Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Mobil Sanal İddaa Bayilik Nasıl Alınır? Kazancı Teminatı Ne Kadar?

Mobil sanal iddaa bayiliği nasıl alınır? Aylık olarak net kazancı ne kadar? Franchise alacakların ne kadar bir teminatı gözden çıkarması gerekir? Hiç bir iş tecrübesi olmamasına rağmen bu işi kurmak isteyenlerin en çok merak ettiği 3 sorudur. Sormakta da çokta haklıdırlar.

Mobil Sanal İddaa Bayilik Nasıl Alınır? Kazancı Teminatı Ne Kadar?

Çünkü, 1. olarak nasıl iddaa bayiliği alacağınız bilmezseniz, bu işi kuramazsınız. 2. Yeterince bir sermaye sahip değilseniz bayilik alamazsınız. 3. Yapacağınız yatırım miktarına aylık kazancı en az 6 ay içinde amorti etmiyorsa diğer aylardaki kazançlar sizi tatmin etmeyecektir. Bu nedenle iddaa bayiliği alacaklar için bu 3 sorunun cevabını sizler için yaptığımız hesaplamalara birlikte paylaşıyoruz.

Neler Var?

İddaa Nedir? Nasıl Oynanır?

2022 yılında en fazla oynanan şans oyunları arasında bulunan iddaa vatandaşlarımız tarafından oldukça rağbet görmektedir. Peki ya bu iddaa nedir? Nasıl Oynanır diye merak edenler için kısa bir açıklama yapalım. İddia aslında insanlar arasında şans oyunu diye adlandırılır.

blank

İddaa-Nedir-Nasıl-Oynanır

Fakat tamamen de şans oyunu değildir. Biraz bilgi birazda tecrübe sahibi olmayı da gerektirebilir. İddaa oynamayı düşünüyor iseniz, ilk olarak hangi spor dalında oynayacağınıza karar vermelisiniz.  Yani;

 • Futbol
 • Basketbol
 • Voleybol
 • Tenis
 • Hentbol
 • Bilardo
 • Atletizm
 • Motor sporları

gibi daha bir çok alanda iddaa oyun seçenekleri bulunmaktadır. Daha sonrasında karar vermiş olduğunuz spor dalı hakkında biraz araştırma yapıp, bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Nasıl mı? derseniz.

 • Örnek olarak basketbol spor alanı ile ilgili tahminde bulunmayı düşünüyorsunuz.
 • Kıyaslama yapacağınız takımın en son ki performanslarını,
 • Takım oyuncularının durumları ve güçleri
 • Oynayış tarzları hakkında gerekli bilgilere ulaşmalısınız.
 • Karşılaştıracağınız takımın en son yapılan maçların istatistikileri nede göz atmalısınız.
 • Tüm bilgileri topladıktan sonra en karar verip tahminde bulunabilirsiniz.

Yani kısacası anlaşıldığı üzere iddia tahmin oyunu olmaktadır. Bu oyunu her gün oynayabilirsiniz. Karar verip oynamak istediğiniz takımın maçından en az on beş dakika önce kuponu oluşturup hazırlamış olmanız gerekmektedir. Yukarıda verilmiş olan tüm spor dalları ile ilgili kupon hazırlamak minimum değeri sadece 3.00 TL olmaktadır. Vermiş olduğunuz iyi bir tahmin ile kazanmanız mümkün olmaktadır.

blank

İddaa-Bayilik-Şartları-Nelerdir

Tabi ki bazıları bu durumu şans olarak ta adlandırabilmektedir. Şansınız varsa kazanırsınız gibi düşünceler. Hangi takımların maçları varsa o takım hakkında tecrübe sahibi olarak, karar vermeniz çok daha doğru bir karar olacağını düşünüyorum. Peki iddaa oynamayı öğrendik bu işin bayiliğini alarak kendi işimi kurmak istiyorum diyen arkadaşlarımız için gerekli bilgiler yazımızın devamındadır.

İddaa Bayiliği Nasıl Alınır?

İddaa bayiliği almak genellikle bu oyuna fazlasıyla talep gösteren kişiler tarafından oldukça önemlidir. Çünkü bu oyunu oynayan hemen hemen herkes kazancını tahmin ettikleri için bayilik almayı düşünmektedir. Fakat bu düşündükleri kadar da kolay olmamaktadır. Fazlası ile talep olduğundan dolayı katı kuralları ve şartları bulunmaktadır.

blank

İddaa-Bayiliği-Nasıl-Alınır

Dolayısıyla da iddia bayiliği açmak gerçekten zor bir süreçtir. Bu yolda ilerlemeyi düşünüyorsanız, kendinizi en zora hazırlamanız gerekmektedir. En başta şunu bilmelisiniz ki istediğiniz o anda bayilik almanız imkansız. Hemen almanız mümkün değil. Talepte bulunup kuraya tabi olmanız gerekiyor. Yani bayilik kura ile verilmektedir. Bu kuraya girmenizde mecburen zorunlu tutulmaktadır.

Şunu unutmamak gerekir ki iddaa bayiliği açmaya karar verdiğiniz il veya ilçenin uygun olup olmadığına da bakılmaktadır. Eğer uygun görülür ise kuraya girme hakkınız bulunmaktadır. Dediğim gibi iddaa bayiliği almak için biraz zor bir süreçten geçmeniz gerekmektedir.

blank

İddaa-Bayilik-Şartları-Nelerdir

Fakat illaki ben bayilik almayı düşünürüm diyorsanız sizlere bir tavsiyede de bulunabiliriz. Ganyan bayiliği almaya ne dersiniz? Üstelik şartları da sizleri o kadar çok zorlamış olmaz.  Ganyan bayiliği hakkında TJK Bayilik Şartları Kâr Oranları (Başvuru Formu)na kadar tüm bilgileri sizler için buraya bırakıyoruz. Bence bir düşünün derim. Sizlere bu önemli bilgiyi de verdikten sonra şimdi gelelim iddaa bayilik şartlarının neler olduğuna.

İddaa Bayilik Şartları Nelerdir?

İllaki ben iddaa bayisi almak istiyorum diyorsunuz. Peki o zaman sizlere şartlarından bahsedelim. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Bayi olabilmek için Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın belirlemiş olduğun usul ve esaslar dahilinde, belirlemiş olduğu il ve ilçelerde bayilik verilmektedir. Öncelikle İddia bayilik alabilmek için tüzel ve gerçek kişinin başvuruları farklı olmaktadır. Biz sizler için her ikisinin de araştırmasını yapmış bulunmaktayız. İlk olarak tüzel kişiden bahsedelim.

İddaa Bayiliği Alabilmek İçin Tüzel Kişiden İstenilen Şartlar

 1. 6762 sayılı Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre kurulmuş olması gerekmektedir.
 2. Ticaret sicil kaydına işlenmiş olması gerekmektedir.
 3. 2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu hükümlerine göre müflis  olmaması gerekmektedir.
 4. İflas anlaşmasını ilan etmemiş olması ve iflasın ertelenmesi, kararının verilmemiş olmaması gerekmektedir.
 5. Vergi dairesine kayıtlı olması gerekmektedir.
 6. Şahıs şirketlerinde tüm ortakların, sermaye şirketlerinde ise doğrudan yüzde on veya daha fazla hisseye sahip ortaklar ile yönetim kurulu başkan ve üyelerinin, genel müdür, genel müdür yardımcısı ile benzeri üst yönetim kademelerinde tüzel kişiliği idare ve temsile yetkili personelinin bu maddenin (a) bendinin üç numaralı alt bendinde belirtilen suçlardan mahkûm olmaması gerekmektedir.
 7. Sabit olan bayilik faaliyetlerini yürütmek için en az bir çalışana sahip olması ve her türlü yasal sorumluluğu ve ücreti bayiye ait olması gerekmektedir.
 8. Sabit bayiye yönelik olarak en az birer tane GSM telefon numarası, sabit telefon hattı ve telefon, e-posta adresi olması gerekmektedir.

Belirlenen bu şartları eksiksiz olarak tam anlamıyla eksiksiz olarak taşıyan tüzel kişiler iddia bayiliği almak için kuraya tabi tutulabilirler. Peki ya şimdi gerçek kişilerden istenilen şartların neler olduğunu görelim.

İddaa Bayiliği Alabilmek İçin Gerçek Kişiden İstenilen Şartlar

 1. 5237 sayılı Türk Ceza Kanunun belirlemiş olduğu süreler geçmiş olsa dahi, kasten ve bilerek işlenen bir suçtan dolayı hapis cezası almamış olması gerekmektedir.
 2. Bu kişiler affa uğrasalar dahi devletin güvenliğine karşı olan suçlar,
  1. Milli savunmaya karşı olan suçlar,
  2. Anayasal, düzene ve bu düzenin işleyişine karşı olan tüm suçlar,
  3. Devlet sırlarına karşı olan suçlar,
  4. Hırsızlık,
  5. Casusluk,
  6. Zimmet,
  7. Rüşvet,
  8. Dolandırıcılık,
  9. Hileli iflas,
  10. Güveni kötüye kullanma,
  11. Sahtecilik,
  12. İrtikap,
  13. İhaleye fesat karıştırma,
  14. Kaçakçılık gibi tüm suçlardan dolayı mahkûm olmaması gerekmektedir.
 3. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması gerekmektedir.
 4. Akıl sağlığı nedeni ile özürlü olmaması gerekmektedir.
 5. Fiil ehliyetine sahip olması gerekmektedir.
 6. Vergi dairesine kayıtlı o0lması gerekmektedir.
 7. Bayilik alacak kişiye ait olarak en az bir tane sabit hat ve telefon, GSM numarası, e-posta adresinin olması gerekmektedir.
 8. Sabit bir yere ait ikametgahı olması gerekmektedir.
 9. Kendisine, eşine yada birinci derece kan bağı olan yakın akrabalarına sabit bayilik verilmişse, ve sonrasında bu bayiliğin teşkilat tarafından her ne sebepten olursa olsun iptal edilmemiş olması gerekmektedir.

Bu şartları taşıyan gerçek kişiler kuraya girmek için başvuru talebinde bulunabilirler. Başvuruyu hangi adres üzerinden ne şekilde yapacağınıza dair tüm bilgiler yazımızın devamında bulunmaktadır. Bunlardan önce önemli olan yani bilmeniz gereken tabi ki bu ,işin maddiyat kısmı olmaktadır.

İddaa Bayiliği Alabilmek İçin Gerekli Olan Sermaye Ne Kadardır?

İddianın ne olduğunu öğrendik. Bayilik şartlarını da tüm bilgileri ile verdiğimizi düşünüyorum. Peki buraya kadar her şeye tamam diyorsanız. Önemli bir konu olan sermaye kısmına geçebiliriz. Tabi ki bu işe adım atmadan önce maliyet hesaplaması yapmanız sizler için daha doğru bir karar olacaktır. İddia bayiliği alabilmek için gerekli sermaye ise

 • 250.00 TL başvuru yapmak için yatırmanız gerekmektedir.
 • 13.000 USD hasılat teminatı,
 • 3.300 USD terminal teminatı talep edilmektedir.

Tüm bunlarda 2022 yılı OCAK ayına göre doları 9.71 den hesap edersek,

13.000 $ x 13,84 = 179.920,88 Türk Lirası

3.300 $ x 13,84 = 45.672,22 Türk Lirası

179.920,88 + 45.672,22 + 250.00 = 225.843,1 Türk Lirası

olarak hesaplanmaktadır. İddia bayisi açabilmek için istenilen bu miktarları 10 iş günü içerisinde Teşkilat Başkanlığının tarafınıza bildirmiş olduğu yada teşkilatın web sayfası üzerinden duyurmuş olduğu bana hesabına yatırmanız gerekmektedir. Bu maliyeti belirlenen gün içerisinde ödemediğiniz halinde, aksi taktirde bayiliği almanız için kazanmış olduğunuz hak yok sayılmış olacaktır.

blank

İddaa-Bayiliği-Alabilmek-İçin-Gerekli-Olan-Sermaye-Ne-Kadardır

Dediğim gibi bu tutarlar 2022 yılı kasım ayı için geçerlidir. Belirli zamanlarda tutarlarda düzenlemeler olmaktadır. 3 aşağı, 5 yukarı olarak fiyatlarda değişkenlik olabilir. Tabi ki bu sermaye haricinde diğer masraflar dükkan kirası, iş yeri açma maliyeti gibi ücretler hariçtir. Bunları da göz önünde bulundurarak yolunuza devam edebilirsiniz. Buraya kadar her şey kabul tamam diyorsunuz. Peki merak ediyor musunuz? Bayilik aldığınızda kar oranınız ne kadar olacak, aylık ne kadar kazanabileceksiniz.

İddaa Bayiliği Kar Oranı, Aylık Kazancı Ne Kadardır?

Geldik şimdi işin can alıcı noktasına. 😉 Görüyorum ki bu yolda kararlısınız. Ve önünüze çıkan her şart ve koşulları kabul edip adım atıyorsunuz. İddaa bayiliği aldığınızda kar oranınız ne kadar olacak sorununa gelecek olursak, bu konu hakkında resmi olarak bir açıklama olmamaktadır.

blank

İddaa-Bayiliği-Kar-Oranı,-Aylık-Kazancı-Ne-Kadardır

Yani teşkilat web sitesi üzerinden kar oranı hakkında bir bilgi vermemektedir. Fakat bizler sizler için yine bir araştırmaya girerek, bayilik alan kişilerden ve Google tarafından ulaşım sağlamış olduğumuz bilgilerden yola çıkarak bir hesaplama yaptık.

 • Bayilik aldığınızda oynanan bir iddaa kuponu tutarının yüzde yedisi,
 • Ve iddaa oynayan bir oyuncunun kazandığı kupona karşılık aracılık ettiğiniz için yüzde ikisini almaya hak kazanmış olursunuz.

Bu konu hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilmek ve başvuruda bulunabilmek adına aşağıda vermiş olduğumuz iletişim adresleri üzerinden müracaatta bulunabilirsiniz.

Bir çok kullanıcıya sahip olan, oldukça rağbet gören vodafone bayiliği almaya ne dersiniz? Vodafone Bayilik Alma Başvuru Şartları Nelerdir? (2022 Kar Oranı)dahi tüm bilgiler burada! incelemenizi ve fikir almanızı tavsiye ederim.

İddaa Bayilik Başvurusu İletişim Adresleri

Türkiye’de 6000 üzerinde iddaa bayisi bulunmaktadır. İddaa internet bayiliği alınacaksa bu noktada Spor Toto ile iletişime geçmek gerekmektedir. İddaa bayilik iletişim bilgileri, Spor Toto başkanlığı üzerinden yapılmaktadır. İddaa bayilik başvurusu hakkında gerekli olan bilgileri ve aklınıza takılan sorulara buradan yanıt bulabilirsiniz. Vermiş olduğumuz bağlantıyı kullanarak iletişim formunu doldurmanız, bayilik başvurusunda bulunmak için yeterli olacaktır. Diğer iletişim bilgilerine geçecek olursak,

ADRES: Büyük Esat Mahallesi, Koza Sokak, No: 34 ÇANKAYA/ANKARA

TELEFON: 0-312-408-20-00

FAKS: 0-312-408-20-29

MAİL ADRESİ: stoto@sportoto.gov.tr

Spor Toto Oyunları Danışma Hattı: 0-850-220-86-06

İddaa bayiliği başvurusunda bulunabilmek için yapmanız gerekenler; ilk olarak sizlerden istenilen teminat bedellerini banka hesabına yatırmanız olacaktır. Sonrasında ise teşkilat tarafından istenilen tüm belgeleri teşkilata teslim etmeniz ve bayilik sözleşmesini imzalamanız gerekmektedir. Yukarıda da sürekli olarak belirttiğim gibi iddia bayiliği almak oldukça zordur. Bundan dolayı da Spor Toto titiz bir seçim yapmaktadır. Özellikle spor bilgisini ve tecrübesini paraya dönüştüren iddaa için bayilik açmak isteyen kişilerin bu konuda tüm belgeleri ve talep edilen kriterleri ve şartları karşılaması gerekmektedir.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın