Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Maddi Yardım Yapan Zengin İş Adamları (Nakit Para)

Ülkemizde ne yazık ki zenginlerin olduğundan çok daha fazla bir şekilde fakir ihtiyaç sahipleri vardır. Özellikle eşinden yeni ayrılmış dul bayanlar bu maddi ihtiyaç sahiplerinin en başında gelmektedir. Daha sonra ise nakit para ihtiyacını oluşturan gurubunu lise ve Üniversitede okuyan ekseri genç kızlarımız oluşturmaktadır. Son olarak da acil paraya ihtiyaç duyan kesimi çeşitli nedenlerden ötürü işsiz kalan aile fertleri oluşturmaktadır. Bütün bu zor durumda olanlara devletimiz maddi destek sağlamaktadır. Devlet kurumların yanı sıra da zengin iş adımları da yine fakir paraya ihtiyacı olanlara yardım elini uzatmaktadır.

Maddi Yardım Yapan Zengin İş Adamları (Nakit Para)

Peki, hangi zengin iş adımları ile devlete ait bu kurumlar fakir ailelere yada bireylere maddi yardımı nasıl yapmaktadır? Ayrıca, 2022 yılında bu kişilere ve yardım elini sizlere uzatan vakıflara nasıl başvuru yapabilirsiniz? Sizler için gerekli olan tüm bilgiler yazımızın devamında mecuttur.

Neler Var?

Para Yardımı Yapan Zengin İş Adamları Kimlerdir?

Özellikle ramazan aylarında bir çok zengin iş adamları filtre ve zekatlarını ihtiyaç sahiplerine vermektedir. Filtre ile zekatlarını doğru kesime gitmesinde sürekli kuşku duyan bu hayır sever iş adamları bir çoğumuzun da televizyon ekranlarından şahit olduğu gibi bakkal alış veriş defter borçlarını sildirmektedir. İyi kalpli bu zengin iş adamları bu hayır severliğini yaparken en çok dikkat ettiği yapacakları yardımın doğru kesime gitmesini istemektedir. Eşinden yeni ayrılmış dul kadınlar, okuyan çoğunlukla genç kızlarımızla işsiz kalan ailelere ulaşmak isteyen hayır sever iş adamları arayışlarını bizim sizlere sağlamış olduğumuz bu tür İnternet sitelerinden ulaşma seçeneğini de emin olun göz ardı etmeyecektir. Peki siz bu para yardımı yapan iş adamlarına nasıl ulaşabilirsiniz? Gelin para yardımı yapan iş adamlarının kimler olduğuna geçmeden önce sizin yapmanız gerekenleri bir ele alalım.

blank

Para-Yardımı-Yapan-Ünlüler

Öncelikle para yardımı yapan iş adamlarına yada zengin varlıklı kesime ulaşmak için durumunuzu belirtmeniz gerekir. Bunu en basit yoldan bizim üzerimizden yorumlarda yazarak gerçekleştirebilirsiniz. Maddi sıkıntılı durumunu belirtirken dikkat etmeniz gereken diğer en önemli husus ise iletişim bilgilerinizi muhakkak belirtmelisiniz. Aksi taktirde size para yardımı yapacak olan bu varlıklı hayır severler sizlere ulaşamayacaktır. Son olarak ise yorumlara mutlaka IBAN banka hesap numaranızı doğru bir şekilde bırakmanızı öneririm. Çünkü yoğun tempo içinde olan bu kişiler sizlere geri dönüş yaparak banka hesaplarınızı istemek için zaman kaybını göz önünde almak istemeye bilirler. Peki, sizlere para yardımı yapabilecek en zengin iş adamları ile ünlüler kimler olabilir?

 • Reşit BOZKURT (Rst Grup) Korona virüs sonrasına ihtiyaç sahibi bir çok aileye yardım elini uzatan değerli bir iş adamıdır. İstanbul en başta olmak üzere Anadolu da bir çok aileye para yardımı yaptığı iha tarafından paylaşılmıştır. Ümit ediyorum ki bu değerli iş adamımız sizlerinde buradaki yardım ihtiyaçlarınızı geri çevirmeyecektir.
blank

Para-Yardımı-Yapan-Zengin-İş-Adamları-Kimlerdir

 • Serdar TURHAN: Bingöllü bir iş adamıdır. Her ay 20 bin TL değerinde ihtiyaç sahibi aileye yardım ettiği bilinmektedir.

  blank

  Maddi-Yardım-Yaban-İş-Adamı-Serdar-Turan

 • Sakarya/ Karasulu İş Adamları: Her yıl 500 bin TL kadar yardım elini ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaktadırlar. Yardım başvurularını Karasu Kızılay şubesinden yapabilirsiniz.
blank

Yiyecek-Yardımı-Yapan-Hayır-Severler

 • KOÇ Holding: Vatan borcumu ödüyorum diyen KOÇ gurup bir çok ihtiyaç sahibi aileye para yardımı yapmaktadır. İsmini dünyalara duyuran bu köklü aile İnşallah sizinde sesinizi bizim üzerimizden duyacaktır.
blank

Para-Yardımı-Yapan-İş-Adamlarımız

 • İzzet BAYSAL: Türkiye’de işinden çok hayır severliği ile tanınan çok kıymetli bir iş adamımızdır. Her ne kadarda 5 mart 2000 yılında hayatını kayıp etmiş olsa da onun bu güzel geleneğini çocuğu Esin AVUNDUK devam ettirmektedir.

Yine hayatını kayıt eden ama aileleri tarafından yardım elini ihtiyaç sahiplerine ulaştıran diğer iş adamlarımız ise şunlardır.

 • Sakıp SABANCI (Sabancı Holding)
 • Ayhan Şahenk
 • Kadir Has

İsmini sayamadığımız daha bir çok yardım parası sağlayan iş adamımızın olduğunu bilmenizi isterim. Doğru bir şekilde mesajlarınızı onlara iletirseniz sizlere de ellerini muhakkak uzatacaklardır İnşallah.

Belediyenden Yardım Nasıl Alınır?

Belediyeler işiz ve yardıma muhtaç ailelere belkide en çok yardımcı olan kurumlardır. Valilikler ile iş birliği içinde olan yerel belediyelerden kesinlikle yardım alabilirsiniz. AK yada Beyaz masa gibi isimler ile faaliyet gösteren yerel belediyelere yardım başvurularını mutlaka doğrudan yapmanız tavsiye ederim. Hatta bazı belediyeler, ki bunların içlerinde Bilecik/Bozüyük Belediyesi gerçekten harika bir uygulama sergileyerek haftalık olarak başkan tarafından bir zamanlar doğrudan ihtiyaç sahiplerinin taleplerini dinlemekteydi. Şimdi ise bu uygulama daha çok genişletilerek mesai saatlerinin her anı iş ve maddi yardıma muhtaç kişilerin talepleri başkan tarafından değerlendirilmektedir. Büyük şehir belediyelerinde de ise yoğunluktan ötürü bu uygulama belediye başkanı yardımcıları tarafından veya görevlendirilen memurlar tarafından yürütülür. Başvuru yapmak isteyenlerden ise aşağıdaki belgeler çoğunlukla istenilmektedir.

 1. Kimlik belgenizin fotokopisi
 2. Yardım başvuru dilekçesi
 3. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) üzerinden alınmış çalışıp çalışmadığını gösteren SPAS belgesi
 4. Mahalle muhtarından alınmış ikametgah belgesi
 5. Üzerinize kayıtlı olmadığını gösteren belge (bu belgeyi de https://www.turkiye.gov.tr/emniyet-adima-tescilli-arac-sorgulama adresinden çıktısını alabilirsiniz.)

Belediyeler yardım taleplerini sadece kurmuş oldukları masalar üzerinden sağlamakla da kalmadığını belirtmek isterim. Bir çok yerel belediye yardım elini kendilerine ait remi İnternet siteleri üzerinden de karşıladığını da bilmenizi istiyorum. Bunun için mutlaka belediye ait İnternet sitesinde bir iletişim formu olacaktır. Maddi yada erzak ihtiyaçlarınızı bu forum üzerinden de yazılı olarak da iletebilirsiniz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile iş birliğinde çalışan yerel belediyeler en kısa sürede yapacağınız taleplere bırakacağınız telefon numaralarından geri dönüş sağlayacaklardır.

Bakanlıkların İhtiyaç Sahiplerine Sağladığı Yardımlar

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yine ihtiyaç sahiplerine sağlanan bir çok yardımlar bulunmaktadır. Türkiye genelinde tam 1003 SYD vakfı ile vatandaşlarımıza yardım eden kurum hem maddi olarak hem ise gıda, yakacak gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. SYS tarafından yapılan bu yardımların içerisinde benim özellikle ön planda tutmuş olduğum Devlet Öğrencilere Para Veriyor da paylaşmış olduğum SED yardımıdır. Onun haricinde bakanlık tarafından siz ihtiyaç sahiplerine sağlanan yardımlarsa şunlardan oluşmaktadır.

 • Gıda Yardımı: Dini bayramlarda yapılan gıda yardımıdır.
 • Barınma Yardımı: Oturulmayacak kadar kötü durumda olan evlere yapılan yardımdır. Maddi ve ayni olarak bu yardımlar muhtaç ailelere yapılır. Hiç ev sahibi olmayanlara ise prefabrik ev yapımı yardımı da ayrıca bu kapsamda sağlanmaktadır.
 • Yakacak Yardımı: Senede bir defa kış aylarında ihtiyaç sahibi ailelere sağlanan kömür yardımıdır.
 • Eşi Vefat Etmiş Dul Kadınlara Yapılan Yardımlar: 325 TL olarak nikahlı eşlerini kayıp etmiş kadınlara yapılan maddi yardımdır.
 • Asker Ailelerine Yapılan Yardım Parası: Yakını askerde olan muhtaç ailelere iki ayda bir yapılan 400 TL yardım parasıdır.
 • Öksüz ve Yetim Yardım Parası: Anne ve Babası vefat etmiş 18 yaş altı çocuklara iki ayda bir yapılan 150 TL yardım parasıdır.
 • Asker Çocuklarına Yapılan Yardım: Babası askerde olan 18 yaş altı çocuklara yapılan 2 ayda bir verilen 150 TL yardım parası.
 • Doğum Yardımı: Mavi kart ve muhtaç ailelere yurt içi yada dışında gerçekleşen doğumlar için yapılan yardım parasıdır. Birinci için 300 ikinci doğum için 400 ve üçüncü çocuk için ise de 600 TL olarak ödenir.
 • Elektrik Tüketim Yardımı: PTT aracılığı ile ödenen elektrik yardım parasıdır. Hane sayısına ve kullanılan limitli elektrik faturasına göre bu yardım ödemesi yapılır. 1 ve 2 kişilik hane için 75 kWh, 3 kişilik hane için 100 kWh, 4 kişilik hanelere 125 kWh ve 5 yada daha üstü için de 150 kWh kadar yardım ödemesi yapılır
 • Eğitim Alış Veriş Yardımı
 • Şartlı Eğitim Yardımı: İlk Öğretimde olan erkek öğrencilere 45 TL kız öğrenciye aylık 50 TL ve Orta Öğretimde olan erkek öğrenciye 55 TL, kız öğrenciye ise 75 TL ödenmektedir.
 • Öğle Yemeği Yardımı
 • Ücretsiz Ders Kitabı
 • Öğrenci Taşıma ve Barınma
 • Engelli Öğrencilere Ücretsiz Taşıma
 • Yurt Yapımı
 • Şartlı Sağlık Yardımı: Doğumun hastanede yapılması durumunda 100 TL, şartlı lohusalık için doğumu takip eden iki ay süre için 45 TL, gebelik dönemine 45 ve çocuk için aylık 45 TL
 • Engelli İhtiyaç Yardımı: Toplumda yer almaları için her türlü araç ve gereç yardımı. Engellilere Düşük Faizli Kredi Veren 5 Banka Hangisi? de yine nakit ihtiyacınızı karşılaya bileceğiniz belirtmek isterim.
 • Genel Sağlık Sigortası: Sosyal güvencesi olamayan vatandaşlara sağlanan pirim ödemesi
 • Genel Sağlık Sigortası Katılım Payı Ödemesi
 • Kronik Hastalara Sağlanan Destekler
 • Çoklu Doğum Yardımı: 0 ile 2 yaş arasındaki çocuklara aylık 150 TL yapılan doğum yardım ödemesi
 • Aşevleri: Günlük yemek ihtiyaçların sağlanması
 • Afet ve Acil Durum Yardımı
 • Terör Zararı Yardımı: Terör olaylarından zarar gören ailelere aylık 1.200 TL yapılan yardım ödemesi
 • Yabancılara Yönelik Yapılan Yardımlar
 • Yaşlılık Aylığı: 65 yaş üstü vatandaşlara yapılan 672 TL yardım ödemesi
 • Engelli Aylığı: %40 ile %69 arasında olan engelliler için yapılan 537 TL ve %70 üzerine yapılan 805 TL yardım ödemesi. Engelli İş Yeri Açma Devlet Desteği sağlandığını da ayrıca belirtmek isterim.
 • Engelli Yakına Sağlanan Aylık Ödemeleri: 537 TL engelliye bakan aileye ödenen yardım ödemesidir.
 • Silikozis Hastalarına Yapılan Yardımlar: %15 ile %34 hastalara 1.160 TL, %35 ile %54 olanlara 1.326 TL, %55 üzerinden silikozis olan hastalara ise 1.477 TL yardım parası ödenir.

Yukarıda belirtilen bu yardımları asgari ücretin 3/1 hane gelirine sahip aileler alabilmektedir. Başvurularınızı il/ilçe SYD vakıflarına yapabilirsiniz. Ayırca, konu hakkında bilgi almak için https://ailevecalisma.gov.tr/sygm/iletisim/ deki numaralar ile de irtibata geçebilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalamamız: 5]
Ziyaretçi Yorumları - 86 Yorum
 1. Aynur seve dedi ki:

  Selamın aleyküm imam nikahlı bir evlilik yaptım anlasamadigimiz için ayrıldık 2 buçuk yaşında oğlumlâ beraber yaşıyorum baba evinde anne baba vefat etti bi çok yere başvuru yaptım olumlu cvp gelmedi aile bireyine ait evde yaşıyorum yarım yetim aylığı olduğu için oglumun babası ne çocuğu görüyor nede destek oluyor gıda giyim hangi tür yardım uygun görürseniz destek almak istiyorum zamlar faturalar ev alışverişi derken yetişemiyorum saygilarimla

  1. Gürbüz kayalı dedi ki:

   Maddi destek te bulunan hayırsever işadamlarından ailem ve çocuklarım için yardımda bulunmalarını rica ediyorum 2cocuk babasıyım ev kira isim yok plastik toplayarak geçinmeye çalışıyor ama olmuyor çocuklarımı ihtiyaçlarının hiç birini karsilayamiyom ve bu beni kahrediyor kendimi onlara karşı yetersiz buluyorum kendime çok kiziyorum çektiğim yokluga sıkıntıya cileye onlari da ortak ediyorum allah rızası için ne olur yardım edin çocuklarımı sevindirin başka bişey istemiyorum onların yüzünü guldurun yeter hepinizden allah razı olsun

   1. Fethi dedi ki:

    Ben şeker hatasiyim burçum var eşimden ayrildim tek kalim yardim edin .yardim bekilim

  2. Eyüp dedi ki:

   Merhaba nerde yapiyorsunuz

 2. Rıdvan dedi ki:

  Bnm de para ya ihtiyacım var çok zor durumdayım

 3. Gamze dedi ki:

  Merhabalar…Benim maddi desteğe ihtiyacım var.epilepsi hastasıyım bir oğlum var babasından 8 yıl önce ayrıldım ameliyat olmam gerekiyor.yaşam mücedelesi veriyorum.raporlarım var yalancı dolandırıcı biri değilim.Ramazan ayındayız Allah rızası için yardım istiyorum sizlerden şimdiden herkese tskkür ederim.

 4. HACI HAYTA dedi ki:

  KARTAL AK PARTI ILCE BASKANLIGINDA MADI YARDIMLAR ALAMIYORUM HIC BIR KURUMLARDAN SORUNLARIMLA ILGILENMEK ISTEMIYORLARDIR BU KONUDA KARTAL KAYMAKANLIK MAKAMINDA SOSYAL YARDIMLASMA VAKIF PERSONELER TARAFLARINDAN HAKSIZ YERE MADI YARDIM TALEBIMI KURUM TARAFLARINDAN RED EDILIYOR

  1. EMRE dedi ki:

   Allah rızası için ne olur yardım edermisin yalvaririm çocuklarım aç allah rızası için gölünden ne geçerse yardımcı olurmusunuz iki çocuğum var ellerinden öperler çok çaresiz sıkıntıdayım bakkal borcum var kredi borcumda var allah rızası için ne olur TR900006701000000056080871

 5. Anne dedi ki:

  6 numara bebek bezi, ıslak mendil, süt ihtiyacım var. Para istemiyorum. Bebek bezinin paketini kesebilirsiniz. Dolandırıcı değilim. Allah korkusu olan insanım. Haram yemeyi nasip etmesin rabbim. Külli nefsin zaikatül mevt. Her nefis ölümü tadacaktır. Ahirette mahşer günü cenneti hediye edeceği kul olmayı nasip etsin rabbim. Yazmış olduğum mesajı görmemezlikten gelmeyin. Elinizi ayağınızı öpüyorum. Ne olmuşum dememeli ne olacağım demeli insan. eylem345817@gmail.com

 6. Neriman dedi ki:

  Ben İlhami amca için yardım istiyorum amca kimsesiz hiç evlenmemiş kirada oturuyor mahalleden hepimiz ona esyaverdik ev kurduk amca verem hastası şekeri var kalp damar hastası yiyenleri var arayıp sormuyolar bile kirası birikti lütfen sizde destek olun gelin gözünüzle görün amcayi biz yemek goturursek karnı doyuyor.Allah razı olsun şimdiden.

 7. Mahmut dedi ki:

  Ben Mahmut eşim kalp ameliyatı olmuş ve böbrek yetmezliği var sara hastalık var lutfen bize yardım edin

  1. Fethi dedi ki:

   Ben şeker hastasiyim madi durumum iyi degil yardim edin sağilarimla

 8. ertan dedi ki:

  merhaba ben konsum için tüm yardım severlere sesleniyorum komşum 2 yaşında bebeği ile tek odalı bir evde yaşamakta mahalledeki merhametli komşularımızın verdiği yardımla geçinmektedir Allah rızasıiçin yardımlarınızı esirgemeyin

 9. Atila dedi ki:

  Ben engelliyim acil 50000 tl ye ihtiyacım var,kimsemyok,göz ameliyatı olcam,ne olur elimden tutun değerli zengin abiler

 10. Kartal dedi ki:

  25 Bin TL Kredi borcum var 2 ay gecikti işimden oldum işsizim bankalar durmadan arıyor ne yapacağımı şaşırdım kimseden borç istiyemiyirum helede akrabalardan dillerine düşmek istemiyorum ailemle aram bozuldu resmen dislandim 24 yaşındayım psikolojim bozuldu bana yardım eli uzatabilecek imkanim olduğunda bu zor durumdan kurtuldugum da geri ödeme yaparım söz veriyorum

Bir Yorum Yazın