DEVLET Kredi

Kadın girişimcilere devlet desteği veren 3 resmi kurum

24.07.2018
562
Kadın girişimcilere devlet desteği veren 3 resmi kurum

Devlet kadın girişimcilere çok fazla bir imtiyazlı olarak desteklemektedir.Ticaret ve tarım alanında çiftçilik yapmak isteyen kadınlara bu desteğini 2018-2019 sezonlarında da hibe olarak vermeye devam etmektedir. Devlet tarafından sağlanan bu teşvik paketine TKDK ile KOSGEB gibi kurum ve kuruluşlar aracılığı başvurunuzu şartlar dahilinde yapabilirsiniz. 50.000 liraya kadar sağlanan hibe ve 1.000 lira başlangıç dönemindeki faizsiz kredi olanaklarından yararlanmak için tek yapmanız gereken e-Devlet üzerinden müracaat formunu doldurmanız’dır. Gerisi inanın ki kendiliğinden gelecektir.

İş Yeri Kuracak Kadın Girişimciler 50.000 Lira Hibeniz Hazır!

İş hayatına üretim bandında dahil olacak kadın girişimcilere devlet tam 100 bin lira hibe veriyor! Üstelik erkek girişimcilere nazaran en az %20 avantajlar ile bu imkanları kadınlara özel olarak vermektedir. KOSGEB kurumu üzerinden siz kadınlara sağlanan bu olanaklara başvuru yapmanız da artık çok kolay. PTT üzerinden 2 TL karşılığında alacağınız bir e-Devlet şifresi ile ön başvurunuzu rahatlık ile ister mobil ister ise masa üstü bilgisayarınızdan gerçekleştirebilirsiniz. ” Yeni Girişimci Destek Programı ” başvurusu için e-Devlet şifreniz ile başvurusunu formunu doldurma işlemini şu şekilde 2 dakika içinde sağlaya bilirsiniz.

e-Devlet Üzerinden Girişimcilik Program Başvurusunun Yapılması

KOSGEB desteklenen sektörler içinde yeni bir iş yeri kuracak olan kadın girişimciler öncelik ile girişimcilik sertifikalarını alması gerekmektedir. Üretime dayalı yeni kurulacak olan neredeyse tüm sektörleri destekleyen kurumun imkanlarından yararlanmak için almanız gereken girişimcilik sertifikası için eğitime tabi tutulacaksınız. Bu eğitimler Türkiye’nin her yerinde belli zaman aralıklarında kurumun iş ortakları tarafından ÜCRETSİZ olarak siz kadın girişimcilerimize verilmektedir. Ücretsiz ön başvuru işlemleri için şu adımları izleyiniz.

 1. İlk olarak http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste adresine giriniz.
 2. Sonra ” İl Filtresinden ” hangi ilimizde eğitim almak istiyorsanız o ili seçiniz.
 3. Sonra e-Devlet ile başvur deyiniz.
 4. Sisteme giriş için PPT’den almış olduğunuz şifrenizi ilgili alana giriniz ve ” GİRİŞ ” yapınız.
 5. Karşınıza direk olarak eğitim başvuru formu çıkacaktır. Bu formu doldurunuz ve ” ONAY ” deyiniz.

Şayet karşınıza direk eğitim başvuru formu çıkmazsa, lütfen e-Devlet üzerindeki mail adresini güncelleyin yada sisteme tanımlayınız. Tanımlama işlemi yapmak için de,

 1. https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir adresine giriniz.
 2. Sağ üst köşeden isminizin yer aldığı yerden ” Güvenlik ve Ayarlar ” sekmesini tıklayınız.
 3. Orta alanda ” Bilgilerim ” kısmına, sonrada yan menüden ” İletişim Seçenekleri ” bölümüne girerek, elektronik posta alanına mail adresini girip doğrulayın.

Destek Program Başvurusunun Yapılması

Eğitim başvurusunu yapan kadın girişimci girişimcilik kurslarına katılıp sertifikasını aldıktan sonra artık kendi iş yerini devlet destekleri ile kurabilme hakkını kazanmaktadır. Kendi öz sermayesi ile kurmuş olduğu iş yerinin yapılan aşağıda yer alan

Kadın girişimcilere sağlanan iş yeri açma destek miktarı

Kadın girişimcilere sağlanan iş yeri açma destek miktarı

giderlerin geri alınması için KOSGEB’e ilk kayıt olma işlemi gerçekleştirilmesi gerekir. Kayıt işlemini sağladıktan sonra yine destek programını önce;

 • https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler.aspx bu adresten seçip ( boş alana ” Yeni Girişimcilik Destek Programı ” deyerek )
 • Daha sonra ise sizi yönlendirmiş olduğu https://edevlet.kosgeb.gov.tr/Pages/DesteklerGiris.aspx bu adresten girerek başvuru formunu doldurup, gerekli formlar ile kuruma müracaat etmeniz gerekir.

Çiftçi Kadın Girişimcilere %70 Varan Hibe Verilmektedir

Ticaretten sonra tarım sektöründe yer almak isteyen kadınlarımıza devletimiz şayet desteklenen iller içerisinde yatırım yapmaları halinde %70 varan hibe olanakları sağlamaktadır. Tarımsal ve hayvansal alanda yer alan;

 1. Mantar üreticiliği
 2. Süt üretimi
 3. Kırımızı ve beyaz et üretimi
 4. Kanatlı hayvan sektörü
 5. Örtü altı ve üstü bitki üretimleri

ve bir çok alanda yatırım için verilen destekler TKDK kurumu tarafından I-PARD-2 kapsamında 2020 yılına kadar sürmektedir. Desteklerin başvuruları hakkında detaylı bilgiyi tüm TKDK il koordinatörlükleri üzerinden ücretsiz olarak öğrene bilirsiniz.

Mikro Kredi Kullanarak Ufak Çapta Evinizde Üretim Desteği Alabilirsiniz

Türkiye Grameen Mikrofinans kapsamında 1.000 lira tamamen faizsiz kredi almak isteyen ev kadınları, kuracağınız 5 kişilik akraba bağı olmayan arkadaşlarınız ile gurup ile 3 günlük bir eğitim sonrasında sermayenizi alabilirsiniz. Türkiye’nin her ilinde şubesi olan TGM den 1.000 TL faizsiz para almak için yol haritanız şu şekilde olmaktadır.

 1. İlk olarak 5 kişilik birinci derecede yakını olmadığınız bir ekip kurunuz
 2. TİSFA tarafından 3 günlük eğitimlere katılın
 3. Sizi yakından TGM tarafından incelenmesine izin verin
 4. Kredinizi alınız
 5. Taahüt ettiğiniz işe koyulun

Daha sonra ise almış olduğunuz ilk etaptaki bin lirayı 46 haftada faizsiz olarak geri ödeyiniz.

Kadın girişimcilere devlet desteği veren 3 resmi kurum HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DEVLETKredi.Com