DEVLET Kredi

Kırtasiye KOSGEB Destekleri Nedir ? Nasıl Başvurulur ?

09.04.2018
690
Kırtasiye KOSGEB Destekleri Nedir ? Nasıl Başvurulur ?

Ülkemizde esnaflık en çok kazandıran meslek kollarından ‘dır. Bu alanda kazanç sağlamak isteyen birçok vatandaşımız ne kadar sermaye gerekli bilmemektedir. Bugün  detaylı bir araştırma yaparak her yönüyle bu konuyu inceledik. Köklü meslek gruplarından kırtasiyecilik olan girişimcileri veya önceden işletmesi olanları devlet desteklemektedir. KOSGEB kırtasiye iş planı projesi ile Toptan ve Perakende Ticari adı altında yer alan NACE kodu ile devlet hibelerinden sizleri de tam anlamıyla bilgilendireceğiz.

Kırtasiye Desteği Nasıl Alınır?

Eğitim sektörü sürekli yenilenen, devamlılığı olan bir sektördür. Hal böyle olunca okul çevrelerinde yapılabilecek en ideal iş kırtasiye açmaktır. Elinizde belirli bir sermaye varsa okullara en yakın bölgede bir dükkan kiralayarak başlayabilirsiniz. Ancak sermayeye sahip değilseniz. Destek için ilk başvuracağınız yer KOSGEB olmalıdır. Hemen bir iş projesi hazırlayarak KOSGEB müdürlüklerine başvurmalısınız. Aşağıda belirteceğimiz koşullarınız sağlanmışsa kolaylıkla bu teşviklerden faydalanabilirsiniz.

KOSGEB Kırtasiye Destekleri Nedir ?

Kırtasiye kurarak ihtiyaç duyduğunuz her türlü fotokopi makinesinden tutunda renkli baskı makineleri alımları ve ihtiyacınız olan restorasyon giderleri ile işlemenin ilk kuruluş anındaki masraflarını ” Yeni Girişimci Destek Programı ” ile geri ödemesiz olarak karşılayabilirsiniz. KOSGEB desteklenen sektörler de G-Toptan ve Perakende Ticareti ana başlığı ile desteklenen kırtasiyecilik için alt NACE kodları ise aşağıdaki gibi listede yer almaktadır.

 • 47. Perakende Ticaret
 • 47.6 Belirli bir mala tahsis edilmiş olan mağazalardaki eğlence ve kültür mallarının perakende ticareti
 • 47.62 Belirli bir mala tahsis edilmiş olan mağazalardaki kırtasiye ve gazete ürünlerinin perakende ticareti
 • 47.62.01 Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalardaki kırtasiye ürünlerin perakende olarak ticaretinin yapılması

Bu kodlar dahilinde ister sektörün içinde büyüklü yada küçüklü bir şekilde hizmet veren kobi olun, ister ise sektöre sıfırdan başlayacak bir yeni girişimci olun devletin sizlere sağlamı olduğu tüm destekleme imkanlarından KOSGEB aracılığı ile yararlanabilirsiniz.

Yeni Kırtasiye KOSGEB Destekleri İle Nasıl Kurulur ?

Öncelik ile yeni girişimcinin ilk defa devlet destekleri ile bir kırtasiye dükkanı açması için Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılması, nihayetinde de belli bir süre sonrada eline ” Girişimcilik Sertifikasını ” alması gerekmektedir. Ücretsiz olarak kırtasiye dükkanı açacaklar için verilen bu eğitim başvuruları için  ilk olarak eğitim tarihini ve eğitimi düzenleyen kurumu bulmalısınız. Bunun en kolay ve garantili yolu ise KOSGEB in ana sayfasından geçmektedir. İlk olarak girişimcinin katılım gösterdiği ili ” Filtre ” bölümünden seçmesi gerekiyor. Katılım göstermek için belirttiğiniz ili belirledikten sonra karşınıza hali hazırda programlanmış bir kurs var ise liste halinde çıkacaktır. Çıkan listeden size uygun bir tarihi seçerek lütfen bir kere tıklayınız. Şimdi karşınıza eğitimi veren kurum ( Ticaret odası, Hal Eğitim Merkezi, Belediye vb resmi kurumlar ) açıklama kısmında belirecektir. Eğitim başvurusunu lütfen bu kuruma yapınız.

KOSGEB e Kayıt Nasıl Yapılır?

Eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan girişimci sırası ile bazı yasal düzenlenmesi gereken formaları tanzim etmesi gerekir. Bu formaların büyük bir bölümü KBS denilen sitem üzerinden yapılmaktadır. Siteme giriş yapmak için ise girişimci kendine has bir kullanıcı adı ve parola belirlemek için KOSGEB e ilk kayıt başvurusu işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kayıt işlemi sonrasında sisteme belirtilen mail adresine bundan sonraki işlemleri sağlayabilmesi için otomatik oluşmuş bir kullanıcı adı ve parola gelecektir. Bu kullanıcı adı ve parola ile  KOSGEB destek adresine giriş sağlayarak ekranın sol tarafında yer alan ” Yeni Girişimci Destek Programı ” bağlantısı üzerinden gerekli formaları düzenleyerek çıktısını alması gerekir. Çıktısı alınan formalara ilaveten işletme sahibi imza sirküleri ile birlikte KOSGEB biriminin yolunu tutar.

Kırtasiye KOSGEB Destekleri Nedir Nasıl Başvurulur.

Kırtasiye KOSGEB Destekleri Nedir Nasıl Başvurulur.

Kosgeb Kırtasiye İş Planı Projesi Destekleri

Kurum başvuru yapan yeni girişimcinin talebini belli bir süre inceler ( yoğunluğa göre en fazla iki hafta ). Daha sonra evraklarında bir noksan yok ise KOSGEB iş planı projesini sunması için belli bir gün verilir. Belirlenen gün geldiğinde girişimci hazırladığı iş planı projeni sunum yapıp onaylattığı zaman artık işletmesini kurması ve devletten Girişimcilik Destek Programı kapsamında hibe alması için hiç bir engel kalmaz.

KIRTASİYE AÇMAK İSTEYENLER İÇİN DAHA ÖNCE ONAY ALMIŞ ÖRNEK BİR İŞ PLANI PROJESİ

Konu Videomuz

Kırtasiye KOSGEB Destekleri Nedir ? Nasıl Başvurulur ? HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Saud kurpejovic dedi ki:

  Evde ek iş arıyoruz,yardımcı olur musunuz?

  1. Admin dedi ki:

   https://www.bayilikalmak.net/ek-is-ilanlari/ adresdeki ilanları takip etmelisiniz. Burada KOSGEB’in KIRTASİYE AÇACAKLARA sağladığı DESTEKLER mevcuttur.

 2. Kubilay dedi ki:

  Kirtasiye açmak istiyorum koskebin desteği bana nasıl olacak açma aşamasında mi açtıktan sonramı Kredi çekmek yerine koskebin kredisini kullanabiliyormuyum

  1. Admin dedi ki:

   Kırtasiyenizi kurduktan sonra KOSGEB den hibe alabilmektesiniz Kubilay bey,

DEVLETKredi.Com