Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

MKE Makine Kimya Endüstrisi İş İlanları (İşçi Mühendis Başvuru Formu)

Makine Kimya Endüstrisi yani kısa adı ile MKE Türk Silahlı Kuvvetlerinin her türlü roket, silah, patlayıcı ve piroteknik mühimmat, malzeme, ekipman, araç ve gereç ihtiyaçlarını karşılayan bir devlet kuruluşu olmaktadır. Yapmış olduğu faaliyetleri ise Milli Savunma Bakanlığı bünyesi altında sürdürmektedir. Kurum olarak dünya genelinde 40'dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

MKE Makine Kimya Endüstrisi İş İlanları (İşçi Mühendis Başvuru Formu)

2022 yılı içerisinde Makine Kimya Endüstrisi ARGE çalışmalarına ara vermeden devam edecek. Güvenli ve istikrarlı bir şekilde, ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla da çok sayıda işçi ve mühendis alımı yapılacağının bilgisini vermiş bulunmaktadır. Peki bu işçi ve memur alımlarını hangi şartlara göre yapmaktadır? Makine Kimya Endüstrisine iş başvurusu nasıl yapılır? Merek ettiğiniz sorularınızın cevapları yazımızda mevcuttur. Hatta MKE işçi alım başvuru formu dahi bulunmaktadır.

Neler Var?

Makine Kimya Endüstrisi Hakkındaki Bilgiler

Makine Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi bir kamu şirketi olmaktadır. Yönetimi ve sermayesi devlete ait olmaktadır. MKE çalışanları ise daimi kamu işçisi olmaktadır.

blank

Makine-Kimya-Endüstrisi-Hakkındaki-Bilgiler

Kısaca yukarıda bahsetmiş olduğumuz üzere Makine Kimya Endüstrisi köklü bir geçmişe sahip olmaktadır. 15. Yüzyıl Osmanlı İmparatorluğu döneminden bu yıla kadar bir çok çeşitli fabrikaları ile hizmet vermektedir. MKE kurumu yalnızca savunma sanayi alanında değil, sivil alanda da farklı bir çok ürünün üretimlerini gerçekleştirmektedir. Örnek olarak verecek olursak eğer,

 • İlk demir yolu ray hattı
 • Tek motorlu ilk Türk uçağı
 • Saç mamulleri
 • Pirinç malzeme üretimi
 • Pik ve sfero dökümhanesi
 • Elektrik sayaçları üretimi
 • Vasıflı çelik fırın atölyeleri
 • Askeri pil imalatları

gibi bir çok alanda ilkleri gerçekleştirmiştir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını en güvenilir ve istikrarlı bir şekilde karşılamaktadır. MKE kurumu 2019 yılı itibari ile Türkiye’nin ilk 100 büyük sanayi kuruluşu arasında yer almaktadır. Yapmış olduğu faaliyetleri aldığı güç ve milli görev bilinci ile sürdürmektedir. Türkiye’nin ihtiyacı olan savunma sanayi ürünlerini, her ne koşulda olursa olsun, yüksek kalite de üretim sağlamaktadır. Makine ve Kimya Endüstrisi kurumu 03-07-2021 tarihli ve 31530 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan 7330 sayılı Makine ve Kimya Endüstrisi sermayesinin tamamı Hazineye ait ve Milli Savunma Bakanlığının ilgili olduğu bir Anonim Şirkete dönüştürülmüştür.

blank

Makine-Kimya-Endüstrisi

Sonuç olarak 28-07-2021 tarihinde tescil edilerek, 10375 sayılı  Ticaret Sicil Gazetesinde yayınlanmıştır. Bu durumda Makine Endüstrisi Kurumuna Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı altında olmak üzere 10 tane Fabrika ve işletme müdürlüğünde çalışan yaklaşık 6000 işçiye iş istihdamı sağlamaktadır. MKE Kurumu ülkemizin en büyük sanayi kuruluşları arasında bulunmaktadır.

Sonuç olarak ise sıralamalarda her geçen gün yükselmeye devam etmektedir. MKE insan kaynakları kurumun 2022 yılında işçi alımını gerçekleştireceğini söylemiştik. Şimdi sizlere öncelikle hangi kurumlar personel alımı yapacak onun bilgisini verelim.

Makine Kimya Endüstri Kurumu İş İlanları

Makine Kimya Endüstri kurumunun bir çok farklı hizmette eleman, personel, memur, işçi alacağını söylemiştik arkadaşlar. Şimdi hangi şehirlerde iş ilanları bulunmakta görelim.

MKE Silah Fabrikası Müdürlüğü
ADRES İLETİŞİM NUMARALARI E-POSTA
Fatih Mahallesi Yapraklı Bulvarı No:239 18060 ÇANKIRI 0-376-213-24-82 mkecnksilah@mke.gov.tr
MKE Gazi Fişek Fabrikası Müdürlüğü
ADRES İLETİŞİM NUMARALARI E-POSTA
A.O.Ç. Bahçekapı Mahallesi Güvercinlik Caddesi No:2 06797 Etimesgut/ANKARA 0-312-211-01-62 mkefisek@mke.gov.tr
MKE  Barut Fabrikası Müdürlüğü
ADRES İLETİŞİM NUMARALARI E-POSTA
Fabrikalar Mahallesi 4001 Sokak No:2 Merkez/KIRIKKALE 0-318-224-28-38 mkebarut@mke.gov.tr
MKE Ağır Silah ve Çelik Fabrikası Müdürlüğü
ADRES İLETİŞİM NUMARALARI E-POSTA
Fabrikalar Mahallesi Çeliksan Caddesi No:9 Merkez/KIRIKKALE 0-318-224-30-00 mkeagirsilah@mke.gov.tr
MKE Destek Tesisleri İşletmesi Müdürlüğü
ADRES İLETİŞİM NUMARALARI E-POSTA
Emniyet Mahallesi Dögol Caddesi No: 2 Anadolu Meydanı 06560 Yenimahalle/ANKARA 0-312-296-10-00 kurumsaliletisim@mke.gov.tr
MKE Silah Fabrikası Müdürlüğü
ADRES İLETİŞİM NUMARALARI E-POSTA
KIRIKKALE /TÜRKİYE 0-318-224-30-00 mkeagirsilah@mke.gov.tr
MKE Çelik Fabrikası Müdürlüğü
ADRES İLETİŞİM NUMARALARI E-POSTA
Fabrikalar Mahallesi Çelik Caddesi NO:9 Merkez/ KIRIKKALE 0-318-224-28-92 mkecelik@mke.gov.tr
MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikası Müdürlüğü
ADRES İLETİŞİM NUMARALARI E-POSTA
Tatlıca Mahallesi Cengiz Topel Sokak No:36/A 06780 Elmadağ/ANKARA 0-312-863-46-80 mkeroket@mke.gov.tr
MKE Makine ve Teknoloji Fabrikası Müdürlüğü
ADRES İLETİŞİM NUMARALARI E-POSTA
Harman Mah. Abdülhak Hamit Caddesi No:68/B 06470 Mamak/ANKARA 0-312-368-78-70

0-312-369-16-58

mkemaksam@mke.gov.tr
MKE Mühimmat Fabrikası Müdürlüğü
ADRES İLETİŞİM NUMARALARI E-POSTA
KIRIKKALE /TÜRKİYE 0-318-224-30-00 mkemuhimmat@mke.gov.tr
MKE Pirinç Fabrikası Müdürlüğü
ADRES İLETİŞİM NUMARALARI E-POSTA
Karşıyaka Mahallesi Ahılı Caddesi MKE Pirinç Fabrika Müdürlüğü KIRIKKALE 0-318-224-30-10 mkepirinc@mke.gov.tr
MKE Geri Dönüşüm İşletme Müdürlüğü
ADRES İLETİŞİM NUMARALARI E-POSTA
Hipodrom Caddesi No:113 06330 ANKARA/TÜRKİYE 0-312-384-03-67 mkehurda@mke.gov.tr
MKE Kapsül Fabrikası Müdürlüğü
ADRES İLETİŞİM NUMARALARI E-POSTA
Kayas Caddesi No:226 06270 Kayas/ANKARA 0-312-372-30-00 mkekapsul@mke.gov.tr

yukarıda vermiş olduğumuz adresler üzerinden iletişim sağlayabilirsiniz. Aklınıza takılan sormak istediğiniz soruların varsa eğer, yine vermiş olduğumuz adresler üzerinden iletişim sağlayarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Makine Kimya Endüstrisinin iş ilan adreslerini verdiğimize göre, şimdi sıra geldi müracaat etmek için sizlerden istemiş olduğu şartlara. Haydi gelin hep birlikte görelim. Bu şartların neler olduğunu.

MKE Personel Alımında Aranan Şartlar Nelerdir?

Tabi ki arkadaşım her işte olduğu gibi MKE personel alımında da bazı şartlar istenmektedir. MKE  ilan yayınladığında, ilanın içerisinde istenilen şartların neler olduğunu belirtmektedir. Başvuruda bulanacak adayların özellikle bunlara dikkat etmesi gerekmektedir. Şartların kendisine uygun olduğuna emin olması gerekir. Tabi ki tüm bunlarla birlikte yukarıda vermiş olduğumuz yönetmenlikteki şartlarda uyum sağlaması gerekmektedir.

blank

MKE-Personel-Alımında-Aranan-Şartlar-Nelerdir-2

Herkesin de bildiği üzere, her iş ilanı farklı zamanlarda ihtiyaç doğrultusunda yapılmaktadır. Bu yüzden  ilan verdiği tarihlerde son başvuru tarihlerini de belirlerler. Sizlerin buna dikkat etmenizi tavsiye ederim. Çünkü son başvuru tarihini geçirmeniz halinde müracaatınız kabul edilmeyebilir. Başvuruda bulunacak adaylar özellikle ilanları her gün takip etmeleri gerekmektedir. Şimdi sizlerden istenilen genel şartlara geçmeden önce, kurum tarafından yayınlanmış ve yayımlanacak olan iş ilanları içerisinde

 • Kaynakçı
 • Makine bakım onarımcısı
 • Endüstriyel bakım ve onarım
 • Isıtma ve sıhhi tesisatçı
 • Makine mühendisi
 • Şoför
 • Tekniker
 • Çelikhane operatörü
 • Kimyager
 • Teknisyen
 • Tavan vinç operatörü
 • Refrakter ustası
 • İş makinaları operatörü
 • Makine teknolojisi teknisyeni
 • Kimya Teknisyeni
 • Kaynak Teknisyeni
 • Torna tesviyeci

gibi kadrolara sayısız eleman alımı yapılacaktır. Bu işlere müracaatta bulunmak istediğinizde sizlerden genel olarak istenilen şartlara gelecek olursak,

 • Başvurularda KPSS şartı aranmaktadır.
 • KPSS puanı istenilen puan olan adayların başvuruları kabul edilmektedir.
 • Yine başvuruda bulunan adayların, eğiti durumları
 • Tecrübesi
 • Yabancı dil kullanımı
 • Öncelik durumu gibi özelliklerine bakılacaktır.
 • Kurum tarafından yapılan yazılı ve sözlü sınavlara tabi tutulacaktır.
 • Lise, ön lisans ve lisans mezunu olanlar başvuru da bulunabilecekler.

Yukarıda verilen şartlara uyum sağlayan adaylar aşağıda vermiş olduğumuz iletişim adresleri üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekler. Başvuru esnasında MKE kurumu başvuruda bulunan adaylardan bazı evrakları ve belgeleri de getirmesini isteyebilir. Bu yüzden ilan yayınlandığında istenilen şartları ve maddeleri tek tek dikkatlice tüm detayları ile birlikte okumanız gerekmektedir.

blank

MKE-Personel-Alımında-Aranan-Şartlar-Nelerdir

Ardından evrak ve belgeleri doğru ve eksiksiz şekilde tamamlayarak, başvurmalısınız. Yalnız  gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz olacaktır. Bununla kalmayıp işe alınması işleminin iptaline ilişkin olarak Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Bu yüzden kesinlikle asılsın belge teslim etmeyiniz. Bu şartları taşımanız halinde nasıl başvuru yapacağınıza gelecek olursak, bilgiler aşağıda mevcuttur.

MKE İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Makine Kimya Endüstrisi kurumuna yeni personel alımına ihtiyaç duyulduğunda, o sene içerisine ait Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıklarının Genel Yatırım ve Finansman Programına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar çerçevesinde işlem yapılmakta olup, personel alımları, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) yapılmaktadır. Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) başarılı olanlar arasından ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmak suretiyle gerçekleştirilmektedir.

blank

MKE-İş-Başvurusu-Nasıl-Yapılır

İşçi taleplerimiz Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik gereğince Türkiye İş Kurumu aracılığıyla karşılanmaktadır. Bunlardan hariç ise yukarıda vermiş olduğumuz şartlara uyum sağlayan adaylarımız ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde, ilan talebinin yayımlandığı yerdeki İl/Hizmet Merkezlerinden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden de başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Makine Kimya Endüstrisi tarafından yayınlanmış bütün iş ilanlarını buradan takip edebilirsiniz. Bu iş ilanlarını kaçırmamak ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal medya ağlarından da bizleri takip edebilirsiniz. İlanlar yayınlandığı zaman içerisinde başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi çeşitli duyurular yine sosyal ağlar üzerinden gerçekleştirilmektedir.

MKE  İşçi Alım Başvuru Formu ve İletişim Adresleri

Makine Kimya Endüstrisi kurumuna başvuruda bulunmak istediğinizde aşağıdaki formları doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

blank

MKE -İşçi-Alım-Başvuru-Formu-ve-İletişim-Adresleri

Makine Kimya Endüstrisi Genel Müdürlüğü İletişim Adresleri:

ADRES: Emniyet Mahallesi Dögol Caddesi No: 2 Anadolu Meydanı 06560 Yenimahalle/ANKARA

TELEFON: 0-312-296-10-00

FAX:  0-312-296-16-99

WEB ADRESİ: www.mke.gov.tr

E- POSTA: kurumsaliletisim@mke.gov.tr

KURUMSAL İLETİŞİM ADRESLERİ: 0-312-296-12-75 & 0-312-296-14-54

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşleriniz varsa eğer aşağıda bulunan yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Sorularınıza en kısa süre içerisinde cevap alabilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın