şart. Yani hayatımızda genel olarak her şey bazı şartlara göre ilerliyor öyle değil mi? ORKÖY’ de destek ve hibe vermek için tabi ki şart koymaktadır. Peki kooperatif kredisi için belirlemiş oldukları şartlar nelerdir? Gelin şimdi hep birlikte o şartları görelim. Bakalım nelermiş.😊

 1. İlk olarak tabi ki kurulan kooperatifin orman köyünde olması gerekmektedir.
 2.  İkinci şart olarak ise kooperatif kanunlarında belirtilen, ve ana sözleşmede geçerli olan, gerekli tüm yükümlülükleri yerine getirmiş olması. Ayrıca muhasebe defterini de usulüne uygun olarak tutmuş olması gerekmektedir.
 3. Kurmuş olduğu kooperatifin faaliyet göstereceği merkez olan köyün ve faaliyet alanı genel kurulca yada ana sözleşme içerisinde belirlenmiş olması gerekmektedir.
 4. Yasal süresi içerisin de son genel kurul toplantısını yapmış olması gerekmektedir.
 5. Uygulanacak projenin kooperatif genel kurulunda toplam ortak sayının en az %51 ‘i tarafından kabul edilmiş olması gerekmektedir. Bununla birlikte yönetim kuruluna yetki de verilmiş olması gerekmektedir.
 6. Eğer kooperatif ortaksa, ortaklarının ana sözleşmedeki ortaklık paylarını ilk olarak ödemiş olması durumda verilen destek ve kredi imkanlarından yararlanabilmektedirler.
 7. Kurulmuş olan kooperatifin merkez edinmiş olduğu köylerdeki hanelerin en az yine %51’i kooperatife teslim edilmesi gerekmektedir.
 8. Kooperatifin üst kuruluşlarında ise orman köylerinde kurulmuş olan tarımsal kalkınma kooperatiflerinin %51 i kuruluşa üye olan kişilerin kabul etmesi gerekmektedir.

İşte sizlerin de görmüş olduğu üzere ORKÖY’ ün belirlemiş olduğu şartlar bu şekildedir. Söylemiş olduğum gibi şartlara uyum sağlamayan hiçbir kimse verilen imkanlardan maalesef ki yararlanamamaktadır. Sizlerde kooperatif olarak bu şartları taşıyorsanız verilen destek ve hibelerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca sizler için ORKÖY ferdi ve kooperatif kredi destekleri ile 2022 yılında da bir çok köylü vatandaşımız bu imkanlardan yararlanmıştır. Bu hibe ve kredi destekleri ile hayata geçen bazı proje örneklerini sizler için aşağıda paylaşmış bulunmaktayız. Söylediğim gibi eğer şartlara uyum sağlıyor seniz hemen başvuruda bulunun ve aşağıdaki resimlerin arasında sizlerde yerinizi alın😊

ORKÖY Projesi Başvuru Sonrası Destek Alanlar!

ORKÖY yukarıda da tüm ayrıntıları ile bahsetmiş olduğumuz üzere köylü vatandaşlarımıza kalkınmaları için ekonomik yönden çok fazla destek olmaktadır. Türkiye’nin 81 ilinde kesinlikle il yada ilçe ayrımı yapmadan, başvuruda bulunan ve şartlara uyum sağlayan tüm vatandaşlarımıza hibe destek projelerinde bulunmuştur. Bu sayede köylülerimiz daha rahat bir hayat yaşamaktadır. Sizlere şimdi hibe ve destek alan vatandaşlarımızın paylaşımlarını aşağıda resimlerde gösterelim.

Sosyal Nitelikli Projeden Yararlananlar

ORKÖY’ ün vermiş olduğu Sosyal nitelikli proje destekleri yukarıda da ayrıntıları ile bahsetmiş olduğumuz üzere, orman köylülerimizin hayat standartlarını yükseltmek adına hibe ve destekler vermektedir. Vermiş olduğunu proje örnek resimleri ise şu şekildedir.

DIŞ CEPHE MONTAJLAMA PROJESİ: Bu proje ile köylü vatandaşımız %50 yakacak tasarrufu sağlamaktadır.

Yapılan Yatırım Miktarı 16.000.00 TL
Verilen Hibe Miktarı (%20) 3.200.00 TL
Kullandırılan Kredi Miktarı 12.800.00 TL
Kredi Geri Ödeme Süresi 5 Yıl Vadeli Olarak Yılda 1 Defa Ödemeli
Kalan Miktara Uygulanan Kredi Faiz Oranı FAİZSİZ
Proje Yılı 2022 yılı için geçerli
Desteğin Kapsamı Yalıtım ve Boya Malzemesi, İşçiliği ve Sıvası
Projenin Kapasitesi 100 m2
blank

DIŞ-CEPHE-MONTAJLAMA-PROJESİ

DAM ÖRTÜSÜ ÇATI KAPLAMA PROJESİ:

blank

Çatı-Kaplama-Projesi

Yapılan Yatırım Miktarı 4.600.00 TL
Verilen Hibe Miktarı (%20) 920.00 TL
Kullandırılan Kredi Miktarı 3.680.00 TL
Kredi Geri Ödeme Süresi 5 Yıl Vadeli Olarak Yılda 1 Defa Ödemeli
Kalan Miktara Uygulanan Kredi Faiz Oranı FAİZSİZ
Proje Yılı 2022 yılı için geçerli
Desteğin Kapsamı Galvanizli Saç
Projenin Kapasitesi 150 m2
blank

Çatı-Kapmala-Projesi-2

KATI YAKITLI KALORİFER SİSTEMİ PROJESİ:

blank

Katı-Yakıtlı-Kalorifer-Sistemi-Projesi

Yapılan Yatırım Miktarı 8.750.00 TL
Verilen Hibe Miktarı (%20) 1.750.00 TL
Kullandırılan Kredi Miktarı 7.000.00 TL
Kredi Geri Ödeme Süresi 5 Yıl Vadeli Olarak Yılda 1 Defa Ödemeli
Kalan Miktara Uygulanan Kredi Faiz Oranı FAİZSİZ
Proje Yılı 2022 yılı için geçerli
Desteğin Kapsamı Panel Radyatörü, Kalorifer Sobası, Boru ve Bağlantı Malzemeleri
Projenin Kapasitesi YOK
blank

Katı-Yakıtlı-Kalorifer-Sistemi-Projesi-2

GÜNEŞ ENERJİSİ İLE SU ISITMA PROJESİ:

blank

Güneş-Enerjisi-İle-Su-Isıtma-Sistemi-Projesi

Yapılan Yatırım Miktarı 2.850.00 TL
Verilen Hibe Miktarı (%20) 570.00 TL
Kullandırılan Kredi Miktarı 2.280.00 TL
Kredi Geri Ödeme Süresi 3 Yıl Vadeli Olarak Yılda 1 Defa Ödemeli
Kalan Miktara Uygulanan Kredi Faiz Oranı FAİZSİZ
Proje Yılı 2022 yılı için geçerli
Desteğin Kapsamı Kolektör, Depo, Montaj Malzemeleri, Boru ve Bağlantı Malzemeleri
Projenin Kapasitesi 2-3 Kolektörlü
blank

Güneş-Enerjisi-İle-Su-Isıtma-Sistemi-Projesi-2

SÜT SIĞIRCILIĞI PROJESİ:

Yapılan Yatırım Miktarı 40.500.00 TL
Verilen Hibe Miktarı (%20) 8.100.00 TL
Kullandırılan Kredi Miktarı 32.400.00 TL
Kredi Geri Ödeme Süresi 5 Yıl Vadeli Olarak Yılda 1 Defa Ödemeli
Kalan Miktara Uygulanan Kredi Faiz Oranı FAİZSİZ
Proje Yılı 2022 yılı için geçerli
Desteğin Kapsamı Hayvan Bedeli, Ahır Tadilatı, İlk Sene İçin Sigorta Bedeli, Yem Bedeli
Projenin Kapasitesi 2 Büyükbaş Hayvan
blank

Süt-Sığırcılığı-Projesi

BESİ SIĞIRCILIĞI PROJESİ:

Yapılan Yatırım Miktarı 45.000.00 TL
Verilen Hibe Miktarı (%20) 9.000.00 TL
Kullandırılan Kredi Miktarı 36.000.00 TL
Kredi Geri Ödeme Süresi 5 Yıl Vadeli Olarak Yılda 1 Defa Ödemeli
Kalan Miktara Uygulanan Kredi Faiz Oranı FAİZSİZ
Proje Yılı 2022 yılı için geçerli
Desteğin Kapsamı Ahır Tadilatı, Hayan Bedeli, İlk yıl İçin Sigorta Bedeli, Yem Bedeli
Projenin Kapasitesi 10 Büyükbaş Hayvan
blank

Besi-Sığırcılığı-Projesi-2

SÜT KOYUNCULUĞU PROJESİ:

Yapılan Yatırım Miktarı 41.500 TL
Verilen Hibe Miktarı (%20) 8.300 TL
Kullandırılan Kredi Miktarı 33.200 TL
Kredi Geri Ödeme Süresi 5 Yıl Vadeli Olarak Yılda Bir Geri Ödemeli (12 ay ödemesiz)
Kalan Miktara Uygulanan Kredi Faiz Oranı FAİZSİZ
Proje Yılı 2022 yılı için geçerli
Desteğin Kapsamı Hayvan Bedeli, Yem Bedeli, İlk Yıl İçin Sigorta Bedeli, Ahır Tadilatı
Projenin Kapasitesi 30 + 1 (Küçükbaş 30 koyun 1 koç)
blank

Süt-Koyunculuğu-Projesi

BESİ KOYUNCULUĞU PROJESİ:

Yapılan Yatırım Miktarı 43.750.00 TL
Verilen Hibe Miktarı (%20) 8.750.00 TL
Kullandırılan Kredi Miktarı 35.000.00 TL
Kredi Geri Ödeme Süresi 5 Yıl Vadeli Olarak Yılda Bir Geri Ödemeli
Kalan Miktara Uygulanan Kredi Faiz Oranı FAİZSİZ
Proje Yılı 2022 yılı için geçerli
Desteğin Kapsamı Hayvan Bedeli, Ahır Tadilatı, İlk Sene İçin Sigorta Bedeli, Yem Bedeli
Projenin Kapasitesi 50 Küçükbaş Koyun
blank

Besi-Koyunculuğu-Projesi

MANDA YETİŞTİRİCİLİĞİ PROJESİ:

Yapılan Yatırım Miktarı 42.500.00 TL
Verilen Hibe Miktarı (%20) 8.500.00 TL
Kullandırılan Kredi Miktarı 34.000.00 TL
Kredi Geri Ödeme Süresi 5 Yıl Vadeli Senede Bir Geri Ödemeli (1 yıl ödemesiz)
Kalan Miktara Uygulanan Kredi Faiz Oranı FAİZSİZ
Proje Yılı 2022 yılı için geçerli
Desteğin Kapsamı Yem Bedeli, hayvan Bedeli, İlk Sene İçin Sigorta Bedeli
Projenin Kapasitesi 3 Büyükbaş
blank

Manda-Yetiştiriciliği-Projesi

PLASTİK SERA PROJESİ:

Yapılan Yatırım Miktarı 34.500.00 TL
Verilen Hibe Miktarı (%20) 6.900.00 TL
Kullandırılan Kredi Miktarı 27.600.00 TL
Kredi Geri Ödeme Süresi 5 Yıl Vadeli Olarak Yılda 1 Defa Ödemeli
Kalan Miktara Uygulanan Kredi Faiz Oranı FAİZSİZ
Proje Yılı 2022 yılı için geçerli
Desteğin Kapsamı Plastik Örtü Malzemeleri, Konstrüksüyon Malzemesi, Fide ve Gübreleme Bedeli, Damla Sulama Sistemi
Projenin Kapasitesi 500 m2
blank

Plastik-Sera-Projesi

ÇİLEK YETİŞTİRİCİLİĞİ PROJESİ:

Yapılan Yatırım Miktarı 15.000.00 TL
Verilen Hibe Miktarı (%20) 3.000.00 TL
Kullandırılan Kredi Miktarı 12.000.00 TL
Kredi Geri Ödeme Süresi 3 Yıl Vadeli Olarak Yılda 1 Defa Ödemeli
Kalan Miktara Uygulanan Kredi Faiz Oranı FAİZSİZ
Proje Yılı 2022 yılı için geçerli
Desteğin Kapsamı Malç Örtüsü, Fide Bedeli, Damlama Sulama Sistemi
Projenin Kapasitesi  Yılda 10.000 Kilogram
blank

Çilek-Yetiştiriciliği-Projesi

FENNİ ARICILIK PROJESİ:

Yapılan Yatırım Miktarı 21.250.00 TL
Verilen Hibe Miktarı (%20) 4.250.00 TL
Kullandırılan Kredi Miktarı 17.000.00 TL
Kredi Geri Ödeme Süresi 4 Yıl Vadeli Senede Bir Geri Ödemeli
Kalan Miktara Uygulanan Kredi Faiz Oranı FAİZSİZ
Proje Yılı 2022 yılı için geçerli
Desteğin Kapsamı Kovan Bedeli, Arı Bedeli, Arıcılık Malzemeleri
Projenin Kapasitesi 30 Kovan
blank

Fenni-Arıcılık-Projesi

KÜLTÜR MANYARCILIĞI PROJESİ:

Yapılan Yatırım Miktarı 33.500.00 TL
Verilen Hibe Miktarı (%20) 6.700.00 TL
Kullandırılan Kredi Miktarı 26.800.00 TL
Kredi Geri Ödeme Süresi 5 Yıl Vadeli Olarak Yılda 1 Defa Ödemeli
Kalan Miktara Uygulanan Kredi Faiz Oranı FAİZSİZ
Proje Yılı 2022 yılı için geçerli
Desteğin Kapsamı Kompost ve Gübre Bedeli, İnşaat Tadilatı, Havalandırma ve Sulama Ekipmanı, İnşaat Tadilatı
Projenin Kapasitesi  Yılda 13.080 Kilogram
blank

Kültür-Mantarcılığı-Projesi

TIBBİ VE AROMATİK BİTKİ YETİŞTİRİCİLİĞİ LAVANTA PROJESİ:

Yapılan Yatırım Miktarı 24.500.00 TL
Verilen Hibe Miktarı (%20) 4.900.00 TL
Kullandırılan Kredi Miktarı 19.600.00 TL
Kredi Geri Ödeme Süresi 3 Yıl Ödemesiz 3 Yılda 1 Taksit
Kalan Miktara Uygulanan Kredi Faiz Oranı FAİZSİZ
Proje Yılı 2022 yılı için geçerli
Desteğin Kapsamı Damlama Sulama, Toprak İşleme, Fide Bedeli, Çit Bedeli ve Gübre Bedeli
Projenin Kapasitesi 5 Dekar
blank

Tıbbi-ve-Aromatik-Bitki-Yetiştriciliği-Lavanta-Projesi

TIBBİ VE AROMATİK BİTKİ YETİŞTİRİCİLİĞİ MAVİ YEMİŞ, LİGARBA PROJESİ:

Yapılan Yatırım Miktarı 24.500.00 TL
Verilen Hibe Miktarı (%20) 4.900.00 TL
Kullandırılan Kredi Miktarı 19.600.00 TL
Kredi Geri Ödeme Süresi 4 Yıl Sonra 3 yılda 1 Taksit Ödemeli
Kalan Miktara Uygulanan Kredi Faiz Oranı FAİZSİZ
Proje Yılı 2022 yılı için geçerli
Desteğin Kapsamı Demir Çit Direği, Toprak işleme, Damlama Sulama, Fide Bedel, Gübre Bedeli
Projenin Kapasitesi 2 Dekor
blank

Tıbbi-ve-Aromatik-Bitki-Yetiştriciliği-Mavi-yemiş-Ligarba-Projesi

BAĞCILIK PROJESİ:

Yapılan Yatırım Miktarı 23.000 TL
Verilen Hibe Miktarı (%20) 4.600 TL
Kullandırılan Kredi Miktarı 18.400 TL
Kredi Geri Ödeme Süresi 3 Yıl Vadeli 4 Sene Ödemesiz
Kalan Miktara Uygulanan Kredi Faiz Oranı FAİZSİZ
Proje Yılı 2022 yılı için geçerli
Desteğin Kapsamı Kafes Tel Bedeli, Torak İşleme, Gübre Bedeli, Damlama Sulama, Fide bedeli
Projenin Kapasitesi 5 Dekor
blank

Bağcılık-Projesi

MİKRO KREDİ PROJESİ:

Yapılan Yatırım Miktarı 12.000.00 TL
Verilen Hibe Miktarı (%20) 2.400.00 TL
Kullandırılan Kredi Miktarı 9.600.00 TL
Kredi Geri Ödeme Süresi 3 Yılda 1 Taksit Ödemeli
Kalan Miktara Uygulanan Kredi Faiz Oranı FAİZSİZ
Proje Yılı 2022 yılı için geçerli
Desteğin Kapsamı Ev Hanımlarımıza Yönelik Gelir Getirici Faaliyetler İçin Girdi Bedeli
blank

Ev-Hanımlarına-Mikro-Kredi

MOTORLU TESTERE VE KORUYUCU GİYSİ PROJESİ:

Yapılan Yatırım Miktarı 9.000.00 TL
Verilen Hibe Miktarı (%20) 1.800.00 TL
Kullandırılan Kredi Miktarı 7.200.00 TL
Kredi Geri Ödeme Süresi 3 Yılda 1 Taksit Ödemeli
Kalan Miktara Uygulanan Kredi Faiz Oranı FAİZSİZ
Proje Yılı 2022 yılı için geçerli
Desteğin Kapsamı Motorlu Testere ve Koruyucu Giysi
Projenin Kapasitesi Her Ay Olmak Üzere 300 m2
blank

Motorlu-Testere-ve-Koruyucu-Giysi

TRAKTÖR PROJESİ:

Yapılan Yatırım Miktarı 130.000 TL
Verilen Hibe Miktarı (%20) 26.000 TL
Kullandırılan Kredi Miktarı 104.000 TL
Kredi Geri Ödeme Süresi 7 Yıl vadeli 4 sene ödemesiz
Kalan Miktara Uygulanan Kredi Faiz Oranı FAİZSİZ
Proje Yılı 2022 yılı için geçerli
Desteğin Kapsamı Sadece Traktör
blank

Traktör-Projesi

ORKÖY PV PROJELERİ: ORKÖY orman köylerimizde yaşayan vatandaşlarımız için, köylerinde güneş enerjisinden elektrik üretimi için de bir çok destek ve hibe vermektedir.

blank

ORKÖY-PV-Projeleri

Hatta sürdürebilir finans mekanizması projesi kapsamında  KONYA ilimizde ki ILGIN ilçesinde bulunan Gökbudak  mahallesi ve AFYONKARAHİSAR ilimizdeki ŞUHUT ilçesinde bulunan Kulak Köyünün sahaları pilot olarak seçilerek 100 kWP kapasiteye sahip olan 2 tesisin kurulumu tamamlanarak elektrik kullanımı başlanmış olmaktadır.

blank

ORKÖY-PV-Projeleri-2

Resim de de görmüş olduğunuz üzere güneş enerjisinden elektrik üretimi, orman köylülerimizin evlerinin çatılarına kurularak 2022 yılın da da bu şekilde devam edecektir. Şuana kadar 19 İlimizde 255 köylülerimizin evlerinin çatılarına elektrik panellerinin kurulumu yapılmıştır. Önümüzdeki yıllar içerisinde bu sisteme ORKÖY destek vererek devamlılığı sürdürülecektir.

blank

Yozgat-Çekerek

Evet arkadaşların ORKÖY’ ün vermiş olduğu destek ve hibeleri tamamıyla sizlere aktardık. Bizlere sormak istediğiniz sorularınız varsa eğer aşağıda bulunan yorumlar kısmında paylaşım yaparsanız. Sizlere en kısa süre içerisinde dönüş sağlamış oluruz.😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın