Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Mazot Gübre Yem Tohum Şimdi Al 12 Ay Sonra Hasat Zamanında Öde!

Çiftçilerimizi ilgilendiren güzel haberler ile geldik. Hayvancılık yada tarım ile uğraşan çiftçilerimizin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerin başında  mazot, benzin, tohum, gübre, yem gelmektedir. Çiftçilerimiz için ihtiyaç olan akaryakıt, gübre, tohum ve yem için de şu anki şartlara göre ciddi derecede parasal kaynak ayırmak zorundadırlar. Hatta ekonomik gücü epey iyi olan çiftçilerimiz. Fiyatları sürekli artan tohum, gübre ve yem üzerin den fazla zarara uğramamak adına ihtiyacı olanından fazlasını da alıp stok yapmaktadırlar. Aslına bakıldığında ellerindeki canlı parayı bir sene sonraki ihtiyaçları olacak tohum, yem veya gübre için bağlamalarına hiçte gerek yoktur! Neden mi? Çünkü ihtiyacınız olan gübre, tohum ve yem alımlarını 2022 fiyatlarında şimdi alıp, ödemelerini bir sonraki hasat döneminde yani 2023 yılında başlayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Mazot Gübre Yem Tohum Şimdi Al 12 Ay Sonra Hasat Zamanında Öde!

Bilmeyenler için çok güzel bir haber. Tarfin Tarım A.Ş. tarafından bir kampanya başlatılmıştır. Bu kampanya Türkiye genelinde bulunan 1.186 bayi ağı ile gübre akaryakıt (benzin, mazot) yem, ve tohum alımlarında şimdi al 12 ay sonra ödeme yaptır. Kampanya kapsamında ise anlaşma Fibabanka ile sağlanmış olmaktadır. Banka tarafından kullandırılacak krediden gübre, tohum ve yem alımları için de hiç bir şekilde masraf alınmamaktadır. Peki ipoteksiz ve kefilsiz olarak verilen bu krediye başvuruyu nasıl yapabilirsiniz? Başvuruda bulunacak olan çiftçilerimizden ne gibi şartlar aranmaktadır. Tüm merak edilen cevaplar yazımızın devamında!

Neler Var?

Tarfin Nedir? Ne İşe Yarar? Hangi Şehirlerde Bulunuyor?

Yazımızın başında çiftlerimize çok güzel haber ile geldiğimizi söylemiştik. Sırası ile çiftçilerimizin yüzünü güldürecek haberlere başlamaya ne dersiniz? Öncelikle tarfin nedir? Buna bir yanıt verelim. Tarfin Çiftçilere uygun fiyatlar ile Tarım A.Ş Türkiye genelinde 81 il ve 1100 den fazla yetkili satış bayisi olan tarımsal ürün satışı yapan bir firma olmaktadır. Peki ya ne işe yarar? Kendi oluşturmuş olduğu güçlü ağ yapısı ile anlaşmış olduğu finansman kuruluşlar aracılığıyla çiftçilerimize uygun geri ödeme seçenekli tarımsal ürünleri pazarlamaktadır. Sizlere de cazip geldi değil mi? Şimdi eminim ki hangi şehirlerde bulunuyor? diye merak içerisindesiniz. Sizlere bu merakınızı da tablo halinde hazırlamış olduğum bayilik sayısı ile birlikte yer vererek gidermek istiyorum.

TARFİN BULUNDUĞU İLLER TARFİN BAYİ SAYISI
Edirne 45
Tekirdağ 20
Kocaeli 3
Sakarya 11
Balıkesir 50
İzmir 50
Bilecik 5
Bolu 5
Kastamonu 16
Bartın 3
Düzce 4
Ankara 47
Kastamonu 16
Samsun 54
Çorum 83
Yozgat 38
Konya 127
Burdur 5
Muğla 7
Afyonkarahisar 65
Karaman 8
Nevşehir 10
Ordu 32
Trabzon 6
Artvin 4
Kars 35
Ağrı 21
Bitlis 5
Şırnak 3
Hakkari 1
Gaziantep 29
Adıyaman 10
Malatya 9
Tokat 71
Erzincan 17
Muş 13
Adana 45
Kayseri 21
Kütahya 23
Elazığ 14
Kilis 3
Kırklareli 23
İstanbul 5
Yalova 1
Bursa 37
Çanakkale 24
Manisa 43
Sakarya 11
Zonguldak 3
Karabük 3
Zonguldak 3
Eskişehir 14
Çankırı 24
Sinop 12
Amasya 57
Kırıkkale 30
Kırşehir 7
Antalya 19
Denizli 36
Aydın 16
Uşak 19
Mersin 25
Tokat 71
Giresun 29
Rize 6
Ardahan 9
Iğdır 9
Van 18
Siirt 3
Mardin 30
Osmaniye 10
Kahramanmaraş 43
Sivas 35
Tunceli 2
Erzurum 43
Bingöl 3
Batman 9
Hatay 19
Aksaray 22
Diyarbakır 31
Şanlıurfa 94
TOPALAM BAYİ SAYISI: 2.297

Resmi internet sayfasında Tarfin https://tarfin.com/satis-noktalari bu bağlantıya tıklamanız halinde en güncel bayi sayısını sizler de harita üzerinden görmüş olursunuz arkadaşlar. Ayrıca resmi internet sitesi dahil olmak üzere mobil uygulamasından dahi mevcut bayilerin açık adreslerinin yer aldığını da bilmenizi isterim. Bu sebeple sizlere en yakın Tarfin satış adresini öğrenmek için aşağıda bulunan yorumlar kısmına açık adresinizi yazarsanız, biz sizlere yardımcı olmak adına konumunuza en yakın bulalım.

Tarfinin ne olduğunu ne işe yaradığını ve hatta hangi illerimizde satış noktalarının bulunduğunu sizler için paylaştık. Sıra şimdi geldi bu harika kurumun veli nimetlerinden yararlanacak olan çiftçilerimizde aranacak olan şartlara.

Tarfin Çiftçilerimizden Neler İstiyor? Kredi Kullanma Şartları Nedir?

Tarfin çiftçilerimize peşin yada vadeli olamk üzere imkanlar sağlamaktadır. Sağlamış olduğu bu imkanlar ile akaryakıt, (benzin, mazot) gübre, yem, tohum alabilmeniz mümkündür. Parayı veren düdüğü çalar hesabında olduğu gibi peşin alımlarda herhangi bir şart aranmamaktadır. Fakat iş vadeliye gelince Tarfin sizden bazı şartlar aramaktadır. Hasat döneminde 12 yada 3 ay sonra ödemeli taksitli olarak yani kredili satışlarında bu şartlar uygulanır. Aramış olduğu şartların en başında geleni ise 1- Kesinlikle bir işletme numaranızın olmasını istemektedir. ÇKS belgesini çıkartarak elde edeceğiniz bu şartı sağlamanız halinde ise 2- Findeks KKB skorunuzu sorgulamaktadır.

Findeks KKB notuna gelecek olursak da en az 1200 puan ve üzeri olmasını istemektedir.

İpoteksiz ve kefilsiz olarak hasat zamanında ödemeli gübre, akaryakıt (benzin, mazot) yem yada tohum kredisi kullanacak olan çiftçilerimiz den diğer başvuru esnasında sorguladıkları şeyler ise sırasıyla şu şekildedir.

 1. Küçükbaş hayvan sayınızın kaç olduğu,
 2. Büyükbaş hayvan sayınızın kaç olduğu,
 3. Tarım dışında geliriniz olup olmadığı,
 4. Elde etmiş olduğunuz ürünlerinizi kime sattığınızı,
 5. Kendi mülkünüz olan kaç dönüm yer olduğu,
 6. Kendi mülkünüz olmayan kaç dönüm yer olduğu,
 7. Kaç adet tarım kartınızın bulunduğu,
 8. Bir tarım sezonunda tohum, gübre, ilaç, yem, akaryakıt olan mazot, benzin gibi tarım girdisi alımlarınız için kaç bin TL alışveriş yapmakta olduğunuzun sorgulamasını yapmaktadır.

Bu sorgulamalar gibi birde ilave olarak, kredi kullanacaklara sorgulama işlemi sistem tarafından da ayrıca yapılmaktadır. Özellikle Findeks KKB notunuza bakılmaktadır. Şayet KKB notunuz düşük ise onay alınması için de bir hayli önem arz etmektedir.

Tarfin Hasatta Öde Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Hangi Banka İle Çalışıyor?

Peşin yada vadeli olarak Tarfin tohum, gübre, yem, mazot ve tarım ekipman alımlarını sağlamaktadır. Taksitli yada vadeli alımlarda çiftçilere 3 ay yada 6 ay ödemesiz, hatta hasatta öde imkanı sağlamaktadır. Tarfin kredili olarak sunmuş olduğu bu imkanlar için o yılı kapsayacak şekilde farklı bankalar ile müzakere eder. Sonucunda anlaşmaya varırsa protokol imzalar. 2022 yılı için ise bu kapsamda anlaşmaya varmış olduğu banka Fibabanka olmaktadır. E haliyle Tarfin ürünlerini kredili alacak çiftçilerimiz için sunulan iki seçenekten bir tanesi Fibabanka üzerinden geçmiş olacaktır. Bir diğeri ise; Tarfin uygulaması üzerinden yapılanı olmaktadır. Her iki seçeneği kullanmak isteyenler Tarfin ürünlerini vadeli olarak alacakların izlemeleri gereken yol ise şu şekilde olacaktır.

Tercihinizi Fibabank tarafından kullandığınızda:

 • Kredi başvurusu için Fibabank sadece Findeks KKB notuzu değerlendirmeye almaktadır. Bu nedenden dolayı da aktif olarak kullanmış olduğunuz cep telefonunuzdan TARFIN yazıp bir boşluk bırakın. Ardından T.C. kimlik numaranızı girip bu mesajı 3422 numaralı hatta göndermeniz yeterli olacaktır. Başvurunuzun sonucu en geç 5 dakika içinde cep telefonunuza gelecektir.

Fibabanka SMS üzerinden yapmış olduğunuz Tarfin alışveriş krediniz onay alırsa eğer. Sonraki atacağınız adımlar şu şekilde olacaktır.

 • Mevcut konumunuza en yakın Tarfin bayisine giderek ihtiyacınız olan tarımsal ürünü belirlemeniz gerekecek.
 • Bayi tarafından imzalanması gerekli olan evrakların hazırlanmasını istemeniz gerekecek.

Evet arkadaşlar yapmanız geren sadece bu kadar. Fibabanka SMS aracılığını tercih etmeyip bunun haricinde başvuru yapacak olan çiftçilerimiz için sistem Tarfin tarafından şu şekilde ilerlemektedir.

 1. Kullanmış olduğunuz cep telefonunuza Tarfin Mobil uygulamasını indirmeniz gerekecektir. İndirme işlemini tek bir tıklama ile buradan gerçekleştirebilirsiniz.
 2. Size en yakın Tarfin satış noktasını bulmak için aktif olarak kullanmış olduğunuz cihazınızın konumunu açın uyarısı gelecektir. Gelen bu uyarıya resimde de gördüğünüz üzere tamam demelisiniz.blank
 3. İlerlemeye devam edelim. Açılan ekran üzerindeki profil bölümünde
  1. isim
  2. Soyisim
  3. Doğum tarihi
  4. Cinsiyetiniz
  5. İşletme numaranızı girmeniz gerekecek.
 4.  Bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girdikten sonra kaydet diyelim.blank
 5. Bir sonraki adım ana sayfa tuşuna basmalısınız. Sonrasında satın almak istediğiniz ürünü belirlemeniz gerekecek.blank
 6. Ekran üzerinde fiyatlarını görmüş olduğunuz ürünün markasına göre seçiminizi yapmalısınız.blank
 7. Şimdi ürünü hasat ödemeli almak için geri ödeme seçeneğini vadeli olarak seçin.blank
 8. Ekranda bulunan miktar, ekilecek ürün ve ekilecek ürüne göre vade tarihinizi belirleyip ”Devam et” tuşuna basarak ilerleyelim.

  blank

  Miktar-belirle

 9. Son olarak sistem sizlerden yukarıda belirtmiş olduğumuz şartlardaki soruları soracaktır. Bu sorular neler olduğunu gelin yine görelim.
  1. Tarım dışında geliriniz var mı?
  2. Küçükbaş hayvan sayınız kaç?
  3. Büyükbaş hayvan sayınız kaç?
  4. Ürünlerinizi kime satıyorsunuz?
  5. Kendi mülkünüz olan kaç dönüm yeriniz vardır?
  6. Kendi mülkünüz olmayan kaç dönüm yeriniz vardır?
  7. Kaç adet tarım kartınız bulunuyor?
  8. Bir tarım sezonunda gübre, tohum, ilaç, yem, akaryakıt (mazot, benzin) gibi tarım girdisi alımlarınız için kaç bin TL alışveriş yapıyorsunuz?

gibi soruları sistem sizlere yöneltecektir. Sadece atacağınız 9 adım ile istenilen bilgileri de girdikten sonra kredili olarak Tarfin alışveriş işleminiz ile sisteme kaydınız olmuş olacaktır. En kısa sürede de size başvurunuzun sonucu SMS olarak gelmiş olacaktır. Başvurunuz hakkında daha fazla bilgi veya ola ki destek almak için ise ”0 850 346 81 82” numarayı arayıp yardım alabilirsiniz. Bizlere de sormak istediklerinizi  aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın