Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Kredi Kartımı Kaybettim Ne Yapmalıyım ? CEVAP

Kredi Kartımı Kaybettim Ne Yapmalıyım ? CEVAP

Kredi kartlarını çaldıran yada herhangi bir yer de düşüren veya unutarak kaybettim ne yapmalıyım diyenler acil bir şekilde Polis ve Cumhuriyet Savcılarına müracaat etmeden evvel bu bahsettiğim işlemleri yapmalıdır.! Vakıfbank yada Akbank hiç fark etmez tüm bankalar tarafından öncelikli olarak çalıntı yada kaybetme bildirimleri için izlemeniz gereken öncelikli yol şu şekildedir.

Neler Var?

Kredi Kartınız Çalındı İse Öncelikli Olarak Şunları Yapın

Kiminde bir kiminde ise birden fazla kredi kartı bulunduğunu hepimiz bilmekteyiz. Artık günümüzde öğrenciler dahil olmak üzere gelir belgesiz yaşamlarını sürdüren bir çok ev hanımlarında dahil kredi kartları vardır. Bir anlık dalgınlık sonucu kaybedilen kredi kartları çoğunluk ile insanları geçici olarak şoka sokmakta ve ne yapacakları ne yazık ki bilmemektedirler. Çalıntı dahil olmak üzere tüm kredi kartı kaybetme durumlarında yapacağınız anlık müdahale sizi ciddi bir anlamda maddi zarara girmekten kurtarmaktadır.

Kredi kartımı kaybettim diyenler

Kredi kartımı kaybettim diyenler

Genel olarak insanlar herhangi bir çalıntı yada kaybetme durumlarında öncelikli olarak Polis yada Savcılığa başvurmaktadır. Kredi kartlarında bu başvurulardan önce yapmanız gereken kesinlikle ilgili bankanın müşteri hizmetlerini en kısa sürede arayarak kartınızı kullanıma kapatmaktadır. Bankacılıkta bu işleme bloke etmek de denilmektedir. Şayet çalıntı yada kaybetme olayı şehir veya kasaba gibi banka şubelerin yer aldığı alanlarda gerçekleşmiş ise müşteri hizmetlerini aramak yerine doğrudan ilgili bankanın şubesine gitmeniz de tavsiye edilir.

Kredi Kartım Çalındı İhbarı Nasıl Yapılır ?

Kredi kartının kaybolma yada çalındı ihbarını ne kadar kısa vadede gerçekleştirir iseniz sizin bu avantajınıza olacaktır. Çünkü kartı bulan ikinci şahıs bunun ile büyük ihtimalle İnternet üzerinden değerli ürünler alacaktır. Bir çok İnternet sitesi kart üzerindeki bilgilerin yeterli olması ile alış veriş imkanı sağlamaktadır. Kartınızı bulan yada çalan ikinci şahsın bu tür kötü emellerini sağlaması için size biraz daha öncede önerdiğim ilk etap da kartın bloke edilmesi öncelikli işlemdir. Kredi kartınızın blok edilmesi için ister banka şubesine ŞAHSEN gidebilir, isterseniz de karta ait bankanın cep şubesine arayabilirsiniz. Hazır yeri gelmiş iken kartınız blok edildikten sonra yaklaşık olarak 7 gün içinde yeni kredi kartınız basılacak ve size kurye ile elden teslim edilecektir. Şimdi zaman kaybetmeden kredi kartı kayıp ve çalıştı ihbarı için tüm bankaların iletişim numaralarını paylaşmak istiyorum.

Kredi Kartı Kayıp ve Çalıntı İhbar Hatları

Bankalara göre kredi kartları kayıp ve çalıntı ihbar hatları değişiklik göstermektedir. Ne yazık ki adli olaylardaki gibi tek bir numara bu sorundan kurtulamazsınız. Onun için tüm bankalara ait kayıp ve çalıntı ihbar numaralarını sizler ile paylaşma gereği duydum. Muhtemelen sizler ile biraz sonra paylaşacağım numaralara ilk irtibata geçtiğiniz vakit doğrudan ” 1 ” bir tuşuna basmanız sonrasında söylenen talimatları yerine getirmeniz yeterli olacaktır.

  1. Şayet kaybolan yada çalınan kredi kartınız Aknak’a ait Axxes ise lütfen hiç zaman kaybetmeden 444-2-525 numarayı arayınız.
  2. Kartınız şayet İş bankasına ait Maximum ise 0-850-724-07-24 numaralı hattı arayıp arkasından ” 1 ” tuşuna basınız.
  3. Garanti bonus kredi kartınız kayboldu yada çalındı ihbarını yapmak için ise 444-0-333 numarayı arayabilirsiniz.
  4. Halkbank Paraf kredi kartınızı blok ettirmek için ise 0-850-222-0-400 yada ister iseniz 444-0-400 numaraları arayabilirsiniz.
  5. Denizbank tarafından temin edilen herhangi bir kredi kartınız var ve kayıp yada çalındı ise direk 0-850-222-08-00 numarayı lütfen arayınız.
Kredi Kartımı Kaybettim Ne Yapmalıyım

Kredi Kartımı Kaybettim Ne Yapmalıyım

Kayıp / Çalıntı Sonrası Daha Ne Yapabilirsiniz ?

Kredi kartınızı kaybetti yada çaldırdı iseniz yukarıda öncelikli olarak bahsettiğim işlemleri yaptıktan sonra artık rahat bir nefes alabilirsiniz. Çünkü banka o karta ait tüm işlemleri donduracak ve size aynı limit ve ödeme koşulları ile yeni bir kredi kartı gönderecektir. Tabi bu süreç 5 iş gününü en az alacağı için biraz mağdur olacaksınız. Gerek yok ama şayet ister iseniz kartınızın çalındığını isterseniz Polis güvenlik güçlerine yazılı bir dilekçe ile beyan edebilirsiniz. Ama bize sorar iseniz bu işlemi yapmanız için hiç bir gerek yoktur. Sonuçta çalınan yada kaybolan kredi kartınız bulunsa bile blok edilmiş olacak ve hiç bir işinize yaramayacaktır 🙂 Ama illa da kartınızı çalan kişinin yakasını bırakmak istemiyor iseniz o zaman ilk olarak Polis sonrasında ise istenilir ise Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Kredi kartları ile aklınıza takılan diğer tüm soruların yanıtlarını BURADAN bulabilirsiniz.

 

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın