Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Online İnternet Üzerinden İş Kurma Nasıl Yapılır?

Online İnternet Üzerinden İş Kurma Nasıl Yapılır?

Vergisiz yada vergiye tabi bir şekilde İnternet üzerinden online olarak satış sistemi işi kurabilirsiniz. Evinizin bir odasını veya bodrumunuzu depo şeklinde kullanarak harika iş fikrilerine hayat verebilirsiniz. Kendi işinizi e-ticaret üzerinden nasıl kurulacağınızı sizlere yasal prosedürler göz önüne alarak yol gösterdim. Ayrı bir şekilde vergisiz bir şekilde satış yapabilmeniz için de izlemeniz gereken yolu bahsettiğimi de bilmenizi istiyorum. Çok kısa sürede para kazandıracak işler üzerine kuracağınız online satışlar için son olarak da hiç bir iş fikrine sahip olmayanlara en az 10 tane trend olmuş iş modellerini den listeledim.

Neler Var?

Evde Online Olarak İş Kurma Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Evinizde vergiye tabi olarak yada vergisiz bir şekilde kendi işinizi kurabilirsiniz. Dolayısıyla İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmak için illa dükkan tutmanıza hiç lüzum yoktur. Vergili yada vergisiz olarak nasıl kendi işinizi online satış sistemleri üzerinden kurmaya geçmeden önce ancak ufak bir kaç hatırlatma yapmak istiyorum. Bunlar ise şunlardır.

 1. Devletimiz yapılan bütün ticari kazançları takip edilebilir bir banka hesabı üzerinden sağlanması durumunda muhakkak er yada geç belirlemiş olduğu %18 KDV ve varsa stopaj bedelini alacağını bilmenizi isterim.
 2. Vergisiz olarak yine nasıl iş kurulabileceğinizdeki yolu takip ederek iş kuranların olası yaşamış oldukları cezai işlemlerinden kesinlikle sitemiz mesul tutulamaz.
 3. Vergisiz olarak kurulacak olan işler üzerinden özellikle Trendyol veya Hespiburada gibi İnternet alış veriş sitelerinin fatura kesilmediğinden dolayı faaliyet izni vermediğini bilmenizi istiyorum.

Evde herhangi bir iş fikri için online e-ticaret sistemi kuracaklar için şimdi seçmiş olacakları bu iki ayrı yolun artıkları ve eksileriyle nasıl işlevsel hale gelebileceklerine geçebiliriz.

Vergisiz Olarak İş Nasıl Kurulur? (Online Satış Dahil)

Daha çok sermaye sıkıntısı olanlar vergisiz olarak iş kurma yolunu seçmektedirler. Aslında ben sermaye sıkıntısı çekenler için 5 Kuruş Sermayem Yok Sermayesiz Parasız İş Nasıl Kurarım? da hazine desteklerinden bahsetmiştim. Her neyse, paylaşmış olduğum bu içeriğe rağmen halen vergisiz olarak iş kurmak istiyorsanız bunu kesinlikle bir dükkan tutmadan yapmanız gerekir. Çünkü, tutacağınız herhangi bir dükkanı er yada geç belediye zabıtaları kapısını çalacaklardır. Böylece hem belediyeden ruhsatsız iş yeri çalıştırmadan hem de vergi dairesinden usulsüz para kazanmaktan ötürü ceza yiyebilirsiniz. Peki, dükkan tutmadan online olarak satış işin de bu cezalardan kaça bilir misiniz?

Cevap: Herhangi bir iş yeri tutmadığınız için belediye den kesinlikle herhangi bir cezai işleme maruz kalmazsınız. Ancak, olası bir şekilde ürettiğiniz yada perakende olarak satışını yaptığınız ürün için alacağınız bir şikayetle vergi dairesinden cezai işlemle karşılaşa bilirsiniz.

Bundan dolayı sizlere vergisiz bir şekilde iş kurmanızı kesinlikle önermiyoruz. Ayrıca, vergisiz olarak kuracağınız iş için online satış yapabilme imkanını da sizlere sadece İnstagram ve facebook gibi sosyal ağların sağladığını hatırlatmak isterim. Çünkü, ticari faaliyet için kurulan diğer Trendyol yada Hespiburada gibi İnternet siteleri satış yapabilmeniz için vergi numaranızı sisteme girmenizi şart koşar! Peki, GİB yasalarına uygun bir şekilde evde dükkan açmadan iş nasıl kurabilirsiniz.

Dükkan Açmadan Yasalara Uygun İş Nasıl Kurulur?

Yasalara uygun bir şekilde iş kurmak için kesinlikle dükkan açmak zorunda değilsiniz. Özellikle online satış yapacakların dükkan tutmalarına hiç gerek yoktur. Dükkan açmadan yasalara uygun bir şekilde İnternet üzerinden online satış işi yapabilirsiniz. Dükkan açmadan kuracağınız işin size tek eksisi ise özellikle KOSGEB desteklerinden yararlanamamak olmaktadır. Şayet online satış yaparak para kazanmak için KOSGEB’den hibe almak istiyorsanız mutlaka o zaman KOSGEB İnternet Sitesi e-Ticaret İle Ürün Satma Desteği içeriğime bir göz atmalısınız. Böyle bir amacınız yoksa yapmamız gereken ise kaba bir şekilde sırasıyla şu şekildedir.

 1. Online olarak satışını yapacağınız doğru ürün gurubunu bulunuz. (Seçim yapmakta zorlananlar için alt başlıkta sizlere harika 10 tane online iş fikrini paylaştığımı bilmenizi istiyorum)
 2. Ürünlerin tanıtımı yapmak için önceden bilgisayarınıza kategorilere göre modellere ait görselleri yükleyiniz.
 3. Evinizi iş yeri olarak göstererek vergi mükellefi olunuz. Sizlere bunun için önereceğim yol ise kesinlikle https://mukellef.co/sahis-sirketi adresini öneririm. Böylece sadece 10 dakika içerisinde aşağıdaki evrakları tanzim ederek kendi şahıs şirketinizi kurabilirsiniz.
  1. Kimlik belgenizin ön ve arka yüzü fotoğrafı
  2. Eviniz size ait ise tapu fotokopisi değilse kira kontratı

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra benim sizlere tavsiyem kesinlikle ürünleriniz için şahsi bir İnternet sitesi kurmanız değildir. Onun yerine mutlaka Trendyol, Hepsiburada yada Gittigidiyor gibi İnternet alış veriş siteleriyle anlaşmanızdır. Bunun size sağladığı avantajlar ise şunlar olacaktır.

 1. e-Ticaret sistemine sahip bir İnternet sitesi için harcama yapmak zorunda kalmayacaksınız.
 2. Müşteri edinmek için reklam yada SEO için harcamaları yapmazsınız
 3. Uygun fiyatlara ürünlerinizi kargo ile gönderirsiniz
 4. Herhangi bir banka ile sanal post anlaşması yapmak zorunda kalmazsınız

Bu ve daha bir çok ayrıcalıktan yararlanmak için gelin siz beni dinleyin işinizi yasalara uygun bir şekilde inşa edin. Az aksın temiz aksın! diyorsanız şimdi gelelim bu satışları yapmak için neler yapmamız gerektiğine.

Evde Bilgisayar Başında İş İmkanı! Satış Yapma..

Şayet evde bilgisayar üzerinden para kazanmak için editörlük yapmayacaksanız satış yapmaktan başka pek bir alternatifinizin olmadığını bilmenizi isterim. Bu nedenle evde bilgisayar başında iş imkanı olarak satışı seçenler için izlemeleri gereken yolun ne olduğundan bahsetmek istiyorum. Pazarlama için ürün tedarikinde bulunan ve şahıs şirketini kuran girişimcilere para kazanmak için yukarıda Trendyol ve bir kaç online İnternet satış sitesini önermiştim. Bunların içinde benimde favorim olan Trendyol seçiminde bulunanlar ürünleri satmak için şu adımları sırasıyla yerine getirmeleri yeterlidir.

 1. İlk önce https://partner.trendyol.com/onboarding/satici-formu burada yer tedarikçi başvuru formunu dolduralım.
 2. Başvuru formunuzun onay almasını bekleyin. (Bu süreç 2 aya kadar bulabilmektedir.)
 3. 1200*1800 piksele sahip ürünlerinizi kategorilere göre sınıflandırarak oluşturunuz.

Bu basit 3 adımdan sonra evde bilgisayar başında ürünleri sisteme girerek ve satışını kolayca yaparak para kazanmaya başlaya bilirsiniz. Trendyol üzerinden ürün satarak nasıl para kazanacağımıza da değindikten sonra sıra sizlerin ilgilisini çekeceğim bir başlığa geçmek istiyorum. Bu ise çok kısa sürede hızlı para kazandıran yılın trend online iş fikirlerinin neler olduğunadır.

blank

Çok Kısa Sürede Para Kazandıran Online e-Ticaret İş Fikirleri

Online olarak iş kuracaklara bir diğer önerim ise iş fikirlerinin son derece iyi bir seçmiş olmalarıdır. Kendi İşimi Kurmak İstiyorum (Param, Fikrim Yok! Ne Yapabilirim?) de aslında bir çok iş için harika tüyolar verdim. Ama bunların bir çoğu online e-ticaret iş fikrilerine sahip olmadığı için ayrıca bu iş modellerini de burada listelemek istiyorum. Çok kısa sürede para kazanmak isteyenler için bundan dolayı ayrı bir liste daha yaptım. Buna göre sizler için google ADS üzerinden yapmış olduğun bu yılın en trend olmuş online iş modelleri ise şunlardır.

 1. Kadın iç ve giyim
 2. Kadın aksesuar (çanta, cüzdan, kemer vb.)
 3. Kadın ayakkabı, bot, terli vb.
 4. Erkek giyim (kot, mont, takım elbise, tek ceket)
 5. Erkek ayakkabı, bot
 6. Çocuk iç ve dış giyim
 7. Çocuk ayakkabı
 8. Ev aksesuar eşyaları
 9. Elektrikli ev aletleri
 10. Organik doğal ev ürünleri (pekmez, salça, bulgur vb.)

Sizler için belirlemiş olduğum bu harika 10 iş fikri üzerinden online işinizi hemen kura bilirsiniz. Kurulum öncesi ve sonrasında destek almak istiyorsanız bizlere buradan hiç çekinmeden sorularınızı iletebilirsiniz.

 

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın