Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

2022 İŞKUR Girişimcilik Kursu Başlangıç Tarihleri (Adresleri)

2022 İŞKUR Girişimcilik Kursu Başlangıç Tarihleri (Adresleri)

KOSGEB’in iş ortakları içinde en büyük olanı kuşkusuz ki İŞKUR ilk sırada yer almaktadır. Kurumun yeni girişimcilere yönelik eğitim kursları 2022 yılında da aralıksız olarak devam etmektedir. İŞ-KUR tarafından organize edilen bu kurslar 2022 yılında da süreceği ön görülmektedir. Ücretsiz olarak sadece işsiz ve İŞKUR kaydı olanlara vermiş olduğu girişimcilik eğitim başlangıç tarihleri ile adres ve iletişim bilgileri sizler için güncel olarak burada bulunmaktadır.

Neler Var?

İŞKUR Girişimcilere Bedava Eğitim Veriyor

KOSGEB öncülüğünde her yıl düzenli olarak yapılan yeni girişimcilik kursları 2022 senesi ve 2022 yılları içinde de devam etmektedir. Her sene düzenlenen bu eğitimler ücretsiz olarak girişimcilere verilmektedir. KOSGEB eğitimleri verir iken bazı devlet kurumları ile de iş ortaklığı yapmaktadır. Bu devlet kurumları içinde en önde geleni de kuşkusuz ki İŞKUR olmaktadır. İŞKUR düzenlenen eğitimler için şartlara uygun olan tüm yeni girişimcilere diğer devlet kurumlarından ayrıcalıklı olarak günlük yevmiye dahil verdiği bilinmektedir. Bu cep harçlığı günlük 50 TL den başlayıp bazı şehirlere göre 70 TL kadar çıkmaktadır.

İŞKUR Girişimcilik Kurslarına Katılım Şartları Nedir ?

Diğer KOSGEB eğitim ortakları olan belediyeler ve bazı meslek odaları ile halk eğitim merkezlerine göre İŞKUR yeni girişimciler den ekstra olarak işsiz ve kendisine işsiz olarak kayıtlı olmasını aramaktadır. Bu neden ile şayet İŞKUR tarafından düzenlenen ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitim ” başvurularını yapabilmeniz için ilk olarak herhangi bir yerde SGK olacak şekilde çalışmıyor olmanız ayrıca İŞ-KUR kayıtlı olmanız istenilmektedir. Bu iki kriterin haricinde ise eğitim başvuru için istenilen diğer şartlar ise şu şekilde sıralanmaktadır.

 1. 18 yaşından büyük olmanız
 2. Okur yazar olmanız
 3. Herhangi bir yasa dışı örgüte üye olmamanız
 4. Daha önce başka devlet kurumları ile yeni girişimcilik eğitimine katılmıyor olmanız

Bu şartlara uygun iseniz şayet aşağıdaki bahsettiğimiz adımlar sonucunda sizlerde rahatlık ile İŞKUR girişimcilik kursu başvurusunu sağlayabilirsiniz.

İŞKUR Girişimcilik Kursu Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İŞKUR girişimcilik kursu başvuruları da diğer kurumlar tarafından düzenlenen tüm eğitimler gibi şahsen olarak yapılmaktadır. Eğitim başvuruları için mutlaka eğitim başvuru tarihlerinin açıklanmasını beklemeniz gerekir. Eğitimler için başlangıç tarihleri ise en güncel ve doğru bir şekilde girişimcilere http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste bu adreste verilmektedir.  Bu adres haricinde paylaşılan tüm bilgiler emin olun ki sizi aldatmaya yönelik içerikler olacaktır. Açılan adreste ilk yapmanız il filtresi alanında eğitime katılmak istediğiniz şehri belirlemeniz olacaktır. İstediğiniz il deki eğitimlere katılım için başvuruda bulunabilirsiniz. İŞKUR eğitimleri dahil olmak üzere tüm diğer kurumlara yönelik başlatılan kurslar için ikametgah şartı gözetilmemektedir. Daha sonra ise size uygun olan eğitim tarihini seçmelisiniz.

 • Artık isterseniz eğitim tarihlerinin yer aldığı sayfadan ” e-devlet ile başvur ” diyerek ‘de eğitim başvurunuzu gerçekleştire bilirsiniz.
 • Ayrıca İŞKUR üzerinden eğitim almak istemiyorsanız ” Uzaktan Eğitim ” teknolojisi sayesinde evinizin konforunda eğitimlerinizi alarak girişimcilik belgesi  sahibi olabilirsiniz.

İŞKUR Eğitimi Olduğunu Nereden Anlayacaksın ?

KOSGEB öncülüğünde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi bir çok aracı devlet kurumu tarafından verildiğini biraz önce belirmiştik. Siz illa İŞ-KUR tarafından düzenlenecek olan girişimcilik eğitimine katılmak istiyor iseniz il filtresi alanından belirlediğiniz tarihleri tek tek bakmanız gerekecektir. Açılan aşağıdaki gibi pencerede ” İş birliği yapılacak olan kurum yada kuruluş ” hanesinde Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ” ibaresi olması şarttır.!

İŞKUR Girişimcilik Kursu Başlangıç Tarihleri

İŞKUR Girişimcilik Kursu Başlangıç Tarihleri

Şayet bu ibare yok ve farklı bir ibare kullanılmış ise örneğin ” Bilecik / Bozüyük Belediyesi ” yada ” Adana Kozan Halk Eğitim Merkezi ” gibi bu kesinlik ile İŞKUR tarafından düzenlenen bir eğitim olmamaktadır.

Doğrudan İŞKUR üzerinden ‘de girişimcilik kaydı oluştura bilirsiniz

İŞKUR girişimcilik kurs başvurularını https://edevlet.kosgeb.gov.tr/UGE/Applications adres üzerinden sağladığınız gibi isterseniz KAYDINIZIN OLDUĞU İŞKUR üzerinden de başvuru da buluna bilirsiniz. Herhangi bir kimlik yada belge götürmeksizin size en yakın İŞKUR üzerinden başvurunuzu ŞAHSEN olarak yapmanız gerekmektedir. Türkiye genelinde tüm İŞ KUR birim adresleri https://www.iskur.gov.tr/iletisim/ burada yer almaktadır.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 9 Yorum
 1. yardım dedi ki:

  merhabalar ben işkur sitesinden başvur a tıkladım il müdürlüklerinden başvuruyu tamamlayın yazdı ancak o tarihlerde kursa devam edemeyeceğimi farkettim 6 ayda bi katılma varmış hakkım yanmaz di mi ??? lütfen bilen yazsın

  1. PAKİZE dedi ki:

   Yanar üzerinden en az 12 ay geçmeden birdaha başvuru yapamazsınız; gidemeyeceginiz katılım sağlayamayacağınız kurslara başvuru yapmayın ilk gün kursta bulunmanız çok önemli dir. Bunu unutmayın

 2. Zeynep soyhan dedi ki:

  Kurslar hafta sonu yapiliyormu

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Uzaktan eğitim ile 7/24 istediğiniz saatte kurslara katılım göstere bilirsiniz.

 3. Deniz dedi ki:

  E devlet illede kurs tarihi seçmemi istiyor ama seçtiğim tarihleri bir türlü kabul etmiyor doğru tarih nedir acaba

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Normalde doğrudan eğitimlere başlıyor olmanı gerekir. İlk defa sizden bu şekilde bir soru aldık Deniz hanım.

  2. Hüseyin dedi ki:

   Online eğitime başvurdum hatta derslere de başladım ama ders kaydı yaparken İl falan seçilmdi. Doğrudan derslere başladım bunun bi sıkıntısı olur mu?

   1. Emre ADIN dedi ki:

    Hayır olmaz.

    1. Murat Kahraman dedi ki:

     Selamünaleyküm şuan online eğitim varmı acaba ben kümes hayvancılığı için başvuru yapmak istiyorum

Bir Yorum Yazın