Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Kapı Süsü Yaparak Evde Para Kazanabilirsiniz (İlginç Fikirler)

Kapı Süsü Yaparak Evde Para Kazanabilirsiniz (İlginç Fikirler)

Kapı süsü son yıllarda evde para kazandıran ek işlerden birisidir. Hayatın lüksleşmesi kapıların da modernleşmesine neden olmuş. Çeşit çeşit kapı süsü modelleri ortaya çıkmıştır. Artık İnternet üzerinden satış, sektör haline gelmişken. Oturduğunuz yerden,  kolayca bir o kadar da severek yapabileceğiniz işlerdendir. Hayal dünyanızı da konuşturarak, çok farklı kapı süsleri tasarlayarak evinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Sizlere küçük bir iş gibi görünse de istikrarlı çalışarak, satışını doğru yapan kimseler için gerçekten güzel kazanç getirir. Hem vaktini değerlendirip hem de bu boş zamanın ürünlerini paraya çevirebilirsiniz. Paraya ihtiyacım var farklı kapı süsleri yapabilirim diyorsanız. Mutlaka detayları inceleyin. Örnek göstereceğimiz kapı süsleri size değişik fikirler aşılayacaktır.

Evde Yapılan Kapı Süsü Nasıl Satılır?

Uzun zamandır kapılarımızı güzel gösteren süsler, kendine ek iş arayan birçok kimsenin ekmek kapısı olmuştur. Eskiden müstakil evlerin dış kapıları sokağa açıldığından kapı süsü çokta tercih edilmemekteydi. Ancak aile hayatları artık apartmanlara taşındığından itibaren kapılarda çeşit çeşit süsler yer almaya başladı. İşte bunu fırsat bilen hanımlar değişik tasarımlarla harika görseller ortaya çıkarmaya başladılar. Hal böyle olunca bu çalışmadan güzel gelir elde eden hanımlarımız; yaptıkları bu ürünleri pazarda tezgah açarak satmaya başlamışlardır. Hatta  eş dost aracılığıyla  toplu bir şekilde dükkanlara satarak ve de en önemlisi İnternet üzerinden sosyal medyadan yapılan satışlardır. Sizler de el becerinize güveniyorsanız kendi tasarladığınız ürünleri saydığımız yollar ile kolaylıkla satışa sunabilirsiniz.

Pleksi Kapı Süsleri Nasıl Tasarlanır?

Son günlerin en fenomen süsleme malzemesi olan pleksi malzemesi, plastik fakat ayna görünümüyle herkesi cezbediyor. Öyle ki bu malzemeden sadece kapı süsü değil; düğünlerin, nişanların kısacası tüm özel günler de dağıtılan hediyelik eşyalar tasarlanmaktadır. Pleksinin uygun maliyeti, gösterişli görünümü bu tercihin ana sebebi olmaktadır. Küçük bir dükkanda pleksi üretim ve kesimini yapan işletmecilerle anlaşarak. Uygun fiyata pleksi aynaları alıp süslemesini kendiniz yapabilirsiniz. Diğer üretimlere göre pleksi ayna süslemesi daha hazır ürünlerle süslendiğinden biraz maliyetlidir. Ancak satışı da bir o kadar hızlı ve kazançlıdır. Özellikle pleksi üzerine işlenebilen isim ve kelimeler olmasından dolayı müşteriler tarafından çokça tercih konusu olmaktadır. Kapısında hem isminin yer alması hemde hoş süslemesi olması sipariş üzerine yapılmasını gerektirir. Masa süslemelerinde, nikah şekerlerinde de aynı süslemeyi üstlenerek gelirinizi ikiye katlayabilirsiniz. Bu ürünleri ise sosyal medya hesaplarınız dan kolayca pazarlayabilirsiniz.

Keçeden Kapı Süsü Yaparak Satın

Birkaç yıldır herkesin kapısında görebileceğiniz keçeden kapı süsleri, kolay şekil almasıyla her istenilen figür yapılabiliyor. İlk etapta köpükten halkaların üzerine paralel olarak sarılan kadife , kurdele gibi malzemelerin üzerine  nası model isteniyorsa kesilerek silikon yardımıyla yapıştırılır. Ülkemiz de genellikle bu tarz süslemeli işleri kadınlar üstlenmektedir. Bu sebeple kapı süslerimiz de en çok çiçekler, çeşitli kuş figürleri, boncuklar yer almaktadır. Sizlerinde kolaylıkla yapabileceği kapı süslerinin tasarımı tamamen sizin hayal dünyanıza kalmıştır. Kesin, biçin kendi modern kapı süsünüzü oluşturun.

Doğadan Malzemelerle Kapı Süsü Yapın

Sizlerin de tahmin edeceği gibi son yıllarda doğal yaşama büyük ilgi oluşmuştur. Öyle ki kapı süsün de bile doğal parçalar görmek isteyen kimseler de bulunmaktadır. Sermayesiz Olarak Evinizde Yapılabilecek İş Fikirleri içerisinde yer alan doğadan kozalak, dal parçalarını boyayıp süsleyerek tasarım süsler yapabilirsiniz. Üstelik doğadan olan bu ürünler organik, doğal adı altında satıldığından daha çok tercih edilmektedir. En ucuz 30 liraya satacağınız kapı süslerini toplu olarak doğa günlerinde, turistik gezilerin yapıldığı yerlerde satış yapmanız daha çok kazandıracaktır.

Örgüden Kapı Süsleri Nasıl Tasarlanır

Örgüden Kapı Süsleri Nasıl Tasarlanır

Örgüden Kapı Süsleri Nasıl Tasarlanır?

Beş yıl öncesini bugün ile kıyaslamaya kalkarsak; muhtemelen örgü süsler mazide kaldı diyebilirsiniz. Fakat şu açıdan bakmak gerekirse; Yapılan örgüleri modern süslemelerle dizayn ettiğinizde gayette şık, tercih edilen ürünler ortaya çıkacaktır. Şimdi nasıl tasarlayabileceğiniz hakkında biraz fikir verelim. Kapı süslerinin en alt tabakası sert bir yapıda olmalı ki üstte ki görüntü düzgün olsun. Bu nedenle hazır köpük veya plastik halka tabanı alın. Çevresine istediğiniz tarzdan ipi sarın. Bu işlemi sıkı bir şekilde gerçekleştirin ki boşluk kalmasın.  Aynı zamanda sararken kuvvetli bir yapıştırıcı ile yapıştırarak destekleyin. Sarma işlemi bittikten sonra ipinizin rengine uygun çiçekler örebilir, bu çiçekleri incilerle süsleyebilirsiniz. Eğer farklı bir şeyler ortaya çıksın istiyorsanız. Eva çiçeklerden alarak, yaprak eşliğinde yapıştırabilirsiniz. Ya da farklı süslemeleri İnternet sayfaları üzerinden araştırarak yeni tasarımlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Konu Videomuz

Üretim Tesislerin Ev Hanımlarına Özel Kargo İle İş Gönderdiklerini Anlatan Harika Videomuzu Mutlaka İzleyin!

Ziyaretçi Yorumları - 61 Yorum
  1. AYSU GÜLDEMİR dedi ki:

    kapı süsü yapmak için nasıl başvuru yapabiliyoruz

  2. Aygül dedi ki:

    Bende kapı süsü yapıyorum

Bir Yorum Yazın