KOSGEB Kurs Tarihleri 2018 Başvuru Adresleri

KOSGEB Kurs Tarihleri 2018 Başvuru Adresleri
18 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 685 kez okundu.
Her yıl milyonlarca yeni girişimcinin ücretsiz olarak katılım göstermiş olduğu KOSGEB kursları 2018 yılında da bütün sürat ile devam etmektedir. Hibe alarak iş kurmak isteyen genç veya yaşlı tüm vatandaşlarımızın mutlak suret ile almaları gereken girişimcilik belgesi Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminden geçmektedir. Ülke genelinde 2018 yılı sonuna kadar yapılması planlanmış olan bu eğitimlerin başvuru adreslerini ve yine programın hangi kurum tarafından hangi tarihlerde düzenleneceğini sitemizde en güncel haliyle bulabilirsiniz.

KOSGEB Eğitimlerine Nasıl Başvurabilirsiniz ?

KOSGEB yeni girişimcilere özel olarak bir destek programı hazırlamıştır. Oluşturduğu bu destek programın adı da ” Girişimcilik Destek Programı ” dır. Bu programa başvuru yapma hakkı kazanabilmeniz içinde; ilk olarak ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” almanız gereklidir. 4 gün ve toplamda 32 saat kadar süren bu eğitimleri bir çok devlet dairesi düzenlemektedir. Bunların en başında ise yerel belediyeler, iş-kur ve halk eğitim merkezleri gelmektedir. Ancak tüm eğitim başlama tarihleri ise tek bir yerden halka duyurulmaktadır. Duyuru yapılan sayfada KOSGEB kurslarına katılım sağlamak istediğiniz ili belirleyerek 2018 yılı sonuna kadar şimdilik planlanmış olan tüm eğitim tarihlerini ve başvuru adreslerini görebilirsiniz. Belirttiğimiz sayfa da  Eğitmenin adı, kaç katılımcı alacakları ve başvuru için tarih ve adresler yer almaktadır. Lütfen sizde eğitimlere katılım sağlamak istediğiniz ile ait açılan penceredeki açıklamayı çok dikkatli okuyunuz.

KOSGEB Kurs Tarihleri ve 2018 Başvuru Adresleri

Artık Türkiye’de yeni iş yeri kuracakları hibe ile destekleyen KOSGEB kurumunu bilmeyen pek yok. Fakat hala KOSGEB ile ilgili bilinmeyenler yüzünden kafalar da bir çok sorular dolaşmaktadır. Özellik ile merak edilen soruların başında KOSGEB kursları tarihleri ve başvuru adresleri 2018‘ye ait sorular gelmektedir. Değerli girişimci arkadaşlarım bu sayfamızda sizler adına daha önce bu eğitimleri şahsen almış bir kişilerden derlediğimiz bilgilerle izlemeniz gereken yol ve yaşadığım deneyimlere sizler için yer vereceğiz Başta KOSGEB kursları ne zaman başlıyor soruları dahil olmak üzere eğitimlere katılabilmek için öncelik hak sahibi nasıl olunur, kursları hangi kurumların dahi verdiklerini bulabilirsiniz. İlk olarak eğitimlere nasıl başvuruda bulunabileceksiniz, bu konuyu ele almak istiyoruz.

KOSGEB Kursları 2018’de Katılım Sağlayacaklar

Detaylarıyla araştırdığımız yaşanmış olan tecrübelere değinecek olursak. Bu anlattıklarımız normal bir şekilde eğitim başvuruları için ilerleyen yol haritası idi. Fakat bazı noktalar hiçte göründüğü gibi olmuyor ne yazık ki. Bunların ise en başında KOSGEB kurslarına katılımın aşırı fazla olmasıdır. Peki öncelik hakkı nasıl belirleniyor hiç düşündünüz mü ? Değerli girişimciler yoğun bir şekilde talep var ise öncelik hakkı eleme testleri ile sağlanmaktadır. Bu testler de başarılı olmanın yöntemi ise, sorulan sorulara verilmesi gereken doğru yanıtlar, karşınızda ki kişiye mutlaka;

  1. Yapacağınız iş için kendinize güven duyduğunuzu.
  2. Kuracağınız işe hakim ve iş planı projenizin hazır olduğunu
  3. En kısa süre zarfından işinizi kuracağınızı
  4. Kendi öz sermayesi olan, daha önce bu iş üzerine mesleki bir eğitim aldığınızı

belirten cevaplar verir iseniz öncelik hakkını sağlarsınız.Tabi şayet bir de kadın girişimci iseniz %90 öncelik hakkını almanız muhtemeldir. Ya peki tüm bunlara rağmen eğitimlere katılım bir türlü sağlayamıyorsanız.? O zaman size önemli bir tavsiyemiz var, size en yakın ilçedeki eğitimlere başvurun. Eğitimlerde ikametgah şartı yoktur.! Kendi memleketlerinize veya size yakın nüfusun daha az olan ilçelerde bu eğitimleri ücretsiz alabilirsiniz. Nihayetinde 4 günlük bir süreçten bahsediyoruz. Zaten bir gün gelmeme hakkını da kullanır iseniz, 3 gün  sonra eğitimleri sıra beklemeden alabilirsiniz.

KOSGEB 2018 Eğitimlerinde Verilen Dersler Nelerdir

KOSGEB 2018 Eğitimlerinde Verilen Dersler Nelerdir

KOSGEB 2018 Eğitimlerinde Verilen Dersler Nelerdir ?

Devlet destekleri konusunda az sayıda koşul aranırken dikkat edilen bir diğer husus da eğitimlere katılarak verilecek belgelere sahip olmaktır. Katılacağınız eğitimler de verilecek dersler sizin alanınıza göre değişiklik gösterir. Örneğin, işletme pastahane tarzı bir yer olacak ise gıda ve sağlık amaçlı dersleri alacaksınız. Tamamen sizin alanınıza bağlı olarak dersleri alabilirsiniz. Genellikle KOSGEB iş planı projesinin nasıl hazırlanacağı anlatılmaktadır. Dersler bittiği zaman ise girişimcilik belgeniz hangi kurum tarafından kurs düzenledi ise o kurumca verilmektedir. Belgenizi 30 gün içinde sertifika olarak teslim alırsınız. Sonrası da size kalmış. Alacağınız destek sizi hayallerinize ulaştıracaktır. Doğru bir proje ile bir başlangıç yapmanız halinde kazancınız da garantili olacaktır.

Konu Videomuz

Bir önceki yazımız olan KOSGEB Desteklenen Sektörler Nelerdir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
KOSGEB Desteklenen Sektörler Nelerdir ?

Bildiğiniz gibi KOSGEB girişimcilere finansman sağlayan devlet uygulamasıdır. Sermayesi olmayan kimseler başvuru yapması halinde sektörler bu yolla desteklenir. Şayet KOSGEB...

Kapat