Lokanta Ev Yemekleri İş Planı Projesi Örneği

Lokanta Ev Yemekleri İş Planı Projesi Örneği
13 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 2.654 kez okundu.
Daha çok kadın girişimciler tarafından günümüzde çok tercih edilen ev yemekleri üzerine kurulacak olan lokanta devlet tarafından KOSGEB üzerinden desteklenmektedir. Bütçe kaynağı aranmaksızın sağlanan bu destekler ile ister sulu ister kuru yemek yada börek veya çörek tarzı ev yemekleri restoranlarınız için nasıl hibe desteği alacağınızı daha önce onay almış iş planı projesi örneği ile cevap verdik. Ayrıca sektöre ait NACE kodlarını da sizler için üst ve altılı dahil olmak üzere paylaşmayı da ihmal etmedik.

KOSGEB Lokanta & Ev Yemekleri & Restoran Desteği

Hep söylerim topçu yada popçu değil iseniz para kazanmak için ya yeme yada giyime yönelin diye. İster sulu olsun ister tavuk yada et döner tarzı kebap evleri olsun ister ise ev yemekleri ile kuracağınız bir dükkan olsun mutlaka biraz el lezzetinize güveniyor iseniz geçiminizi çok rahat sağlayabilirsiniz. Hatta ilk başlarda ufak olacak açacağınız iş yeri bir bakmışsınız ki devletimizin de desteği ile büyük bir işletme haline gelmiş. Bunun örnekleri Türkiye de gerçekten çok fazla şekilde mevcuttur. Haberler de olsun bir çok yayın kuruluşlarında kadınların başarı öykülerini mutlaka sizler de dinlemişsinizdir. Hem kadın girişimcileri ayrıcalıklı bir şekilde desteklenmesi hemde şayet ev yemekleri üzerine bir iş kuracak iseniz KOSGEB tarafından destek verilmesi bence fevkalade bir şey…

Birim özellik ile ev hanımlarının kuracakları ev yemekleri lokantasına destek verdiğini tüm girişimci ve KOBİ’ işletme sahiplerine KOSGEB desteklenen sektörler listesindeki NACE kodu ile bildirmiş, şartları sağlanması durumda hiç bir suret ile devlet bütçesi göz önünde BULUNDURULMADAN hibe imkanlarını ” Yeni Girişimcilik Destek Programı ” ile sağlanacağının müjdesini vermiştir. Peki, şartlar ve başvurular nasıl yapılmalıdır. ? İşte sektöre katılım göstermek için ihtiyacınız olan NACE kodları ve başvuru yol haritası.

Ev Yemekleri Lokantası NACE kodu

Şunu artık hepimiz biliyoruz ki KOSGEB aracılığı ile devletimizden destek alacaksak şayet mutlak suret ile girdiğimiz yada gireceğimiz sektörün ismi birim tarafından oluşturulan desteklenen sektörler listesinde NACE kod ile yer alması gerekmektedir. Ev yemekleri yada herhangi bir içkili yada içkisiz açacağınız restoran dahil olmak üzere sulu yada ızgara türü tüm lokanta iş modelleri aşağıdaki NACE kodları ile desteklendiğini sizlere net bir şekilde söyleyebilirim.

  • I- YİYECEK VE KONAKLAMA HİZMET FAALİYETLERİ

56-İçecek ve yiyecek hizmet faaliyetleri / 56.1 Seyyar dahil lokanta faaliyetleri / 56.10.08 İçkili yada içkisiz diğer lokanta faaliyetleri

Bu kodlar içinde şu şekil bir ibare yer almaktadır. Şayet hizmet adında lokantalara kiralık garson hizmeti sunar yada al götür tarzı bir işletme kurar iseniz destek alamazsınız.

Ev Yemekleri Lokanta Destek Başvurusu Nasıl Yapılır ?

KOSGEB Lokanta Ev Yemekleri İş Planı Projesi Örneği

KOSGEB Lokanta Ev Yemekleri İş Planı Projesi Örneği

Şimdi kurum tarafından destek alabileceğimize emin olduğumuza göre kafamız çok rahat bir şekilde gerekli adımları sağlamamız gerekir. Şunu şimdiden söylemek isterim ki tüm bu işlemler ile yaptığınız harcamaların geri alınması yaklaşık olarak şayet iş planı projeniz de kabul görür ise bir 6 ay kadar sürecektir. Onun için kocanız zengin ise ve kaybedecek zamanınız yoksa hiç başlamayın derim. Kocası zengin olmayanlar benim verdiğim aşağıdaki adımları takip edebilir 🙂

  1. İlk kural ” Girişimcilik Sertifikası ” alınmasıdır. Bunun için KOSGEB kurslarından herhangi birine ücretsiz olarak katılmanız ve ortalama 30 gün içinde sertifikanızı ilgili kurum tarafından almanız gerekir. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusu Nasıl Yapılır ?
  2. KOSGEB e ilk kayıt başvurusu denilen adımı sağlamalısınız. Böylece KBS denilen sisteme girebilir gerekli başvuru formlarını oluşturabilirsiniz.
  3. http://destek.kosgeb.gov.tr/ bu sayfaya girerek ” Yeni Girişimci Başvurusu ” formalarının doldurulması, kayıt edilip çıktılarının alınarak birime teslim edilmesi.
  4. Birim evrakları yeterli ve doğru bulması durumda size belirtmiş olduğu gün ve ayda ev yemekleri iş planı projesinin sunum yapılarak onaylatılması.

gerekmekte siniz.

Lokanta yada restoran veya ev yemekleri üzerine iş yeri kuracak olan girişimcilere daha önce örnek almış bir iş planı projesini sizler için araştırarak temin edip PDF olarak BURADA paylaştık. Danışmanlık firmalarına hiç bir bedel ödemeden boş iş planlarınızı buna göre düzenleyerek sizlerde devletin vermiş olduğu hibe olanaklarından yararlanabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bayan Kuaförü İle Güzellik Salonu KOSGEB Destekleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kredi Kartı İle Vergi Ödeme Nasıl Yapılır
Kredi Kartı İle Vergi Ödeme Nasıl Yapılır

Kredi kartları insanların hayatına girdiğinde herkes güvenilir bir araç olmadığını düşünüyor, şüpheyle yaklaşıyordu. Ancak son yıllarda bu kullanım o kadar...

Kapat