Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusu Nasıl Yapılır?

2021 KOSGEB Girişimciliği Destek Programlarından olan ” Geleneksel Girişimci Desteği ” ile ” İleri Girişimci Desteği ” olanaklarından yararlanarak açmış olduğunuz iş yeri için hibe alacaksanız şayet mutlaka ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” almanız şarttır.! Eğitimleri aldıktan sonra alacağınız ” Girişimcilik Belgesi ” ile ancak bu destek programlarında yer alan hibe olanaklarından yararlana bilirsiniz. KOSGEB Kursları olarak da bilinen bu eğitimleri yine isteye bağlı olarak iki şekilde alabilirsiniz. Bunların bir tanesi ” Uzaktan Eğitim ” bir diğeri de klasik olan ” Örgün Eğitim ” adı altında verilmektedir. Siz yeni girişimcilerin bu her iki eğitimi de nasıl kolaylık ile alabileceklerini resimli ve sonra derece anlaşılır bir şekilde açıklık getirdik.

Neler Var?

KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvuru Formu 2021

İŞKUR Girişimcilik Kursu Başlangıç Tarihleri ile aynı şekilde KOSGEB ‘de diğer iş birlikçileri olan yerel Belediyeler, Halk Eğitim Merkezleri ve bazı meslek odaları ile Üniversiteler için eğitim programı düzenler. Kurumlar üzerinden düzenlemiş olduğu bu eğitim programlarına genel olarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi adı verilmektedir. Başvuru formu ve e-Devlet üzerinden müracaat edeceğiniz bu kurslara ” Örgün Eğitim ” olarak verilmektedir. Yani, dersliklerde bir öğretim görevlisi tarafından. Bu eğitimlere başvuru formunu alabilmeniz için ilk olarak eğitim başvurusunda bulunmanız gerekir. Örgün eğitim başvurusunu e-Devlet üzerinden yada eğitimi veren kuruma şahsen giderek başvuru formunu doldurarak sağlaya bilirsiniz. Tüm bu iki şekilde başvuruyu gerçekleştirmek için eğim başlama tarihini ilk olarak bilmeniz gerekmekte siniz. KOSGEB girişimcilik kursu eğitim başlama tarihlerini en doğru şekilde sadece BURADAKİ ADRES üzerinden görebilirsiniz. Adrese giriş yaptıktan sonra ise yapacağınız adımlar şunlardır.

 1. İl Filtresinden eğitim almak istediğiniz ili seçiniz.
 2. Şayet eğitim almak istediğiniz ilde bir eğitim varsa size uygun olan o ilçedeki / tarihteki eğitim isminin üzerine tıklayınız. Eğitimi veren kurum ve iletişim bilgileri çıkacaktır. İlgili kuruma şahsen giderek başvuru formunu temin ederek eğitim başvurusunda buluna bilirsiniz. Yada,
 3. e-Devlet üzerinden başvur demeniz gerekmekte siniz.
 4. Açılan pencereye aşağıdaki resimde de görmüş olduğunuz gibi ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ‘ yazınız. Yazdığınıza çıkan yazıyı tıklayın. Direk e-Devlet giriş sayfasına yönlendirme olacaksınız. Giriş yaptıktan sonra direk kurs başvuru formuna erişmiş olacaksınız. Formu doğru bir şekilde doldurup gönderdikten sonra en kısa sürede sizi temin ederim ki eğitimi düzenleyen birimin yetkilileri arayacaktır.
blank

KOSGEB-Girişimcilik-Kursu-Başvuru-Formu

KOSGEB örgün eğitim başvurusunun nasıl iki yöntem ile yapıldığına değindikten sonra şimdi İnternet üzerinden eğitim nasıl alınır ona geçebiliriz.

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Online Alma ( İnternet’ten Uzaktan Eğitim )

Özellik ile vakit sorunu olanlar için harika bir haberimiz var. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini almak için artık ne sıra ne eğitim tarihi beklemenize lüzum kalmadı. Uzaktan eğitim ile kurslara online olarak katılabilirsiniz. Tek yapmanız gereken eğitim videolarınız sırası ile izlemeniz ve videolar sonrasındaki testleri doğru bir şekilde çözmeniz tir. İnternet üzerinden verilecek olan bu eğitimlerin başvurusu için

 1. e-Devlet şifreniz
 2. 18 yaşından büyük olmanız

yeterlidir. Bu eğitimleri alırken dikkat etmeniz gereken bir önemli husus daha var. Aslına bakılır ise bu husus  hepsinden çok daha önemli. Size içeriğin en başında da belirttiğim gibi KOSGEB yeni girişimcilere iki şekilde açacakları işletme için destek sağlamaktaydı. Sağlamış olduğu bu iki destek programına göre bu eğitimleri almanız gerekmekte siniz. Buna göre ise;

 • Geleneksek Girişimci Destek Programı ( KOSGEB Desteklenen Sektörler içerisinde yer alan herhangi bir ticari işletme kuracaksanız ) için Geleneksel Girişimcilik Eğitimi almanız yeterlidir.
 • İleri Girişimcilik Destek Programı ( Üretime dair bir işletme kuracaksanız ) için ise o zaman ilk önce Geleneksel Girişimcilik Eğitimi sonrasında ise İleri Girişimcilik Eğitimi almanız gereklidir.

Eğitim almak için e-Devlet şifrenizin olması yeterlidir. Şifreniz yoksa PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Şifreniz varsa aşağıdaki adımları lütfen sırası ile yerine getiriniz.

 1. https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine giriniz.
 2. Sonra bu sayfayı tıklayınız.
 3. e-Devlet şifrenizi giriniz.
 4. Sayfanın en altta yer alan Geleneksel Girişimcilik Eğitimi alanında Eğitime Başla deyiniz.
 5. Kaşınıza çıkan bütün videoları izleyin.
 6. Video sonrasında testleri çözünüz
 7. Girişimcilik belgeniz bütün video ve test sonrasında sistemde yer alacaktır.

Bu eğitimden sonra aynı şekilde ” İleri Girişimcilik Eğitimi ‘ de alabilir isiniz.

KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvuru e-Devlet

KOSGEB Girişimcilik Kursu başvuru işlemlerini e-Devlet üzerinden yapmak en hızlı olanıdır. İster ” Örgün Eğitim ” ister ise ” Uzaktan Eğitim ” başvurusu için e-Devlet sistemini kullana bilirsiniz. KOSGEB Bay, Bayan, Çocuk Giyim Mağazası Desteği dahil olmak üzere bütün KOSGEB desteklenen sektörler içerisindeki işletmelerin açılışı ile hibe almak için almanız gereken şart olan bu eğitimlerin başvuruları şu şekilde yapılmaktadır. Bu her iki işlem için de işlemler doğal olarak e-Devlet üzerinden olacağı için kendinize ait bir e-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

Örgün Eğitimi e-Devlet Üzerinden Alma:

 • Eğitim alacağınız il, ilçe ve kurumu belirlemek için ilk olarak https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste adresine girmeniz lazım.
 • Burak ” İL FİLTRESİ ” bölümünden eğitim almak istediğiniz ili seçiniz.
 • İl için başlatılacak eğitimlerden İŞKUR kaydınız yoksa harici istediğiniz eğitim için e-Devlet ile başvur demeniz yeterli olacaktır.

Daha sonra açılan arama boşluğuna ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” yazarsanız ve girerseniz sizi bir başvuru formu karşılayacak. Bu formu doldurmanız ile başvurunuz ilgili kurum tarafından alınmış ve size en kısa sürede geri dönülmüş olacaktır.

Uzaktan Eğitim e-Devlet Üzerinden Başvurmak:

 1. https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine giriniz.
 2. En alt bölümden ” Geleneksel Girişimcilik Eğitimi ” alanından ” EĞİTİME BAŞLA ” diyelim.
 3. e-Devlet şifrenizi girmedi iseniz şifre girme bölümüne yönlendirilme yapılırsınız.
 4. Şifrenizi girmeniz ile birlikte video izleme sayfasına girmiş olursunuz.
 5. Eğitim videolarını izledikten sonra ve testleri çözmeniz ile birlikte eğitimleri tamamlamış olursunuz.

Her iki başvuru da e-Devlet üzerinden bu şekilde yapılmaktadır. 😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın