Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri

Bankalardan kredi çekemeyenler. Avukatlık yada kırmızı kalem yiyerek icralık olanlar. Kara listedeyim hiç bir banka bana kredi vermiyor diyenler. Hangi bankalar dan kredi çekebiliriz diyorsanız. Sizlere duymak istedikleriniz ile değil, doğrularla bu sorularınıza yanıt vereceğim.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri

Sicil affı yasasını da ele aldığım kara listede olanlara kredi veren bankalar hangileri konumuz da ayrıca şunları da bula bileceksiniz. 1. Kara listeden nasıl çıkılır? 2. Gerçekten kara listede misiniz? nasıl sorgulanır? Bir yanlış olduğunu düşünüyorsanız itiraz dilekçesi vermiş olduğumuz örneği ile nasıl doldurulur? Müracaatı nereye yapılır. 2023 yılına ait tüm sorularınızın cevapları makalemizin içeriğinde bulunmaktadır.

Neler Var?

Kara Listede Miyim? Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kara listede olanlara kredi veren bankalar hangileridir. Ya da avukatlık, kırmızı kalem yiyenler bankalardan kredi çekebilir mi? gibi soruları yanıtlamadan. İlk  olarak gerçekten kara listede misiniz? Bunun sorgulamasın nasıl yapılacağına değinmek istiyorum. Bunun nedeni nedir? diyorsanız. Bir çok arkadaşın kredi çekememelerinin nedeni kara listede olmadığıdır. Bundan ötürü kara listede miyim? sorgulama nasıl yapılır? Sorularını yanıtlayarak başlamamız son derece önemlidir. Peki kara listede olduğunuzu nasıl öğrene bilirsiniz. Bunun öğrenmenin tek yolu KKB not değerinizi öğrenmekten geçer. Şayet kredi notunuz 0 ila 699 arasında ise geçmiş olsun. Çünkü kara listedesiniz. Notumuzun kaç olduğunu nasıl öğrenebiliriz diyorsanız da aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

 1. Şayet kredi notu sorgulama için para ödemek istemiyorsanız. Sizlere Ücretsiz Kredi Notu Nasıl Sorgulanır (5 ETKİLİ YÖNTEM) üzerinden herhangi birini denemenizi tavsiye ederim. Bu yöntemler beleş olduğu için biraz zaman alacaktır. İşi zaman harcamaya bırakmak istemiyorsanız. O zaman diğer seçenekleri değerlendirmenizi tavsiye ederim.
 2. Cep telefonunda SMS atarak öğrene bilirsiniz. (Şuan rapor başı tüm operatörler için 14 TL olarak hesaplanır. 11 haneli T.C. kimlik numaranızı yazarak boşluk bırakıp doğum yılınızı yazıp bu mesajı 1112 göndere bilirsiniz.)
 3. e-Devlet üzerinden kısmen olarak göre bilirsiniz. 11 Haneli TC Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama e-Devlet
 4. Tüm bankaların İnternet bankacılığı üzerinden öğrene bilinmektedir.
  1. İnternet bankacılığı üzerinden öğrenmek için ilk olarak sorgulama yapılacak olan banka da hesabınız olması gerekir.
  2. Hesabınızda sorgulama ücretinin olması gerekmektedir. Bu tutar 14 ila 16 arasında değişmektedir.
  3. Tavsiyem bankanın mobil uygulamasını cep telefonunuza indirmenizdir. Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı Açma da bu işlemlerin nasıl yapılacağından bahsettim. Hepsi tüm bankalar için aynıdır.
  4. Mobil bankacılık giriş şifresi alınız
  5. Giriş işlemini yapınız
  6. Kredi notu bölümünden sorgulama raporunuzu oluşturunuz.

Bu sorgulama işlemleri sonrasında şayet kara listede iseniz nasıl çıka bilirsiniz?

Kara Listeden Nasıl Çıkılır?

Kara listeye girildiği gibi çıkılır da. Ne kadar süre de girdi iseniz de o kadar süre içinde de çıkabilirsiniz. Tabi kara listeye girdiğiniz kadar yaptığınız hataları çıkılmak için de tam tersi olarak sağlarsanız. Ben kara listeden nasıl çıkılır için 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi Nedir? den bazı farklı yöntemlerden bahsettim. Girer bakarsanız emin olun işinize yarayacaktır. Genel olarak kara listeden nasıl çıkılır? diyenlere ise şu yolları izlemesini tavsiye ederim.

 1. Tüm günü geçmiş olan borçlarını ödeyiniz. (kredi ve kredi kartı)
 2. Kredi ve kredi kart taksitlerini tam gününde ödemeye başlayın.
 3. Aktif olarak kredi kartı kullanınız.
 4. Otomatik ödeme talimatları verin.
 5. Nakit paranız varsa mevduat hesabınızda tutmaya özen gösterin.
 6. Nakit avans çekebiliyorsanız çekin. Taksit ödemelerini de zamanında yapın. 12 Ay Vadeli Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans da bunu nasıl yapabileceğini öğrene bilirsiniz.

Bu işlemleri en az 3 ay boyunca yapın. 6 ay sonra ise kesinlikle kara listeden çıkacaksınız. Hatta bankalardan kredi dahi çekebileceksiniz. Tüm bunları peki yaptınız. 6 ay sonra kredi notu değeriniz yükselmedi. Ya da kredi notunuzu düşürecek bir şey yapmadığınıza inanıyorsunuz. Mevcut kredi notunuza kısaca nasıl itiraz edebilirsiniz.

Kara Listeden Çıkmak İçin Dilekçe Nasıl Doldurulur?

Kredi notunu tüm bankalar ve firmalar için KKB tutar. Açılımı Kredi Kayıt Bürosu olan bu kuruluş bu not ortalamalarını bilgisayar ortamında muhafaza eder. İnternet ağ aracıyla da iş ortaklarıyla bu değerli paylaşır. Hali ile hem İnternet hem ise bilgisayar işin içinde olunca bazı aksaklıklar olabilir. Bu aksaklıkların en başında ise tüketicilerin tutulan not ortalamalarındaki yanlış değerlerdir. Bundan ötürü, şayet kredi notunu düşürecek herhangi işlevde bulunmadıysanız. Bu not değerini itirazda buluna bilirsiniz. KKB Kredi Notu Hesaplama Nasıl Yapılır? da kredi notunu düşmesini etkileyen faktörleri öğrene bilirsiniz.

blank

Peki, ilgili içerikte yer alan kredi notunuzu düşürecek hiç bir harekette bulunmadınız diyelim. Ama kredi notunuzu sorguladığınızda not ortalamanız düşük. Hatta kara listedesiniz! Bu duruma nasıl itiraz edebilirsiniz.

 1. İlk olarak kredi notunuzu sorgulatmanız gerekir. Bunu lütfen ücretsiz yöntemlerle yapmayın. Çünkü itiraz edebilmek için rapor referans numarasına ihtiyacınız olacaktır.
 2. https://bit.ly/2PhNM99 adresine giriş yapalım.
 3. Açılan itiraz formuma
  1. Referans numaranızı giriniz
  2. T.C. kimlik numaranız
  3. e-Posta adresinizi giriniz

Formunuzu İLERİ diyerek gönderiniz. Kredi notu itirazınız en kısa sürede değerlendirilecektir. Durum raporu ise sisteme girmiş olduğunuz e-mail adresine gönderilir. Kredi notu itirazınızın neticesini arzu ederseniz. Yine rapor referans numaranızla https://www.kkb.com.tr/risk-raporu-itiraz-sorgulama bu adres üzerinden öğrene bilirsiniz.

Kara Listede Olanlara Sicil Affı Yasası Geldi Mi?

Bankalardan kredi çekmenin tek şartı kara listede olmamanızdır. Kara listede olanların bu durumdan nasıl çıkabileceklerini yukarıda açıkladım. Bununla birlikte kredi notu değerinize nasıl itiraz edebileceğinize de ilgili bağlantılarıyla değindim. Şimdi ise kara listedekileri yakından ilgilendirecek bir konuya gelmek istiyorum. Bu ise kara listede olanlara sicil affı yasası geldi mi? Geldi ise kara listedekilere sicil affı yasasın gerçekten yararı olacak mı?

2021 yılı için kara listede olanlara sicil affı gelmedi. Torba yasa ile gelip gelmeyeceği de henüz için belli değil. Şahsi düşüncem çok büyük ihtimalle gelecek.

Ancak şöyle bir durum var. Üzülerek söylemem gerekir ki! sicil affı gelse bile bankalar bu yasaya pek fazla riayet edeceğini düşünmüyorum. Bundan dolayı kredi çekmek için sicil affı yasasını bekliyorsanız. Bence hiç boşuna beklemeyin.

 Koronavirüs Sicil Affı Yasası Çıkacak Mı? SON DAKİKA! da bunun sebebinden bahsetmiştim.

Bu nedenle kara listede olanlara sicil affı yasasına ben çok fazla bel bağlamıyorum. Sizin de bağlamamanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Kara Listede Olanlara Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Kara listede olanlara hangi bankalar kredi veriyor? sürekli tartışma ve araştırma konusu olmuştur. Peki kara listede olanlara hangi bankalar kredi veriyor? biliyor musunuz? Elbette bilmiyorsunuz. Bilmiş olsanız burada ne işiniz var dimi? Kara listede olanlara hangi banaklar kredi veriyor? diye bana soruyorsanız da açık konuşayım mı? Bende bilmiyorum. Çünkü kara listede olanlara kredi veren bankalar yok arkadaşlar.

Sadece emekli olanlar için ufakta olsa bir ihtimal vardır. O da  Emekli Maaşını Başka Bir Bankaya Hızlı Taşıma Nasıl Yapılır? ile maaşlarını PTT taşımaları gerekir. Böylece bir ihtimal AKTİF BANK dan kredi kullana bilirler.

Bunun haricinde üzülerek söylemem gerekir ki! Kara listeden çıkmadan kredi bankalardan çekemezsiniz. Nasıl çıkabileceğinizi ise yukarıda sizler için paylaştığımı bilmenizi isterim. Maaşlarınızı AKTİF BANK taşıyanlara bankanın sağladığı kredi imkanları ise şu şekildedir.

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
40.000 TL 20 2.806,30 TL 56.126,04 TL
25 2.418,54 TL 60.463,46 TL
27 2.305,56 TL 62.250,23 TL
29 2.209,16 TL 64.065,86 TL
30 2.166,14 TL 64.984,41 TL
33 2.054,01 TL 67.782,38 TL
36 1.962,31 TL 70.643,09 TL

Evet, faiz oranı tüm bankalara göre fazla. Eee banka kredi notu hem düşük hem ise kredi veriyor ise bunun de bir bedeli olacak elbet. Bu yüksek faizini kabul ediyorsanız. Başvuru işlemlerini İnternet üzerinden de yapabileceğinizi bilmenizi isterim.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
 1. Fatma Metinkaya dedi ki:

  Kredi çekmek istiyorum çekemiyorum kredi puanım 890

Bir Yorum Yazın