Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

KKTC Kredi Başvurusu Yapmak İsteyenlere Özel İmkanlar

KKTC Kredi Başvurusu Yapmak İsteyenlere Özel İmkanlar

KKTC yani Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ‘de bir çok Türk ve yabancı bankalar kredi imkanları sağlamaktadır. Bu bankaların sağlamış olduğu TL ve YP cinsi kredi olanakları ile ister taşıt, ister ise ev satın alabilirsiniz. Yada bireysel ihtiyaçlar için 60 aya kadar vadeler ile 50.000 TL kredi kullana bilmektesiniz. Ayrıca tüm bu imkanların yanı sıra anlaşmalı mağazalar üzerinde yapmış olduğunuz alış verişler için faizsiz kredi kullanma imkanlarını da yine sizlere bu bankalar sağlamaktadır.

Neler Var?

KKTC Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üzerinde kurulmuş herhangi bir yerli yada yabancı bankadan kredi almak için bazı şartları yerine getiriyor olmanız gerekmektedir. Aranan bu şartlar ise şunlardır.

 • KKTC de ikametgah ediyor olmanız
 • Kredi notu değerinizin risk içeren bölgede yer almıyor olması. KKB Kredi Notu Hesaplama Nasıl Yapılır?
 • Ev alacaklar için evin kat mülkiyetinin olması
 • Gelir belgesine sahip olmanız
 • Kredi miktarına göre kefil
 • Taşıt alacaklar için araca ait ruhsat belgesi (Sıfır araç kredileri için fatura)
 • 18 Yaşından büyük olmanız
 • İşçiler için sigortalı olarak herhangi bir işletmede çalışıyor olmanız.

Gerekmektedir. Bu şartlara uygun olmanız durumunda KKTC de faaliyet gösteren bütün bankalardan kredi kullana bilirsiniz.

Kıbrıs’da Kredi Veren Özel Sermayeli Diğer Bankalar

KKTC de bir çok banka faaliyet göstermektedir. Bu bankaların nerede ise tamamı Türkiye Cumhuriyeti üzerinde faaliyet gösteren bankalardan oluşmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde finansman sektöründe faaliyet gösteren bankalar ise şunlardır.

Başlıca bankalardır.

KKTC Faizsiz Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir ?

Türkiye’de olamayan ama KKTC olan bir banka KKTC müşterilerine faizsiz olarak kredi imkanı sağlamaktadır. Bu bankanın adı Creditwest ‘tir. Banka anlaşmalı mağazalar üzerinden yapacağınız bütün alış verişler için sizlere tam 36 ay vadeli olarak faizsiz kredi olanağı sağlamaktadır. Ayrıca Creditwest müşterilerine diğer ihtiyaçları içinde uygun faizli kredi olanakları sağlamaktadır. Banka tarafından sağlanan diğer imkanlar ise şunlardır.

 1. Dayanıklı Tüketim Malları Kredisi: Mutfak, banyo beyaz eşya ürünleri ile bütün ev mobilya giderleriniz için 10.000 TL kadar kefilsiz kredi imkanı. Üstelik kredinin ödemeleri 3 ay ertelemeli olarak verilmektedir.
 2. Tatil Kredisi: Anlaşmalı Tur ve Seyehat Acenteleri üzerinden yapacağınız tatil giderleriniz için 24 ay vadeli 10.000 TL kredi kullana bilirsiniz. Yine taksit ödemelerini 3 ay sonra başlaya bilirsiniz.
 3. Eğitim Kredisi: Özel eğitim kurumları ile yapacağınız anlaşmadan doğan faturanızı Creditwest üzerinden 3 ay ödemesiz kredi ile karşılaya bilmektesiniz. 12 ay vadeli kredinizi ister TL isterseniz de YP para birimi olarak alabilirsiniz.
 4. Sağlık Kredisi: Özel hastaneler için doğan sağlık harcamalarınız için sadece TL cinsinden kredi kullana bilmektesiniz. Bu kredi için 1 kefil getirmeniz yeterli olacaktır. 36 ay vadeli 3 ay ödeme ertelemeli olarak kredinizi İnternet üzerinden dahi başvuruda buluna bilmektesiniz.
 5. Evlilik Kredisi: KKTC de yapacağınız düğün harcamalarınız için hazırlanmış bir kredi paketidir. 24 ay vadeli olarak bütün düğün giderlerinizi ( Düğün salonu, damatlık, gelinlik, pastahane ) bu kredi ile karşılaya bilmektesiniz. 10 Bin TL kadar kefilsiz olarak bu kredi imkanlarından istifade edebilirsiniz.

CreditWest bankasının bütün bu imkanları için kredi başvurusunu BURADAN yapabilmektesiniz.

KKTC ‘de En Uygun Faizli Kredi Veren Bankalar Hangileridir ?

Her ülkenin belli başlı bankaları muhakkak bütün bankalara göre daha düşük faizli ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu durum KKTC içinde geçerli bir durumdur. Şayet herhangi bir kredi başvurusu için bankaya gidecekseniz bizim sizlere öncelik ile tavsiye edeceğim bankalar şunlardır. Zaman kaybı yaşamamak için kredi başvurusu için bu bankaları terci etmenizi öneririm.

 • Halk Bankası
 • Vakıflar Bankası
 • Şekerbank
 • Garanti Bankası
 • Creditwest

Sırası ile gelmektedir. Sıralamada yer vermiş olduğumuz bankalar sadece bireysel ihtiyaçlarınız için değil, taşıt ve ev alımları için yine düşük faizli olarak sizlere kredi olanağı sağladığını lütfen unutmayınız.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalamamız: 2]
Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
 1. Ali ihsan adalı dedi ki:

  Çalışma iznim 4 aylık 10000 TL kredi kulanacam yardımcı olabilirmisiniz

  1. Admin dedi ki:

   Türk bankalarından rahatlık ile kullana bilirsiniz.

 2. Salih boraç dedi ki:

  İhtiyacım var acil nasıl yardım alabilirim

Bir Yorum Yazın