Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Dilekçe Örneği İle Başvuru

Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Dilekçe Örneği İle Başvuru

Bankadan 2021 başlarında işletmenizin aracılığı ile sözleşmeli olarak aldığınız kredi kartı, maaş müşteri olmayıp işinizi bıraktığınız da yada banka ile iş yerinizin sözleşmesinin fesih edilmesi durumda sizden mutlaka kredi kartı aidatı 12 ayda bir kesilecektir. Bu benim başıma geldi, her ne kadar da olsa en aşağı senelik 60 TL kesilen bu kredi kartı aidatı iptal edilmesi ve geri alma sizin elinizde, peki nasıl ? İşte sizlere yaşadığım tecrübelere dayanarak kredi kartı aidatının dan kesilen tutarı dilekçe örneği ile geri aldığımın yanıtı.

Neler Var?

Kredi Kartlarına En Az Senelik 60 TL Aidat Alınmaktadır

Bankaların bir çoğu sizlere bol taksitli alış veriş imkanı sağladığı kredi kartlarından yılda bir kere aidat almaktadır. Aidatsız Kredi Kartları Hangileri tir diye sorar iseniz sadece belli başlı bankalardan bu sorunuz için çözüm bulabilirsiniz. Ancak şunu sizlere özellik ile belirtmem gerekir ki şayet sizden habersiz olarak kesilen bir kredi kartı aidatını şayet gerekli yerlere gerektiği gibi bir başvuru da bulunursanız kesilen kredi kartı aidatını geri alabilirsiniz.

Kredi kartı aidatı iptali çok basit bir şekilde yapılmakta ve bir sonraki ekstranıza daha önceki hesap kesiminde yansıyan kesinti + olarak yansıtılmaktadır. Tabi bunun yapılabilmesi için öncelik ile size tavsiyem mutlaka her ay kredi kartınızın hesap özetini kontrol etmenizdir. Çünkü kartınızdan kesilen aidatın iptalini kesintinin olduğu ay yapmanız çok önemlidir. Bana tesadüfen kredi kartımdan aidat kesintisi olduğu denk geldi. Boş vaktimde oldukça fazla olduğu için neden bankaya 60 yada tam hatırlayamayacağım 70 TL vereyim dedim ve bir an önce yapılan bu kesintiyi geri almak için iptal yoluna başvurdum. Baş vurmam da oldukça da başarılı geçti ve nihayetinden bir sonraki hesap özetim de kesilen tutarın + bakiye olarak geri yattığı gördüm.

Kredi Kartı Aidat İptal Edilmesi Nasıl Yapılır ?

Sizde benim gibi hesap özetiniz de kredi kartınızdan aidat kesintisi yansıtıldığını şayet gördü iseniz sakın üzülmeyin. Emin olun ki şayet kredi kartını sürekli olarak kullanan birisi iseniz kesilen o bakiyeyi biraz sonra diyeceğim yöntem ile geriye 1 ay içinde alacağız. Maaş sözleşmesi olarak aldığım kredi kartımın maaş sözleşmesinin bitmesine müteakip ilk sene için aidat kesintisi uygulandığını gördüm.

Kredi Kartı Aidatları Geri Alma Dilekçesi

Kredi Kartı Aidatları Geri Alma Dilekçesi

Türkiye İş Bankasına ait olan Maximum kredi kartımdan yapılan bu lüzumsuz kart kesintisinin geri alınacağını düşünerek direk bankanın Bilecik / Bozüyük şubesine gittim. Direk bireysel müşteriler departmanına sıra alarak ilgili memur bayana durumumu anlattım. Daha önce kesintinin olmadığını şuan maaş müşterisi olmadığımdan kartımdan bu ay aidat kesintisi olduğunu ve bu durumdan dolayı rahatsız olduğumu beyan ettim. Bankadaki ilgili memur beyan kartımı alarak sisteme kart bilgilerimi girdi. Bu arada memur hanım ile biraz söyleşi yaparak sitemimi dile getirdim. Bu kart ile ben aylık 1500 TL ile 2000 TL arasında bir alış veriş yapıyorum siz buna rağmen bu karttan aidat kesmenizi anlayamadığımı beyan ettim. Banka görevlisi bayanda aylık olarak ortalama harcamamı bakarak bana

– Doğru söylüyorsunuz, kartınız ile aylık dediğiniz gibi 1.500 TL ortalama bir harcama yapıyorsunuz. Bu durumu bir dilekçe ile merkeze bildirelim dedi.

Bunun üzerine bana kendi el yazım ile şu şekilde bir kredi kartı aidatı iptal dilekçesi yazmamı istedi. Aşağıda yazmış olduğum iade işlemi için dilekçe örneğini görebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Genel Müdürlü’ne

Bankanıza ait olan **** **** **** numaralı kredi kartını sürekli olarak kullanmaktayım. **** ayda kredi kartımdan aidat kesintisi uygulanmıştır. Kesilen bu kredi kartı aidatının iptal edilmesini rica ederim.

 İsim Soy isim / imza

 

Şeklinde dilekçemi yazdıktan sonra, ilgili banka personeli yapmış olduğum kart aidat iptalinin bir ay içinde neticeleneceğini ve kartımın hesap özetinde göreceğimi söyledi. Öylede oldu 🙂 Banka tarafından otomatik olan kesilen kredi kartımın aidatı iptal edilmiş ve bir sonraki ay hesap özetim de + 60 TL olarak gözükmüştü. 🙂

Ayrıca 5 Dakikada Kredi Kartı Aidatını E-Devlet Üzerinden Geri Alma da yine dilekçe örneğimiz ile şayet başvurunuz olumsuz olursa nasıl bir yol izlemeniz gerektiği yazılmaktadır.

Kredi Kartı Aidatı Ödememe Yöntemleri

Kredi kartı aidatı ödemek istemiyorsanız şayet bazı tekniklere başvur bilirsiniz. Bunlar aslında çok fazla değildir lakin işinizi mutlaka görürler.

  1. Bütün alış veriş işlemlerinizi kredi kartı ile yapınız, kartınızdan aidat kesilse bile kart iptali yapacağım dediğiniz vakit mutlaka kesilen aidatımız geri verilir.
  2. En az 2 tane otomatik ödeme talimatı ile kart aidatı ödemeye bilirsiniz.
  3. İş yerinizin anlaşma sağladığı bankalardan kredi kartı alınız.
  4. Aidatsız kredi kartlarından alabilirsiniz.

 

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın