Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

İzmir Senetle Para Veren Kuyumcular Tefeci Numaraları

Bankalar üzerinden finansmana erişme konusunda ne yazık ki İzmir ilimizde de durum çokta farklı değildir. Kredi notu değerlerinin bankalarca fazlası ile dikkate alınması tüketicilerin ihtiyaçları için toplu para almalarında ciddi engeller oluşturdu. Yalnız bu durumu bir çok girişimci de fırsata çevirdi.

İzmir Senetle Para Veren Kuyumcular Tefeci Numaraları

Eski adı ile tefecilik olarak bilinen senetle taksitlik borç para vermelere biraz yapılan rötuş ile adı danışmanlık firması olarak karşımıza çıktı. Tabi, bu danışmanlık firmalarına bu pazarı yalnız bırakmak istemeyen İzmir deki kuyumcular da boş durmadı. Kendileri de uyguladıkları komisyonlar ile farklı metotlar da müşteri potansiyeline sahip oldular. Bankalardan kredi  alamayan İzmirliler için tüm bu uygulamalar mecburiyetten kabul edilmek zorunda kaldı. Ön ödeme talep etmeden peki bu danışmalık firmaları ile kuyumcuların 2023 yılında kredi sağladıkları bu imkanlar nelerdir?

Neler Var?

İzmir Senetle Para Veren Kuyumcular 2023

Milyonlarca insanın yaşamış olduğu İzmir ilimiz de bir çok kuyumcuda hali ile ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. Asıl işleri altın yani ziynet eşyası satmak olan kuyumcular, zamana ayak uydurarak ilave ticari faaliyetler de göstermektedir. Bunlara ilk olarak hafta sonu cumartesi pazar doviz dolar avro bozdurma işlemleri hatırlayacağınız gibi dahil olmuştu. Daha sonraları ise İzmir dahil nerede ise bütün kuyumcular senetle müşterilerine para vermeye başlamışlardır. Bu işlemin yasal olmadığını bir defada bizim söylememiz de fayda olacağını düşünüyorum.

blank

Peki, İzmir’de ki kuyumcular müşterilerine nasıl senetle kredi vermektedirler? Gelin ilk olarak bunun hesaplamasına bir bakalım!

 • İzmir’deki kuyumcular nerede ise bir birlerine çok yakın oranlarda aylık bir faiz oranları belirlerler. Bu oran aylık olarak en fazla %2.00 civarlarında seyir etmektedirler. Peşin komisyon oranları ise yine bankalarda olduğu gibi bir çok kuyumcuda uygulamaktadırlar. Yani, 20.000 TL için başvuru yaptığınız zaman size kuyumcular net 20 bin TL ele geçmez. Bu miktardan komisyon adı altında önce bir %5 gibi kesinti uygularlar. Bu oranda 20.000 TL’de 1.000 TL gibi bir rakama tekabül etmektedir.

Faiz ve peşin kesinti oranları kuyumculara göre değişiklik göstere bilmektedir. Bu neden ile biz şu kuyumcu şu faiz oranını ile senetle kredi imkanı sağlıyor dersek yalan olacaktır.! Ortalama olarak ele alınan aylık %2 senelik ilse %24 faiz oranları ile bir hesaplama yapmamızı isterseniz kullanacağınız kredi için örnek ödemeniz şu şekilde oluşur.

12 Ay Vadeli Ödeme Planı
Miktar %5 Komisyon Sonrası Ele Geçen Aylık Ödeme Toplam Maliyet
10.000 TL 500 TL 968 TL 11.627 TL
15.000 TL 750 TL 1.453 TL 17.441 TL
20.000 TL 1.000 TL 1.937 TL 23.255 TL
25.000 TL 1.250 TL 2.422 TL 29.069 TL
30.000 TL 1.500 TL 2.906 TL 34.883 TL

İzmir ilinde yada ilçelerinden senetle ile 12 ay vadeli olarak kredi olanağı sağlayan firmalar sizlerden en fazla olarak uygulayacağı faiz ve komisyon miktarı bu şekildedir arkadaşlar. Şimdi diğer bir çok merak edilen tefeciler konusuna geçebiliriz.

İzmir Tefeci Numaraları Buca Cemil, Mustafa

Her tefeci çoğunluk ile rumuz yani takma isim kullanarak senetle finansman sağlama işini yapmaktadır. İzmir ilinde de en meşhur olanları ise BUCA ilçesinde Cemil olurken KARŞIYAKA da Mustafa lakaplı tefeciler olmaktadır. Her kim olur ise olsun aslında sürekli belirtmiş olduğum gibi tefeciler ile para ticareti yapmak pekte sağlıklı bir yol değildir. Bu nedenden dolayı Ankara’da Senetle Kredi Veren Firmalar da olduğu gibi bu şahıslara ait iletişim bilgilerini paylaşmak istemiyoruz. Ama, sizler illa biz tefeciden senet ile para alacağı diyor iseniz taleplerinizi yorumlar da belirtebilirsiniz. Yalnız! şunu da özellik ile belirtmek istiyorum, özellik ile peşin komisyon ile para alan İzmirli hemşerilerimiz ola ki dolandırılır ise kesinlik ile mesuliyet kabul etmiyoruz. Tefeciler den para ticareti yapacağınıza bizim sizlere tavsiyem düşük kredi notunuz olmasına rağmen kredi veren bankalara başvuru yapmanızdır. Gelin ilk önce sizlere önereceğim aşağıdaki bankamız dan bir şansınızı deneyin, baktınız olmadı şayet isterseniz yine İzmir civarlarındaki tefeciler için mesajlarınızı bırakan. Nihayetinde sayfamızda yorum bırakmak ömür boyu ücretsizdir.

En düşük kredi notuna dahi kredi veren bankamız ile sizi tanıştıralım. Bu bankamız bir dönem resmi İnternet sitesinde dahi kredi notunuz düşük ise dert etmeyin slogan paylaşan Fibabanka dan başkası değildir. Bankamızın bu ay uygulamış olduğu kredi faiz oranı ile örnek geri ödeme miktarları ise tablolarımızda yer aldığı gibidir.

ŞUBAT ayı için Fibabanka tarafından uygulanan kredi faiz oranı:

FIBABANKA 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.19 %1.89 %1.99

Geri ödeme taksitlerini ise;

17.500 TL Geri Ödeme Planı
Vade Aylık Taksit Maliyet
12 1.682,15 TL 20.185,73 TL
15 1.389,40 TL 20.841,06 TL
22 1.019,14 TL 22.421,15 TL
24 953,57 TL 22.885,78 TL
27 873,83 TL 23.593,30 TL
33 759,00 TL 25.047,05 TL
36 716,47 TL 25.793,00 TL

Dediğimiz gibi İzmir’de tefecilerin numarasını yorumlarda bulabilirsiniz ama şansınızı bir defada FIBABANKA üzerinden demek istiyorsanız tek yapmanız gereken BU FORMU doldurmanız tır.! Umarım kredi başvurunuz onay alır da tefecilerden yüksek komisyon ve faiz oranları ile senetle para almak zorunda kalmazsınız.

Senetle Para Veren Faktoringler İzmir Şubeleri

Faktoring firmaları BDDK tarafından kayıtlı bir şekilde faaliyet gösteren finansman şirketleridir. Türkiye’de şuan yasal olarak faaliyette olan tam 56 tane faktoring firması mevcuttur. Çeşitli nedenlerden ötürü faaliyet izni iptal edilmiş ise 60 tane bulunmaktadır. Üzülerek söylemem gerekir ki! bu yasal olarak faaliyet gösteren 56 tane faktoring firmasının 55 tanesi İstanbul’da sadece 1 tanesi ise Ankara’da faaliyet göstermektedir! Dolayısı ile İzmir ilimizde yasal olarak faaliyet gösteren bir faktoring firması yoktur. Hem açık konuşmak gerekir ise de, olsa dahi faktoring firmaların işi senet ile para vermek değildir ki! Peki, buraya kadar gelmişken her ne kadarda senetle olmasa da banka haricinde İzmir’de nasıl acil para ihtiyacınızı karşılaya bilirsiniz?

 1. Faturalı hat sahibi iseniz hattınız üzerinden kredi kullanınız. Bunu yapmak için herhangi bir hattınıza ait bayiye giderek puanınıza göre telefon alıp nakit olarak bozdurabilirsiniz. Üstelik hattınıza 12 ay vadeli olarak bu işlemi yapa bilirsiniz. 1 Dakika’da Faturalı Hatta Anında Kredi Başvurusu buradan yapılmaktadır.
 2. Elden taksitli olarak beyaz eşya mağazalarından alış veriş yaparak aldığınız ürünleri spotçulara satarak nakit para elde edebilirsiniz.
 3. Güvenilir bir danışmanlık firmaları ile irtibata geçebilirsiniz. (Samet ÇETİN: 0-546-890-06-00)
 4. TTNET müşterisi iseniz size en yakın TTNET bayisinden yine cihaz alıp bozdurma yöntemi ile para bulabilirsiniz.

Son olarak ise bir çok kişinin bilmediği kredi yada ek kartlarınız üzerinden taksitlik nakit avans kullanmanız olacaktır. Herhangi bir bankamatik şubesine giderek saniyeler içinde taksitli nakit avans kullana bilirsiniz. 12 Ay Vadeli Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans ile senelik olarak BDDK tarafından belirlenen sabit %1.25 aylık faiz uygulanmaktadır.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 3 Ortalamamız: 3.3]
Ziyaretçi Yorumları - 186 Yorum
 1. Murat akay dedi ki:

  Numqram bu 05343732907

 2. Mustafa dedi ki:

  220.000 tlye acil ihtiyacım var izmir ve antalya senetle borç verebilecek kuyumcu yada tefecilerin bana ulaşsınlar

 3. Şükran dedi ki:

  Ne olur banada yardım edin lütfen 5tane çocuğumla var ailemle birlikte yaşıyorum 5bin TL ihtiyaçım var nakit no

 4. Şükran dedi ki:

  Ne olur yardım edin lütfen 5tane çocuğumla ailemle yaşıyorum 3bin TL ihtiyaçım var nakiT

 5. Mehmet dedi ki:

  Bana bi kac ay icinde geri odeme kosuluyla 15.000 tl lazim faiziyle veririm hic onemli degil abi kardes yasiyoruz ve borc batahindayiz cok kritik hemde bas edemedik 2mizde calisiyoruz muhakkak oderiz emin olun senedde yapabiliriz bu durumdan kurtsrabilcek biri varsa sevinirim son umudum buraya yaziyorum banka veya baska hicbir yer vermiyor cunku

 6. sercan dedi ki:

  acil 20 bin TL ye ihtiyacim var alım satım isim var bir ay içinde vericem

 7. sercan dedi ki:

  acil 20 bine ihtiyacim var İzmir’de ikamet ediyorum

 8. Volkan dedi ki:

  Emekliyim.aylık maasim 9000 tl. 80000 tl ihtiyacım var

 9. Mete dedi ki:

  Icralik olmak uzereyim net 12000 tl nakte ihtiyacim senetle vadeli borc verebilecek varsa acil bekliyorum

 10. Bekir dedi ki:

  Acil 20 bin tlye ihtiyacım senetle öderim fazlasıyla memurum çok acil lazım lütfen biri ulaşsın

Bir Yorum Yazın