Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum (Param, Fikrim Yok! Ne Yapabilirim?)

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum (Param, Fikrim Yok! Ne Yapabilirim?)

Hiç bir mesleğim yok ama kendi işimi kurmak istiyorum mu diyorsunuz? O zaman sizlere bir birinden farklı herhangi bir tahsil ve zanaat gerektirmeyen iş fikirleri vereceğiz. Sıfırdan iş kurmak isteyenlere ayrıca param yok demeleri durumunda dahi sermaye ihtiyaçlarını nasıl hazine destekli olarak tedarik edebileceklerini yine burada paylaşacağız. Böylece sadece dükkan açmak isteyen ama fikrim yok diyenlere değil, parasız 2023yılında kendi işini kurmak isteyenlere de çözüm üretmiş olacağız.

Neler Var?

İş Kurmak İstiyorum Ne Yapabilirim? Fikrim Yok

Kendime ait bir iş kurmak istiyorum ama ne iş yapabilirim hiç bir fikrim yok diyorsanız size çok önemli bir tavsiyem olacak. Buda biraz sonra iş fikrim yok diyenlere benimde önereceğim işler de olduğu gibi muhakkak yapacağınızın işin de KOSGEB destekli olmasıdır. Böylece değerli girişimciler iş fikriniz için hem hibe almış hem de ihtiyaç duyduğunuz an faizsiz kredi desteklerinden yararlana biliyor olursunuz. Yani sizin de anlayacağınız gibi sadece iş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim, fikrim yok? sorusuna iş yanıt vermekle olmuyor! Açıkçası, bulunacak iş fikrinin KOSGEB destekli olması da aslında yeterli de değil. Haricinde aşağıda saymış olduğum niteliklere de sahip olması oldukça önem arz eder.

 1. Yeni bir iş modeli olmalı
 2. Sermayesi az olmalı
 3. Riski az olmalı
 4. İnsanlar tarafından rağbet görüyor olmalı
 5. Ulaşıla birliği rahat olmalı
 6. Mesleğiniz olmasa bile yapabiliyor olmalısınız. (Ustalık belgesiz iş olmalı)
 7. Raf ömrü uzun olmalı
 8. Çalışma orta refah olmalı
 9. Meslek hastalığı olmamalı
 10. Çok fazla personel ihtiyacı duymuyor olmalısınız
 11. Çok para kazandırıyor olması gerekir

KOSGEB tarafından destek alıyor olmasının yanı saydığım bu 11 kritere de iş fikrimiz uygunsa para kazanmama gibi bir ihtimalimiz neredeyse sıfır arkadaşlar. Şimdi ben bu toplamda 12 kritere uygun işlerin neler olduğuna dair bir kaç tane örnek vereceğim. Hem baylara hem ise bayanlara uygun bu işlerin neler olduğuna bir kaç örnek vermeden önce bir hatırlatma yapacağım. Şayet varsa mevcut iş fikrinizin KOSGEB tarafından destek alıp almadığını KOSGEB Desteklenen Sektörler Nelerdir? sayfamızda sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama işleminin nasıl yapılacağını da bahsettikten sonra şimdi sizlere en iyi iş fikirlerinden bir kaç tanesini sıralaya bilirim.

 1. İnstagram üzerinden ayakkabı yada giyim üzerine elbise satışı yapın. Tüketicilerin neredeyse %80 gibi bir kısmı artık ayakkabı ve kıyafetlerini İnternet üzerinden almaktadır. Hem kira vermez hem de vergiye girmeden çok güzel paralar kazanabilirsiniz. İlk olarak etrafınızdaki takipçilerinize toptan aldığınız ürünleri perakende olarak satabilir sonra ise GİB ve Belediye ruhsatına tabi olarak işinizi büyütebilirsiniz.
 2. Balık pişirme evi açabilirsiniz. Bir çok kişi malum balık yağ kokusundan dolayı evlerinde balık pişirmek istemez. Bundan dolayı ufak bir dükkan tutarak hem balık satmış hem de pişirmeden ekstra gelir elde etmiş olursunuz. Çokta güzel paralar kazana bilirsiniz.
 3. Gece çorbacısı açabilirsiniz. Bilindiği gibi lokantalar geceleri kapalıdır. Gece çok ufak maliyetlere kuracağınız bir çorba evine emin olun ki çok rağbet görecektir.
 4. Evlere koltuk yıkama işi harika bir iş fikri. Hem maliyeti düşük hem kazancı çok fazla olan bu iş bence size çok para kazandıracaktır. Ayrıca bu iş fikri için Halı Koltuk Yıkama KOSGEB Devlet Desteği de belirtmiş olduğum hibe imkanlarından da yararlana bilirsiniz.
 5. Güzellik salonunda çok para var! Bayanların özellikle vaz geçemediği cilt güzelliği salonlarında harika paralar dönüyor. Bir tane kaliteli lazer epilasyon makinesi alarak bu işten çok güzel para kazana bilirsiniz. Yanına bir de protez tırnak işini neredeyse sermayesiz olarak ilave ederseniz kazancınızı katlaya bilirsiniz.

Kendime ait iş kurmak istiyorum ama ne iş yapabilirim? hiç bir fikrim yok diyenlere en iyi 5 tane iş fikrini sundum.

blank

Devamını merak edenler için de Sermayesiz Yeni En Karlı Zekice İş Fikirleri isimli sayfa da yer verdim. Mutlaka bu sayfamda ki iş fikirlerine de bir göz atmanızı tavsiye ederim. Şimdi mesleğim yok ne iş yapabilirim diye bize yapılan soruları cevaplamaya geçiyoruz.

Mesleğim Yok Ne İş Yapabilirim? Diyenler BURAYA!

İş kurmak için herhangi bir mesleğinizin olması şart değildir. Nice insanlar meleğim yok ama çok para kazanıyorum diye meydanlarda gezmektedirler. Sizin de eminim benim olduğu gibi etrafınızda bu tür insanlar vardır. Mesleğim yok ne iş yapabilirim diyenler bundan dolayı kesinlikle karamsarlığa düşmemeleri gerekir. Hatta mesleğiniz ve sermayeniz dahi olmaması kendi işinizi kuramayacağınız anlamı gelmemektedir. Peki, mesleğim yok diyenler ne tür kendine ait işler kura bilir.

 1. Kombi, petek temizliği. Her ne kadarda mevsimlik bir iş fikri olmuş olsa da 4 ay içinde alacağınız kazanç sizi 8 ay idare edecektir. En son bir kombi ile petek temizlemeye 350 TL para istiyorlardı. Sarf edilen efor ise en fazla 2 saati geçmemekteydi. Yaptığım araştırmada en kötü bir günde iki tane rahatlıkla kombi ve petek temizleme işi alıyorlardır. Buda günde 700 TL yapar aya vurduğumuzda ise 21.000 TL gibi deli bir gelir demektir. Bu iş için mesleğinizin olması gerekmez. Nerede ise hiç bir gideri de yoktur! Nasıl kombi ve petek temizleneceğini İnternet de bir çok videoda bula bilirsiniz. Buyurun bakın https://www.youtube.com/watch?v=ia0AGMIedtw bu videodaki arkadaş benim iddiamı kanıtlarcasına adeta çekmiş videosunu
 2. Ev araba koltuk temizleme. Evlere giderek alacağınız bir 3.000 TL halı koltuk yıkama makinesi ile de çok güzel paralar kazana bilirsiniz. Hatta işinizi biraz takip ederek, yurt, cami gibi toplu alanlara ait halıları dahi yerinde yıkaya bilirsiniz. Bu işi kurmak için de herhangi bir mesleğinizin olması gerekmez. Ayrıca, çokta güzel para kazana bilirsiniz. En son yine bir oturma odası koltuk yıkaması 200 TL civarlarındaydı. Günde 3 eve rahat gidebilirsiniz. Buda 600 TL günlük aylık ise 600×30= 18.000 TL gibi bir gelir demek olur. Zamanında bir ara ben dahi bu işi yaptım. https://www.youtube.com/watch?v=iNbX3PjcJgU bu bağlantıdaki video da bana aittir.
 3. Çiğköfte işi harika.. Kim ne derse desin asla ölmeyecek ve kimsenin de yemekten vaz geçmeyeceği bir damak tadı. İlla bu işi yapmak için bir dükkan açmanıza da hiç gerek yok. Benim bir arkadaşım evde yapıp akşamları eve teslim satış yapıyor. Harika da paralar kazanıyor. Kilosu 30 TL masrafı ise hadi olsun 10 TL. Yok ben dükkan açacağım sermayem var diyorsanız 81 İle Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar da mutlaka size uygun bir firmayı bulabilirsiniz.
 4. Yerinde susuz araba temizliği, süper bir iş fikri.. Özellikle lüks semtlerdeki araç sahipleri arabalarını yıkatmaya  götürmek için pek zamanları olmaz. Yerinde susuz araba temizliği yaparak çok güzel paralar kazana bilirsiniz. En son yerinde araç temizliği iç dış 50 TL civarlarındaydı.
 5. Hediyelik eşyalar üreterek İnternet den sata bilirsiniz. Bal kabağından bile bir çok farklı ışıldaklar yaparak harika para kazananlar olduğunu biliyor muydunuz? Bakın bu https://www.facebook.com/profile.php?id=1663664666 profilini verdiğim kişi benim yakın abilerimden. Çok güzel işte çalışmasına rağmen kendi işini çok düşük sermayelerle kurarak güzel paralar kazanmaktadır. Bu işi yapmak çok zor olmaması gerek. Ürettiği bir kaç ürüne ait resimde aşağıda sizler için koydum arkadaşlar.

blank

Mesleğim yok ne iş yapabilirim diyenler için olabildiği kadar en düşük sermaye ile kurulacak tam 5 harika değişik iş fikrine yer verdik. Şayet sermaye sorunu aşağıda bahsetmiş olduğum 2 yöntemle biriyle çöze bilirseniz çok farklı işleri de kura bilirsiniz.

İş Kurmak İstiyorum Ama Param Yok

İş kurmak istiyorum ama param yok diyorsanız hiç dert etmeyin. İş kurmak için size devletin hazine destekli sağladığı 2 harika imkanından bahsedeceğiz. Kendime ait iş kurmak istiyorum ama param yok diyenlere sağlanan bu imkanlardan bir tanesin de hele 100 bin TL kadar faizsiz kredi kullana bileceksiniz. Böylece hayalini kurmuş olduğunuz o işin sahibi kolaylıkla olabileceksiniz. İş kurmak istiyorum ama param hiç yok diyenlere ilk önereceğim TESKOM imkanlarıdır. Bunun nedeni ise TESMKOM yeni girişimcilere sağlamış olduğu 100.000 TL kredi olanağıdır. Videolu olarak 5 Kuruş Sermayem Yok Sermayesiz Parasız İş Nasıl Kurarım? da çok daha detaylı bahsetmiş olduğum TESKOMB tarafından sağlanan 100.000 TL faizsiz 5 yıl geri ödeme kredinin şartları ise şunlardır.

 1. 18 yaşından büyük 30 yaşından da küçük olmanız gerekir
 2. KOSGEB destek programlarından daha önce yararlanmamış olmalısınız
 3. KOSGEB girişimcilik belgesiz sahibi olmanız şarttır. Nasıl alınacağını ise KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusu Nasıl Yapılır? da bulunmaktadır.
 4. KOSGEB iş planı projesi hazırlayıp kuruma onaylatmanız gerekir. KOSGEB İş Planı Örneği sayfamda yine bu proje ait örnekleri bulabilirsiniz.

TESKOM tarafından aranan bu 4 şarta sahipseniz çok kolay bir şekilde istediğiniz zaman 100.000 TL faizsiz kredi başvurusunda buluna bilirsiniz. Eğer ki aranan bu şartlara uygun değilseniz bir de İşyeri Açma Kredisi veren bankaların olanaklarına göz atmanızı tavsiye ederim. Onun haricinde iş kurmak için sermaye sıkıntı çekenlere önereceğim diğer bir kurum ise hemen alt başlıkta yer almaktadır.

Parasız İş Kurmak İstiyorum Ne Yapabilirim?

Hiç parasız olarak iş kurmak isteyenlere yukarıda bir çok iş fikrine yer verdim. Ancak, şöyle bir alternatifiniz de kuracağınız iş için devletten hazine destekli kredi kullana bilirsiniz. Hatta daha sonra bu imkanlarla kurmuş olduğunu iş yeri için KOSGEB’den dahi hibe alabilmektesiniz. KOSGEB’den nasıl hibe alınır konusuna hiç burada girmeyeceğim. Çünkü bunu detaylı bir şekilde 1 Defada KOSGEB Hibe Kredisi Nasıl Alınır? da çok detaylı bir şekilde anlattım. Şimdi asıl konumuza gelelim. Parasız iş kurmak istiyorum diyenlere sermaye imkanı sağlayan bu kurum hangisidir? Sermayesiz olarak iş yeri, dükkan açmak isteyenlerin hedeflerini yükseltecek olan bu kurumun ayrıca şartları nelerdir? Hemen hazırsanız size büyük bir heyecanla bu kuruma ve sağlamış olduğu 75.000 TL kadar 1 yıl ödemesiz 48 ay vadeli kredilerinden bahsediyorum.

Kendi işini kuracak ama parasız olan girişimcilere nakit imkanı sağlayan kurum Halkbank’tır. Türkiye Halk Bankası ülkemize yeni esnaflar kazandırarak istihdamı ve milli geliri arttırmak için 4 paket halinde kredi imkanı sağlamaktadır. HALKBANK tarafından sağlanan bu imkanların geri ödeme planlarını HALKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama Ödeme Planı da yer verdim. İlgili sayfada geri ödeme planlarını görebilirsiniz. Burada sadece bankanın sağladığı bu imkanları ve şartların neler olduğu listeleyeceğim.

 1. GENÇ GİRİŞİMCİ KREDİSİ: Deneyimsiz Üniversite mezunları için oluşturulan bir kredidir. 30 yaşını aşmamış mezun oldukları bölüm için iş kurmaları durumunda 50.000 TL kredilerini 1 yıl ödemesiz 36 ay vadeli olarak kullana bilirler.
 2. CESUR GİRİŞİMCİ KREDİSİ: Üniversiteden mezun olup 2 sene deneyim sahibi olanlara verilen krediye denir. 35 yaşını aşmamış olmanız durumunda 75.000 TL krediniz 1 yıl ödemesiz 48 ay vadeli olarak verilmektedir.
 3. USTA GİRİŞİMCİ KREDİSİ: En az ilk okul mezunu 5 yıl yapmış olduğu tecrübesi olan iş yeri açmak isteyenlere verilir. 30.000 TL üst limitli kredi 1 yıl ödemesiz 36 ay vadelidir.
 4. MUCİT GİRİŞİMCİ KREDİSİ: TUBİTAK, KOSGEB ve TTGV den projeleri hibe almaya hak kazanan girişimcilere verilen kredidir. 75.000 TL 12 ay ödemesiz 48 ay geri ödemeli olarak verilmektedir.

Bu imkanlara da eğer ki başvuru şartları için müracaat edemiyorsanız, son çare olarak bireysel kredi çekebilirsiniz. Biliyor musun bilmiyorum ama artık bankalar gelir belgesiz, sigortasız ve kefilsiz dahi ihtiyaç kredisi vermektedir. Etrafımda bir çok arkadaşım bu şekilde de iş yeri sahibi olmuştur. 5 En İyi Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar içinden bir tercihte buluna bilirsiniz. Yada bizim size ŞUBAT ayı için önerdiğimiz aşağıdaki bankanın imkanlarından istifade edebilirsiniz.

QNB Finansbank 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.74

Başvuru formu ise bu bağlantıda yer almaktadır.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın