Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ön Onaylı Kredi Nedir? Ne Anlama Gelir? Kesin Çıkar mı?

Ön Onaylı Kredi Nedir? Ne Anlama Gelir? Kesin Çıkar mı?

Hayat şartlarından dolayı bir çoğumuz bankalara kredi için gitmekteyiz. Şayet sizlerde bireysel tüketici kredisine ihtiyaç duyuyorsanız. Kullanmış olduğunuz bankanın internet bankacılığına veya cep telefonunuza ön onaylı krediniz hazır bildirisi geldiyse eğer sizi şimdiden tebrik ettiğimi bilin. Neden mi? Kefilsiz, imzasız ve hatta banka şubesine dahi gitmeden bireysel tüketici krediniz hazır sizi bekliyordur. Tabi şunu da bilin ki ön onaylı krediniz hazır diye bekleniyorsunuz. Bunu banka mevduat hesabınız da görmeniz hiç bir işlem yapmayacağınıza gerek yok anlamına da gelmediğini de bilin. Peki ya bu durumda ön onaylı hazır kredinizi nasıl kullanabilirsiniz? Bu sorunun cevabına geçmeden ilk olarak yukarıda da bahsettiğim üzere 3 sorunun yanıtı cevabına yer vermek istiyorum.

Neler Var?

Adınıza Ön Onaylı Hazır Kredi Nedir?

Adınıza ön onaylı hazır kredi nedir? Bu konuda ilk olarak ön onaylı kredi başvurusu nasıl yapılacağına geçmeden önce bu sorunun cevabını bilmeniz gerekmektedir. Bu sonunuzun cevabını da öğrendikten sonra eğer ki krediye de ihtiyacınız yoksa eğer kaç günde nasıl iptal olur? Bu sorununda yanıtını bilmeniz de fayda olacaktır diye düşünüyorum. Sizlere sunulan bu fırsatı iş işten geçtikten sonra kaçırmış olabilirsiniz. Gelin şimdi ilk olarak adınıza ön onaylı hazır kredi nedir? Bu sorunuzun cevabı ile başlayalım.

Her hangi bir bankadan bireysel yani tüketici, araç yada konut kredisi çekmek istediğinizde atmanız gereken ilk adım başvuruda bulunmak olacaktır. Başvuru için herhangi bir bankaya gittiğinizde ise ister gelir belgeniz olsun, isterse de gelir belgesiz olsun bu aşamada sizlerden muhakkak sizin T.C. kimlik numaranız istenmiş olacaktır. Bunu isteme sebebine gelecek olursak, bankanın sistemleri üzerinden bakmış olduğu Findeks KKB Notunuz + Kredi Kullanım Limitinizin sorgulamasının yapılacak olmasıdır. Bu iki sorgulama sonrasında istemiş olduğunuz krediniz ya onay alır. Yada olumsuz dönüş yapılarak almaya bilir.

Fakat ön onaylı krediniz bulunuyorsa eğer hiç bu sorgulama işlemine tabi tutulmadan adınıza tanımlanmış olan kredinizi çekme işlemlerine direk geçebilirsiniz. Buna göre kısaca açıklayacak olursak eğer ön onaylı kredi demek, size özel olarak tanımlanmış hazır krediniz bulunuyor anlamına gelmektedir. Şuan günümüzde size özel olarak tanımlanmış olan bu kredi sadece Bireysel Tüketici kredilerini kapsadığını da bilmenizi isterim. EE tabi haliyle araç yada konut kredisi için ön onaylı kredinizin olmadığını da bilin. Ön onaylı hazır kredinin ne anlama geldiğini öğrendiğimize göre şimdi geçelim adınıza tanımlanmış olan bu kredi kaç gün bekler? İptal edilir mi? Edilirse eğer ne kadar süre sonra iptal edilir? Bu sorularımızın cevaplarını görelim.

Ön Onaylı Kredi İptal Olur Mu? Olursa Kaç Gün Sonra Neden İptal Olur?

Ön onaylı kesin kredi iptal olur mu? Olursa kaç gün sonra neden iptal olur? Sıra geldi en çok merak edilen bu iki sorunun cevabını vermeye. Sizlere yukarıda da açıkladığım gibi şayet krediye ihtiyacınız varsa eğer bu iki merak edilen sorunun cevabını bilmenizde yarar var. neden mi? Sizlere tanınmış olan bu avantajdan yararlanmayı düşündüğünüzde çok geç kalmış olabilirsiniz. Diyelim ki, sizin şahsi adınıza ön onaylı bir kredi çıktı. Fakat siz bunu fark edene kadar epey bir süre geçti. Bu durum zarfında ne olur? Ön onaylı kredi ne zaman iptal olacağını belirleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler ise şu şekildedir.

 1. Size yani adınıza tanımlanmış ön onaylı kredinin faiz oranlarında bankanın değişikliğe gitmiş olması.
 2. Ön onaylı krediniz çıktı. Aktifsiniz fakat bu süre zarfında Findeks KKB notunuzun düşmüş olması. Neden düşer diye merak edenler Findeks KKB Kredi Notunu Neler Düşürür? İşte Sebepler! hepsi burada!
 3. Ön onaylı krediniz kapsamında adınıza tanımlanan bu miktarı, herhangi başka bir bankadan çekmeniz durumunda.
 4. Bankanın kredi kullandırma kapsamı altındaki kampanyalarının bitmiş olması.

halinde adınıza çıkan ön onaylı krediniz iptal olmuş olabilir.  Kaç gün sonra iptal olur diye merak eden arkadaşlarımız. Adınıza çıkmış olan ön onaylı kredinin tüm bu iptal nedenlerinin ne kadar süreceğini bilemediğimiz için kaç günden sonra iptal olacağını net olarak sizlere söylememiz doğru olmayacağını düşünüyorum. Fakat emin olun ki ön onaylı kredinin neden iptal olacağının tüm sebepleri tamamen bunlardan ibaret olmaktadır.

Adıma Çıkmış Ön Onaylı Kredi Bulunuyor Mu? Sorgulama Yapıp

Nasıl Öğrenebilirim?

Adıma çıkmış ön onaylı kredi bulunuyor mu? Nasıl sorgulama yapıp öğrenebilirim? diye merak edenler için bu konuda sizlere tam 6 tane yol göstereceğim. Göstereceğim bu yolların için de en basit ve kolay olanını ise, hesabınız olan tüm bankalar için ise e-Devlet üzerinden olanıdır. Ben e-devlet kullanmıyorum. Adıma çıkmış olan ön onaylı hazır bireysel tüketici kredinin olup olmadığının öğrenmenin diğer yolları nelerdir? dediğinizde hemen cevaplayalım.

 1. Mevduat hesabınızın bulunduğu bankanın müşteri temsilcisini arayarak öğrenebilirsiniz.
 2. Yine mevduat hesabınızın vadeli yada vadesiz bulunduğu banka şubesine giderek ”Bireysel Müşteriler” departmanından sadece T.C. kimlik numaranız ile bilgi alabilirsiniz.
 3. Eğer ATM den kart ile işlem yapıyorsanız, ana ekran üzerinde adınıza ön onaylı kredinizin olup olmadığının bildirimini görmeniz mümkündür.
 4. Kullanmakta olduğunuz bankanın  sisteminde kayıtlı iletişim adreslerinden yani SMS yada e-posta gibi bildirim geldiğinde öğrenmeniz mümkün olabilir.
 5. Kullanmakta olduğunuz aktif olan internet bankacılığınız dan öğrenebilirsiniz.
 6. Sesli olarak bankadan gelen mesajlarla da adınıza hazır ön onaylı kredi olup olmadığını hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Evet arkadaşlar gördüğünüz üzere adınıza ön onaylı bireysel tüketici kredisi olup olmadığını öğrenmenin yolları bu şekilde olmaktadır.

Adınıza onaylı kesin alabileceğiniz kredinizin olup olmadığını öğrenmenin en basit yolu bana kalırsa en başta dediğim gibi e-Devlet üzerinden öğrenmektir arkadaşlar. Peki ya bunu e-Devlet üzerinden nasıl öğrenebileceğiz? Haydi gelin şimdi görsellerle en pratiğini görelim.

Tüm Bankalara Ait Adınıza Kesin Onaylı Kredi Var Mı? e-Devlet Üzerinden Öğrenebilirsiniz!

Benim gibi bankalarda birden fazla vadesiz mevduat hesabınız bulunuyor olabilir. Be sebeple de hangi bankanın size ön onaylı kredi verdiğini öğrenmeniz biraz zaman alabilmektedir. Bunun için en iyi çözüm ne derseniz? Bana kalırsa tek bir ekran üzerinde toplu halde hangi bankaların sizlere ön onaylı kredi verdiğini görebilmek daha sağlıklı olanıdır. Tabi bu imkanı sadece e-Devlet sağlamaktadır. Peki ya e-Devlet üzerinden tüm bankaların adınıza tanımlı ön onaylı kredi verip vermediğini nasıl öğrenebilirsiniz? Şimdi sırası ile uygulamanız gereken adımlara geçebiliriz. Hatta sadece bununla kalmayıp konu ile alakalı olan videomuzdan da bilgi alabilirsiniz.

 1. Adınıza ön onaylı kredi olup, olmadığını e-Devlet üzerinden görmeniz için ilk olarak bu sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. e-Devlet sistemine giriş yapmak için de size özel bir e-Devlet şifresi olması gerektiğini umarım biliyorsunuzdur? Şayet adınıza ait olan bir e-Devlet şifreniz yoksa PTT Gitmeden İnternet’ten Bedava İlk Defa e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır? tüm bilgileri bu bağlantıda paylaştım. Bağlantıyı kullanarak bedavaya üstelik zaman harcamadan kolaylık ile e-Devlet şifresini alabilirsiniz. Eğer bir e- Devlet şifreniz hali hazırda bulunuyorsa da o zaman 2. adıma geçebilirsiniz.
 2. Şimdi buraya bırakacağım bağlantıya https://www.turkiye.gov.tr/turkiye-bankalar-birligi-risk-merkezi-raporu-basvurusu tıklayalım. Eğer ki daha önce e-Devlet sistemine giriş yapmadıysanız ”Kimliği Şimdi Doğrula” demeniz gerekecek.blank
 3. Karşınıza çıkan ekran üzerinde bulunan ”T.C. Kimlik Numaranız” ve ”e-Devlet Şifreniz” ile girişi yapalım.blank
 4. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan ”+ Yeni Başvuru” butonuna tıklayalım.blank
 5. Bu aşamada karşınıza ”T.C. Kimlik ve İsim Soy İsim İle İletişim Telefon Numarası” bölümü çıkmış olacak. Bunların en alt kısmında yer alan ”BAŞVUR” bağlantısına giriş yapalım.blank
 6. Şimdi ekranda ”Başvurunuz Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’ne başarıyla iletilmiştir. Raporunuz hazırlandığında SMS ile bilgilendirme yapılacaktır. Sonrasında “Başvuru Bilgileriniz” sayfasından raporunuza erişebilirsiniz.” diye bir bildiri gelmiş olacaktır. Bu bildirim arkasından anında kullanmış olduğunuz aktif iletişim numaranıza bir SMS almış olacaksınız. Bu uyarıyı almış olduğunuz sayfa üzerinde bulunan ”Başvuru Bilgileriniz” butonuna tıklayalım.blank
 7. Açılan sayfayı biraz aşağıya doğru indirelim. Orada bulunan ”Raporu Görüntüle” sekmesine basalım.blank
 8. Aktif kullanmış olduğunuz cep telefonunuza gelen şifreyi ve resimdeki güvenlik kodunu istenilen yerlere doğru bir şekilde girelim. Arkasından ”Raporu Görüntüle” diyelim.blank
 9. Açılan dokümanı görmek için SMS ile gelen şifreyi girmeniz gerekecek uyarısına ”Tamam” dememiz gerekecek.blank
 10. Doküman koru şifresi olan yine aktifte bulunan cep telefonunuza önceden gelen şifreyi girmelisiniz. Arkasından ”Gönder” diyelim.blank
 11. Evet arkadaşlar şimdi sabırla geldik en güzel yere artık açılan PDF sayfasında sadece adınıza onaylı kredileri görmekle kalmış olmayacaksınız. Beraberinde tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı tek bir ekranda PDF olarak görüyor olacaksınız. Örnek verecek olursak; Benim şuan kredili mevduat hesabım 25.000 TL olarak gözükmektedir. Şayet bana bu miktarda kredi veren varsa eğer ön onaylı kredilerim ise aşağıdaki sayfalar da yer almış olacaktır.blank
 12. Ben şuan mesela sayfayı aşağı doğru indirmeye başladığımda Denizbank bana ön onaylı olarak 10.000 TL kredi hazırlamış olduğunu görüyorum.blank

Adınıza hazır ön onaylı tüm kredileri bu yolu izlemeniz hakinde görmeniz mümkün olmaktadır. Tabi yine birde bunun haricinde adınıza ön onaylı kredileri görebilmek adına farklı bir pratik yol daha bulunmaktadır. bu yol mevduat hesabınızın olduğu bankanın internet bankacığından geçmektedir. Evet şimdi bunu nasıl yapacağımıza gelecek olursak, bunu da yine sizler için alt başlıkta görselleri ile anlattım arkadaşlar.

Akbank Garanti BBVA Ön Onaylı Kredi Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Akbank Garanti BBV internet bankacılığı üzerinden ön onaylı hazır kredinizin olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Hatta bu sistem sadece tek bu bankalar ile sınırlı kalmamakla birlikte diğer bankalar içinde  sorgulama yöntemi aynı olmaktadır. Sorgulama işlemi için yukarıda bahsetmiş olduğum aşamaları e-Devlet üzerinden tercih etmiyorsanız. Bankalar üzerinden tercihinizi yapabilirsiniz. Bunun içinde atmanız gereken adımları sırası ile aşağıda sizler için paylaşacağım.

Kolay ve hızlı bir şekilde internet bankacılığı kullanarak adınıza ön onaylı krediniz var mı? Öğrenebilirsiniz. İşte şimdi geldik internet bankacılığı üzerinden kolaylıkla hiç zaman harcamadan nasıl öğreneceğinize.

 1. İlk olarak kullanmakta olduğunuz mevduat hesabınızın bulunduğu bankaya ait bir internet bankacılığı hesabınızın olması gerekmektedir. Yoksa da eğer bu hesabı ister banka şubesine giderek açabilirsiniz. İsterseniz de şubesiz olarak kimlik bilgileriniz ve NFT özelliği olan aktif kullandığınız cep telefonunuzla açabilirsiniz.  Sizlere şimdi Akbank üzerinden ön onaylı hazır krediniz var mı? Bu sorunuzu cevaplayacağımdan dolayı Akbank internet bankacılığı şubeye gitmeden nasıl açılacağını buraya tıklayarak videom sayesinde öğrenebilirsiniz. Şunu da hatırlatmak istiyorum neredeyse diğer tüm bankalar için şubesiz hesap açma işlemi aynı olmaktadır.
 2. Kullanmakta olduğunuz NFT özelliği olan telefonunuza internet bankacılığı uygulamasını indirmenizi öneririm.
  •  Android kullanıcıları için Akbank direkt uygulamasını buradan indirebilirsiniz.
  • IOS kullanıcıları ise uygulamayı buradan indirebilirler.
 3. Sizlere özel oluşturulmuş olan ”Akbank Direkt İnternet Bankacılığı” hesabınıza giriş yapalım.blank
 4. Giriş yaptıktan sonra bu aşamada direk ana sayfaya girmiş olacağız. Ekranı şimdi biraz aşağıda doğru indirmemiz gerekecek.blank

Evet değerli arkadaşları resimde sizin de görmüş olduğunuz üzere Akbank banka ön onaylı hazır 37.500 TL ihtiyaç kredimi benim onaylamış. Aslına bakılırsa e-Devlet kredi risk raporu üzerinde bu kredi gözükmedi. Arkadaşlar bu nedenle sakın e-Devlet Risk Raporu sayfasında adıma ön onaylı kredi yok diye karamsarlığa düşmüş olmayın. Sizlerde benim gibi mevduat hesabınızın olduğu bankaların internet bankacılığına giriş yaparak kontrol edin derim. En büyük örneğini sizler benim üzerimden görmüş olduğunuzu düşünüyorum.

Adıma Ön Onaylı Akbank Kredi Nasıl Kullanılır?

Geçmiş dönemlerde Akbank tarafından adıma ön onaylı kredi başvurusunda bizzat kendim bulundum. Adınıza ön onaylı kredi başvurusu yapmak için banka şubesine gitmenize gerek yoktur. Hatta, adınıza hazır ön onaylı kredi başvurusunda bulunmak için herhangi bir evrak tamamlamanıza dahi gerek duyulmamaktadır. Yapmanız gereken sadece bir kaç vereceğiniz onay olmaktadır. Sonrasında ise anında adınıza ön onaylı kredi başvursun da buluna bileceksiniz. Peki ya ön onaylı kredi başvurusunda bulunmak için yapmamız gerekenler nelerdir? Sadece 3 dakikanızı ayırarak adınıza olan ön onaylı kredi başvurusunu nasıl yapacağınıza sıra geldi.

 1. Kullanmakta olduğunuz ”Akbank İnternet Bankacılığına” giriş yapalım.
 2. Aşağıdaki resim üzerinde de görmüş olduğunuz gibi ön onaylı krediniz hazır bölümünün altında bulunan ”Şimdi Başvur” butonuna tıklayın.

Sonrasında ise adınıza ön onaylı kredinizin geri ödeme planını oluşturarak başvur demeniz gerekecektir. Peki ya tüm bu işlemleri yaptık diyelim. Hemen ön onaylı kredimiz anında mevduat hesabımıza geçecek mi? diye ben gibi merak ediyorsanız? Cevabım maalesef ki hayır olmaktadır. Neden mi?

Yapmış olduğumuz bu başvuru sonrasında sizlere bir de ön onaylı kredi başvurusunda bulunduğunuz banka tarafından aranacaksınız. Sizleri arayan müşteri temsilcileri birde sesli onayınızı almış olacaktır. Bu yüzden sakın ön onaylı kredi başvurusunda bulundum. Fakat hesabıma geçmedi diye kesinlikle endişeye girmeyin. Müşteri temsilcisi tarafından arandıktan sonra, sizde sesli onay vermeniz durumda, yaklaşık bir kaç dakika içinde mevduat hesabınızda ön onaylı krediniz görünmüş olacaktır.

Adıma Kesin Ön Onaylı Kredi Çıkar Mı? Bankaya Gitmeden Hesaba Para Aktarma Yapılır Mı?

Banka şubesine gitmeden hesaba para aktarmanın en kolay yolu adınıza hazır ön onaylı kredi başvurusunda bulunmak olacaktır. Peki ama adıma kesin ön onaylı bu kredi çıkar mı? Hemen yanıtlayalım. Şayet başvuru yapmak için elinizi çabuk tutarsanız EVET diye cevap verebilirim. Fakat bu faiz oranların sürekli kırılgan olduğu zamanlara denk gelirseniz HAYIR diyebilirim. Bu sebeplerden dolayı da kesin ön onaylı kredi çıkar mı? Sorusuna net bir cevap verecek olursak. İlk bir kaç gün içerisinde bu kredinin tanımlandığı zaman başvuru yapmanız halinde kesin çıkar diyebilirim. Hemen ardında da anlaşıldığı üzere zaten krediniz için siz başvuru yapmadan önce banka tarafından onay almış olacaktır. Kredi kullanabilmeniz için gerekli görülen şartlar şu şekilde olmaktadır.

 1. İlk önce tabi ki aylık geliriniz.
 2. İkinci olarak Findeks KKB notunuz.
 3. Son olarak ise kredi kullanım limitiniz olmaktadır.

Hali ile baktığımızda banka tarafından tüm bunlar değerlendirilmiş oluyor. Bana sorarsanız şayet bu nedenle bankaya gitmeden kredi kullanmak istiyorsanız? Elinizi çabuk tutun ve hemen başvuruda bulunun derim.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın