Moda Evi ve Terzi Açmak İsteyenlere Örnek İş Planı Projesi

Moda Evi ve Terzi Açmak İsteyenlere Örnek İş Planı Projesi
14 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 4.293 kez okundu.
Devlet destekleri ile terzi yada gelinlik imalat atölyesi veya giyim ile moda evi açmak isteyen özellik ile ev hanımları için KOSGEB desteklerinin neler olduğunu iş planı projesi ile birlikte sergiledik. Ayrıca sektöre ait NACE kodlarını ve başvuru şartlarının neler olduğunu da kadın girişimcilerimiz için sırası ile birlikte sitemizde yer verdik.

Terzi Dükkanı Açmak İsteyenlere Devlet Destekleri Nedir ?

Giyim üzerine iş yeri açmak isteyen erkek ve kadın girişimcilerimizin tümü KOSGEB tarafından istenilen şartları sağlaması durumda hibe almaya hak sahibi olurlar. Türkiye’nin her neresinde olur iseniz olun gelinlik imalatı dahil olmak üzere terci dükkanı gibi moda evi açacak olur iseniz olun KOSGEB sizleri aşağıdaki NACE kodu ile ” Yeni Girişimcilik Destek ” programına dahil etmektedir.

C-İMALAT

 • 14- Giyim eşyalarının imatı
 • 14.1 Kürk hariç olmak üzere her türlü giyim eşyası imalatı

KOSGEB desteklenen sektörler de ki bu mevcut NACE kodu ile tüm yeni girişimciler aşağıdaki şartları sağlaması ile birlikte destek programından yararlanabilirler.

Moda Evi Dahil Giyim Üzerine Destek Alma Şartları Nedir ?

Moda evi üzerine iş fikrine sahip olan tüm girişimcilerimiz için oluşturulan ” Yeni Girişimcilik Destek Programı ” başvuru şartları şu şekildedir.

 1. Öncelik ile girişimcimizin T.C. vatandaşı olması gerekir.
 2. Girişimcinin daha önce KOSGEB’den hibe almamış olması istenilir.
 3. En az 18 yaşında olması gerekir, üst yaş sınırı kısıtlaması yoktur.
 4. Yüz kızartıcı suçlarda yer almaması gerekmektedir.
 5. Son olarak ise ” Girişimcilik Sertifikası ” sahibi olmalıdır.

Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır ?

Belirtilen şartları taşıyor iseniz girişimcilik sertifikası almak biraz zaman harcamak ile kolaylık ile elde edilebilecek bir belgedir. Belgenin temini için bir çok devlet kurumu seferber olmuş hiç bir ücret almadığı gibi İŞ-KUR kaydı olanlara günlük yevmiye dahil çoğu zaman verilmektedir. Eğitimleri veren kurumlar şunlardır.

 1. İŞ-KUR ( sadece kendisine kayıtlı olanlar için düzenler )
 2. Belediyeler
 3. Üniversiteler
 4. Meslek odaları
gibi kurumlardır. Tüm bu kurumlar eğitimlerin finansmanının KOSGEB den temin ettiği gibi kursların tarhi ve yer planlamasını da KOSGEB tarafından sağlamaktadır. Tüm kurumlara ait güncel eğitim tarihlerinin yer aldığı tek adres http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste sitesidir. Bu adrese girerek istediğiniz il seçimi sonrasında size uygun olan bir tarih deki eğitimler için başvuruda bulunabilirsiniz. Eğitimleri katılmak için İŞ-KUR haricinde ki kursların tamamı için çalışıyor olabilirsiniz.

Moda Evi veya Terzi Giyim Atölyesi Destek Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Moda Evi İş Planı Projesi Örneği

Moda Evi İş Planı Projesi Örneği

Girişimcilik sertifikası aldı iseniz bence yolun %50 gibi büyük bir bölümünü tamamlamış sayılırsınız. Geriye kalan ise şimdi başvuru işlemlerin gerektiği şekilde yapılması ve son olarak MODA yada terzi veya giyim evi için hazırladığınız iş planı projesini onaylatmak olacaktır. Başvuru formaların hepsi İnternet üzerinden sağlanmaktadır. Dolayı ile kendinize bir kullanıcı adı ve şifre işlemini KOSGEB e ilk kayıt başvurusu üzerinden yapmanız gerekir. Bunun için http://destek.kosgeb.gov.tr/Pages/KOSGEBFirstApplication.aspx adrese girerek ana sayfanın altından yolunuzu devam ederek şifrenizi oluşturmalısınız.

Daha sonra ise http://destek.kosgeb.gov.tr/ adrese girerek son menüden ” Yeni Girişimcilik Destek Programı ” başvurusu bağlantısı üzerinden diğer formları oluşturup çıktısını almanız yeterli olacaktır. Çıktısını aldığını evraklara açılış giderleriniz için alacağınız terzi dikiş makinesi dahil olmak üzere tüm aletlerin tekliflerini iliştirerek kendi biriminize elden teslim etmelisin. Şayet evraklarınız toplanan kurul tarafından eksiksiz ve tam olarak kabul görülür ise size hazırladığınız dikim evi iş planı projenizin sunumu için bir gün verirler. O gün geldiğinde örneğini sizler ile de paylaştığımız dikim ve moda evi iş planı projesi üzerinde size göre değişikler yapmanız sanırım yeterli olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Lokanta Ev Yemekleri İş Planı Projesi Örneği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar
Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar

İnsanların acil ihtiyaçları ve ödemeleri için ilk başvurdukları kapı düşük faiz uygulayan bankalardır. Bankaların vermiş olduğu kredi kartları ve kredilerle...

Kapat