KOSGEB Pansiyon iş planı projesi ve NACE kodu

KOSGEB Pansiyon iş planı projesi ve NACE kodu
11 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 514 kez okundu.
KOSGEB vatandaşa sağlamış olduğu desteklerle ilk başvurulan kurumlar arasındadır. Bir çok sektöre devlet elini uzattığı gibi otel yada pansiyon veya öğrenci yatılı yurt gibi geçici yada sürekli konaklama amacı ile kurulan çadır kentler de dahil olmak üzere her kesime desteklerini sunmaktadır. Sektörden destek alacak kobiler için NACE kodu ve ilk defa bu sektöre yatırım yapacak olan yeni girişimciler için iş planı projesi örneği sayfamızda sizler için çeşitli formatlar da yer almaktadır. Sizlerde iş planı projesi hakkında bilgi edinmek istiyorsanız mutlaka inceleyin.

KOSGEB Pansiyon İş Planı Projesi ve NACE Kodu

Apart yada pansiyon veya her türlü konaklama faaliyetleri içinde bulunan işletme sahibi kobiler ile bu sektörde bulunmak isteyen yeni girişimciler devlet tarafından desteklenmektedir. Bunu kurum KOSGEB desteklenen sektörler listesinde aşağıdaki NACE kodları ile belirtmiştir;

  • NACE ANA KODU: 55 KONAKLAMA
  • İKİLİ ALT KODU: 55:90  DİĞER KONAKLAMA YERLERİ
  • ÜÇLÜ ALT KODU: 55.90.01 İŞÇİ YURTLARI İLE ÖĞRENCİ, ODA KİRALAMA VE PANSİYON FAALİYETLERİ.

Kodlar ile ister yeni bir pansiyon yada öğrencilere yönelik oda kiralama sektöründe yer alacak olun KOSGEB sizleri desteklemektedir. Şimdi her iki kesimde ki sektör yatırımcılarının bu başvuruları nasıl yapacaklarını belirtelim.

Yeni Bir Konaklama Yapımı İçin Devletten Destek Nasıl Alınır ?

Daha çok üniversite alanlarına yakın mevkilerde yer alan pansiyonculuk, büyük şehirlerde de son dönemlerde günü birlik kiralamalar için oldukça yaygın olarak yer almaktadır. Bu sektörde yer alan ya da yer almak isteyenleri devletimiz KOSGEB aracılığı ile desteklemektedir. Yeni bir pansiyon yada çeşitli şekillerde konaklama üzeri bir apart sisteminde yer açacak iseniz, açılış giderleriniz dahil olmak üzere yapacağınız bir çok gider için devletten hibe alabilirsiniz. Yeni Girişimci Destek Programı kapsamında KOSGEB desteklenen sektörlerde mevcut olan tüm iş alanları için verilen bu imkanın ilk şarttı KOSGEB kurları olarak da çoğu zaman isimlendirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimininden geçmektedir. Ücretsiz olarak hangi ilde olur iseniz olun rahatlık ile başvurabileceğiniz bu eğitimlerin güncel bir şekilde adresleri http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste bu bağlantıda yer almaktadır. Bu bağlantıya girdiğiniz zaman karşınıza çıkacak olan il filtresi bölümden katılım yapmak istediğiniz ili belirlemeniz gerekecektir.

Konaklama Destek Başvurusu İçin Kayıt İşlemleri

Bu alanı da geçtikten sonra iki tane daha doldurmanız için pencere karşınıza gelecektir. Bu alanları da doğru bir şekilde doldurduktan sonra ise KBS sistemine giriş için ihtiyacınız olan kullanıcı adı ve şifre mail adresinize anında iletilecektir. Mail adresinize gelen kullanıcı adı ve şifre ile şimdi buradan KBS sistemine girelim ve ekranın sol tarafındaki ” Yeni Girişimci Destek Programı ” başvurusu bağlantısı tıklayalım. Menü halinde bir kaç adımlık bağlantılar çıkacaktır. Bu alanları da doğru olarak doldurup, çıktılarını lütfen alalım. Son olarak ise bu formları şayet varsa da engelli yada gazi gibi belgeler ile ve işletmenin imza sirküleri, faturalar ile birlikte kendi KOSGEB birimine elden teslim edelim. Birim teslim ettiğiniz bilgileri inceleyecek ve size konaklama alanı için hazırladığınız KOSGEB iş planı projenizi sunmanız için çağıracaktır. Belirtilen tarih geldiği vakit sunumu yaparak projenizi onaylatır iseniz, diğer adımları yapıp, yapılan harcamaları program dahilinde geri alabilirsiniz.

Yeni Konaklama Sahasının Açılması

Girişimcilik Belgenizi aldıktan sonra artık gerekli başvuru formalarınızı tanzim ederek yaptığınız yada yapacağınız konaklama sahası için giderleri geri almak için başvurunuzu yapabilirsiniz. Nerede ise tüm başvuru için istenilen formlar İnternet üzerinden tanzim edildiği için KBS sistemine üye olmanız gerekmektedir. Üyelik işlemleri KOSGEB e ilk kayıt denilen bağlantıdan yapılır. Bu işlemin sağlanacağı bağlantı adresi bu  http://destek.kosgeb.gov.tr/Pages/KOSGEBFirstApplication.aspx ‘dur. Siz yeni girişimci olduğunuz için en alta yer alan kısımda iki kutucuğu işaretleyerek başvur demeniz gerekiyor.

Pansiyon Açmak İçin Eğitim Yeri Belirlenmesi

Daha sonra aynı pencerede belirlemiş olduğunuz ile ait tüm güncel kurs tarihleri çıkacaktır. Bazen bulunduğunuz ile ait kurslarda olmaya bilir. Böyle durumlarda ister başka civar illerdeki eğitimleri değerlendirin, isterseniz de biraz sabırlı olarak bulunduğunuz ilde ki eğitimlerin başlamasını bekleyebilirsiniz. Tercih ilinizi ve tarihini seçtikten sonra ilgili ilanın yazısını tıkladığınız vakit ufak bir pencerede kursa ait tüm açıklamalar çıkacaktır.

Pansiyon Eğitim Başvurusu Ayrıntı

Pansiyon Eğitim Başvurusu Ayrıntı

Pansiyon Eğitim Başvurusu Ayrıntı

Burada eğitim adres ve açıklama alanında ki ibarelere çok dikkat etmeniz gereklidir. Açıklama kısmında bazen farklı kurumların bu eğitimleri düzenlemesi durumda bazı kriterler katılımcıda aranmaktadır. Örnek vermek gerekir ise eğitimlerin İŞ KUR tarafından düzenlemesi durumda kuruma kayıtlı işsizler diye ibare çıkabilir. Size uygun tarih deki eğitime katılım gösterdikten sonra ilk şart olan girişimcilik sertifikasını almak için büyük bir adımı atmış olacaksınız ve ortalama 1 ay içinde belgenizin sahibi olacaksınızdır.

Konu Videomuz

Bir önceki yazımız olan KOSGEB Destek Kredisi Nasıl Alınır ? Şartları Nedir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git