Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

KOSGEB İzmir Kurs Başlama Tarihleri

KOSGEB İzmir Kurs Başlama Tarihleri

Türkiye’de en çok girişimcinin yer aldığı illerimizden bir tanesi de İzmir olmaktadır. Nüfusun kalabalık olmasının etkisiyle her gün onlarca iş yeri bu nedenle İzmir de açılmaktadır. Sizde şayet bu güzel ilimizde bir işletme kurmayı düşünüyorsanız bunu KOSGEB den hibe alarak yapmanızı tavsiye ederim. Kurum, sizlere çok daha iyi hizmet sağlaya bilmek için bu nedenle kuzey ve güney de faaliyet gösteren koordinatörlükleri ile destek sağlamaktadır. Kuruma ait olan bütün bu birimlerin adres ve telefon iletişim bilgilerini burada bulabilirsiniz. Ayrıca, yeni iş yeri açarak hibe almak isteyen girişimcilerin mutlak suretle katılması gerektiği kurslarında nasıl alınacağını sizlere videolu olarak anlattığımı da belirtmek istiyorum. Bunun yanı sıra 2022 yılında şartlara uygun olmanız durumunda ayrıca alabileceğiniz ileri girişimcilik destek programı da detaylı bir şekilde siz İzmirliler için açıkladım.

Neler Var?

KOSGEB İzmir Başvuru Şartları Nedir?

İzmir ilimizde KOSGEB desteklerinden yararlanarak iş yeri sizlerde açabilirsiniz. Bunun için bazı şartlara uygun olmanız yeterlidir. KOSGEB’den hibe alarak iş yeri açmanın ilk şartı 18 yaşından büyük olmanızdır. Onun haricinde daha önce kurumdan hibe almamış olmanız ve herhangi bir yasa dışı suç örgütüne üye olmamanız gerekir. Bu temel 3 şarta uygun iseniz İzmir’de açacağınız iş yerinin KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde yer alması gerekir. Yer alıp almadığını öğrenmeniz için de KOSGEB Hangi İşlere Destek Veriyor? Hibe Alarak Kurulan İşletmeler hangilerinde bunu bulabilirsiniz. Tüm bu şartlara uygun olan İzmir de iş yeri açacak olan girişimciler artık iş fikirlerine göre girişimcilik sertifikalarını alabilirler. Peki, bu girişimcilik belgesi nasıl alınır? Hadi şimdi de buna geçelim.

KOSGEB İzmir Kursları Başlama Tarihleri Ne Zaman?

İzmir de devlet destekli olarak iş yeri açmak istiyorsanız muhakkak iş fikrinize ait NACE koduna göre girişimcilik eğitimi almanız gerekir. İş fikrinize göre almanız gereken girişimcilik eğitimin ne olduğunu sizler de kolaylıkla öğrene bilirsiniz. Bunu öğrenmek için yapmanız gereken ise KOSGEB Desteklenen Sektörler Nelerdir? sayfamızı ziyaret etmeniz yeterlidir. İş fikrinize göre almanız gereken eğitim başvurusunu da artık anında yapabiliyorsunuz. Daha önceleri İzmir ilinde açılan kurslarla sağlanan bu eğitimler uzaktan olarak girişimcilere verilmektedir. Dolayısı ile İzmir de KOSGEB kursların başlaması için tarih ne zaman diye beklemenize gerek yok. Peki, istediğiniz zaman KOSGEB İzmir kurslarına nasıl katılım göstere bilirsiniz.

  1. Eğitimleri alabilmeniz için katılımcıya ait bir e-devlet şifresinin olması gerekir.
  2. Şifreniz varsa https://lms.kosgeb.gov.tr/ bu adrese giriş yapınız.
  3. Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ‘GİRİŞ YAP’ butonuna tıklayınız
  4. Açılan sayfada e-devlet şifrenizi giriniz
  5. Sistem sizi doğrudan eğitim sayfasına yeniden yönlendirme yapacaktır.
  6. Şimdi sayfanın en altında sağ tarafta yer alan ‘Geleneksel Girişimcilik Eğitimi’ alanında ‘Eğitime Başla’ deyiniz.

Eğitim videolarının yer aldığı başka bir sayfaya böylece giriş yapmış olursunuz. Eğitim videolarını izleyerek sonrasında çıkan testleri çözüp girişimcilik belgenizi bu şekilde alabilirsiniz. Şayet iş fikriniz ‘İleri Girişimcilik’ NACE kodları içerisinde yer alıyorsa da aynı sayfada yer alan ‘İleri Girişimcilik’ eğitimini almanız yeterlidir. Her iki eğitimlerin nasıl alınacağını ayrıca videomuz da sizlere anlattığımı bilmenizi isterim. Lütfen izleyiniz.

Eğitimleri alan İzmir deki girişimciler daha sonra hibe almaları için izlemesi gereken yol ise 1 Defada KOSGEB Hibe Kredisi Nasıl Alınır? da bulabilirler. Bu bilgiyi de sizlerle paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi KOSGEB İzmir kuzey, güney iletişim telefon adreslerini de sizler için yazımızın devamında paylaşmış bulunmaktayız.

KOSGEB İzmir Kuzey, Güney İletişim Telefon Adres Bilgileri

KOSGEB İzmir ilimizde kuzey ve güneyde olmak kaydı ile iki tane il müdürlüğü üzerinden destek verir. Kurumunda bu müdürlükler üzerinden sağlamış olduğu destekler sadece yeni girişimciler için değildir. Ayrıca, KOBİ içinde oluşturulan program destekleri hakkında bilgi almak isteyenler de bu adreslere başvuru yapabilir. Çiğli ve Bornova da yer alan KOSGEB müdürlerin iletişim adres bilgileri ise şöyledir.

KOSGEB Çiğli Müdürlüğü İletişim Bilgileri

  • Adres: Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, 10013 sokak, Posta Kutusu: 35477 Çiğli/İzmir
  • Tel: 0-312-595-25-35

KOSGEB Bornova Müdürlük Adres İletişim Bilgiler

  • Adres: Ege Üniversitesi Kampüsü, Özel İzmir Bilfen İlk Okulu Karşısı, Erzene Mahallesi, Ege Üniversitesi, Numara: 172/47 Bornova/İzmir
  • Tel: 0-312-595-25-35

KOSGEB destekleri hakkında bilgi almak isteyen İzmirli vatandaşlarımız bu adresler ile iletişim kurabilir. Ayrıca, bizlere de yorum yaparak sorularını iletebilirler.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın