Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Jilet Bıçak Cam İzi Nasıl Geçer? Kapatan En İyi Krem Tavsiyesi

Derin olmayan koldaki jilet, bıçak yada cam kesik izi nasıl geçer? Ameliyat sonrası oluşan kesik izleri nasıl kapanır? Eski yada yeni oluşan bu kesik izlerinin nasıl kaybederim diyenler için bu içerik hazırlanmıştır. Tavsiyelerimiz ise iki şekilde sizlere sunulmaktadır. 1-Koldaki faça, yada yüzde oluşan kesik izleri yeni ise krem tedavisi tir. Krem tedavisi için önereceğimiz en iyi 5 kapatıcı olanını da bu nedenle sizlerle paylaştık. Eski zamanda oluşan kesik izleri için ise önerimiz lazer ile tedavi yöntemidir.

Jilet Bıçak Cam İzi Nasıl Geçer? Kapatan En İyi Krem Tavsiyesi

Eski ve yeni yara izleri için önereceğimiz bu yöntemler sayesinde böylece vücudunuzda bulunan bu kötü izlerden kurtulmuş olacaksınız. Krem ile en çok 3 ay, lazer ile ise kesik izinin türüne göre 1 seansta dahi nasıl kurulacağınızı öğrenmek istiyorsanız da yazımızın devamını okumanız yeterli olacaktır.

Neler Var?

Jilet, Bıçak, Ameliyat Kesik İzleri, Düşme Sonucunda Oluşan İzlerin Evde Tedavisi Nasıl Olur?

Herhangi bir spor dalı ile uğraşırken düşmeler sonucunda oluşan yaraların tedavisi nasıl olur? Jilet, bıçak, cam kesikleri, yada geçirmiş olduğunuz bir ameliyat sonrasında vücudunuzun herhangi bir yerinde muhakkak kesikler oluşmaktadır. Oluşan bu kesik izleri kimi zaman erken, kimi zamanda geç kapanır. Kapanırken de yaranın derinliğine ve boyutuna göre de iz bırakma ihtimali çok yüksek olmaktadır. Diyelim ki, düştünüz vücudunuzun her hangi bir yerinde kesiklik meydana geldi. Dikiş atılması gerekecek kadar açıklık var. Fakat siz dikiş attırmak istemiyorsunuz. Ufak bir yara ilerleyen günlerde kapanır diye düşünüyorsunuz. Yalnız şunu unutmayın derim! Kesinlikle zamanında bir müdahalede bulunmazsanız, o ufak dediğiniz yara vücudunuzda iz bırakacaktır. Nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsun diye düşünmekte haklısınız.

Çünkü bizzat kendim bu konuda tecrübeliyim. Küçük yada büyük bir çok kaza geçirmiş bir kişi olarak bu konuda tecrübe sahibiyim. Sizlere bunun ispatını aşağıda kendi resimlerimi paylaşarak ta göstereceğim. Yaşamış olduğum çeşitli nedenlerde ki kazalardan dolayı vücudumun bir kaç yerinde kesikler oluştu. Ve ben zamanında gerekli müdahaleyi yapmadığım için izler kaldı. Resmen kaportam yamuldu. 😊 Mesela elime cam parçası girdi. Hastaneye gittim hemen dikiş attılar. Zamanında bir bilgim olmadığından, birde çok fazla tedavi edici olmadığından dolayı elimde ne yazık ki dikiş izi kaldı. Resimde de gördüğünüz gibi.. Şanslı tarafı kesik Allah’tan avucumun içimde oluştu da en azından fazla göze çarpmıyor.

blank

Elimde-İz-Kalan-Dikiş-İzi

Görmüş olduğunuz üzere hala dikiş izi taşıyorum. Yıllar geçmiş olsa da müdahalede bulunmazsam eğer o iz kaybolmuyor. Çok yakın bir zamanda yine bir istenmedik bir kaza geçirdim ve alnımın tam ortasında bir kesik oluştu. Elimde ki gibi alımda da dikiş izi olmasın diye dikiş attırmak istemedim. Fakat görünür yerde olduğundan dolayı bir çok kişi gibi kesik izi nasıl geçer diye başladım araştırmalara. Bunun için aramadığım kişi ve gitmediğim doktor ve bölüm kalmadı diyebilirim. Fakat bu konuda hepsinin de ortak söyledikleri bir şey vardı. Oda

 • Kesik iziniz yeni ise en iyi ve kalıcı yöntemin iz bırakmayan kesik kapatıcı krem kullanılmasıydı.

Bana yapılan önerileri dinledim. Uyulamaya başladım. Gerçekten de zaman geçtikçe haklı olduklarını da gördüm. Bu sebepten dolayı sizlerde eğer ki! Vücudunuzun herhangi bir yerinde yeni meydana gelen bir kesiğiniz var ise muhakkak geç kalmadan kesik izi kapayıcı krem kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Yeni oluşan cam, jilet kesiği, bıçak veya ameliyat izlerinin iz bırakmadan nasıl geçebileceğini sizlere açıkladık. Peki farz edelim ki kesiklerin  üzerinden aylar, hatta yıllar geçmiş olsa kesik yada yara izleri kaybolur mu? İşte bu sorunun cevabının da kendi kesik izimi araştırırken bir çok çözüm noktası buldum. Sizler için bu sorunuzun cevabını aşağıda yer alan başlıklar altında anlattım.

Kolumuzda Oluşan Derin Olmayan Jilet, Faça İzi Nasıl Geçer? (Evde Tedavi)

Kolumuzda oluşan, derin olmayan faça yada jiletten meydana gelen izler nasıl geçer? Bunun cevabını sizlere direk  olarak veremeyiz. Nedeni ise yaranın derinliğine, boyutuna ve zamanına göre değişiklik göstermektedir. Bunu da nerden biliyorsunuz derseniz. Yukarıda da bahsettiğim gibi başıma gelen talihsiz kazalardan sonucu yaşamış olduğum tecrübelere dayanarak sizlere söylüyorum. Buna göre eğer faça veya jilet izi derin değilse kendi kendine kapanır ve iz bırakmaz diyebilirim. Fakat kolunuzdaki kesikte açıklık varsa eğer iz kendi kendine kapanamayabilir arkadaşlar. Bu yara için belki de dikiş atılması gerekecektir. Bu durum ile karşı karşıya kaldığınızda, kesin olarak sizlere söylüyorum kesik sonrası müdahale edilmezseniz şayet muhakkak iz kalır. Bu yolda yapmanız gereken müdahale ise 2 şekilde olmaktadır. Bu şekli de yine söylüyorum oluşan kesiğin ne zaman olduğuna göre de değişeceğini unutmayın.

 1. Kesik oluştu dikiş attırmak istemiyorsunuz. Oluşan yaranın kanamasının durmasını beklemelisiniz. Kanama durduktan bir kaç gün sonra kabuklanma olduktan bir kaç gün sonra müdahale etmeyi düşünüyorsanız. Bu aşamada muhakkak iz kapatıcı krem kullanmanızı tavsiye ederim. Yapacağınız uygulamayı da evde kendiniz çok rahat bir şekilde kolaylıkla yapabilirsiniz.
 2. Kolunuzda oluşan jilet yada faça izi 1, 2 aydan daha fazla olduysa eğer bu aşamada krem çok fazla olumlu sonuç göstermeyebilir. Bu durumlarda sizlerin yapması gereken yani önerilen yöntemler kesiğin durumuna göre ameliyat yada lazer ile iz yok etme yöntemleri olmaktadır.

Sizlere kesin garantisini verdiğim nokta. Yeni meydana gelen kesiklerde iz kapatıcı kremlerin başarı oranın çok yüksek olduğunu kendim uygulayarak gözlerim ile izin kaybolduğunu gördüm. Fakat sonradan müdahale edilen  özellikle derin jilet, cam, bıçak gibi kesici maddelerden oluşan izlerin krem ile kapanması pekte mümkün olmadığını sizlere söyleyebilirim. Bunun tedavisi ise lazer olmaktadır. Lazer ile izlerin kapanması ise %100 başarı sağlanmadığını da araştırmalarım neticesinde gerek yorumlardan gerekse de yakınlarımdan öğrendim.

blank

Kesik-izlerinin-lazer-tedavisi

Lazer tedavisinin başarı oranı çoğunlukla kesik ile birlikte oluşan kabarcıkların kapanmasında da etkili olmaktadır. Şayet yeni oluşan kesik izi değil bir kaç ay veya yıl geçtikten sonra kesik izlerini yok etmek isteyenler bunun için özel polikliniklere de gidebilirler. Yeni oluşan kesikler için anında müdahalede bulunup iz kalmaması için  krem tavsiyesi uygulamak isteyen arkadaşlarımız için önerilerimiz yazımızın devamındaki başlıklar altında mevcuttur.

Kesik İzini En İyi Kapatan Kremler Hangileri? Nasıl Kullanılır?

Sizlere bu konuyu bizzat kendi yaşamış olduğum kesik sonrasında %100 olacak şekilde faydasını gördüğüm kremden bahsetmek istiyorum. Aşağıda paylaşacağım resimlerde de sizlerde göreceksiniz ki! Yakın zamanda alnımda aniden talihsiz bir kaza sonucu çok ciddi şekilde bir kesik oluşmuştu. En belirgin yer alnımın tamda ortasında oluşan bu kesikten kurtulmak için büyük çaplı çok ciddi araştırmalar yaptım. Hastaneye gittiğim de ise kesik izim daha yeni olduğu için doktorlar direk iz kapatıcı krem kullanmamı önerdiler. Özel hastane ve devlet hastanesi dahil olmak üzere doktorların bana öneride bulundukları kesik izini en iyi kapatan kremin ismi ise Contractubex olduğunu söylediler. Ben şahsen kendi adıma gerçekten de çok büyük faydasını gördüm. Bunu sizlerde aşağıda paylaşmış olduğum resimlere bakarsanız muhakkak fark edeceksiniz eminim. Bendeki değişimi sizlerde bu sayede görmüş olacaksınız. Şimdi gelin hep birlikte Contractubex iz kapatıcı kremin kullanım şekline geçmeden önce Contractubex kremini kullanmadan öncesi ve sonrası olacak şekilde bendeki değişimi görelim.

Geçirmiş olduğum talihsiz kazanın 3.günündeki alnımda oluşan kesik izi

blank

Geçirmiş-olduğum-kazanın-3-gün-sonrası

4.gün itibari ile Contractubex iz ve yara kapatıcı kremi kullanmaya başladım. Şimdi kullanmaya başladığımın 10. gününü sizler için paylaştım. Burada sizlerde fark etmiş olmalısınız çok hızlı bir şekilde kesilen yer kapandı. Ardından kabuk bağladı. Oluşan kabuklanmanın yine hızlı bir şekilde krem ile birlikte döküldüğünü gördüm.

blank

Kabuklanmaya-başladığı-10-gün

Düzenli bir şekilde kullanmaya devam ettim. 20 25 gün sonra ise iz kapatıcı kremin sürülmesiyle birlikte kesik izi nerede ise yok olmaya başladı. Kremin zamanı geçtiğinde yani alnımda krem olmadığı zaman dikkatli bir şekilde bakıldığında iz halen fark edilecek kadar belliydi.

blank

20-25-gün-sonra

Şuanda yaklaşık 30 gün yani bir ay sonra ise aşağıda yine resimde görmüş olduğunuz kadar alnımda iz kaldı. Şuana kadar kremimin sadece yarsını kullandığım gözüküyor. Öğle ufak bir krem değil. Contractubex 120 g ağırlığında olmaktadır. Kremim bittiğinde alnımdaki izin tamamen kaybolacağına artık eminim. İnşallah krem bittiğinde ve yaram kapandığında sizlere yine buradan resmini paylaşmış olacağım.

blank

1-ay-sonra

Contractubex iz kapatıcı kremin bana yaşatmış olduğu mucizeleri hep birlikte görmüş olduk. Kardeşimin eşi İstanbul’da özel bir hastanede sezaryen doğum yaptı. Doktoru doğum sonrasında karnındaki ameliyat izi için örenmiş olduğu krem Contractubex kremi olmaktadır. Peki ya bu mucizeler yaratan krem nasıl kullanılır. Gelin şimdi hep birlikte bunu görelim.

 • Hastane demişken biliyorsunuz ki son zamanlarda bir çoğumuz saç dökülmelerinden ve kellikten şikayetçi. Bu konuda da uzun çaplı bir araştırma yaptım. Genelde herkes saç ekimini araştırıyor. Biliyorsunuz ki bununda maliyeti epey bir yüksek. Peki ya Saç Ekimini Devlet Hastaneleri Karşılıyor Mu? (Bedava Olan Hastaneler) hangileri. Tüm bunları sizler için araştırdık.

Hem kendi kullanımıma göre hem de doktor tavsiyesine göre nasıl kullandığımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

 • Doktorlar günde en az bir defa yaranın üzerine masaj yapar gibi sürülmesini tavsiye etmektedir. Fakat ben günde iki defa uygulama yaptım. Birincisi sabah uykudan uyanıp duş aldıktan sonra, ikincisi ise gece yatmadan en fazla 1 saat önce sürerek kullandım.
 • Almış olduğunuz kreminizi ilk kullanmaya başladıktan sonra yaranıza yedirerek sürmeniz gerekecektir. Sonrasında ise üzerinde az bir miktar çıkıntı kalacak şekilde bırakmanızı öneririm. Ben o şekilde yaptım. Bunun nedeni ise şuan kış aylarını yaşıyoruz. Soğuk havalarda kremin donmasına karşın alt tabakadaki yoğunluğu muhafaza etmesi adına ben o şekilde uygulama yaptım.
 • Alnıma sürmüş olduğum kremi kesinlikle parmaklarım ile ellemedim. Zamanı gelince kendisi yaranın üzerinden kabuk şeklinde attı.

Sizlerin de görmüş olduğunuz üzere Contractubex iz kapatıcı kreminin kullanımı epey bir kolay olmaktadır. Bu kremin kullanımı hakkında bizlere sormak istediğiniz sorularınız olursa eğer bizimle hiç çekinmeden paylaşabilirsiniz arkadaşlar.

Gördüğünüz üzere Contractubex kreminin mucizelerinden bahsedip bir o kadar da överek bahsettik. Peki ya bu kremi nereden ve nasıl alabilirsiniz? Ayrıca iz kapatıcı başka kremlerde var mı? Sıra şimdi bu sorularınızı yanıtlamaya geldi.

İz Kapatıcı Kremler Hangileridir? Contractubex Kremini SGK Karşılıyor Mu?

Contractubex kremden ilerledik madem ilk olarak benim kullanmış olduğum, resimde de görmüş olduğunuz Contractubex kremini SGK karşılıyor mu? Öncelikle bu sorunuzu cevaplayalım. Şunu bilin ki, bu sorunuza sadece Contractubex kremi için için cevap vermeyeceğim. Diğer tüm iz kapatıcı kremler için sorunuza cevap vereceğim. Sizi bu konuda sevindirmek için Evet karşılıyor diyebilirim. Fakat gel gör ki nasıl karşılıyor? Hemen açıklayım emin olun ki sizde bana hak vereceksiniz.

blank

Contractubex-iz-bırakmayan-krem

Önemli bir bilgiyle başmam gerekirse Contractubex iz kapayıcı kremin şuan ki fiyatı 300.00 TL olmaktadır. Bu kremi ucuza almak adına ise herkes gibi bende hastane yolunu başvurdum. Direk olarak da hemen cildiyeden randevu aldım. Randevu saatim geldiğinde doktor muayene etti ve ben hemen doktordan kesiğimin kapanması için iz kapatıcı krem yazmasını talep ettim. Fakat doktorun vermiş olduğu cevap beni çok üzdü ve hayal kırıklığına neden oldu. Neden mi? Contractubex dahil tüm iz kapayıcı kremleri sadece plastik cerrahi doktorları yazabiliyormuş. Yani böyle bir durumda plastik cerrahiden randevu almamız gerekecekmiş bunu öğrenmiş oldum. Fakat benim ikametgah ettiğim ilçemde plastik cerrahi bulunmuyor. Bundan dolayı da gittim çaresizce eczaneden kremi normal fiyatına almak zorunda kaldım.

Yalnız şunu dasizlerle paylaşmak isterim. İlk etapta internetten bir araştırma yaptım. Bu krem yani Contractubex iz kapatıcı kremi 250.00 TL İla 350.00 TL arasında değişiklik göstermekteydi. Ama ben kendi devamlı gittiğim eczanemden Contractubex iz kapatıcı kremimi sadece 180.00 TL ye aldım. EVET doğru duydunuz gerçek bu. Bana yakın başka plastik cerrahi bulunan şehre gidip gelsem daha fazla para öderdim. Emin olun ki git gel yapacağım masraf Contractubex SGK indirimli olarak fiyatıyla bile almış olduğum fiyata gelecekti benim için. Dolayısıyla vermiş olduğum ücret bana çok fazla koymadı diyebilirim. Bu önemli bilgileri de sizlerle paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi eski yara izlerimizin nasıl geçeceğine.

Eski Çok Önceden Olan Yara İzleri Nasıl Geçer? Lazer (Skar) Tedavisi Nedir?

Eski çok önceden olan yara izlerimiz nasıl geçer? Bu sorunuza ne yazık ki bir krem tavsiyesi ile cevap veremeyeceğim. Maalesef ki eski izlerimizi yok edecek herhangi bir kremin olmadığını şimdiden sizlere söyleyebilirim. Yukarıda da sizlere kısaca eski kesik veya yara izlerinin krem ile geçmeyeceğini söylemiştim. Pek ya nasıl geçer diyorsanız? Bunun için bir kaç tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi estetik ameliyat ile yaralarınızın ve izlerinizin kapatılmasıdır. Yalnız söylemem gereken bu işlemler yapmış olduğum araştırmalara göre çok fazla öneride bulunulmadığını fark ettim. Bir diğerini görecek olursak lazer yani skar tedavisi olmaktadır. Bu yöntemi kullananların yorumlarına bakarak, eski yaraların kapatılmasında neredeyse %100 sonuç alınmıştır. Şimdi skar yani lazer tedavisi hakkında en çok merak edilen sorularınıza cevap verelim. Bu tedavi yöntemini kullanarak eski yara izlerin nasıl geçtiğini de paylaşalım.

1- Lazer (Skar) Tedavisi Nedir?

Skar tedavisi derinizde her hangi bir nedenden dolayı oluşan kesik veya yara izlerinin iyileştirilmesi için uygulanan bir yöntem olmaktadır. Estetik ameliyatlar sonrasında oluşan izler dahi lazer (skar) tedavi yöntemiyle yok edilebilmektedir. Böylece daha çok göze çarpan dikkat çekici izler bu yöntem sayesinde kapatılmış hatta yok edilmiş olur.

2- Lazer (Skar) Tedavisi Kimlere Yapılır?

Hormonal dengelerinde lazer (skar) tedavisi sonrasında sorun olmayan kişilere uygulanır. Yanık  yada kesik izleri tedavisi isteyen herkes için uygulanmaktadır. Çok fazla tercihte bulunan kişiler kesik veya yara izleri üzerinden en az 2, 3 ay geçtikten sonra ki izlerde tercih ederler.

3- lazer (Skar) Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Lazer (Skar) tedavisi; cerrahi, baskı, lokal steroid tedavisi, PRP tedavisi ve lazer olarak bir kaç seçenekten oluşmaktadır. Uygulanacak tedavi yöntemi ise tamamen yaranın durumuna göre belirlenmektedir.

4- Kaç Seansta Tedavi Sonuçlanır?

Tedavinin kaç seansta sonuç alınacağı yaranın derinliği ve uzunluğuna göre değişiklik göstermektedir. En az 3 en fazla 7 seans olmaktadır.

5- Sonuç Ne Zaman Belli Olur?

Lazer ve kortizon tedavilerinde bir kaç seans uygulama yapıldıktan sonra sizler emin olun ki, değişimi fark etmiş olacaksınız. Çünkü bir kaç seanstan sonra vücut değişikliği göstermeye başlıyor.

6-Jilet, Kesik, Bıçak, Yara İzi Sildirme Lazer Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Kola atılan jilet veya faça, kesik, yada vücudunuzun herhangi bir yerinde bulunan yara izi sildirme için lazer tedavisi fiyatları 2022 yılında da belirleyen unsurlar değişmemiştir. Yani bu operasyonlara yönelik yapılacak uygulamadaki fiyatları kesiğin veya yaranın türü ve boyutuna göre nasıl işlemler değişiyorsa fiyatlarda o işlemlere göre belirlenir. Dediğim gibi yaranın derinliğine boyutuna göre kişiye farklı seanslar uygulanmaktadır. Yine aynı şekilde kesik veya yara izi tedavisi için fiyatlar uygulama yapılacak olan hastaneye göre de farklılık göstermektedir.

Kesik, jilet, bıçak, yara izi sildirme işlemleri lazer tedavisi için tüm hastanelerde genel olarak özel poliklinikler oluşturulmuştur. Oluşturulan bu poliklinikleri arayarak kesik yada yaranın boyutuna göre anında tedavi olmak için fiyat bilgisinde bulunabilirsiniz. Hatta karar vermiş olduğunuz ilgili hastanelerle bizzat kendiniz iletişime whatsApp üzerinden geçerek dahi kesik yada yaranızın resmini atarak tedavi fiyatının ne kadar olduğunu öğrenmeniz mümkündür. Sizler için yine bir araştırma yaptık. Türkiye’de en önde gelen 3 polikliniklerin iletişim adreslerini ve numaralarını aşağıda paylaşıyorum.

 1. DNZ POLİKLİNİK👇
  • ADRES: Sultan Selim Mahallesi, Behçet Sokak, No:2/3 4.Levent/İSTANBUL
  • TEFEFON: 0-555-144-59-19 
 2. MİA PLAST 👇
  • ADRES: Valikonağı Caddesi, Bina No:73 Kat:7 Daire:7 Nişantaşı/İSTANBUL
  • TEFEFON: 0-532-474-50-42
 3. LEYLA ARVAS 👇
  • ADRES: 0-546-889-55-24
  • TEFEFON: Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi, Park Apartmanı, No:19-1 Kat:2
   Nişantaşı – Şişli/İSTANBUL

Tabi yukarıda paylaşmış olduğumuz poliklinikler sağlık bakanlığı onaylı olmaktadır. Sağlık Bakanlığı izin ruhsatı ile faaliyet gösteren bu poliklinikler haricinde ise devlet hastanelerimizin de plastik cerrahi bölümlerinden tedaviniz için randevu alabilirsiniz. Randevuyu da  182 iletişim numarasını arayarak alabilirsiniz. Randevu esnasında tedaviniz ve izlenmesi gerekilen yolların neler olduğu hakkında bilgi alabileceğinizi de sizlere hatırlatmak isterim. Böylelikle konumuzun sonuna gelmiş bulunmaktayız. değerli arkadaşlarım. Sorularınızı aşağıda bulunan yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın. 😊 Son olarak paylaşmış olduğumuz videoyu da izlemenizi tavsiye ederim. Sağlıcakla kalın arkadaşlar.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın